Lapsega sünnipäeva asemel reisile

Viimasel ajal on kuidagi reisimine täiega teemas. Hea hinnaga pakkumisi viskab kogu aeg igal pool ette ja Hedon meenutab meie Türgi reisi ja räägib, et tahaks veel lennukiga lennata ja just seetõttu, polegi ma veel broneerinud mängutuba Hedoni sünnipäevaks, sest meil on peas üks idee, mis ei taha sealt ära minna…

Läheks Hedoniga tema sünnipäeval hoopis reisile. Samas tundub see idiootse raharaiskamisena. Samas on see emotsioon ja mälestus, mida ta kindlasti tulevikus mäletab. Ta mäletab väga selgelt meie suvist Türgi reisi ja isegi Odessa reis on meeles. Sellele eelnenud Bulgaaria mitte nii väga, aga ta mäletab mingeid kohti, asju…

Hedoniga Türgis (vanus 2a7k)
Hedoniga Odessas (vanus 1a8k)
Hedoniga Bulgaarias (vanus 1a5k)
Hedoniga Budapestis (8kuusena)

Ma olen sada korda seda peas mõelnud ja Meelisega arutanud, aga võimalik, et mul on vaja see endale must-valgel lihtsalt kirja panna, et ma saaks aru, et mõtekam oleks sünnipäeva pidada :D

Sünnipäev Tallinnas 500€

Mängutuba – praegu on mul mõtteis Väike Linn (link), see on piisavalt suur, et kutsuda kõiki, keda Hedon tahaks, meie tahaks jne sugulasi ja sõpru, suuri ja väikeseid ja lasteaiakaaslasi jne. 220€

Tort – mingi 50-100€
Söögid – mingi 100-150€
Joogid – mingi 50€, ma ei taha lastele anda limpsi või morssi, pigem nagu nt eelmisel aastal, ostsin paar blokki Loodusväe mahlasid.
Veel mingi nipet-näpet, mis ma unustasin. Kerge 500€. Kui teha, siis täiega. Okei, saab odavamalt ka, aga ütleme, et 500 suures plaanis. Pealegi, säästaksin ma kõikide külaliste raha, kui ma pidu ei peaks :)

Puhkusereis 1000€ + reisiraha

Praegu jääb igasuguseid „viimase hetke“ pakkumisi silma. Tuusik jagas (link) just 4* kõik hinnas 332€ inimene. See teeb suures plaanis tonn kolmele.

Selle talvise puhkusega on ainult see asi, et see Egiptus mind eriti ei tõmba. Pealegi olen ma aru saanud, et Hurghada on alati jahedam kui Sharm El Sheikh ja jaanuar on Egiptuse kõige külmem kuu. Mitte, et 25 kraadi nüüd talv oleks, aga ikkagi. Kui soe, siis 35+ :)

Noh, kohapeal ei kuluks seal suurt midagi, paarsada eurot ehk.

Teine variant, viimase hetke pakkumine Soomest 2000€

Soomest saab megahea hinnaga viimase hetke pakkumisi, nägin isegi lennupileteid Kap Verdesse 195€ – ma juba vaatasin, mis sihtkoht see on. Ok, mingi soolakõrb, kus teha pole muhvigi. Samas olen näinud ka Phuketi lendu 395, või Mehhikot 295. Okei, see teeb suures plaanis reisi hinnaks jälle 1000-1200€. Aga siis lisanduks veel hotell ja söömine ja… Alla 2000€ nagu välja ei mängi.

Noh, nii võttes peaks sünnipäeva pidama. Oleks soodsaim, eks? Aga no nii kibeleb palmi alla või kuskile lahedasse kohta Hedoniga. Täna hommikul jäi silma mingi AirBalticu reklaam (link), et osta jõulukingiks lennupiletid…

Berliini saaks edasi-tagasi 100€ nägu. Pole mingi odav, aga pole ka hirmkallis. Kui siia aga lisada hotell ja söömine, väike shoping, mis meie puhul, st Meelise puhul on vähemalt 500€, saame jälle tonni kokku, ja kui mul siis on valida kas külm Berliin või soe Hurghada, siis kaalub Hurghada nagu üles. Samas kui mul on valida kas Hurghada või Mehhiko või Phuket, siis.. pole mingit küsimustki.

#hirmuskuidigikassasonraha

Mis teie teeksite? Oleks raha läheksite kuskile perega reisile või ei? Kus on veel lisaks Hurghadale jaanuaris soe? Soome pakkumistes on hullult Hispaaniat ka – Tenerife, Lanzarote, Kanaarid…

53 thoughts on “Lapsega sünnipäeva asemel reisile

 1. Milliseid kanaleid Sa reisidiilide puhul kõige enam jälgid? Kust on turvaline reise osta (et poleks mingeid nipikaid a’la odav hind aga jätkulennud imeväikse vahega jne)? Olen aru saanud, et suudad alati kõige paremad diilid välja peilida :)

  1. Tead, ma jälgin lugematul hulgal erinevaid kohti tegelikult. Ja üldiselt ma olen arvamusel, et kui juba on pandud mingi väikese lennuvahega asi “ühele piletile”, siis peab toimima. St järelikult on varem toiminud, miks minuga ei pea toimima. Meil oli ka eelmine aasta Tallinn-Helsingi-Bangkok lennul esimene vahe 35minutit. Kui oli varem toiminud, et jõuti lennule, miks me ei peaks jõudma, eks. Vabalt jõudsime. LEBOLT. Ma veel jooksin kiirelt suitsetama, et 10 tundi lendu ees.. Pähh, passisin seal väravas veel hea 5-7 minti, et lennukisse saada :D

   Ma ei julgeks osta lende sellistest kohtadest, mille nimi juba tundub kahtlane, nt ebookers (vist on selline koht. ma ei tea, ei tundu turvaline), kui kuskilt lennu leian ja tundub kahtlane, otsin, kas leian mujalt samasuguse, üldjuhul leian, vb paarieurose erinevusega, aga leian. Teine kindel ja üliturvaline koht on osta otse nö pakkuja lehelt – ala leiad kuskilt netist, et Finnari/AirAsia vms lend on odav, vaata otse nende kodukalt ja osta sealt. Nüüd tegime Bangkoki hotelliga just nii. Ledsime lambi lehelt soodsa pakkumise… Tundus kahtlane, et see NII odav on. tšekkasime kodulehele, nats koodi guugeldamist, aga saime veel odavama hinna. Aga teades, et bronn on otse kodulehelt, ei saa tekkida olukorda kus nad ütlevad, et sorry, overbooking, mingi vale asi. Nad peavad eelisjärjekorras majutama, enda lehe tellimused :)

  1. Mina käisin 2016 jaanuari lõpus abikaasaga tenerifel ja nii mõnus soe oli. Ei olnud vaja õhtul ennast jope sisse mässida. :-) Aga eks see ole nii, et kuidas juhtub.
   Meil oli mõnipäev ka 30 kraadi sooja. PS! Seal on megaäge Siam veepark, kuhu tasub kindlasti minna.

 2. Minu tuttavad käivad dets-jaan lastega Tenerifel, pidi parim valik olema, kui Egiptus ei kutsu. Mõned ka usas käinud, aga et sinna soodsalt saada peab väga varakult pileteid ostma ja nädalaks pole mõtet minna.

 3. Aga minge parem kohe Malluka juurde Tenerifele, majutus tuleb nii odav ju ja saate koos pulli teha ja huvitavaid blogipostitusi toota :-)

 4. Tenerife jaanuaris on natukene loterii. Me käisime 2 a tagasi vist ja ujuda sai basseinis 2-3 korda ainult laps, ennast ei tõmmanud. Samas eelmine aasta oli jaanuaris seal olnud väga soe.
  Kindla peale minek ja odav lend on Dubaisse :)

 5. Lapse synnipaev eelarve €500, no pole paha. Vaga vabandan, aga ma ei nae absoluutselt motet sellisel peopidamisel olukorras, kus saaste on vahe ja kumbki vanem ei teeni pysivalt. Kas see pidu on lapsele voi teistele naitamiseks? Ma olen vaga kriitiline sellise rahamajanduse osas. Koike ei saa lubada, sest igal otsusel on hind.

  Ei vaida, et minu elu see koige oigem on, aga ma saastan igal voimalikul juhul, et investeerida kinnisvarasse voi home improvement vallas. Ma olin 32, kui endale Tallinna kesklinna ilma pangalaenuta korteri ostsin, raha tuli saastmisest ja ettevotlusest (mitte vaga erinev teie valdkonnast). Ning teid on veel kaks taiskasvanut! Olin 44, kui tegin tapselt sama Yhendkuningriigis, raha tuli palgasaastudest.

  Ma ei tea, miks see teema mind nii arritas, aga kas toesti siis moodsas Eestis ei ole voimalik isesisvalt otsusele jouda, mis on pere strateegiline prioriteet? Lapse malestused ei soltu reisi voi peo eksootikaastmest, vaid turvalisest ja mittesunnitud kolimistega kasvukeskkonnast.

  Siiski, on yks erand eeltoodule — kui see pidu on kyll €500 eelarvega, ent perele ei lahe see midagi maksma, sest blogi toob sponsorid. Sellisel juhul pole vahet, kuhu minna ja mida teha. Ja koik ongi hasti. Olge tublid.

 6. Marimell, ole nii hea ja jaga Soome lehe pakkumisi. Ja kuidas sealt ostmisega lood on kui keelt ei mõista

 7. Kui laps tahab peo asemel reisile ja raha on, siis lähekski. Ma ise valiks Kanaarid. Vo hotell, kus soojendusega bassein (kui selliseid üldse on).

 8. Mina peaks sel aastal kodus. Ainuüksi seetõttu, et hetkel tundub kogu reisile minek punnitamisena. Idee on ju hea ja miks mitte tehagi nii. Aga mina sellisel juhul plaaniks varem, et kuhu/kui kauaks jne. Praegu on teil ainuke mõte, et sooja saada … aga sihtkohas ei ole kindel. Veidike rabistamisena näib hetkel :)

 9. Kas Egiptusesse praegu ohutu minna lapsega, või pigem ei soovitata? Meil peagi aastaseks saav laps ja Egiptusesse head reisipakkumised aga ei tea kas minna perega. Kas te olete Egiptuses käinud? Või oskate mõnda teist sihtpunkti soovitada kus on hea soe talvisel ajal ja hinnad ka ok.

  1. No kulla inimine,vii ennast kurssi toimuvaga.Terves Euroopas aastal 2017 on kordades ohtlikum olnud.Inglismaa ,Prantsusmaa,jne,jne

 10. Meie tähistasime lapse kolmandat sùnnipäeva Mallorcal. Polnud perega reisil koos käinud ja tundus ajaliselt hea.Ühtegi kinki me eraldi ei teinud (hotellist sai kaisuka ja kommid) ja laps oli nii rahul. See aasta ei läheks,sest rahaga on kitsas ja paigutame raha pigem oma elamisse. Reisimine on tore,aga samas jällegi kas seda raha ei oleks mõistlik kuhugi mujale paigutada? Teiste rahakotis ei ole ilus sorkida,aga kui kõik teie reisimised/shoppamised/restoranid kokku arvestada,siis selle raha eest oleks teil ju oma elamise sissemaks olemas?Saan aru,et sööma peab ja päris kaltsudes ei pea ringi käima,aga ehk saad poindist aru. Tundub,et teie elustiil ongi selline ringireisimisene ja mitte ette planeerimine,aga siiski-mingi hetk peab ju täiskasvanuks saama ja endale ka mingi tuleviku kindlustama. Kui teie plaan ongi elu lõpuni mustlastena elada ja pigem reisida ja nö hetkes elada,siis loomulikult teine teema.

  1. Ja ma ütlen veelkord – oma kodu pole hetkel meil primaarne, sest oleme valinud ettevõtluse ja vabakutselise tee, mis välistab meid panga silmis kui kindlat sissetulekut saavat perekonda :) kui meil kindel sissetulek puudub, laenu ei saa – laenu ei saa, oma kodu ei saa. Oma kodu ei saa, parem reisime ja kogume mälestusi.

  2. See pole küll teemasse, kuid panga jaoks ilmselt piisaks ka, kui üks teist oleks nn stabiilse sissetulekuga ja saaksite laenu. Te kaks võite jah elada nagu linnukesed oksal, kuid te olete lapsevanemad. Ja laps nõuab rohkem stabiilsust (okei, teie üürikas on v-o tõesti mitu aastat teie kasutuses juba olnud ja on edasigi, aga kui ei ole???).
   Ilmselt siit tulebki see inimeste meeletu erinevus, kes elavad kahe jalaga maa peal, maksavad kõik maksud, panustavad homsesse ja siis need, kes elavad tänases päevas, pidevad väljas söömised, reisimised, šoppamised- no ei ole odav lõbu ja homsele ei mõtle.
   See muidugi väga must-valge kirjeldus. Ja kes see üldse ütleb, kes kuidas elama peab. Peaasi, et inimene ise rahul on. Ka inimese laps.

  3. Njah, hetke seisuga meil see korter pikaajaliselt jah. Saan raha, esimese asjana maksan arved ära. Siis elan, vastavalt võimalusele kuu lõpuni ehk järgmise rahani :) Olen viimased kaks kuud proovinud hoida seda joont, et kannan endale kuu alguses kindla summa, millega pean hakkama saama. No veits rebeneb veel. Pole harjunud sellega enam.

  4. Ma juba ylalpool kommenteerisin, aga mis seal ikka. Ma olin neli aastat vabakutseline ja ettevotja. Ei myynud kaupa, vaid oma oskusi ja teadmisi. Ma valisin vaga frugal lahenemise, isegi raamatupidaja ytles, et ta pole nii kasumlikku ettevotet veel nainud — esimese tegevusaasta kaibe ja kasumi suhe oli 90%.

   Ma teen alati tagurpidi arvutusi: mitu aastat/kuud laheb, et osta korter voi auto? (Ma ei kogunud kunagi reisiraha, see tuli siis, kui midagi yle jai.)

   Oletagem, et korter maksab €50k (vaatasin, Keilas juba saab). €50k : €1k igakuist saastmist x 2 inimest = 25 kuud = ca 2 aastat. Lisame inflatsiooni ja hindade kallinemise 10%, no ei tule rohkem, kui 2.5 aastat. Seega, MILLEKS PANGALAEN?!

   Arvutus naitab, et suurusjark on oige, sest ka 13 aastat tagasi kulus mul yksi kogudes 3.5 aastat. Kui Keila ei meeldi, votke mis meeldib voi kus meeldib voi mis hinnaga meeldib, aga ei maksa arvata, et ilma pangaga abiellumata pole elu voimalik.

  5. P.S. Ma olen paris kindel, et te suudate kumbki tuhat euri kuus saasta. Kui hetkel ei tule valja, siis peate leidlikud olema. Iga kulukoha juures tuleb kaaluda, kas seda oleks ehk parem korterilaenuks kasutada. See summa ei ole ka nii suur, aga paneb motlema, mitu photo shooti sel kuul teha voi mitu reklaampostitust. Niisama pole ka motet rabeleda, et ikka rohkem ja rohkem, muidu laheb tervis kaest.

   Kuidas veel kokku hoida? Reisid ja shoppamised jaavad ara, sest nahtud on niigi palju ja asju on tohutult; need on kas kinnimakstud reklaam voi tasuta saadud. Uusi tehnikavidinaid pole maailmaklassi eelarvest vaja, on ka odavamaid ja sama tookindlaid. Valjas soomised on reklaamartiklid. Kodus soomised on suures osas hulgihinnaga ostetud ja sygavkylmas hoiul. Autot pole kesklinnas elades vaja. Taksosoidud on eriolukord. Riided 2nd hand. Lapse lobustused tasuta voi kinnimakstud reklaam. Jne. Jne.

   Votke endale aega ja otsustage, kuidas edasi eluga minna. Mul on kahju vaadata, kuidas teil on palju rapsimist aga ikka paigalseis. Ega ei pea ka Eestis elama ja tootama, aga valismaal olles on ka kulud suuremad (yyr, lennupiletid). Midagi motlete ikka valja.

  6. P.P.S. Ma siin vaatan, et vaga kurjustama ei hakkaks, sest mote on teile ikka positiivsust systida, et kyll saab hakkama. Olgu siis, et €2k ei tule kuus kokku saatstmiseks, aga €1k ei tohiks teil kyll probleem olla.

   See tahendab 5 aastat kokkuhoidlikku ja jarjepidevalt leidlikku elamist, aga siiski mitte 20 aastat, nagu laenuga oleks.

  7. Kle ma just vaatasin su jutu peale 50000 eest kortereid.. ONGI! Hinnad oleks justkui langenud. Pärnu kanti saaks selle raha eest maja. Üks meeldis täiega :) terve katus oli terrass! Awsome!

  8. Kui inimene saab nt 800 eurot kuus (mis Eestis on veel hästigi saadud), siis kuidas saab inimene 1000eurot kuus kõrvale panna? Ausalt, lubage naerda :D

  9. Eestis jah, pole sellised säästmised võimalikud. Austraalias panime ka 2000 taala kõrvale kuus, aga seal saime palka ka 1500daala nädalas :D

  10. Vaatan, et nii monedki kommentaarid kahtlevad tuhande euri saastmise voimalikkuses. See voib tosi olla palgatoo puhul. Teaduparast marimell(id) ei ole palgatool vaid ettevotjad. Kui €300 tiksub juba banneritest heal kuul, mis seal voimatut on? Ettevotja saab ise reguleerida, millise hinnaga teenust myya, et see summa olemas oleks. Ma ei tea, millised teie pysikulud on, aga kui teenite €2k kuus ja sealt €1k yle ei jaa, tuleb kulukohad yle vaadata. Kui ei teeni nii palju, tuleb uus ariplaan teha.

  11. Jah, oli juttu €2k kuus, sest teid on kaks ettevotjat ning paljud kulud on teil ju kahepeale, ehk vaid pool kummaltki (firma raamatupidamine, eluase, lapsekulud). Mina kogusin yksi.

  12. Mida iganes, Eestis ei jää küll inimestel 1000 iga kuu säästmiseks, enamus ei saa sellist palkagi. Olen igati oma kodu poolt (ostsingi 2 kuud tagasi maja ning sissemaksu kogusime 20%-selle ajaga kui Marimell esimest korda pangas käisid ja andsid meile kindlust, et saamegi laenu, kuid selleks tuli natukene aega säästlikumalt elada), kuid kui püsivat sissetulekut pole, miks mitte reisida ja elada vabalt. Kui tekib püsiv sissetulek, siis aasta aega säästa, sest panga jaoks peab olema töötanud aasta samas asutuses. Meie suudame säästa (sissetulek kahele ca 2000-majalaen-kindlustused-nö. kom.arved-olmekulud-muud kulud) ehk 500 euri iga kuu, aga tuhat euri säästu pole reaalne.

  13. Vot! Sellise suhtumisega te ei saagi iialgi oma kodu. Just see mida kirjutasid:
   “oma kodu pole hetkel meil primaarne, sest oleme valinud ettevõtluse ja vabakutselise tee, mis välistab meid panga silmis kui kindlat sissetulekut saavat perekonda :) kui meil kindel sissetulek puudub, laenu ei saa – laenu ei saa, oma kodu ei saa”
   —————————————————

   1. oma kodu pole hetkel primaarne? – oma kodu ei tulegi hetkega, selleks on vaja teha eeltööd, panustada, ja konkreetselt raha koguda, just selleks, et kui yhel hetkel see ongi primaarne.

   2. olete valinud ettevõtluse ja vabakutselise tee, mis välistab teid pangas silmis kui kindlat sissetulekut saavat perekonda? – isegi kui te hetkel olete valinud vabakutselise ja ettevõtluse, ei takista see teid raha kogumast oma kodu sissemakse jaoks. 30-50 000 eurot on vaja eelnevalt valmis koguda, et hiljem panga silmis adekvaatne olla ja laenu saada. Ilma isikliku algkapitalita ei ole te mitte yhelgi ajahetkel, (omamata isegi algkapitali) panga silmis tõsiselt võetavad. Sellist summat nagu algkapital ei kogu te poole aastaga vaid ikka mitme aastaga.
   3. kui meil kindel sissetulek puudub, laenu ei saa – laenu ei saa, oma kodu ei saa – siia ongi see suur koer maetud.
   Te lihtsalt ei soovi hakata oma kodu jaoks raha koguma. See, et teil täna, teie sõnul kindel sisstulek puudub ja turuvarblaste kombel mustlaselu elate, ei tähenda, et teil 3-5 aasta pärast kindlat sissetulekut ei oleks. Aga selleks, et kui teil kunagi on fikseeritud kindel sissetulek, siis ainult fikseeritud sissetulekuga te oma kodu ei saa, sest ka sel juhul pole te panga silmis usaldusväärsed ega adekvaadsed kui teil selleks ajaks poile isegi algkapitali, sissemakset endal kogutud.
   4. kõik algabki kasvõi mingisugusestki algkapitali kogumisest, oma isikliku kodu sissemaksest. Ilma selleta ei ole teil ka tulevikus oma kodu, isegi kui suudate tulevikus panga silmis näidata kindlat sissetulekut.
   5. te jõuate päris varsti keskikka ja siis läheb asi palju keerulisemaks. Laps läheb 4 aasta pärast kooli. Selleks ajaks võiks ikka oma pesa olla, ja “turuvarblase” eluetapp lõppenud. Aga selleks, et nii oleks 4 aasta pärast, on viimane aeg hakata tõsiselt tegutsema.
   6. reisida jõuate ka hiljem ja loorberitel lebada. Selleks, et seda kõike saavutada, kasvõi omada oma kodu, selleks on vaja pisut vaeva näha. Ilma enda tõsise soovita ja panustamiseta ei juhtu siin ilmas mitte midagi.

   Mind isiklikult absoluutselt ei koti, kas teie pere elab tänaval või silla all, või kuskil yyriurkas. Kirjutama ajendas mind lihtsalt sinu järjekordne põikpäine vastus oma lugejale. Tegelikult need lugejad, kes selle “teie oma kodu” koha pealt sõna võtavad ja sulle soovitavad, on ju tõsiselt head soovid ja nõuanded. Mida te järjekindlalt kumbki kuulata ei taha. Ja ma olen veendunud, et just need, kes soovitavad teile igakell soetada algatuseks oma kodu, neil kõigil ongi oma isiklik kodu olemas ja paljudel ka mitmeid kodusid soetatud. Me kõik teame, et selleks, et nii oleks ja et saaks hiljem loorberitel puhata, selleks on vaja teha alguses tööd- rahakogumistööd peab ka oskama ja see on õpitav. Sellest piisab algatuseks. Kõik muu hea tuleb hiljem, kui see väike oskus on omandatud. Nagu on olemas selline väljend: “Raha ei tule lolli juurde, sest loll ei oska sellega midagi peale hakata, peale arutu laristamise”

  14. Hea, et keegi vahemasti samal saastmise ja investeermise resonantsil on ;) Vaga keeruline tundub paljudele mote, et ‘ma ise ilutegija’. Me oleme ise oma elu (ja ilu) tegijad.

   Kas mulle ei meeldinud noorem olles ilusad asjad ja reisimine? Meeldisid. Aga ma tootasin selle nimel taiskohaga, et ohtul ja nadalavahetusel saaksin kallis eraylikoolis oppida, sest ma nagin selles voimalust elus edasi jouda. Strateegiline plaan oli mul varakult paigas.

   Aga mis seal ikka. Mingit sisulist diskussiooni siit vist ikka ei tule lugejatega, kes voiksid marimelli(de)le heatahtlikud finantsnoustajad olla. Jah, jargmine postitus oli, et kapis on 47 kleiti. Ma pole enda omasid lugenud, sest mul on elu kolmes riigis laiali, aga mul on neid kindlasti umbes 400. Ma kannan reaalselt neist vist kolme. See on koik olnud mottetu kulu, sest elu muutub.

   Mis on oluline, nagu ka eelkommenteerija ytles, on varakult kinnisvara osta, mitte kleite. Korter, mille ma taiesti tavalise turuhinna ehk 3 tuhande euro eest 13 aastst tagasi ostsin, maksab tana 80 tuhat. Rohkem pole mul vist motet energiat kulutada sellele teemale. Olge tublid.

  15. Nojah, täna ei saa ju 3000€ eest korterit ja vaevalt, et täna 50 000€ korter maksaks 10 aasta pärast miljon :D

  16. Jumal, küll sinu elu on alles võrratu ja loomulikult oled sa ka ise võrratu. Palun, siin on sulle medal, autasu, diplom, mis iganes asi, mida sa tahad. Ainus mida mina sinu puhul tajun on tunnustuse puudus. Elu kolmes riigis laiali- aplaus. Ei osta kleite vaid kinnisvara – kummardus maani.

   Oskad osta kinnisvara 10 aastat tagasi – amazing. Sa oled lihtsalt nii võrratu ja ideaalne inimene, et ma tahaks ennast häbi pärast üles puua.

   Aga nii tore, et sa süstid inimestesse positiivsust panna kõrvale 2000 eurot kuus, kui nii mõnegi pere sissetuleks kahe inimese peale on 1200 eurot ja vähemgi. Võrratu finantsnõu.

   Saame palun kokku ja ma annan sulle kogu oma pangakonto andmed ja väljavõtted, kohustuste nimekirja ja tee mulle see plaan kuidas ma suudan kõrvale panna 2000 eurot. Palun tee seda!
   Nagu päriselt ka kirjuta mulle, lepime kohtumise aja kokku ja hakka nõu andma.

  17. Tunnustuse puudus.. Milleks? Ma nagunii kommenteerin anonyymsena. Mida ma peaksin sellega tegema? Ma kain heal juhul kord kahe aasta jooksul Eestis.

   Kindlasti pole mu eesmark eeskujuliku tegutsemise eest diplom saada. Voi akki on? No mis seal ikka. Votan vastu, kui uuesti tulen. Siis voime teie pangaarved ka yle vaadata, et moistlik tasuvuspunkt leida. Sageli on see nii vaikese sissetuleku kui suure valjamineku samaaegne probleem.

   Pole motet sellise teema peale leili minna. Ma jain pikemalt kirjutama, kuna olin nadala kylmetusega voodis. Homme on uus paev. Koike paremat. Ma enam siia kommenteerima ei tule. Las see teema jaab.

  18. Klassikaline kommentaator! Netis kõva mees, aga kui jutt läheb päriselus millegi tegemiseks, siis… Tühikargaja.

 11. Ma valiksin reisi.
  Nii äge, kuidas sa oskad reise leida ja seda teemat jagad. Mul see üldse välja ei tule ja tundub hirmutav. Mul on sinusugust sõpra vaja, kes kõik ära korraldab, niiiii head ja lahedad pakkumised leiab ja kes igal pool käia tahab :)

 12. Käisin paar aastat tagasi jaan alguses Sharmis. Väga külm oli! Väga! Kahel päeval sai päevitada natuke ja jumal tänatud, et bassein oli soojendusega. Hommikul ja õhtul oli 13 kraadi. Päeval päikesega venitas 20 välja.

 13. Lapse sünnareis läheks 5sotti aga kuna Meelis tahab šhopata 500euri eest siis sünna hind kohe tonn?? Shoppab ta niisama ka, miks see lapse sünna eeelarvesse topitud on

  1. Millest sa räägid? Loe ka kõigepealt :)
   Ma arvestan ikka kogu reisi hinna üheks. Vahet pole kes meist kolmest seda otseselt kulutab. Me oleme pere. Ühise eelarvega.

  2. Aga nii ei saa, et lähete reisite ja Meelis EI shoppa? Et tuleb kohe 5 sotti väiksem reisi eelarve ja olekski nö raha minna.

 14. Igal juhul kui vòimalus on..siis reis!! Paljud vanainimesed on ikka ja jàlle òelnud…et koguge màlestusi mitte raha! Màlestused on suur väärtus!!

 15. Ma tean, et sa oled varem seda jaganud siin, aga kust sa vaatad lennupileteid? 295€ mehhikosse läheks küll kohe.

 16. Mina teeka mõlemat !Lapse sünnipäev ei pea olema mängumaal.tehke kodus ,paar lasteaiasõpra ,pakkuge tort ja siirupit ( varvalt et lapsed 1 siirupi klaasist mürgituse saavad).Tort ei pea olema tellitud ,las laps ise aitab teha ,siis saab oma kunstiteost sõpradele pakkuda.
  Teate,laste ja sünnipäevadega on nii et neid ei huvita sellises vanuses üldse see mis rahad sinna alla pannakse .Nad on õnnelikud sest nad saavad tulla ,nad saavad Hedonile külla ,torti (või kasvõi pannkooke) süüa ja mängida .Mängumaad ,tellitud tordis ,üüratu snäkilaud ja õkomahlad on ikka vanemate imponeerimiseks ,lapsi see ei huvita . Mul on kaks last ,vanuses 5 ja 10. Sünnipäevad on iga aasta ja tean millest räägin . Ainus vahe on see et me elame rootsis ja lihtsus on siin rohkem hinnatud kui priiskamine . Meil on sünnipäevi olnud igasuguseid . Eelmine kuu oli poja sünnipäev( 5 a ) mängumaal (põhjus oli lihtne ,meil oli sel perioodil abikaasaga palju tööd ja köögis remont,ei jõudnud ette valmistada) . Tore oli küll need kaks tundi kuid järgm aasta peame kodus . Miskipärast arvasid vanemad et kuna sünnipäev oli mängumaal siis kingitused olid silmnähtavalt kallimad .Täna ,kuu aega hiljem vedelevad need kallid kingid nurgas ja laps ei ole viitsinud neid legosid kokkugi panna ,kuigi muidu suur legofänn. Kingitused kingitusteks ,lihtsalt koduse sünnipäevaga võrreldes ei olnud see midagi erilist ,ainult raha läks palju :)
  Pole mõttet elada üle oma võimete on minu soovitus .Ja naljakas on see et kui need võimalused ükakord tulevad aiia õpite hindama kokkuhoidliku elu palju rohkem .Raiskavad enamjaolt ikka need inimesed kel on vähem raha .

Comments are closed.