Meelis kirjutab: mis ma ennustasingi?! Aasta esimene kohtukeiss olemas!

Ma kirjutasin 22. detsembril eelmisel aastal: Ehk siis kui aasta 2019 oli aasta, kus kõik solvusid, siis 2020 saab olema aasta, kus lisaks solvumisele kaevatakse sind kindlasti ka kohtusse. Ptüh-ptüh-ptüh!

Endalegi üllatuseks ei läinud üldse kaua aega, sest teisipäeva õhtul kell 20.50 tuligi see kohtu asi ära. Olles kaheksa minutit enne meile ka Instagrami postkasti kirjutanud, aga kuna me selle perioodi jooksul ei vastanud, siis haaras kohe toru järgi. Ei mingit teret, ega midagi vaid kohe asuti asja kallale. “Tead, kes ma olen? Väga hea…”

Okei, otseselt kohtusse VEEL keegi ei kaevanud, aga tehti vägagi selge märkus ja viide sellele, et me oleme tekitanud ühele inimesele mainekahju.

Kui nüüd juriidikasse minna, siis kas selles tänaseks muudetud loos oli midagi sellist, millest kinni hakata ja meeletuid kahjutasusid nõudma hakata, on omaette küsimus. Fakt on see, et ma ei viitsi. Päriselt ka – ei viitsi. Meil on oma ajaga muudki teha, kui advokaadiga kohtusaalis istumas käia. Ning veel vähem viitsime me olla kellegi “promo eesel” keda lihtsalt kasutatakse oma nime reklaamimiseks ära.

Tegemist oli ju tegelikult arvamuslooga ja internetist leitavate faktidega, mis kõik kenasti avalikud on. Leenu lihtsalt kogus need kokku ja pani tabelisse kirja. Selgub, et ka seda ei tohi teha ning keegi on ikka kannatajaks. Ah, no las ta siis olla, eks?!

Peaks vist omale otsekorraldusega mõne advokaadi palkama (Robert, sul on ruumi?), et mis iganes jama on, siis ma lihtsalt saadan edasi ja las nemad tegelevad. Või siis teine variant on, et iga loo saadan enne avaldamist õigusekspertidele/pressinõukogule ülelugemiseks ning alles siis avaldan kui nemad selleks loa annavad. Olles eelnevalt veendunud, et kirjutis kellegi huve ei rikuks või mainet ei kahjustaks.

No nagu ma ütlesin, ei saa midagi öelda, ilma, et keegi solvuks või “kohtukeissi” välja ei loeks. Mina mõtlen üht, keegi keerutab midagi muud välja.

Selline on elu aastal 2020. Ja siis te kurdate, et see blogi on igav ja me ei kirjuta enam nii nagu vanasti. Saate ehk isegi aru miks me seda ei tee. Ausalt, ei julgegi midagi kirjutada, keegi kaebab #piinlik pärast kohtusse veel. Ennustan, et viie aasta pärast on meil sama mentaliteet nagu Ameerikaski, et mis tahes asi on, siis kohe jooksujalu kohtusse. Äkki saaks kuskilt raha.

16 thoughts on “Meelis kirjutab: mis ma ennustasingi?! Aasta esimene kohtukeiss olemas!

 1. Eesti maastikul ongi pm mingi 3 tegijat.. Fitlap, Orgu ja kaalutugi vms see täpsem nimetus ongi, muidugi ka teised, Kalmus jne, aga ma olen täheldanud, et tõmblejaid on vaid kaks. Orgu ja Fitlap. Pole midagi teha, tuleb leppida, et ka mulle nt ei sobinud Fitlap ja mis ma siis nüüd teen, lähen annan ka kohtusse või?
  Orgut pole veel proovinud, aga samas üks tuttav võttis sellega miski 3kuuga – 10kg, aga muidugi tuli see tagasi kui jättis kava kõrvale. Selles suhtes ei öelnud te midagi valesti, mõnele sobib üks, teisele teine, aga nende kahe põhjal jah ongi see elustiil ja no eestlane juba kord on nõnna laisk, et hiljemalt jaaniks laseb rihma lõdvaks. Sorry Fitlap ja Orgu, aga nii on.

  1. Meelis: Siin on nüüd sinu poolt niipalju nimesid välja toodud ja ma olen kahevahel,et kas need alles jätta või tärnikestega redigeerida.

  2. Pärast advokaadi kõnet on see kahevahelolek kummaline. Te vastutate kõige eest selles blogis.

 2. Igavate postituste ja rämedalt lahmimise vahele jääb ju veel hulk võimalusi, leidke need üles. Ei pea sugugi äärmusest äärmusesse hüppama.

 3. Miks te eksitate pealkirjaga? Kas ainult selleks, et rohkem lugejaid saada? Mage värk. Kui teil pole sisu kirjutada, ärge punnitage. Tehke midagi muud, mis teil hästi välja tuleb.

 4. Huvitavalt kirjutada saab vaid teisi maha tehes? Kiitke oma dieeti, aga kas seda ei saaks teha konkurente halvustamata?
  Kuidas see Meelise kõne oligi- konstuktiivne kriitika, draama õhutamine, oma särk on ihule kõig lähem jm. märksõnad, mis seal välja tõid. On meeles?

  Kui tegu oli faktidga, siis miks te tormasite kohe kustutama?
  Kohtus käib sinu eest advokaat, sina ei pea kusagil “istumas käima”, tegu ei ole mõrvajuhtumiga, kus sa tunnistusi annad.

 5. Maru naljakas on lugeda, kui iniesed kirjutavad: “üks tuttav võttis sellega miski 3kuuga – 10kg, aga muidugi tuli see tagasi kui jättis kava kõrvale”. Pidigi ju tulema tagasi, kui väljatimmitud koguste asemel kukkus jälle oma suva järgi sööma! Igasugusel allavõtmisel on üksainus reegel: valid eluviisi, kus kulutad kaloreid rohkem kui sisse sööd. Selle alusel on tehtud toitumiskavad ja kui neist kogustest/toiduainetest enam kinni ei pea, kukud pugima pirukaid ja rasvast seapraadi, mitte suvikõrvitsat ja kanafileed nagu kava järgimise ajal – mida muud peale kilode tagasitulemise saaks siis juhtuda?
  Sama arusaamatu on ka kirjutada, justkui peaks saatma “iga loo enne avaldamist õigusekspertidele/pressinõukogule ülelugemiseks ning alles siis avaldan kui nemad selleks loa annavad. Olles eelnevalt veendunud, et kirjutis kellegi huve ei rikuks või mainet ei kahjustaks.”
  Inimesed, kes tahavad väga kirjutada ja mõjutada ja kujundada, peaksid sellistest asjadest ikka oma aruga sotti saama, mitte lihtsalt lahmima ja pärast imestama.

  1. Aga kui ei saa oma aruga sotti, oleks muidugi asjalik mõte lasta advokaadil ENNE avaldamist asjad üle vaadata. Odavam on ka.

 6. Pilt posituse juures iseloomustab teid suurepäraselt – rohkem kui tuhat sõna! Meelis võib direktori ametist nüüd vaid und näha

  1. Ta pole direktoriks tahtnud saadagi, aga see selleks. Ja neile, kes seda pilti ei mõista ja blogibiiti ei jaga.. nendega polegi meil midagi edasi rääkida :)

 7. Raudselt Orgu. Ma ostsin Orgu kava selle Malluka soodukaga. Logisin korra sisse, vaatasin retsepte, mida mulle pakub kui ma piimatooteid ja liha ei söö ja reaalselt nädalast nädalasse kordusid mingi 6 erinevat retsepti. Päriselt sellise s**a eest maksan või?? Sama hästi võib end toitumisnõustajaks nimetada ja öelda inimestele, et sööge täna kurki, homme banaani, ülehomme kapsast ja mõtle, kus kaal langeb. Nii kui päriselt hakkad normaalselt sööma, tuleb loomulikult tagasi.
  Petukaup, aga äri oskab mees teha!
  Üks ja lollikindel on Tap.Nutridata.ee
  Tasuta, aga võid kindel olla, et toitud täisväärtuslikult ja võtad alla.

  1. 14 päeva on võimalik Orgul raha tagasi küsida – maksavad ka! Vähemalt mulle maksid. Ei küsinud keegi seletusi, et miks nii või miks naa, ütlesin lihtsalt, et ei sobi ja kõik korras. Väga viis teenindus nende poolt, ei jätnud mõru maitset suhu. Teistega kogemust pole :)

  2. Vaidleks vastu. Minu söögilaud on oluliselt küllaldasemaks muutunud tänu Orgu äpile. Tõsi, see kipub kokku jooksma: kas lihtsalt kiilub kuskil kinni või ei lae retsepte juurde. Kaal ka ei lange, kuna imetava emana mugin nagu..noh kõik mis silmapiiril on, see kõhtu jõuab Aga üldises plaanis olen rahul. Hea menüüd koostada, pole vaja ise nii palju nuputada. Juurikapõlgurist elukaaslasest on saanud juurikaid armastav elukaaslane.

  1. Loeb postitust :)

   Kui nüüd juriidikasse minna, siis kas selles tänaseks muudetud loos oli midagi sellist, millest kinni hakata ja meeletuid kahjutasusid nõudma hakata, on omaette küsimus. Fakt on see, et ma ei viitsi. Päriselt ka – ei viitsi. Meil on oma ajaga muudki teha, kui advokaadiga kohtusaalis istumas käia. Ning veel vähem viitsime me olla kellegi “promo eesel” keda lihtsalt kasutatakse oma nime reklaamimiseks ära.

Comments are closed.