#elulineblogi

Jõulude reaalsed kulud

Kuigi ma panin endale jõulude eelarveks 1000€ ja arvasin, et kulub topelt, siis tegelikkuses.. kulus 734€.

Panin toidu ühele reale. 101€ läks mul Promos, kust sain parti, salatikraami, verivorstid, kõik jutud, mis vaja oli ühesõnaga. Prismast võtsin natuke lisa, mingid saiad ja piimad ja paar asja, mida ma Promost ei saanud, aga üldiselt väga hästi läks selle toidukraamiga. Jookidega tegin nii, et kuna Liviko saatis meile Vana Tallinna glögi (meie lempar!), siis ütlesin külalistele, et kui soovite midagi muud juua, siis võtke ise kaasa. Promost haarasin ainult kaks vahukat alguseks… Suures plaanis siis joogiarvelt plussis.

Kingitustele kulus oodatust poole vähem

Kingitustele kulus ikka ülivähe, võrreldes eelmiste aastatega. Sain päris palju kingitusi valida koostööraames, kuna reklaampostitusi telliti nagunii ja tasuna võtsin raha asemel tooteid. Minu sääst suures plaanis ikkagi. Meelise kingitus oli kõige kallim. Ja enda oma ma kirja ei pannud, sest.. see läks Meelise rahakotist :D

Kui meelelahutusest rääkida, siis.. Lottemaale me ei jõudnudki, sest Meelisele tekkis ikkagi Jõuluvana otsi kuni 31seni välja, ilm oli ka nagu ta oli ja ühesõnaga ei hakanud tõmblema.

Ainuke asi, kust oleks saanud kokku hoida oli päkapikutamine. Sinna alla läks kaks lennukit ja kaks raamatut, mis olid seoses sünnipäevakingitusega ehk siis digitaalse jutupliiatsiga.

Oh, ühesõnaga, kunagi oli meil lasteaia grupis teemaks, et kingime lastele raamatu, mis jäävad hiljem rühma kasutamiseks. Siis ei ole seda, ma sain nuku, a ma sain auto, nänänänäää, mul ägedam kui sul. Et kõigil on raamat ja punkt. Hiljem sai sellest ideest – kingime midagi, mis pole söödav. Aga mina olin raamatu juba ära ostnud. Noh, olekski võinud selle kinkida, aga.. see ei mahtunud kinkekotti, mis ettenähtud oli.

Ja kuna ta jõuluks sai juba lennukeid ja ei tahtnud pakihunnikut suureks ajada, siis.. kinkisime selle digitaalse jutupliiatsi hoopis sünnipäevaks. Kuna samast sarjast on ka tähed ja numbrid, siis need tõi eelnevalt päkapikk ja need olid ka ilma pliiatsita täitsa teemas. Sünnipäeva kingitus oli siis kirsiks tordil :) “Lotte on siin pliiatsi sees ja Jänku Juss,” kilkas laps nagu poolearuline kui sai aru, et pliiats temaga räägib.

Minu meelest on antud jutupliiatsi puhul üldse tegemist geniaalse leiutisega. Jah, see on haigelt kallis, 80€, aga.. ausalt, iga senti väärt. See seletab lapsele nii hästi ära, mis tähega, kuidas hääldatakse, mida kirjutatakse. Lotte kaardid selgitavad ülihästi, kuhu prügikasti mis prügi käib, miks seda on vaja sortida. Räägib järvedest ja metsadest ja.. ülihariv ja asjalik asi.

Ja kuigi ma juba mõtlen, et tahaks seda ja teist osta, siis säästuaasta on mu meelest ikkagi päris hästi alanud.. Ma ei ole mitte midagi ebavajalikku ostnud. Välja arvatud kogu Hedoni sünnipäev, mis oli kulukas, aga last ikka ilma ei jäta ju!

Ja see, et ma tahan uusi kleite (kirjutasin siin!), siis nagu ma ennegi olen öelnud, vahel on vaja kõva häälega välja öelda.. siis teie räägite kaasa ja saab uusi ideid :)

 

9 thoughts on “Jõulude reaalsed kulud

 1. Hei! Vaatan, et pardile läks 101 eurot. Kui suure koguse ja millist tükki said ja kas see kulus kõik ära? Tundub nagu suur ost, aga ma ei tea pardi hinnast midagi ja poodides on ka seinast seina.

  1. Loe teksti ka. Mul läks toidule kokku 101€. Ma teised asjad panin seal tabelis nulli. Pardile kulus 23€, sain 8 ilusat tükki fileed nahaga, mida ma ka soovisin :)

 2. “Hiljem sai sellest ideest – kingime midagi, mis pole söödav. Aga mina olin raamatu juba ära ostnud. ”

  Ei saa hästi aru :D Raamatud on söödavad? :D

  1. MIS POLE SÖÖDAV!
   Algselt oli plaan – iga laps saab raamatu. Hiljem otsustati ühiselt, et iga laps saab midagi, mis pole söödav. Olgu selleks lego, raamat, vildikad..
   Ma ei tea, kust sa loed, et raamat on söödav :D

  2. Uuesti lugedes saan pointile pihta. Algul lugesingi, et oli plaan raamatud kinkida, aga hiljem sai sellest idee kinkida midagi, mis pole söödav :D Lühis tekkis lihtsalt, anteeksi :P

 3. Te olete vist inimesi inspireerinud. Henry tahab ka 10 000 koguda, aga 3700 tal juba olemas, mis on veits ebaaus, sest siis ta ei kogu ju 10 000.

  Mallukas kirjutas ka midagi samast summast, aga et tal vist ei õnnestu see kuna majale kulub palju raha. Teil selles suhtes eelis, et maksate üüri ära ja muid kulutusi elamisele pole.

  1. No kui ma kõik kontojäägid kokku kraabiks, saaks ka 3700 “kogumispatta” panna, aga ma mõtlesin ikkagi ausalt teha, konkreetselt sellest aastast, konkreetselt igast sissetulekust 30% kõrvale + peaks ju reiside ja riiete arvelt ka alles jääma :)

Comments are closed.