#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: Hensugusta uus saade = silmavähk?

Oh, seda suurt õnnetust, mis on nüüd tabanud Eesti rahvast. Margna ja Jõekalda said Kanal2 sule sappa ning asemele tuuakse mingi nolk Tartust. Olles vaadanud ära esimesed 10 minutit, siis tuleb see kokku võtta ainult ühe sõnaga: silmavähk. Ehk siis kõik need, kes tema uut saadet vaatavad, siis teadke, et silmavähk on kohe tulemas.

Vot just sellist teksti olen ma viimased, ma julgen öelda, et paar nädalad siit-sealt näinud. Ehk siis tulemas on uus saade ja selle saate juhiks on noormees Tartu külje alt nimega Henri Karpov. Mis selles aga siis nii erilist on? Tegelikult ei olegi, aga kuna meedial on vaja, et inimesed klikiks ja midagigi ka loeks, siis tuleb ju lugu üles ehitada selle peale, et inimene on kas skandaalne või paha. Antud hetkel siis otsustati talle külge pookida pahalase tiitel. Miks? Ma tõesti ei saa aru miks! No nagu Leen ei saa naljadest aru.

Okei, Henri on noor ja telemaastikul uus tegija. Ja mis siis? Margna ja Jõekalda olid ka ju kunagi uued ja noored. Ometigi lubati nad ekraanile. Ja just aastatega, mil nad olid meie silmade ees, hakkasimegi me neid armastama. Aga mida tehti vaese Hensugustaga? Kallati talle seitse ämbrit sitta kaela ning visati siis inimeste ette arvustamiseks. Miks? Miks rikuti juba eos ära ühe noore, võib-olla särav, telekarjäär? Kas tegemist oli tellimustööga? Seda me ei tea ja ei oska ka spekuleerida, aga kindel on see, et Henrikesel läheb ikka väga-väga raskeks enda kehtestamisega.

https://www.instagram.com/p/BhEas4MlZSd/

Kuna ma olen ka ise Henriga paaril korral kokku puutunud, siis julgen väita, et tegemist on üpriski nutika ning ennekõike meelelahutusliku inimesega. Tegelikkuses on tal päris palju eeldusi, et teles läbi lüüa. Aga ei, talle isegi ei anta seda võimalust. Veel enne kui saade ise eetrisse läheb, siis on terve internet täis seda hala ja oigamist, kui kole ja paha ta on ning see saade on veel hullem.

Miks? Me kõik alustame ju kuskilt. Kuidas saada töökogemust, kui keegi sind tööle ei võta. Kuidas saakski uus telenägu võimaluse end harida ja teleekraanil olla, kui me juba eos selle tal ära võtame või tapame temas soovi seda teha?

Kõige kurvem lugu selle asja juures ongi see, et kuigi Henrist võiks saada hea saatejuht, siis praeguseks ajaks ongi talle tekitatud nii mainekahju kui ka isiklikul tasandil kahju. Mõtle ise, kui sa peaksid tööle minema, aga igapäev räägib vähemalt kümme inimest, et tegelikult oled sa sitt ja ei oska oma tööd teha. Kui kaua sa jaksad nii kaua tööl käia? Mõelge sellele, kuidas Henri, kes on alati olnud ümbritsetud pigem positiivsete kommentaaridega, saab nüüd aga eest ja tagant klassikalist Delfi kommentaatori sõimu.

Õnneks on poiss piisavalt nutikas ja tegi video sellest, kuidas tema sõbrad ja vanemad loevad tema pihta käivad kommentaare ja siis kommentaarivad ka seda. Noh, nagu “Mean Tweets.”

Ma olen ise tihti kriitiline ja vahest ka ebaõiglaselt, aga Henri puhul ma tunnen, et talle tehakse hetkel ikka väga liiga. Talle teevad liiga nii kommentaatorid, kuid ennekõike ka meedia, kes on temast loonud äärmiselt negatiivse kuvandi ja juba eos võtnud võimaluse tähena tippu jõuda. Minu arust tegi Henri MyHits Awardsil otseülekannet juhtides väga head tööd ja nii mitmedki tuntud inimesed ei oleks sellega hakkama saanud. Aga Henri sai.

Mõelge ise ajas tagasi, kui alustasid Daniel Levi ja Ines ja Hannes Võrno või Helar Osila. Kas nemad olid kohe ideaalsed saatejuhid ja teletähed? Ei olnud. Me kõik alustame kuskilt.

Kas ma nüüd vaatan seda saadet? Ilmselt ühe osa kiikan ära, aga kuna minu teleka vaatamise hiilgeaeg on möödas (loe: tegelikult vaatan Netflixi), siis ilmselt oleme sellel ajal kas kellelgi külas või veedame perega kuskil aega. Hedonile muidugi Henri meeldib ja paari tema videot on isegi YouTubest vaadanud. Kuidas ta aga telekas lapsele paistab, ma veel ei tea. Eks proovime.

Minu poolt Henrile jõudu ja jaksu ning ole ikka see, kes sa oled olnud ja kui inimestele see ei meeldi, siis fuck them!

7 thoughts on “Meelis kirjutab: Hensugusta uus saade = silmavähk?

  1. Ma olen NIIII nõus! Ise ei plaani vaatama hakata, ei vaata samuti üldse televisiooni, aga hoolimata sellest on väga kole lugeda, kuidas täiskasvanud inimesed noort nii maha teevad – ja mitte millegi eest (mitte, et selline laim nii või naa õigustatud oleks). Henri, kui sa siia sattuma peaksid, siis palju-palju jõudu sulle!

  2. Tegelikult pole ju asi otseselt saatejuhis, vaid saates endas. Inimesed, kes töötavad projektipõhiselt mõtlevad alati mitu korda enne, kui nõustuvad kusagil kaasa tegema. A la stiilis, et kuidas see võib mõjuda minu mainele ja tulevikule. Kõiki tööotsi ei pea alati vastu võtma, ega keegi teda sundinud selleks ju.

    Lisaks on televisoon ja Youtube kaks erinevat asja. Televisioon peaks looma lisandväärtust ja olema tõsiseltvõetavama alatooniga. Minu, kui täiskasvanud inimese jaoks ei olnud hea ei saade ega ka selle juht. Igale asjale on oma koht, see on üsna vana tõde. Inimese kohta ei ütle midagi, kuna isiklikult ei tunne aga küllap oleks pidanud enne pikemalt järele mõtlema, kui nõustus selle saate juhtimisega või siis nagu öeldakse, et pole olemas halba reklaami ja asjaolud võivad veel vabalt tema kasuks pöörduda.

  3. sp ma ei suudagi vaadata ühtegi saaadet kus on see õudne kilkav Viinalass!

    1. Me vaatasime Savisaare saadet samal ajal. Lugesin Õhtulehest, et 20min vlog oli olnud, kus kaks korda kusel käimisest räägiti.. ilmselt vaatame millagi :)

Comments are closed.