marimelli jõulud: nii rahulik pole ammu olnud

Teate, ma alustan kohe sellest, et mulle nii meeldis, et meil ei olnud mingit söögi- ega kingihullust sel aastal. Ma nägin Instagramis ikka selliseid kuusealuseid, et ma ausalt mõtlesin, mis toimub, kui palju need lapsed kingitusi saavad..

Nagu ma eelmise aasta jõuludel otsustasin, et ei mingeid kohustuslikke kinke, siis.. Nii ka sai. Kuigi kõik leidsid kuuse alt endanimelise paki, siis need kõik olid need „klikiga“ kingitused, vajalikud ja inimestele mokkamööda. Ei olnud mingit „ah, pakin selle, käib kah“ teemat. Ja kuigi natuke veider oli, et kõigil oli vaid üks kink, oli see minu meelest seda armsam.

Hedon istus nagu väike päkapikk tumbale ja hakkas rahvast ligi kutsuma, ikka salmi ka..

Lastega koos vist muutub see jõuluvärk kuidagi teiseks. Ja ta polnudki aasta kurb, et sai ainult paar kingitust. Tegelikult meilt oligi kaks kingitust, pleipleide kohver, mille ma tellisin Aliexressist mingi sajand tagasi, maksis 25€ ja seal oli juppe rohkem kui mõistust. Ja üks väike puldiauto. Lisaks tõid sõbrad kõik Hedonile kingituse. Aga kokkuvõttes polnud neid nii palju, et ta poleks neist rõõmu tundnud.

Söögiga oli sama teema, ma mõtlesin, ma ei hakka hullult möllama. Jah, tegin mitu käiku erinevaid asju, aga.. ma ei teinud midagi ülemäära palju.

Näiteks täna hommikul oli mul alles kolm verivorsti, üks pardifilee, lusikatäis kapsast ja mõned kartulid.. Võrreldes eelmiste aastatega, põhimõtteliselt oli toit otsas.

Esmalt sõimegi verivorsti hapukapsa ja pohlamoosiga, sellele järgnes pardifilee peedi carpaccioga, süldini me ei jõudnudki. Rääkimata niksinäksi lauast, kuhu ma tegin täidetud seeni cheddariga.

Aga juustu/singivalik jäigi täitsa alles. Keegi ennast pildituks ei joonud, väike vein ja Vana Tallinna glögi apelsini ja röstitud mandlitega ja kogu moos.

Magustoiduks ostsin.. väga põneva toote. Ma käisin mingi kuu aega tagasi Promo Cash & Carry toiduakadeemias ja seal tutvustati erinevaid tooteid nende poest, mida saab kiirelt serveerida. Üheks selliseks kiireks suupisteks olid ka külmutatud makroonid. Mulle maitsesid need juba seal, polnud liiga magusad, vaid parajalt mõnusad. Võtad sügavkülmast välja, seisavad 30 minti ja head isu. Üks karp maksis mingi 5€ sentidega, seal oli 12tk sees. Meil oli kaks karpi ja.. seitse inimest. Kaks oli hommikul veel laual.

Esimest korda elus polnud jõulud mingi megasööming, megakingisadu, vaid rahulik istumine sõpradega.

Ja kui veel kingitustest rääkida, siis mina sain endale „vana hea“, kunagi ei anna puusse panna – Tanel Veenre kõrvarõngad, mis Hedon käis ja oma väikeste käekestega välja valis. Sõbranna tõi koti täie head ja paremat – marineeritud seeni, kõrvitsat, oliive, juustu..

Meelisele tegin kingituse juba mõni aeg tagasi ja saatsin ta Soome kontserdile. Aga kuna see oli enne jõule, siis sai ta kingi kätte juba ammu..

Ei mingit ületrumpamist ja aju ragistamist, mida sel korral. Ma ei oska kohe sõnadesse panna kui väga mulle eilne meeldis. Üldse mitte ülepingutatud, mõnus kodune ja sõprade keskne.

Mis teie tegite? Palju kuuse all kinke oli ja kas jõuluvana tõi, mis soovisite?

13 thoughts on “marimelli jõulud: nii rahulik pole ammu olnud

 1. Marimell kas saaks Hedoni kingist just sellest kohvridt pilti ja Aliexpressi linki? Meil ka poiss ka tahnud kohvrit aga pole leidnud ja alist pole ka sellust leidnud mis kutsuks tellima!
  Meil ka jõuludrahulikult lapsed said kõik meilt 1 kingi pluss vanavanematelt ja tädidelt aga kingid olid ka kõik soovitud ja rõõmu valmistavad!

 2. Meie olime lihtsalt neljakesi eile(mina, abikaasa ja 2 tütart). Tegime natuke jõulutoitu, sõime, vaatasime koos toredaid filme ja sõime jõulujäätist. Mõnus, vaikne ja rahulik õhtu koos perega. Lapsed said kahepeale 2 kinki. Ehk siis suure puidust mänguköögi ja sellele lisaks mängu salati tegemise komplekt. Lapsed olid väga rõõmsad ja mängimist jagub siiani. :)

 3. Meil oli ka rahulik, ainult oma perega, 4 inimest. Tegime lõhefileed ja sõime seda riisi ja värske salatiga. Mingit külmlauda ei teinud, magustoiduks oli kook. Kingitusi oli kuuse all 8, 3tk per laps ja vanematele ka mõlemile pisike pakike. Lapsed said juba mujalt suure hunniku pakke ja ei igatsenudki mingit kingimäge õnneks rohkem.

 4. Mind ajas tänavu see toitude jms asjadega tõmblemine nii ketasse, et olen juba paar airbnb-d välismaale jõuludeks välja vaadanud.

  Aga peab ütlema, et üle pika aja on selline aasta, kus suvi oli soe ja jõuludel korralik lumi :)

 5. Meil oli natuke põrsikut ahjus ja riis kõrvale. Täna küpsetasime pipargoogimaitselist keeksi juurde ja sõime eilset liha leiva ja sinepiga. Kinke ei teinudki, suured lapsed 17 ja 18.
  Või noh. Oleme ühiselt kodu koristanud ja asju sorteerinud. Ehk siis koos teinud ja teineteise seltskonda nautinud. Päris hea vaheldus. Lisaks veel ühised filmiõhtud Netflixi seltsis.

 6. Üliharva loen te blogi, sest teised blogijad vahel viitavad, ja siis lähen ka jõhkralt närvi, sest siinne jutt on alati nii järjepidetu ja vastuolusid täis. Nagu ka praegu.

  Kõigepealt ütled, et kõigil oli vaid üks kink, siis, et Hedon sai “ainult paar kingitust” ja kõige lõpuks, et “Lisaks tõid sõbrad kõik Hedonile kingituse.” Täiega sai ainult paar siis jaa!

  Söögiga samamoodi. Kõigepealt oli “täna hommikul /…/ alles kolm verivorsti, üks pardifilee, lusikatäis kapsast ja mõned kartulid”, siis selgub, et söömisega süldini ei jõutudki, “rääkimata niksinäksi lauast, kuhu ma tegin täidetud seeni cheddariga”, samuti jäi täiesti puutumata juustu-singivalik.

  Nagu täiesti suvalist seoseta teksti toodaks. Saan aru, et eesmärk oli jätta mulje, kuidas see aasta oli kõik ohoo kui palju parem eelmisest, aga no kui kirjeldused seda ei toeta, milleks siis see tekst üldse nii üles ehitada?

  Ühtlasi tõesti patsutame kõik õlale, et jõuluõhtul “pildituks ei joonudki”, kõva sõna lastega koos veedetud jõululauas!

 7. Kahju, et Meelis pakub teistele lastele jõulurõõmu, aga oma lapsele te jõuluvana ei telli.

 8. Minul olid väga tegusad jõulupühad, tööga seotud ja seetõttu polnud kartagi, et kusagil üldse võimalust endale jõulusööminguga liiga teha on – muudkui aga lippa punktist a punkti b :-) Aga ka töö oli jõulune ja üldse ei kurda. Kodus pärast vaikselt rahulikult põletasin küünlaid.
  Ilusat vana-aasta lõppu te perele ja muide… ükspäev mööda Kristiinet osteldes tuiskasin jäätisteleti ligidal teiegi perest mööda ja täheldasin silmanurgast, et sa Leenu oled tõepoolest mikroskoopiline – pisike ja kena – pole Sind elusuuruses juhtunud nägema varem :-) Ausalt noh…minu peanupp ulatub Sinu omaga võrreldes Maalt Kuuni ja kõrvuti paistaksime kui Taavet ja Koljat xD

Comments are closed.