VIDEO(D): mis on beebil olemas, mida veel vaja oleks?

Ütleme nii, et kohe kui ma rasedaks jäin, hakkasin ma saama kirju, et tahaks koostööd teha, saadame sulle selle, teise, kolmanda.. Ja ma ütlesin kõigile viisakalt, et tänan, ma olen kolm kuud rase, jõuaksin hea meelega selle teema juurde tagasi sügisel. Mu peamine mure oligi, et kus ma neid asju ladustan kui nad juba suvel tooted teele panevad.

Ühtlasi sain ma aru, et hakata juunist näitama suvalisi tooteid suvalistel hetkedel, ei vii kuhugi, lihtsam oleks need kõik kokku koguda ja teha üks video. Mõeldud-tehtud, kui keegi kirjutas, et ta tahaks beebile midagi saata, siis andsin aga aadressi ja kogusin neid asju algul ühte sahtlisse, siis diivani alla, siis nurka kastidesse.. Lõpuks tellisin mänguasjakasti (noh, seda oli nagunii suures plaanis vaja), kuhu neid asju ladustada kuniks ma selle videoni jõuan. Paraku on Mäerand Grupp nii populaarne koht, et septembris tellitud kasti ootan ma hetkel ikka veel.. Kusjuures, just eile tuli kiri, et toode on valmis ja kuller on seda peagi kohaletoimetamas! Juuuhhheii!

Üks suurem šoping aka dekreedirahad peeneks

Ma teadsin kohe, et kui dekreedirahad laekuvad, tuleks varuda kõik suuremad asjad, sest muidu jumal teab, raha kaob ju imeväel sealt kontolt nagu sulavõi.. Mõeldud-tehtud, seadsime sammud Beebikeskusesse. Kõik need tooted on olemas ka nende e-poes.

Videos olnud tooted:

Hinnad/eripakkumised võivad sinu lugemise hetkel erineda.

Emmaljunga NXT90 2021 raam + valge nahast kookon 899€

Ma ei valinud seda klassikalist valget kookonit, vaid selle kitsa, mille peale paljud ütlevad, et see on kohutavalt väike ja laps ei mahu sinna ära. Arvestades Hedoni väiksust, minu väiksust ja seda, et poole aasta pärast on suvi ja ma tahan nagunii kookoni vahetada mingi käruvariandi vastu, siis ei ole üldse hullu. Ja mulle just see klassikaline suur nahast lahmakas ei meeldi, see väike kookon on palju armsam :) Maitse asi, eks, selle üle ikka kakeldakse.

Lambanahast istmekate Bozz 66€ – ma tunnistan, Hedonil oli lambavill olemas, mis liikus minult edasi ühe sõbra lapsele (olles vahepeal mitu aastat oma mingit aega oodanud) ja ta lubas selle tagasi anda, aga.. uus tundus niii mõnus ja pehme ja UUS.

Mille ma poodi jätsin oli vankrimuhv, sest see oli mul juba babyshoweri wishlistis ja ma olin enam kui kindel, et keegi selle endale napsab. Aga see on talvel jumala must have toode. Ei pea kindaid vedama :) Ja lisavarustusena meeldis mulle täiega see pruun Emmaljunga korv, aga.. ma tean, et mul ei ole seda vaja. See ei sobi esiteks toonidelt, teiseks see teeb käru nii palju laiemaks ja ebamugavaks. Ma eelistan pigem seda sanga külge pandavat “organisaatorit”.

Maxi Cosi Coral turvahäll + FamilyFix3 alus 444€

Värvide osas olime kahe vahel, kas võtta tüdrukule sobilik punane/roosa ja punane soojakott või minna täitsa teist teed.. ja seda me tegime – valisime tooni neo green ja halli soojakoti. Ei võtnud seda megakiidetud Voxit. See tundus hullult palav ja ma ei lähe ju temaga hällis jalutama. Autosse minna 20 sekundit ja ala autost arsti juurde tundus sobilikum puuvillane ja mitte nii paks Maxi Cosi enda kott. Pealegi, poole odavam ehk siis soojakott turvhaällile 52€ – need olid just tulnud, täiesti tutikad uued mudelid, mida kodukal veel polegi. Aga puuvillase sisuga, mitte nii palavad ja lukuga (mitte nööpidega nagu vana mudel).

Quinny Zapp Flex jalutuskäru 249€

Eelmisel korral oli meil ainult Quinny raam autos, aga kuna me juba seal Beebikeskuses olime ja sel korral ma raha sedasi lugema ei pidanud kui Hedoniga, siis otsustasime võtta kõik mis vaja ühest kohast ja korraga. Las see käru osa siis seisab algul, suvel saab seda nagunii autokäruna kasutada. Sada euri soodsam oli ka talvel ostes :P

BabyBjörn Balance Soft lamamistool 149€

No tuli ära. Ma küll vaatasin teisi ka, aga lõpuks jäi valituks ikkagi see “kõigil on”, sest ta tundus ikkagi kõige mõistlikum, nii hinna kui omaduste poolest. Mulle meeldis seal kohapeal üks valge puidust kiiktooli moodi tool ka, aga selle miinuseks oligi see, et seda ei saa nö seisma panna, et kui ta end juba kiikuma kõigutab, siis jääbki..

Aerosleep madratsikate 42€ – okei, see oli toode, mida ma ei teadnud, et mul vaja on, aga see müüdi mulle edukalt maha. Ja praegu ma mõtlen, et no jumal, kuidas ma Hedonit üldse nii magama panin, et mul sellist asja polnud. Tegemist on siis madratsikattega, millel on peal justkui kärg ja see peaks aitama ülekuumenemise vastu magades, aga mis oli selling point – kui laps peaks pöörama end kõhuli ja näoga madratsisse, siis ta saab edasi hingata, mitte ei lämbu ära. Pluss see oli selles suuruses mis meie olemasolev voodi. Ma praegu muidugi mõtlen, et ma ostsin madratsikatte (et laps ei lämbuks), aga tahan sünnitama minna Pelku, sest ma tean millisest uksest sisse minna.. instead, kõik soovitavad, et mine ITK’sse sest seal on intensiiv lähemal ja parem.. Ok, well..

Kuna meil on kodus ikka veel parasjagu kastimajandus, kingitused ootavad pakkimist, asjad loosimist.. siis ootavad ka need kastid oma aega, et neid kokku panna ja valmis seada. Kardan et aeg jõuab sinnani alles siis kui ma haiglas olen :)

Lisaks on meil olemas voodi – saime selle kingituseks Poole hinnaga e-poelt juba suvel.

Aga see ei ole veel kõik..

Mul on teile veel üks video vaatamiseks (ja ka see pole veel kõik, hahha!) – ehk siis siin on nüüd kõik need saadetud tooted, mida ma pool aastat usinalt kokku kogusin.

Videos olnud tooted:

Riided Opadii e-poest

Beebipesa-kandekott Najell

Meditsiiniline kraam on pärit Nebumedist

Karloova tegelustekk

Fotoraamat ja kaardid pärinevad Little Urby e-poest

Babe haiglakotimaterjal ehk kreemid-pesuvahendid jne

Twistshake lutipudelid ja topsikud

Lutid ja põll Estonkidsist

Mis me saime babyshoweriks?

Siin videos on näha kõik, mis me saime. Pluss paar inimest käisid külas hiljem ja asju tekkis juurdegi – paar tekki (ma mingi tekihull enivei, niiet ei kurda!), lambavill, savist käejäljetegemise komplekt jne.

Mul oli babyshoweri wishlistis ka kärumuhv (sain sellise), käru organisaator (ostsin ise sellise) ja lisaks ostsin ühe toote, mis reaalselt tundus nii ajuvaba, et ma pidin ostma ja proovima – vankrikiigutaja.

Kas meil on midagi olulist puudu, ilma milleta me elu oleks megaraske, aga me veel ei tea seda?

10 thoughts on “VIDEO(D): mis on beebil olemas, mida veel vaja oleks?

 1. Uut inhalaatorit oleks väga vaja. Meil beebi jäi kõhasse ja nohusse siis tahtsin auru tegema hakata AGA vana inhalaator oli vahepeal ära surnud, meie väga vähe kasutatud KIWI inhalaator lihtsalt ei tee auru enam õnneks oli vana omroni kompressoriga inhalaator ka veel alles aga see lärmab nii hullult, et öösel on kogu maja üleval kui auru teeme ja beebi ärkab ka selle peale ning magavale lapsele ei ole võimalik sellega auru teha . Suuremad lapsed ei taha ka lätmava Omroniga auru teha, vaikse Kiwiga tegid hea meelega. Loodan, et ükskord ometi loosiõnn naeratab ka meile kaunist ootusaja lõppu
  Meie 2-kuuse jaoks on hetkel väga popp mängumatt, millelt kaared üle jooksevad ja kuhu saab erinevaid mänguasju riputada ( lisafunktsioonina on tulede vilkumine ja muusika/erinevad helid). Fisher Price toodang. Seekord mõtlesin küll, et ei taha mingi värvikirevat, vaid neutraalset aga sai siiski kirju dšungliteemaline.

  1. Igaks juhuks küsin, et kas Kiwi masin muidu ise tööle läks? Kui läks, siis ehk viga vaid ravimikambris (ummistunud). Selle saab ära vahetada ca 35 euriga, just ise sain sama üllatuse ja avastasin, et kamber umbes.

 2. Hey. Pakuks vàlja selle babybrezza piima valmistaja. Internetis leitav Babybrezza Formula pro nime all. Kuna tean, et teil plaanis rinnaga mitte toita, tervislikel põhjustel. Siis on see suureks abiks ja mega mugav. Hind on veidi krõbe aga samas saab selle kindlasti ja veel järelturul maha müüa.

 3. Dekreediraha eest pole üldse mõistlik kõik suured asjad ära osta, sest sellest peab kuni vh-ni elama… Aga kui mingi lisasissetulek veel on, siis jah. Mul on poolteist kuud aega, dekreeti jään 23.12 ja enamus asju on olemas. Beebituppa on vaja veel kummutit, kuhu mähkimisalus panna ja vannituppa beebivann, seekord kindlasti jalgadega. Poolehinnaga.ees olen veidi pettunud, sest nillisin sealt mitu kuud paari asja ja ootasin, et äkki nüüd nende novembrisoodukate aeg läheb odavamaks. Tuligi sooduskood, aga neid asju, mida ma tahtsin, ei olnud enam saada, olid kõigest kallimad variandid. Pärast olid kõik soodsamad ka tagasi ilmunud. Ma tellisin selle 140×70 Luxe Sleigh voodi beebituppa ja mõned kuud tagasi ka 100×50 vooditasku oma voodi kõrvale. Suur voodi oli 299, selle odavam versioon 239. Aga nii ilus ja tundub praktiline. Tahaksin sealt veel ühte glider-tooli, aga seda sooduka aeg polnud, nüüd täishinnaga jälle saab… Kuna hetkel ka majaehitus käsil ja kohe sisustamine tulemas, siis raha veel kulub kõvasti, dekreediraha läheb suures osas köögimööbli alla ja teine samapalju läheb säästudest. Sellepärast olen ka enamuse kallimaid asju jooksvalt ära ostnud. Vanker tuli Poolast, Maxi Cosi Nova 4, 410€. Turvahäll MC Marble 290 ja vankrikorv Oria 144€ Kaup24-st. Sealt sain veel hunnikutega salfasid ja mähkmeid heade hindadega, soojakoti, mähkimisteki jm kraami. Riided enamuses AboutYou-st, Lasteoutletist villaseid asju ja Open24-st mõned asjad. Kirbukatelt talvekombe 12€, kokkupandav mähkimislaud vannituppa 3€ , Manduca kõhukott 3€ ja Amazonase kandelina 4€ eest. Mul neljas poiss tulemas ja seekord tahan võimalikult hästi valmistuda ja oma elu mugavaks teha, võib see ju väga tõenäoliselt meie pete viimaseks beebiks jääda.

  1. Poolehinnaga poest rääkides, siis.. esiteks ei tasu seal midagi nillida, vaid kohe ära osta kui midagi meeldib. Neil käib aasta jooksul läbi poest tuhandeid tooteid ja neil ei ole kunagi ühte asja sada tükki, neil võibki olla üks tool, üks voodi, kaks kappi.. Ja kui keegi ära ostab, siis polegi midagi soodukate ajal võtta. Samas, kaks nädalat hiljem võib uue kaubaga sama asi uuesti lattu sattuda ja ongi taas müügis..

 4. Holy sh*******t Ma esmarase, ja mõtlesin, et noh mis seal on siis voodi,vanker,turvahäll ja riideid ja mähkmeid igavene hunnik ja ongi olemas. Haha. Eksisin. Rängalt

  1. Haha :) Kuigi palju on sellist, mis oleneb inimesest, kas on vaja või ei. Mina nt ei pea vajalikuks vannitermomeetrit, eraldi küünekääre lapsele, eraldi pesuvahendeid jne.

 5. Meil asendamatu beebimonitor, ei jaksand mina talvel lahtise akna all istuda ja oodata millal ta ärkab :D aga tean inimesi, kes ei ole omanud ja elavad, ise ei suudaks :D

  1. See mul kusjuures Hedoni ajast alles. Just selleks, et kui keegi beebiga külla on tulnud ja laps magab, saab õue magama jätta, viskan aga aknast monitori ja kärru ja ema ise tuppa :)

Comments are closed.