Meelis kirjutab: mis sitapoti hullus see inimesi on tabanud?

Juba päris pikka aega olen ma imestanud, et mis kohutav mäng see selline on, kus pumpad potti ja siis sealt hüppab välja junn ja siis lapsed seda suure rõõmuga püüdma peavad. Siis mõtlesin, et noh, jah, see on reklaam ja kuidagi jätsin selle mõtte sinnapaika. Seda aga kuni eilse õhtuni kui ma otsustasin sisse põrgata ühte mänguasjapoodi.

Kohati jäi mul mulje, et tegemist oli laste mänguasjadepoega, kus oli eraldi sitapoti osakond. Nimelt ei ole see junnipüüdmise mäng ainukene mäng, mida lastevanematele pähe üritatakse määrida. Selgub, et neid on veel. Lausa nii palju, et varsti võibki terve osakonna või kategooria teha. Noh, nagu tavapoodides see alko/piima/leiva osakond.

MIKS? Palun selgitage mulle miks, on vaja selliseid mänguasju!?!?!

Okei, ma saan aru, et mänguasjade tootjad püüavad olla innovaatilised ja uusi tooteid välja mõelda, aga hämmastama paneb mind see, et need inimesed, kes lõpuks otsuseid vastu võtavad, et jah, nii sellel hooajal paneme selle või tolle müüki, siis… mis aineid need inimesed teevad? Kust tuleb see “julgus” panna allkiri alla sellisele mängule nagu junni püüdmine? Ja siis pannakse ju selle toote turundusele veel kena kopikas hakkama. Kas tõesti on tegemist äriliselt otstarbeka otsusega?

Tuleb välja, et on jah. Ainuüksi selle 10 minuti jooksul, mis ma seal poes viibisin ostis kolm erinevat inimest WC-potiga seonduva mängu. Nagu miks? Naljapärast ma loodan. Või siis kellelegi, keda ta nii väga vihkab.

Kas need mängud peaksid last arendama? Kuidas? Kirjelduse järgi nagu ei paista sedasi olevat:

“See on mäng WC-pumbast, kakast ja kiiretest refleksidest! Veereta täringut ning vastavalt veeretatud numbrile pead nii mitu korda WC-potti pumpama. Kui potist lendab välja kakajunn ja sa püüad selle õhust kinni, teenid kaks žetooni! Võidab mängija, kes kogub kõige rohkem žetoone! Palju rumalat nalja 2–4 noorele pumpajale.”

Aga äkki olengi mina rumal ja ei mõista sellise asja olemust nii nagu selle mängu looja, kes ilmselgelt on hetkel rikkam kui mina, sest tundub, et junnipüüdjaid leidub piisavalt ja toote müügile võtt on end ära tasunud.

Vahvat pabula püüdmist igaljuhul!

24 thoughts on “Meelis kirjutab: mis sitapoti hullus see inimesi on tabanud?

 1. Kui seda reklaami esimest korda multikakanalil nägin,siis olid minu silmad hämmingust punnis.No tõesti,kas annab veel hullema mängu peale tulla ?!
  Eile tuli mees koju ,ta isa oli küsinud mis meie poeg jõuluks soovib.Õepoeg (7.a) oli igaljuhul seda kakajunni mängu soovinud.Oehh . Miks ometi.

 2. Kummaline reageering kelleltki, kes ise drag queene, geisid ja paljud muud “tabu” proovib rahvale tutvustada.
  Ja mingit wc-vussu promosite ka…
  Sellepärast sellist mängu ongi vaja, et inimesed ei häbeneks. Paljud ei julge väljas pool kodu kuskil vetsus nr 2 tegemas käia, mul õde hoidis internaadis koolis käies terve nädala kõhtu kinni, sest teised tegid koledaid “lähed s… jah, ha ha haa” nalju. Tulemuseks aastate pikkused seedeprobleemid.
  Kataluunias on jõuludeaeg kõige popim kink kuju kakavast mehest, lastele kingitakse pahanduse tegemise ajal jõuludel nt tass või kättemahtuv pott kus on šokolaadist kaka sees. Nämm nämm.
  Ma ei saa tõesti aru, mis selles mängus nüüd nii imelikku on. Võta vabalt ja proovi vähe rohkem positiivsust elus näha.

 3. Need mängud on suunatud sellistele Malluka-laadsetele peredele, kus s_tt ees ja taga.

  1. Tahtsin sama kirjutada- suurele emmile ja tema perele ideaalne jõulukink. P..k, s..tt jms. sõnad, kakanaljad ja -kirjeldused on seal peres nii sagedased, et lapsed ilmselt junnimängu üle üldse ei imestaks.

   Labased mänguasjad tegelikult.

  2. Tulin vaatama, mis siin kommentaariumis nii kohutavat kirjutati, et selle peale terve postitus valmis kirjutati ja see oligi kogu lugu või :’D

 4. Ausalt see on väga tobe mäng . Kui esmakordselt seda telekas nägin reklaamine siis ma ütlesin ala “väga haige mäng ” .
  Veel haigemaks ei saa minna nende mänguasjadega.

 5. Et, kui klassikaline armas püüa kala mäng ära tüütab siis püüame junne? Issand, ma täiega nõus Sinuga nagu kelle jaoks sellised mängud? Minu arvates pole isegi naljakas.

 6. Täpselt samad mõtted!
  Ma käisin tütrele kingitust ostmas ja kuni järjekorras ootasin, piilusin kassa lähedal olevaid väljapanekuid. Ja seal oli üsna nunnu ükssarvik. Vaatasin siis lähemalt ja tuleb välja, et kui sa seda loomakest toidad ja siis paned poti peale, siis sinna potti tekib ükssarviku kaka (lima), millele sa võid lisada glitterit ja muud jama. Ja siis mängid selle ükssarviku kaks/limaga.
  Ja pidavat populaarne olema. Ju ma olen liiga vana, et sellise mänguasja “võlu” näha :D

 7. Olen ise mänguasjapoes müüja. Ja peaaegu iga päev käib kliente, kes küsivad junnimänge. Ise pole veel kordagi mõelnud, et võiks oma lapsele ka seda osta :D

 8. Njah, minu laps soovis ka seda jõuludeks ja ma kohe üldse ei tahtnud seda talle osta! Aga tuli välja, et isegi ta sõbrad on nii leilis, et kui mu laps selle mängu peaks jõuluvana käest saama, et siis pidid kõik külla seda mängima tulema :D Nii et jah, see mäng on mul nüüd kapis ootel, et õigel ajal kuuse alla panna – kui laps nii hullult tahab, siis kuidas ma saan seda talle mitte kinkida. Eriti kuna tal oli jõuluvanale vaid kaks soovi – üks see potimäng ja teine iPhone-i kõige uuem telefon. Kuna iPhone-i pole ma nõus talle kinkima, siis jääbki see potimäng, sest mis muidu laps mõtleb – kirjutan jõuluvanale kaks soovi ja ei saa neist mitte ühtegi :D Ja kui lapse sõbrad tulevad nüüd külla muuks tegevuseks (junni püüdmiseks :D ), kui playstationis istumine, siis on hästi küll :)

  1. Kusjuures see mäng on pigem hariv. Et kelle junn on ja kus see loom elab jne. Mõned inimesed jalutavad veel metsas ja uurivad loomade jälgi ning paratamatult satub teele ka junne.

  2. Jep. Saan aru. Lähen metsa, otsin jälgi ja junne.. jänesepabulaid jne.. aga sealt mängust “kargab välja” suht-koht see junn, mis meil, lastel potti kukub.. sellisega mängida.. #notmycupoftea

 9. on olemas olnd ju poo rakendus, kus nagu damagotsi, söödad, joodad, mängid vist:P:D
  ning on arvutimänge ka igasuguseid. maailm on kreisi a seda on ta koguaeg olnd.
  sellisest asjast pole kuulnudki.
  kui ma väike olin tahtsin pissivat nukku, a kas ma kakavat nukku oleks tahtnud vist mitte:P:D
  samahästi on ka kõik igasugu ämblikud, monstrumid jms poistemänguasjad ka jubedad ja need monster nukud suure peaga ja väikse kehaga.

 10. Vanasti öeldi ikka, et sitaga ei mängita, tundub et nii mõnedki asjad on tänapäeval muutunud, ma küll selles midagi normaalset ei näe. Suured pooldajad on seni vaimustuses uuest üllitisest kuni lapsed päris junni potist võtavad ja seinale määrivad, ei usu, et pärast seda vaimutust kauemaks jätkub. Minu arvates on laste mängud ikka seotud matkimisega ja sita sees sorbamise matkimine küll eriti eluks vajalik pole aga see kõigest minu tagasihoidlik arvamus.

 11. Selveris mingi aeg nägin müügil oli mingi “vallatu vorstike”. See oli nagu rääkiv selline suur vorst suurelt naeratava näoga ja kui nupule vajutada siis ta hakkab karjuma, et olen vallatu vorstike, mängi minuga, kõdita mind vms. See oli niii haige mänguasi, ma ei oleks sellist asja lastekaupade riiulisse pannud. Mul peaks vist isegi video alles sellest olema.
  Ma ei mõista ka neid kaka ja selliseid mänguasju, vaatasin ka reklaami ja nagu wtf.

 12. Arvan et need mängud aitavad lastel poti kartusest ka üle saada.
  Miks see nii räige ja rõve on, sellest ei saa aru. Kas kõik inimesed ei kakagi?

Comments are closed.