Meelis kirjutab: Disney on Ice kogemus: popkorni eest 10€ – on see OK?

Ligemale juba aasta tagasi tuli telekast reklaam, et tuleb Disney on Ice jääshow. Mõtlesime siis, et no mida me ikka passime ja ostame piletid ära. Õnn oli see, et me olimegi ühed esimesed, kes selle pileti soetasid. Ehk siis saal oli tühi ja vali kohta kuhu aga tahad. Hind per pilet oli 79 eurot minule ja 59 eurot lapsele.

Hind on nii kallis, sest me võtsime esimesse ritta ja külje peale. See oli see hetk, kus me lihtsalt mõtlesime, et kui juba siis juba. Etteruttavalt olgu öeldud, et see ei olnud just kõige parem otsus ja valik. Vahepeal juhtus aga see asi, et piletid läksid korraks isegi soodsamaks kui meie ostmise ajal. Ju siis ei olnud ikkagi nii hea müük. Aga no pole midagi teha, mis ostetud see ostetud.

Käes oligi siis 5. jaanuari hommik kui mina koos Hedoniga seadsin sammud Saku Suurhalli poole. Kuna ma teadsin, et seal saali koridorides on kindlasti mingi melu ja nänni müük, siis teadlikult jätsime mineku suhteliselt viimasele minutile. Seega jõudsime suurhalli ette mingi 10.45, kuna aga oli järjekord, siis saime sisse alles 10.55. Seega oli juba nii kiire, et polnud aega isegi riideid rõivistusse viia. Õnneks leidsime oma kohad kiirelt üles, viskasime riided tooli seljatoe peale ja asusime etendust nautima.

Esirida pole parim..

Ma ise ka ei tea, miks me varem sellele ei mõelnud, sest see on üpriski loogiline ju aga… Külm oli. Päriselt ka mul oli nii külm, et oleks tahtnud jope peale panna. Ka Hedonil oli külm. Panin talle salli kaela (mille ta muidugi kohe ka eemaldas) ja siis katsusin ta käsi ja need oli nii külmad, et ma tahtsin talle kindad kätte panna. Jah, see istekoht oli tõesti lähedal ja lahe, aga no dämit, külm oli.

Loogiline on ju see, et kui sa istud jää läheduses, siis seal on tõesti keskmisest jahedam. Miks me küll sellele varem ei mõelnud? Asjale lisas jahedust aga ka tõsiasi, et kui tegelased mööda jääd sõitsid ja meist mööda tuhisesid, siis see tuul mis nende sõidust tekkis, tuli täpselt meie peale. Ehk siis kuigi meil oli niigi jahe, saime me veel lisaks jahedat tuult. Ja no te võite ainult ette kujutada, kui kuradima külm meil lõpuks oli. Aga see selleks. Jope peale ja elame edasi.

Kuna aga saal ei olnud välja müüdud, siis vaatasin välja meile uued istekohad, kuhu pärast vaheaega end sisse seada. Ja vot need oli head kohad. Seega tegin väikse pildi, et millised kohad võiksite valida, kui kunagi uuesti peaks olema soov sinna minna.

Kuna tegemist on siiski visuaalse etendusega, siis siiras soovitus on seda ka pisut kaugemalt vaadata. Lihtsalt ilusam on noh. Esimesest reast näed küll tegelasi lähedalt ja tunned nende hingeõhku, aga see ei paku visuaalset naudingut. Ja lisaks võib juhtuda, et su istekoht on täpselt suure prožektori ees/taga ja su vaateväli on pehmelt öeldes piiratud. Nagu Hedonil.

Mina jah olin pikem ja nägin üle, aga väiksemad seda teha ei saa!

Saal saaliks ja istekoht istekohaks, aga mida arvata showst endast? Kas see on ikka seda raha väärt? Pakub see naudingut? Pakub see emotsioone nii mulle kui lapsele? Aus vastus on see, et mulle meeldis. Ilmselgelt rohkem kui lapsele. Päriselt ka, mulle meeldis. Mulle meeldis see visuaal, see kui lihtsalt olid tegelikult lood üles ehitatud. See oligi selline kontsert etendus, kus äratundmisrõõmu oli nii minule kui ka lapsele. Kas ma vaataks ka teist korda. Jah. Aga ilmselgelt mitte sellise raha eest.

Hea meel oligi tõdeda, et oli mõeldud ka vanemate peale ja sellele, et neid kõnetavad pigem Miki, Minni, Donald ja multikad nagu “Väike Merineitsi” ja “Rapuntsel.” Lugusid igale vanusele, alustades vanemate lugudega ning lõpetades populaarse Elsaga. Vaatasin just YouTubest, et neil on ikkagi riigiti erinevad etendused. Näiteks on valikus ka “Moana” ning Hedoni vaieldamatu lemmik “Coco”.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et mulle meeldis ja soodsama pileti puhul vaataks uuesti.

Kindlasti tahaks esile tuua ka selle, et tegemist ei ole lihtsalt sellise etendusega, et näitlejad ja tegelased tulevad jääle ja siis makist tuleb muusika ja siis nad sõidavad seal edasi ja tagasi. Ei. Need tegelased teevad ka trikke. Okei, kolmekordset axelit, lutz’u ja loop’i seal ilmselt väga tihti ei näe aga keskmine vaataja sellest ka puudust ei tunne. Mina nende seas, sest mulle väga piisas tõstetest ning muudest akrobaatilistest elementidest.

Popkorn 10 eurot ehk läheme piilume eesriide taha

Istusin mina seal saalis ja vaatasin kogu seda produktsiooni ja kostüüme ning meeskonda ja kogu seda tehnilist poolt ja hakkasin mõtlema, et huvitav, kuidas nad teenivad? Mis on see koht, kust tuleb see raha ehk kasum. Jää tegemine on kallis, kostüümid on kulukad, näitlejad tahavad palka saada, tehniline meeskond samuti, lisaks kulub raha reklaamile. Pisike arvutuskäik näitab aga seda, et puhtalt piletite eest seda ära ei kata.

Tegelikkuses tuleb aga kogu kasum hoopis ei millestki muust kui nodi müügist. Ehk siis mänguasjad ja muud vidinad, mida lapsed näevad ja mida emmed-issid neile ostavad. Pisike guugeldus näitas seda, et kogu Frozeni multika nänni ja mänguasjade müük on tegijatele sisse toonud päris kena kopika. No, nii mitme miljardi dollari jagu.

Tegelikkuses ei ole mitte mingit probleemi jätta Saku Suurhalli Disney on Ice show ajal 100 eurot. See lihtsalt kaob su sõrmede vahelt. Ja mida sa selle eest saad? Vähe, üpriski vähe. Aga see sära sinu lapse silmades. See on väärt rohkem kui 100 eurot. Kuigi jah, ise võid sa samal ajal sisemiselt surra, sest sa just ostsid 10 euro eest popkorni või 9 euro eest värvilist jääd. Jah jääd, mis on värviline ja mida su laps krõhvib sisse nagu homset ei oleks. Aga kokkuvõttes on see ikkagi jää. Külmunud vesi. Lihtsalt värviline ja kuradima kallis. Lisaks jääle oli müügil muidugi veel hunnik erinevaid asju, mida siis kalli raha eest soetada.

Tegin kiire ringi googles ja lõin pisut numbreid kokku ehk siis hing ei andnud rahu, et huvitav kui palju sellise üritusega ka krõbisevat kokku kühveldatakse. Kuigi käesoleva aasta tuuri kohta ühtegi külastatavuse numbrit veel välja pole käidud, siis leidsin ma eelmise korra numbri. Ehk siis külastas “Disney on Ice” etendust üle 40 000 inimest. Kui mõni vanem reaalselt kulutabki ära 100 eurot, siis mõni ei osta midagi ja teine ostab minimaalselt. Aga keskmiselt võib arvata, et per pere jäetakse sinna vähemalt 20 eurot. Seega jäi nende eelmise korra teenistus vahemikku 500 000 kuni 700 000 eurot. Ütleme nii, et pole paha. Aga jah, kulutusi on ka kindlasti päris palju, eriti just selliseid, mida palja silmaga ja koheselt ei näe. Lõppude lõpuks ongi see ju nende inimeste töö meile sellist meelelahutust pakkuda.

Loomulikult on iga inimeste enda otsus, kas nad ostavad sealt midagi ja kui, siis kui palju. Ega keegi ei sunni seda tegema. Aga samas tehakse ka kõik endast olenev, et sa siiski seda ostaksid. Ja see kuidas seda tehakse on lihtsalt geniaalne. Eriti meeldis mulle see kui etendus läbi sai ja sa mõtlesid, et oh, nüüd saab rahus koju minna. Aga tutkit.

Need samad inimesed, kes olid enne leti taga, käisid nüüd ringi ja olid sättinud ennast täpselt välisuste juurde kogu muu kraamiga, mida sa võibolla enne ei märganudki. Tähendab, mida su laps ei märganud. Ja oi, kui palju selle õnge läksid ja omale lipu või mingi lendava ketta soetasid. Seega korraldajate poolt geniaalne lüke. Aga eks suured ülemused välismaal tahavad ju ka teenida, seega ei saa seda neile pahaks panna.

Lugu kokku võttes, siis minule etendus meeldis ja ka Hedon jäi rahule. Rahvast oli paras kogus ja mingit ilget taplust ei toimunud. Kuigi jah, tuleb arvestada, et kui sinu laps on viks ja viisakas ning hästi kasvatatud, siis teised 200 ei pruugi seda olla. Selliseid “minu laps esimesena” suhtumisega emasid-isasid oli seal piisavalt palju, et endast välja minna.

Näiteks Hedoni taga istusid ka kaks poissi, kellel oli lihtsalt nii igav, et muud paremat nad teha ei osanud, kui jalgadega tooli seljale toksida. Ja neid ei huvitanud, et keegi seal istus. Ja ka nende vanemaid see ei huvitanud. Isegi siis kui neid keelati. Kedagi ei kottinud. Mind samuti mitte. Mida rohkem inimesi, seda rohkem on erinevaid inimesi, kellega sa pead arvestama. Tähendab mitte arvestama, vaid arvesse võtma. Sa lihtsalt pead arvestama, et maailm on kirju ja inimesed samamoodi. Viisakus ja teineteisega arvestamine ei ole sellel üritusel kindlasti mitte prioriteetne. Kui siis ainult esimeses reas. Aga seal võib olla nii külm, et lisaks 10 eurosele Olafi mütsile saad sa ka gripi pealekauba.

Muideks minul õnnestus seal lapsega nii ära käia, et me ei ostnud koha pealt mitte ühtegi asja.

Kas oled käinud mõnel sellisel etendusel? Disney, Maša ja karu..? Kuidas meeldis? Nänni ka lapsele ostsid?

9 Comments

 1. Käisime ka lapse ja mehega 5ndal vaatamas. Laps sai vanaema poolt sünnipäeva kingiks piletid ja ta sai üllatusena selle etenduse. Kohale jõudes ta silmad lihtsalt särasid õnnest. Meile väga meeldis. Kohapeal valis endale minnie figuuri ja jääd tahtsin mina ise

 2. Käisime reedel seda sama vaatamas. Ise läinud ei olekski, mees ühe lapsega on mitu aastat tagasi seda juba korra vaadanud. Aga seekord mees võitis neljale piletid mingi fb mänguga ja siis tuli ju minna. Istusime ka esimeses reas, pildilt vaadates seal E sektoris. Samamoodi oli meil otse ees see prošektor vms. Lapsed(3a ja 5a ) kiikasid ûhelt ja teiselt poolt. Meie vôit sisaldas veel peale Arieli etendust käruga sôitu jääpeal lastele. See oli küll vahva ! said minna ainult meie lapsed ja kaks last veel kes istusid meie taga ja kes ka need piletid mänguga vôitsid.
  Ja no muidugi suure Elsa fännina ei suutnud meie laps sealt lahkuda ilma selle värvilise pulgata, mis maksis 25 euri. Ja siis oli ju vennal ka vaja ja jälle 25 euri ja popcorn ka veel 10 euri.
  Peaaegu 300 eurised piletid saime jah tasuta, aga tilulilu eest maksime ikkagi 60 euri. ja selles on Sul superõigus, et esimeses reas ei ole alati hea istuda. Ma Tallinna inimesena polnud ennem Suurhallis käinud, aga pärast mehega arutades, môtlesime ka, et tagantpoolt oleks palju parem vaadata olnud. Hea ikka, et ise neid ülikalleid pileteid ostma ei pidanud muidu jäime ise ja ka lapsed etendusega rahule. Kostüümidega oli palju vaeva nähtud ha uisutasid nad ka nii profesionaalselt.. ilus oli vaaadata kohe.

 3. Käisime maša ja karu vaatamas. Laps oli vaimustuses mina mitte :D
  Maša nägi välja nagu kirstust äsja tõusnud surnuke, karu ei rääkind sõnagi vaid aind mõmises. Ning etenduses oli asi vastupidi kui multikas maša teeb jama ning karu oli nutikas siis etenduses kõik vastupidi.
  Aga nänni ōnge läksime meiegi laps pinnis välja 7€-se tiiviku.

 4. Minu laps käis ka, väga meeldis see etendus. Ilus etendus! Nänn kallis jah aga seda osta pole kohustuslik.

  Käisime ka Masha ja Karu etendusel (detektiivilugu vms). See oli täielik õudus. Maki pealt tuli üli vali muusika, suud liikusid suvaliselt osalistel jne. Tegelased olid suured maskotid, mingil hetkel tormasid rahva vahele ja paljud lapsed ehmusid ja nutsid sest hirmsad suured olid. Nänn ka kallis aga siiski soodsam kraam kui Elsal. Igatahes see Masha etendus oli kehv kogemus.

 5. Käisin ka oma perega ja jäin rahule. Võtsime kodus teadlikult juba kaasa lemmik tegelased, et mitte sealt ostma hakata. Ja tegime ka teadlikult kohad 106 sektori äärde, et vajadusel kiirelt minema saada või vetsu minna. Ka minu taga oli laps, keda ei keelatud toksimast ega mu juukseid kiskumast. Ps pani ta oma sõrmed koguaeg minu istme külge ja hoidis kinni, nii et ma ei saanud selga kordagi toetada. Aga etendus oli tore. Lapsed jäid rahule. Lapsed said hessi ja olid rõõmsad. Mulle ja mehele meeldis Maža ja karu rohkem aga disney oli ka väga tore. Mažal oli rohkem inimesi ka. Disney’l olid rõdud täitsa tühjad. Saime ruttu sisse, välja ja kõik kulges väga hästi. Kuskil järjekorras ka ei pidanud ootama ega trügima✌️

 6. Meie käisime tänasel etendusel (6.jaan). Vanaema sünnipäevaks ostis piletid, ise poleks raatsinud. Piletid olid esimeses reas, aga A sektsioonis ja olime ka väga pettunud. Nii külje pealt oli nähtavus halb, ûldpilti ei hoomanud, samuti tuul puhus ja jahe ka. Lisaks prošektor ka ees. Sellise piletihinna eest ikka ootad paremat nähtavust, aga reaalsuses olid odavamad kohad isegi paremad vist. Õnnestus väljuda ilma midagi ostmata, riidehoiu eest kulus 4 eur, mis tundus ka veider, et selle eest maksma peab. Etendus ise meeldis. Aga see kõige kallim pilet ei tasunud kûll ennast ära, ei mõista, miks need piletid on kallimad, kui nähtavu kehvem. Enamus tegevusest toimus saali teises otsas. Aga tore postitus ja kõrva taha pandud järgmiseks korraks paremad sektorid.

 7. Käisime nii eelmine aasta Mašha jääshowl kui ka sel aastal Disneyl. Mõlemad korrad istusime esireas, kuskil seal d või c sektoris. Külm ei olnud kummalgi etendusel, disneyl tuli vahepeal tuult veidi. Mashaga saime ikka super kohad, seal oli jää palju õhem ning mingit äärt ega lampe ees polnud, seega sai laps tegelastega patsu lüüa ja palli mängida, disneyga oleks ka eelistanud muid kohti siiski.
  Nännile raha ei kulutanud, lapsed isegi ei küsinud. Suurhalli enda putkadest ostsime mõlemad korrad vett ja viineripirukaid .
  Jään juba ootama, mis uuel talvel tuleb ja oleme kindlasti minemas ;)

 8. Suur tänu hea ülevaate eest.
  Vaatasin, et meie linna tuleb ka paari nädala pärast ‘Disney on Ice’. Ostsin piletid sinu soovituse kohaselt :)

 9. See aasta jäi vahele aga eelnevat kaks aastat oleme terve perega käinud ja rahule jäänud :) Tegin eelnevalt lapsele selgeks ,et sealt midagi ostma ei hakka , kui tahad võime kusagilt poest vaadata midagi muud :)

Comments are closed.