Kas ma olen ainuke..?
Foto: Rene Rumberg
Täna jäi mitmes Facebooki grupis ette postitus Tele2 Facebookist, kus sotisaalmeediahaldur on – ma ei tea, eile natuke liiga palju veini võtnud või.. nagu rahvas ennustab, mitte väga palju mõelnud, sest on postitanud sellise teksti nagu ülal näha.
Kas ma olen ainuke, kes arvab, et see on sitaks hea, jalustrabav ja ülimalt lahe lähenemisviis? Nagu täiega äge, julge, lahe, uudne, vastupandamatu ja ülemeelik. Nagu nii hea, et kui ma Kuldmune jagaks, siis vabalt annaks ühe Tele2le!
Kõik teised kommenteerijad kukuvad minestusest kokku, labasuse tipp, kohutav, silmamunad lähevad keerdu sellist asja vaadates jne.
Ma vist olen jälle neli aastat ajas ees…
Meelise kommentaar Facebookist:
Vot see #metoo ongi tekitanud selle olukorra, kus järsku on kõik nii seksistlik ja labane ja mis kõike veel. Ma leian, et tihti lausa otsitakse selliseid kohti, kust aga saaks kinni hakata ja mingi draama käima tõmmata. Enam ei julge naisele komplimenti ka teha, sest äkki on ahistamine. Kohutav! Kuhu me sellise käitumise ja suhtumisega jõuame kui igast lausest või pildist või isegi sõnast hakatakse kinni ja proovitakse sellest mingi seksistlik draama käima tõmmata.
Ei. Sa oled neli aastat ajast maas.
See on labane ja madal lähenemine.
Selline “lähenemine” pole kindlasti mitte uudne :D Omane pigem 10-20 aasta tagusesse aega.
Praegusel ajal ongi olukord muutunud ja arvestades, et Tele2 selle on juba kustutanud, pole see enamusele aksepteeritav. Tundub, et “klubitüdrukute”, mis viitab küllaltki noorele inimesele, koju vedamine ei tundu olema positiivne. Mis peaks ju olema hea?
Tele2 reklaam pole kompliment mitte kellegile. Selle seostamine ja teemakohasus #metoo-ga nõuab pingutust. Milleks seda kampaaniat igal võimalusel maha teha? See, et sinu jaoks see pole oluline, ei tähenda, et see pole oluline kellegile teisele. Muidugi on antud kampaania olulisuse kohta kirjutatud juba äärmiselt palju.
Ehk 10-20 aasta pärast, kui hakkad taipama miks antud Tele2 reklaam ei sobi käesolevasse aega, hakkad ka mõistma miks osadel inimestel oli vaja #metoo-d.
Kas ma olen ainuke, kes pole ammu ühestki blogist nii õigekirjavigadest kubisevat artiklit lugenud? Tõesti ei tea, kuidas autor arvab, et ta on ajas 4 aastat ees, kui kirjaoskus jääb kuhugi 300 aastat tagasi elanud talupoja tasemele.
Väga hea ju :)
mina ei tunne kedagi, kes peaks lahedaks või ägedaks. ja olgem ausad, asja peeti pigem labaseks, naeruväärseks ja vanaaegseks, kui shokeerivaks. keegi ei kippunud minu meelest peale meelise kuskil minestama või nutma.
*facepalm* No nii rumalat teksti pole ma ammu lugenud…
Sa oled äkki ajast paarkümmend aastat maas. Aastal 2018 ei ole kihvt olla naine, kes on küll loll, aga korraliku meigikihi all üheks ööks täitsa kõlbab mehele pärast pikka päeva lõõgastuda. Aastal 2018 ei ole ka kihvt olla mees, kes naistesse niimoodi suhtub. Kui ei naine ega mees ei soovi selle reklaamiga kuidagi samastuda, siis ei taha ta ka seda telefoni. Seetõttu ongi reklaam feil.
PS. Komplimente tohib teha ka 2018. aastal. Aga kompliment ei ole see, et end julgeks joonud seksistlik oss patsutab naisterahvalt tunnustavalt p…le ja mühatab, et sinuga rääkida ilmselt eriti millestki ei ole, aga täna oled päris tublisti võõbanud ennast, ma võtan su parema puudumisel kaasa. Kui sa oled selline mees, siis tuleb lihtsalt leppida, et on vähe naisi, kellele sa peale lähed.
Aga kui telefon ongi pealt ilus, aga seest sisutühi, siis miks seda üheöösuhtega võrrelda ei või?
Sellepärast, et reklaami esimene reegel on see, et reklaamitakse positiivset, mitte negatiivset. Isegi Meelis ei näe ju ennast labase, ainult k..st mõtleva rahuldamata ossina (kuigi jutt on sellise oma), vaid laheda ja ägedana? Kas ta ostaks asja, mis ongi sisutühi, mõeldud labasele ja rumalale mehele, kes ka telefoni ostes keskendub telefoni välimusele, mitte sisule? Sest ossimentaliteet ei lase mõista, et sisutühja telefoniga pole miskit teha?
Vabalt võitegi olla labased, vulgaarsed inimesed, aga see teie labasus ei ole julgus, ei ole ägedus, ei ole oma ajast ees olemine. See ongi vaid labasus, vulgaarsus ja rumalus. Selliste asjade abil tooteid ei müüda, sest valdav osa inimesi mõtleb rohkem kui sellest, et saaks vähemalt lolli harju keskmist tibigi panna.
Ei ole eriti labane, aga copy on küll sitt! No ei ole hea reklaamtekst, veel vähem oma ajast ees.
Minu arust kihvt. Turundus peabki ju olema selline, et köidaks tähelepanu ning millest inimesed pärast räägivad :)
Tahaks loota, et taheti meelega kirjutada provokatiivne tekst ja saada sellega tähelepanu (millegi pärast kaldun arvama, et siiski kogemata astuti ämbrisse). Kuldmuna ei vääri ja oma ajast ees ka pole, aga olen ikkagi Leenuga nõus, et idee kirjutada sõnum mis päris kindlasti kirgi kütab võib olla geniaalne :D
Ma olen ka arvamusel, et naisterahval on vaba valik panna rõhku oma välimusele ja olla nii öelda klubitüdruk, nautides soovi korral kellegi seltskonda ka üheks ööks voodis. Ja pole kellegi asi selle pärast nina kirtsutada või näppu viibutada
Mida on uudset naiste reklaamides alandamises ja objektiseerimises? Same old shit, different day. Mulle tundub, et need Marimellitajad on lihtsalt sellised elupõlised vastandujad kõigile ja kõigele.
Mina olen nõus, et selline reklaamtekst pole üldse paha, vaid üpris humoorikas ja värske lähenemine :-) See ei madalda minu arvates naisi mitte kusagilt kandist vaid pigem näitab soost sõltumatut huumorimeelt+ seda, et igast ütelusest ei saa teha püha lehma. Seos ahistamiste või metooga vmt on ikka korralik üledramatiseering, arvan ma. Ja jah, ma tean, et on inimesi, kes leiavad, et see seos on siiski olemas ja selline reklaamitekst või igasugune metood naeruvääristav sõna on lubamatu. Lepin sellega ega arva, et nad selle arvamuse tõttu halvemad inimesed on. Samamoodi võiks leplikult suhtuda inimestesse, keda kõik need max-tundlikud metoo-tõlgendused muigama ajavad :-) Ka hea asja puhul on võimalik tondinägemisega nö pill lõhki ajada :-D
Riskides üldise halvakspanu osaliseks saada, julgen olla seda meelt, et tegemist on uudse ja põneva lähenemisega. Provokatiivne? Jah. Hea maitse piiril mängiv? Kindlasti. Eristub? Oojaa.
Minu meelest on see väga mitmekihiline lähenemine, mis peegeldab ühiskonna topeltmoraale, on samas humoorikas ja annab väga hästi edasi toote sisu ja olemuse.
Midagi halvasti kellegi kohta öeldud ei ole, viidatud on 90% ööklubisid täitvatele inimestele. Küsimus ei ole üldse soos, sama hästi võiks see reklaam olla sõnastatud klubimeeste kohta.