Meelis kirjutab: Juku Kalle Raid tõmbas “Reporteris” Odessale vee peale?!

Mulle meenus, et enne kui me veel reisi plaanima hakkasime, näitas “Reporter” Juku-Kalle Raidi reportaaže Odessast. Tuleb tunnistada, et omal ajal ma neid ei vaadanud ja veebist ka ei viitsinud hiljem otsida. Nüüd siin olles mõtlesin, et viskan pilgu peale – äkki saab mõne kasuliku nipi.

meist pole ühtki pilti, ma ainult Snapin ja Leenu pildistab toite ja kokteile :D

Reportaaže oli kokku neli ja kõik need klipid… Oli täielik saast, ma ei imesta, et ma siin eesti keelt kuulnud pole, pärast neid klippe ei kipuks ise ka siia. Ainuke normaalne info, mis ma sealt sain, oli üks kuldne tool linnas, millega pilditegemiseks oli järjekord. Tegemist siis Leonid Utesovi monumendiga “Kaheteistkümnes tool”.

Jah, okei siin olles on tõesti tunne nagu oleks ajas 20a tagasi läinud aga… See on uskumatu, millist saasta see Juku-Kalle näitas. Sellist milline ta ise on. Kogu aeg kooserdas kuskil agulites ja ajas oma rida. Mitte midagi üldist, ehk igale maitsele midagi. Ta näitas seda mis temale meeldib, milline ta ise on. Jah, tore on, et sa trammiga sõitsid, aga miks kuhugi kaugele süva “Koplisse”? Tavaturist ei satu sellistesse kohtadesse, eriti lapsega pered.

Kohast, kus meie oleme ehk siis Arkaadiat mainis ta ainult korra, öeldes et see on plastmassist, mõeldes siis ilmselt selle all seda, et koht on üles löödud ja modernne. Uskumatu, eksole. Mõni koht võib ka normaalne välja näha.

Kõik need lood olid/on lihtsalt nii poolikud ja kisendavad ebaproffesionaalsusest, et kui ma neid õigel ajal oleks näinud, siis ilmselt oleks ma telekat arbuusiga visanud. Ma saan aru, et “Reporteril” on pidevalt mingi lugude kriis ja näidatakse küll kordusklippe ja vahest ka sellist ajuvabadust, aga ju paljudele see meeldib. Minule mitte. Tahaks igast loost ikka midagi teada ka saada :)

Tegelikult on kõik senised reisilood olnud äärmiselt huvitavad ja põhjalikud ja eelkõige meelelahutuslikud. Need Odessa lood aga panevad mind enesetappu sooritama. Teisi lugusid on muidugi teinud ka kogenud reporterid Eda-Liis, Elo ja Hetlin, kes teavad milline on üks õige reisireportaaž. Nad kajastavad kõike, sest inimesi on erinevaid ja samuti ka maitseid.

Praegu meenub kohe paugust Eda-Liisi tehtud reportaaž Bulgaariast, kui see mudalaviin seal oli.. Oli lugusid randadest ja turistivärgist, samas näitas ta ka kohalike elu – kuidas ja kus nad elavad jne

Samuti on erinev inimeste rahakoti paksus, see kes tahab kopikaid lugeda ja seljakotiga läbi Aasia kulgeda, teda ei kotigi luksuslikud rannakuurortid, aga on neid, kes puhkavad nii nagu homset poleks ja neid, kes puhkavad, samas kopikaid ei loe, aga dollareid ka ei lennuta.

Juku-Kalle reportaaži vaadates tutvustas ta omast arust tõelist Odessat kui mega rotti kohta, kus süüa ja juua saab ainult keldrites pisku eest, kus Arkaadias puhkavad vaid rikkurid. Jah, tänagi nägime rannas ilmselt mõnd kohalikku kuulsust, keda saatsid turvamees, lapsehoidja ja mingi teenijamoodi isend – jooksis lapsele vett tooma, maksis arveid jne

Saan aru, et JKR on harjunud Valli baaris ja Kuku klubis aega surnuks lööma, kodus ballooniõlut kummutama ja kiruma küll mõni ikka reisib luksuslikult.

Saan aru, et Odessas ongi kaks poolt, üks on see stagnaaega kinni jäänud kohalik elu, odavad hinnad, keldribaarid ja muud urkad, aga on ka teine pool – see ilus ja sätitud rannapuhkuse ala. Luksuslikud kaubamajad, kus isegi meiesugustel pole midagi peale läbijalutamise teha. Kellele mida, eksole. Aga siis ei saa teha reportaaži ainult ühest, või mainida mokaotsast mingit plastmasslinnakut. Ma arvan, et see JKR ei astunud sinna Ibiza Beach Clubi sissegi.. Nojah, eeldan, et siin on üldse face control, ja selliseid siia ei lastakski. Siin on ilusad inimesed!

Minu siiras soovitus teile on neid klippe mitte vaadata, sest need ei ole informatiivsed, see lihtsalt on mingi asi – mingi augutäide. Olgem ausad, kui nii mõnigi teist on neid klippe vaadanud, kas on tekkinud ilge soov nüüd esimese lennuga Odessasse tulla? Ma pole senimaani ühtegi eestlast veel kohanud. Seega, job well done, Juku – hirmutasidki kõik ära.

Soovitus “Reporterile” – saatke mõni oma naisreporter/toimetaja Odessasse lugusid tegema. Keegi kellel on ajud ja kogemus. Neid naisi peaks seal toimetuses jaguma, kuigi kolm on blondid, siis on nad tegijad.

Kes tahab, võib meie blogi jälgida ja saab ise otsustada millise mulje jätame meie teile Odessast. Kas tahaksite siia tulla või mitte.

Pilte/videosid saate vaadata nagu ikka nii meie FB lehelt, minu ja marimelli Instagramist, aga ka minu Snapchatist (user: meelistomson).

Seniks palju sooja südamesse ja päikest põue, sest meil seda siin jagub ja pole kadedad jagama.

11 Comments

 1. Ma erilise pühendumusega Reporterit ei vaata, kuid mingeid katkeid Juku-Kalle reportaazist nägin. Olen ise paarkümmend aastat tagasi Odessas käinud ka ja võin öelda, et mul tekkis küll taaskord huvi Odessa vastu ja midagi niiii vastumeelset ei täheldanud. Aga ju ma pole proff ja olen sellise madala leveliga telekavaataja.

 2. Juku-Kalle reportaažid tõesti nõuavad pisut suuremat kaasamõtlemist ja süvenemist kui suvaline reisisaade. Minu jaoks olid need ainsad reisireportaažid, mida sel suvel vaadata olen viitsinud, kui olen “Reporteri” peale sattunud üldse.
  Selle osa igast sihtkohast, mis on igaühele, leiab igaüks üles ka vähese guugeldamise vaeva või resibüroo abiga. Just need Koplid ja keldribaarid on need, mis tavainimesele sageli leidmata jäävad, aga mis annavad tegelikult eheda kohaliku elu kogemuse.

 3. Ma pole Juku-Kalle Raidi vaadanud, aga teie postituste põhjal tahaks küll sinna minna:)

  Olen paar aastat tagasi Kiievis käinud ja on küll 20a. ajas tagasi, aga see ikka hoopis teine kultuur! Ja boršisuppi ja pelmeene tahaks ka:)

 4. Ma olen suht kindel, et JK Raidil ja tema elukaaslasel on kahe peale kokku palju suurem sissetulek kui teil ja küll nad saaksid endale lubada teist luksuslikumat puhkust. Aga tegu on kordades intelligentsemate inimestega lihtsalt. Ärge võtke nii isiklikult, et ta teie valitud kohta maha tegi. Ja kui arvate, et teeksite paremini, siis pakkuge ise Reporterile, et teete neile reisisaateid. Ega nad siis ju niisama JK Raidi ei palka :D

 5. Käib Valli baaris aega veetmas, kodus kummutab ballooniõlut ja ei saaks teie poolt külastatud klubialale sissegi, sest pole piisavalt ilus? Appi! Siis ta poleks ju saanudki teie jaoks sobivat klippi teha, sest ta ei sobi sellistesse kohtadesse, kus suvaline pööbel ei käi.

  Oli see nüüd huumor või mitte, aga JK Raidi räigelt solvav igal juhul. Ka tema tegi klipid oma vaatenurgast, nagu Mell siin selle postitusega. Ja mulle ka Raid ei meeldi, aga nii räigelt kohe lajatama ikka ei hakkaks.

 6. Mina sattusin enne Peterburgi minekut nägema saadet Reporteris just sellest linnast ja võin kinnitada, et kes sinna läheb saab ikka vastupidise kogemuse ja seda just positiivselt. Selline ülepõlve tehtud saade ja tahtmatult jätab mulje, et pigem saatejuht puhkab, kus tahab ja muuseas viskab paar lauset kohast ka kaamerasse- ja nii need saated sünnivadki.

 7. Mõned täpsustused. Juku-Kalle Odessa-lugusid oli eetris mitte 4 vaid 6. Trammiga nr. 5 sõitis ta mitte Odessa Koplis vaid mööda Prantsuse bulvarit (trammi lõpp-peatus on muide just “plastmassist” Arkadia kus Juku-Kalle peale istus), mööda restoranist “Datša” Odessa Kinostuudio juurde, kus Vladimir Võssotski ausamba kõrval on tehtud üks lõik. “12 tooli” ausammas on kirjanikele Ilf ja Petrov, laulja Leonid Utjossov istub pingil meetrit 30 edasi, veel samapalju edasi viskab elusuuruses pronksist Sergei Utotškin – mees kellest algas Eesti kinematograafia – paberlennukit. Just Odessa lendur Utotškin lendas Tartu Raadil lennukiga 1912 aprillis ja Johannes Pääsuke filmis seda. Suuresti prantslaste rajatud Odessa, mida on nimetatud ka väikeseks Pariisiks, on erakordselt mitmekihiline. Klantspoole-tavaturismivärgi leiab kergesti internetist-teatmikest. Juku-Kalle näitas teiste nurkade alt ja minu meelest vahvalt näitas. Muide, ka puhtalt inglise keelt rääkivat 23-aastast IT-ettevõtjat, jazzlauljatari ja – oh mis imet – Miss Odessa 2016.

Comments are closed.