Uskumatu! Hedon mängis viis tundi jutti!

Kui ma Instagramis laste jõulukingituste ideid taga ajasin, siis soovitas suurem osa a) reisile minna ja emotsioone kinkida b) Sirena lehelt Connetix magnetklotse.

Kuna meil üks komplekt neid kodus on ja nendega eriti ei mängitud, siis ma olin meeeh.. Siis sain aru, et neid on ilmselt liiga vähe, sest Heodnil on üks pisikene komplekt, mille ta sünnipäevaks sai. Kui hakkasin Sirena lehel uudistama ja neilt natuke nõu küsisin, siis selgus, et just need klotsid on enimminev kaup, olenemata sellest, et neile ei saa allahindlust teha, sest Connetix lihtsalt ei luba allahindlust teha edasimüüjatel.

Aga seal lehel on veel niiiii palju muud põnevat kraami, mida lastele hankida. Puidust mänguasju, õppemänge, kunstitarbeid ja meisterdamiskraami. Sirena pakkus, et paneb hea meelega meile kingituseks ühe paki kokku. Ja ma ei saaks olla selle paki eest tänulikum, sest esimese asjana andsin ma sealt Hedonile ühe magnetklotside paki ja ta mängis reaalselt viis tundi jutti. Aina ehitas. Proovis ka raamatu järgi asju kokku panna ja ütles, et neeh, meil on ikka liiga vähe, ja tahaks neid renne ka, et pallid saaks veereda. Ta veel ei tea, et selle toob Jõuluvana.

Kui pakk tuli, siis ma ei saanud seda isegi täies mahus avada, sest lapsed olid kodus. Meil selles suhtes on hea, et Hedon on harjunud, et palju asju on pildistamiseks, koostöö ja ta on harjunud, et meil ühes nurgas pidevalt mingi kastimeri on.

Aga kohe kui üks magas ja teine oli koolis, hakkasin ma ise pakki uudistama nagu väike laps.

Mis meie pakis siis oli?

Just üksspäev Hedon ütles, et tahaks vanadest papp-karpidest autosid teha. No palun – tee ise autosid. Lase käia. Panin pildile samast seeriast lennuki, mille ta mõni aeg tagasi tegi.

Väiksed mõnusad mänguasjad. Veel meisterdamist. Hedelinile pusle. Hedonile plekk-karbis magnetitega mäng – selle ma võtan vist kohe reisile kaasa. Hea meelelahutus lennukis. Kuigi me missioon on korrutustabel pähe saada lennureisidega.

Läksin kodukale linke võtma ja avastasin Sirena blogi. Issand, ma lugesin vist suht kõik läbi. Nii põnev lugemine, eriti kui sa oled oma tüübilt nagu mina, et kapp olgu mänguasju lookas – ups, less is more nagu nad ütlevad. Eks nüüd enne jõule tuleb üks korralik sortimine teha, sest osad asjad on titekad ja kuna palju uut kraami tuleb peale, siis jätta alles pigem need asjad, mis rohkem arendavad kui need, mis vilguvad ja laulavad. Eks neid võib ka olla, aga tasakaal tuleb sahtlitesse luua.

Eriti meeldis mulle see blogipostitus, kus oli juttu, mida kinkida 6-12kuustele lastele ja ma pidin tõdema, et meil on kõik, peale käimistoe olemas, mida lastearst meil soovitas mitte osta – et las õpib ise käima, mitte toe najal. Pidi lihastele parem olema.

Ja ka järgmisest blokist on meil omajagu asju olemas – ei ole küll otsest beebidele mõeldud pallimängu, aga pinksipalle on vennal piisavalt, mida ladumistorni topsidesse loopida.

Motoorika hammasrattad on meil ka olemas – motoorikakeskuse peal koos pusle, lükatavate loomade, peegli ja muuga. Igasugu potte-panne, harju ja muud „igapäevast“ on samuti mänguasja kastides peidus.

Ma nii vaatan, et.. meil on jube palju asju, aga samas on kõik millekski head. Peaks vist lihtsalt kuidagi nii neid sortima, et vahepeal on ühed asjad väljas ja siis teised.

Ja Hedelinile lauakate ja pisike klaas, kahvel, lusikas ja taldrik. Vaikselt hakkab see aeg kätte jõudma, kus näputoidust on saamas „panen ise lusika suhu“ iga, nii et igati sobilik Jõuluvana kingikotti pistmiseks. Sel aastal ma juba näen – kuuse alune on pakke täis ja kõik on lastele.

PS! Koodiga marimell saate kuni novembri lõpuni kõik -15% soodsamalt (v.a connetix klotsid siis).

Kui teil on ideid, mida ma Meelisele kinkida võiksin, andke tuld. Kes kuldaväärt idee pakub, saab minult vastu kingituse. Mida te oma meestele kinkida kavatsete? Kas üldse kingitusi teete omavahel või ongi see, et lapsed saavad ja teineteisele ostate midagi kodus vajalikku?

 

One thought on “Uskumatu! Hedon mängis viis tundi jutti!

  1. Ma mõtlen ühe raamatu peale, hiljuti ilmus, nimega “Lõpp on algus”.
    Muud pole veel pähe tulnud

Comments are closed.