#elulineblogi #meeliskirjutab

Meelis kirjutab: nädalaks üksikisa – mida teha kui Leenut pole?

Kuna Leenu läheb nüüd kohe-kohe Sandraga Tuusik.ee kaudu reisile siis olen ma paratamatult dilemma ees, et mida teha kui teda pole?

Kui me oleme kahekesi, siis aeg nagu lendab kiirelt ja alati on midagi teha või koos käia ja toimetada. Aga nüüd kui Leenu siin pole, siis juba täna tunnen ma end kentsakalt. Lisaks lisab asjaolule vürtsi ka see, et mul on laps. Ma juba ükspäev tegin nalja, et ma olen nädalaks ajaks üksikisa rollis. Huvitav kas saaksin hakkama?

Vahemärkusena: no mis mul üle jääb, eksole? Leenu oli ka 10 päeva üksikema kui ma Kiievis käisin, sai hakkama, isegi lapse sai ilma minuta lasteaeda viidud!

Niisiis olen mõelnud igasugu erinevaid asju, mida teha või kuhu minna ja kuidas olla.
Alustame jaanipäevast. Kõik mu sõbrad tuttavad on kuskil ära, ehk siis tehniliselt võttes olen ma üksinda Tallinnas. Loomulikult on mulle pakkumisi tulnud, et tule siia ja mine sinna jne.

Okei, läheksin Leenu sugulaste juurde, kus ka mingi väike istumine on. Laps saaks aias natukene hullata, aga kuna seal teisi lapsi ei ole, siis ilmselgelt on tal suht ruttu igav. Teiseks on see ööseksjäämine. Jah, võiksime seda teha, aga ma ei tea iial millal ta ärkab. Võibolla on kell 7.30 juba üleval. Imelik on ka lasta tal kontrollimatult ringi joosta ja kisa ja käraga mängida, kui teised alles magavad. Rikun ju nende und sellega. Võtan lapse ja pagen tagasi linna? Siis ma oleks võinud seda ju eelmisel õhtul teha. Kui ma nagunii õhtul tagasi tulen, siis milleks üldse vaeva näha ja minna. Võiksin niisama kodus passida. Dilemma missugune.

“Tule meiega jõe äärde!” Taaskord äärmiselt ahvatlev pakkumine, aga… Ma ei tunne peale ühe neiu sealt mitte kedagi. Samuti ei vastanud ta minu küsimustele, et kus see toimub, kas ma saan sinna ööseks jääda, kes veel sinna tulevad, kus ööbima peab (kas siseruum või telgis), mis saab siis kui lapsed ärkavad? Seal on muidugi see pluss, et on veel paar last, ehk siis Hedonil ka lustlikum olla. Aga minul on jällegi pisut kentsakas võõras seltskonnas olla.

Lisaks sinna juurde fakt, et ma olen kaine. Ja kainena purjus inimeste seltskonnas olla on… noh jah. Ja ma juba tean eos kuidas kõikide laste kantseldamine minu õlule lükatakse. Ei, mul ei ole selle vastu midagi aga fuck it said lapse, siis kantselda ise mitte ära joo. Sa oled ikkagi lapsevanem 24/7. Mul lihtsalt on kogemusi selliste ürituste ja inimestega. Seega kuskile jõeäärde minna ning vaadata kuidas võõrad joovad on ka minu jaoks suur küsimärk.

Siis mõtlesin Tartusse minna. Lihtsalt selleks, et saaks linnast minema. Samas ei ole mul Tartus mitte kedagi ega kohtagi kuhu minna. Ööseks jäämisega probleeme pole, aga sellist meeleolukat istumispaika ma ei tea. Huvitav, mis Jouni teeb? Pealegi jookseb pool Tartu linna Otepääle kus suur pidu toimub. Njah, Hedoniga ma sellisele üritusele ei läheks. Teine variant oli minna Pärnusse. Ka hea vaikne ja rahulik koht. Samas riigipüha ja ilmselgelt on pooled kohad üldse kinni. Seega võõras linnas lõksus. Jälle probleem.

Seega andke soovitusi mida võiks teha üksikisa lapsega jaanide ajal.

Kuid kuidas üle elada nädal? Ehk siis mida teha ja kuidas käituda nädala sees, siis kui Jaanid on läbi ja enamik rahvast tagasi töölainel?

Ka siin on variante mis ma enda jaoks mõelnud olen, kuid pole veel seda õiget leidnud. Esimene ja kõige lihtsam variant ongi see, et hommikuti viin lapse lasteaeda ja siis toimetan omaette omi asju kodus. Kindlasti koristan, nokitsen midagi aias teha, otsin tööd, vaatan koolitused läbi ja ehk käin ka kinos. Aga samas on see lapse jaoks ju nii igav.

Siis tuli mul idee, et kui läheks õige ühel suvalisel päeval Soome. Võtaks lapse ja laseks lainel loksuda ning veedaks ühe päeva Helsingis. Oleks endal tore ja ehk isegi lapsel. Siin jääb asi paraku raha taha. Ega Helsingi ei ole Karksi-Nuia või Aegna saar, kus niisama olla ja vedeleda. Tahaks siis ju kuhugi minna ja lapsega käia ja vaadata, kuid kõik see maksab. Laevapiletid, mingi veepark või asi… Käisin kunagi Vikinguga Flamingo spas, kui Leen selle mulle sünnaks kinkis. Aga noh, kõik maksab. Süüa võin ju kaasa võtta, aga siis teen ma oma olemise eriti ebamugavaks kui ma mingit ilget toidumoona kaasa vean.

Siis ongi küsimus, et millise laevaga minna, kas Tallinki või VikingLine’ga. Tallinkil ma saan aru on mingi uus laev ja seal pidi olema eraldi kohe selline laste mänguala. VikingLine puhul ma seda infot ei ole kuulnud. Samas on Vikingul see kiirlaev mis pisut kiiremini Helsingisse jõuab. Hedon ei ole lihtsalt oma loomult püsiv, ehk siis ta ei viitsi kauem kui seitse minutit ühe koha peal istuda. Seega oleks see kiirlaev pisut parem variant. Samas kui Tallinkis on suur laev kus ringi joosta ja mängutuba, siis ilmselgelt ma läheks sellega, sest vähemalt on lapsel tegemist.

Aga eelkõige sõltub kogu minu nädal ju ilmast. Mis lust on minna kuhugi Pärnusse või Rakverre kui sajab. Ärkad üles, vaatad aknast välja ja ronid sama ruttu voodisse tagasi, sest ilm on masendav. Jaheda ilma elan üle, aga no vihmasadu mitte. Ma tahan, et lapsel oleks ka tore ja lõbus. No peaaegu, et lausa puhkus. Ehkki puhkus puhkus oleks ikkagi soojal maal palmi all. Aga mis sa raskel ajal ikka teed. Tuleb nautida seda mis on siin ja lähedal.

Tegelikult ootangi ma just TEIE soovitusi, et mida võiksime lapsega teha? Kuidas ma sisustaks selle nädala? Kuhu minna? Millal minna? Okei lähengi Soome, aga mis ma seal teen? Niisama IKEA’sse minna on ju ka suht nüri ja kuskil kirbukas ei viitsi Hedon ammugi riiulite vahel tutsata. Milliseid tegevusi pakkuda lapsele vihmase ilmaga (mis ka mulle meeldiks)? Seega oodatud on ideed üksikisale.

63 thoughts on “Meelis kirjutab: nädalaks üksikisa – mida teha kui Leenut pole?

  1. rahaprobleeme ei pidanud teil nagu olema..kui ilma autota minna,siis see soome ots ei ole ju teab mis kallis. ja ega otseselt ei peagi ju kuhugile minema,tallinnas küll kohti kus kasvõi mõneks tunniks lapsega minna

 1. Soomes Linnanmäki lõbustusparki. Seal pole vaja sissepääsuks piletit osta, vaid iga atraktsiooni jaoks saab ka eraldi osta. Samas palju väikeste atraktsioonid üldse tasuta :)

 2. Kohvik+mängutuba äkki (nt Lotte kohvik vms). Seal saab Hedon teiste lastega lustida ja kõhu täis.
  Ääsmäel asub vahva Kuristu miniloomaaed, kus saab loomi sööta ja suurel mänguväljakul mängida ning piknikku pidada.
  Politseipargis on tore mänguväljak.
  Külastage linna vaatamisväärsusi.
  Otsige mõni laat (seal on tavaliselt ka lastele mängunurgake)
  Leidke mõni väiksem tasuta jaanipidu, lustige seal ja siis koju tuttu. Kui päris lapsega kahekesi olla ei taha, siis helista mõned (vanad) tuttavad läbi, äkki keegi kutsub külla. Siis saadki suhted taas üles soojendada ja õhtuks ikkagi oma koju magama minna.
  Lapsega looduses väike matk, lõke ja grill. Ideid ja võimalusi on tegelikult palju ja õnneks 2a laps ei nõuagi rohkem kui et oleks midagi teha ja vaadata. :)

 3. Vikingul on küll oma laste mängu nurk :) lisaks on seal veel Viking Ville vms .. uhesonaga maskott kes tantsib lastega jne :) ja puhajärve jaanitulele mine päevasel ajal lapsega esinejaid kuulama jne .. õhtul jah seal kari kurjus tegelasi . Aga paEval lapsega seal ok olla

 4. Helsingis soovitaksin lapsega minna Linnanmäki lõbustusparki. Seal sobilikke atraktsioone ka Hedoni vanusele lapsele (Hepparata, Maisemajuna, Rekkaralli jne) ning seal kulub teil julgelt pool päeva. Kui lapsel on pilet ja ta alla 100 cm pikk, saab osadele atraktsioonidele saatja kaasa tasuta. Linnanmäki kodulehelt leiab lisainfot. Kohale saaksite kesklinnast trammiga.

  Lisaks on Helsingis ka tore Korkeasaari loomaaed. Samas, mõlemad tegevused eeldavad head ilma. Laevasõidu pärast ei muretseks, laevadel on laste mängunurgad ja seal läheb aeg kiiresti.

 5. Mul on suht sama seis järgmisest nädalast. Lapsel lastehoiust puhkus ja otsin tegevusi mida oleks koos tore teha, kuid samas ei maksaks palju. Veel parem kui ei maksaks midagi.

  Mul veel see konks ka juures, et olen (loodetavasti) viimaseid päevi lapseootel ja väga palju enam teha ei saa ega jaksa :D

  Igatahes, kui leiad häid ideid ja tegevusi, siis anna neist ka siin teada!

  1. Kodused on suhteline mõiste, päevatööl ei käi, aga tegemist jagub ikka. Hedon käib lasteaias juunis, kui saab veel nö oma rühmaga olla, juulis ilmselt ei vii, sest siis rühmad ikka jumala segipaisatud. Ja kui aus olla, oleme teda praegugi üle päeva viinud. Saame omi asju ka natuke teha, Meelisel pildistamised/töötlemised, mul mingid tööasjad, blogiasjad… See jutt, et kui inimene on töötu, siis passib kodus tühja, meie puhul küll paika ei pea :)

  2. No siit ei paista küll, et väga suur vajadus oleks last lasteaeda viia suvel: “Kindlasti koristan, nokitsen midagi aias teha, otsin tööd, vaatan koolitused läbi ja ehk käin ka kinos. Aga samas on see lapse jaoks ju nii igav.”
   Viia last suvel lasteaeda selleks, et saaks koristada ja aias midagi noritseda? :D
   Kodus tõesti ei passi vaid reisidel ja aias ning kinos :D milleks siis nii kirjutada kui tahate jätta hullult busy mulje endast? :)

  3. Aga kui asjast rääkida siis ilusa ilmaga oleks loomaaed valik nr 1. Seal on nii loodusega tutvumist, loomade vaatamist, mänguväljakuid kui ka saab pikniku korraldada. Samuti Kadrioru park! Vihmase ilmaga võtaksin ette muuseumid – MiiaMalla, Lennusadam, Energiakeskus, miks mitte Kumu.
   Aga mitte igaks päevaks ei otsiks lapsele hullult tegevusi ja max 1 tegevus või käik päevas. Põhjusi tõi keegi G all pool välja ;)

  4. Saaks vinguda, eks?

   No kui sina saad kõiki neid asju lapsega koos teha, siis fine. Me eelistame, et ta ei istu tahvlis kui meil arvutis vaja midagi teha on. Ta ei viitsi kaheksa tundi raamatuid vaadata ja klotse laduda. Aga temaga koos arvutis olla ei saa. Kuidas sa otsid tööd siis? Kaks minti vaatad ja korras? Kandideerides saadad CV ja tere, siin mu CV, palun, võtke tööle. Jään lootma. Punkt? Ma ei tea, meil on kombeks kirjutada firmast tulenevalt motivatsioonikiri, tutvuda nii töökoha kui firmaga…

   Koolitusi peab vaatama ja süvenenult, mitte saja asja kõrvalt.

   Samamoodi, saame küll koos temaga hoovis olla, aga midagi teha väga ei saa, sest tal peab ikkagi silma peal hoidma. Ma ei saa olla kogu aeg kindel, et väravad enda järelt kinni pannakse ja et ta ei lähe maja ette kui me/ma oleme maja taga jne.

   Kui sa meie elust mitte midagi, siis ära käi siin targutamas. Mul on sinust nii kõrimulguni, et ma jälle olen dilemma ees, kas banna sulle bänn või lasta su targutamine läbi ja end jälle õigustada, sest sa ei oska lugeda või loed nii valesti, et halb hakkab.

   Lasteaias käib ta üle päeva ja selleks, et me saaks oma aega ka, et mingeid asju teha. Me eelsitame, et laps oleks tegevuses, mitte ei passiks tahvlis või telefonis, see tähendab, et temaga peab tegelema ja ise sel ajal netis istuda, tööd otsida, oksi lõigata-põletada, mingeid muid asju teha ei saa. Lihtne.

  5. Miks sa ründad? Sul on eelarvamus ja sa ei suuda mu kommentaare emotsioonita lugeda :( mina ei targutanud midagi, kopisin sulle Meelise enda sõnu vaid! Loe mu kommentaare chillimalt mitte eelarvamusega või pane bänn. Sinu blogi! EBA ja Kivisaare teema all kirjutas iga teine sulle, et sa ei tea midagi ja mida sa räuskad jne aga sa suutsid adekvaatselt vastata. Head puhkust!

  6. Ma ei vaadanudki algul, kes kommis.. alles poole peal nägin, et sina! Sa kohe suudad nii kirjutada, et mul ajab sita keema :D

   Ja ma selgitasin sulle juba neid “meelise lauseid”. Sa loed seda, mida sa lugeda tahad.

  7. Ma ei saanud praegu pointile pihta? Kui inimesel tööd polw, siis automaatselt peaks ka laps kodus olema? Ma olen 5 aastat töötu olnud ja laps on nüüd 2 aastat aias käinud. Täpselt nii palju ka suvel, kuniks aed kollektiivpuhkusele läheb. Augustis taas aeda. Kas laps omavanustega sotsialiseeruda ei taha? Ma ka ei saa kõiki koduseid toimetusi teha, kui laps kodus.
   Mingi kahtlane tegelane teab ja õpetab. Oma elu pole, siis hea siin targutada.

  8. Ei kirjutanud keegi, et laps ei peaks üldse lasteaias käima! Sinu laps käib siis peaks kõikidele sobima? :D Hedonil oli lasteaiastress vahepeal (krt ma olen seda blogi liiga kaua lugenud :D ) ja ta on sinu lapsest vast noorem? Mul pole pointi seletada ega õigustada, sest olen nii kahtlane :D ja sul on oma elu? Ründad ja annad hinnanguid :)

  9. cv uurid ja saadad siis peate kohe kahekesi käest-kinni arvutis olema w :D üks saab ju lapsega tegeleda sel ajal..või sättidagi see cv värk lõunaune ajale jne. oksi ei saa põletada aias kui laps kodus?? :D hahhahhhahahhaaaa
   mu lapsele väiksest peale niiiii meeldinud kui saab ka oksi lõkkesse visata ja aidata..te tõesti olete nagu tähismaad..

  10. No siis oleme nagu Tähismaad, mis teha.

   Lihtsalt nt mina ei saa mingis melus tööt teha, ma tahan vaikust ja rahul. Isegi raadio segab. Meelis ei saa jälle siis tööd teha kui näeb, et Hedon teda mängima tegelikult ootab jne.

   Jumal, on üldse teema, mida siin arutada. Me elame ikka oma elu nii nagu meile sobib, kuidas meil mugavam on. Ja laps 2-3x nädalas lasteaias – ma ei tea, ilge draama. osad lapsed käivad iga päev kellast kellani. Pole parata lihtsalt.

  11. Eestis on jah veider süsteem selle lastesiaga. mäletan kui mu sôbranna rääkis et tal laps terve suvi lasteaias ,kuidas ta muidu päevad läbi rannas saaks päevitada ? Masendav. Lasteaed on lapsele sama stressirohke kui meile tavatöö nii et suveks ma jätaks küll lapse koju , suvi nii lühike ju. Selle koristamise ja muude tegemistega on nii et väiksest saati tuleb last kaasata nendes tegevustes . näiteks nii et ” emme koristab tube ja sina sorteeri oma legod ära ” vms . see tahvelarvuti on meil ka olemas aga seda vôetakse vaid siis kui vanematelt on luba saadud . ja sina tööd otsid siis pane hedon joonistama vôi leia talle muu tegevus . Dziisas ,kuidas teie arvates enne tahvelarvuteid elati ? see on lihtsalt vanemate laiskus ,muud midagi.kehtestage omad reeglud ja leidke lastele tegevust ja las nad ôpivad ka üksi mängima ,siis saate ka endale aega ,laps areneb jne.

  12. Oijah, ma ei jõua ära oodata, et saaks iga päev rannas passida. Hedon kaasas loomulikult :)
   Ja ma räägin, ta tegutseb omaette ka, aga ta ei tee ju 8h iseseisvalt asju. Näiteks täna hommikul – ma ole jõudnud teha kolme tunniga ulmeliselt palju asju, sest Hedon läks lasteaeda, Meelis kolab linnas mööda poode ja ajab omi asju. Rahu ja vaikus ja olemas.

   Sellist aega on vaja ka Meelisel, et olla produktiivsem.

   See tähendab seda, et Hedon saab lasteaiavabad päevad, kuna meil on palju asju tehtud selle paari tunniga, mil ta seal olema peab. Kohe lähmegi talle järgi ja puhkus alaku…

 6. Loomaaeda, kalale (kasvõi forellipüüki), kuhugi randa (linnast välja kus veidi vähem inimesi), kadrioru pargis kihvt mänguväljak ja seal see miiamillamanda vms laste muuseum, kus Hedonil kindlasti tore oleks.
  Vabaõhu muuseum (vaata äkki seal isegi mingi üritus), miniloomaaed (või kuidas iganes neid loomaparke kutsutakse….neid ju eesti peale kokku sitaks). Kui auto on ja natuke võimalik kulutada, siis ju võimalik nii palju asju teha

 7. Tallinnas on kindlasti väga palju erinevaid mänguväljakuid, kus käia. Igal õhtul nt erinev ja ma usun, et lapsel on väga põnev, ei pea sõitma autoga pool päeva kuskile Eesti teise otsa. Vihmase ilmaga võib mänguväljakute asemel käia erinevates mängumaades, ka oleks lapsel huvitav ma usun :)

 8. Eks kõik oleneb ka ilmast, kui ikka ilus päikseline ilm siis mõtleb kindlasti midagi välja. Ma ei tea kui hästi poiss teil räägib või aru saab aga kui jutust aru saab siis võid ju temalt ka küsida, mida tema teha tahaks nt.

 9. Äkki lihtsalt naudiks kodus olemist? Lapsed vajavad selles vanuses eelküige rahu, mitte pidevat tegevust ja käimist ja elamusi. See pidev fun ja möll muudabki lapsed nii rahutuks, sest aju vajab pidevalt uusi impulsse.

 10. Tallinkil jah uus laev Megastar ja mängunurk on tõesti kõige kobedam, kõigist laevadest – seal on väike nurgake, kus telekas ja saab vist mõnda telekamängu mängida, liumägi ja pallimeri peaks ka olema. Selline väike, aga nunnu – minu lapsele meeldis.
  Aga mõtled vist LindaLinet kiirlaeva all, mis sõidab 1,5h. Seda enam kui ütled, et Hedon ei taha väga paigal püsida, siis see ‘”laev” välista kohe, kuna see on nagu buss, kus pead istuma pika rea peal ja oma koha peal, ringi liikumine on seal puhas null. Aga Tallinki soovitan(Megastari siis), kuna see on puhas laev, uus ja kindlasti huvitav seal ringi tatsata :) Ja just nimelt linnamäki oleks väga äge just juba selle pärast, et Hedon saab oma vanustele aktratsioonidele tasuta ja sina ise nagunii ei lähe kuhugi sõitma, mis tähendab seda, et seal käik oleks tasuta, nagu eelpool mainisid kommenteerijad, et sissepääs on sinna tasuta :)
  Aga kui keegi hea Tallinki töötaja te lugu loeks oleks äge. Sest vastava koodi alusel oleks üks ots sulle 8 eur ehk 16 euri edasi tagasi ja kui autoga plaanid minna siis autole ei kehti sooduskood, ainult siis, kui Tallinki töötaja sinuga autos on. Hedonile nagunii tasuta. Autoga oleks jah igatahes mugavam minna, kuna laps saab magada vajadusel vms, kui otsustad ühistrantspordi kasuks, siis teeb see rahaliselt sama välja, sest ühistrantsport pole odav.

  Aga kui tõesti jaanid sind panevad kahtlema, siis mina sinu asemel teeks pojaga aias grilli ja vaataks toas mõnda mõnusat multat õhtul ja teeks mõnusa snäkilaua :) sest noo omas kodus on ikka kõige parem ärgata ja siis saad ennast tänada, et tegid õige otsuse ja kodus jaanid veedad :) sest noo need pole mingid õiged pühad ka, mida ilmtingimata peab tähistama, puhas joomine ju.

  Loodan, et teil poistel, tuleb mõnus nädal :) !

  1. Ta mõtles vist ikkagi Vikingi uut(Viking FSTR) ja Lindast suuremat katamaraani, kuhu mahuvad ka autod. Kuuldavasti ka see loksutab, kui merd ikka ei kannata, tasub valida suurem laev.

  2. Kui laps on kärus, siis ühistransport Soomes ka lapse kärutajale tasuta :)

  3. Ühistransport on tasuta, kui laps on käruga. Rongid,trammid, bussid

 11. Laena telk, mine matkale poisiga. Telk, toit, vahetusriided ja taviaar seljakotti. Matkarajal oleks tal kindlasti tükk tegemist oma energiast tühjaks jooksmisega ja mõlemal oleks põnev.
  Kakerdaja raba ja noku lõkkeplats on head lähedal minna – kasvõi rongiga.

 12. Tallinki uus laev Megastar on ikka tõesti mega! Üli avar ja ilus, palju tegevust. Eelmine kord kui Vikingiga käisin, siis see oli ikka jube pime urgas. Aga no piletihind paneb asja paika. Viking oli lihtsalt kordades soodsam sel hetkel.

  Kui oleks valida, läheks megastariga iga kell.

  Aga ilmselt sebiks kellegi veel reisile kaasa. Kahekesi lapsega tunduks igav, aga ma ei tea ka. Pigem ikka Korkeasaari loomaaed või Linnanmäki kui Flamingo.

 13. Linnanmäki lõbustuspargis on u. 10 atraktsiooni väiksematele lastele, mis on üldse tasuta. Kaardi pealt saab vaadata – millised ja kus täpsemalt asuvad. Vikingi laevade peal on väiksematele pallimeri, suurematele PS tuba, Viking Ville käib ringi ja tehakse lastele mänge.

  1. Me tegime eelmisel aastal kui Bulgaariasse läksime volituse – mina Meelisele, Meelis mulle, kuni Hedoni 18aastaseks saamiseni, et üks meist võib temaga reisida kuhu tahes, millal tahes ja kauaks tahes :)

 14. Viking faster 1h 45min, aga no lapsel pole midagi teha. Mängunurka ei ole (õnneks võtsin ise lapsele erinevaid asju, mänge kaasa millega ta siis tegeles see aeg) ja mina kui Soome elanik veedaksin hoopis mõnusalt Eestis aega.

 15. Olge parem Eestis, siin ka palju teha ju.
  MiiaMillaManda muuseum
  Kadrioru parki mängima
  Loodusmuuseum
  Tervishoiumuuseum
  Kalamaja Lastemuuseum

  Minge näiteks rongiga sõitma. Aegviidu, Klooga jms ilusad kohad.

  Osta Jyskist suur molbert, hakake Hedoniga koos maalima.

  Tallinnas mitmeid suuri mänguväljakuid, Männi park, Lasnamäel mitmeid jne.

 16. Vabaõhumuuseumil on jaanituli, kuhu vist purjutav rahvas väga ei roni.

 17. ” Ja ma juba tean eos kuidas kõikide laste kantseldamine minu õlule lükatakse. Ei, mul ei ole selle vastu midagi aga fuck it said lapse, siis kantselda ise mitte ära joo. Sa oled ikkagi lapsevanem 24/7.”

  Aga kui ise lapse hoidjale jätate, et linnas mõnele üritusele minna, võib-olla isegi kokteil või paar teha? Vähe silmakirjalik,ei?:)

  1. No mis siin silmakirjalikku on? Me palkame lapsehoidja. Lähmegi välja.. mitte sujuvalt ei kutsu endale külalisi, hakka larpima ja eeldama, et keegi kolmas last vaataks!

 18. Töötu? Alles said ju ametlikult tööle, nüüd juba tulid ära või?

  1. Jutt käis Meelisest või siis meist enne seda aega, jumal küll! üldises mõttes!

 19. Kas tohib midagi teemaväliselt küsida?
  Miks Meelis ei kanna abielusõrmust või teil polegi?Mingi muu sümbol?

  Meelisele soovitan,et las Hedon otsustab näiteks mis ta ühe päevaga teha tahaks….kuhu minna jne…see oleks lapsele päris vahva ju.

  1. Meil on sümbolid ja meil on sõrmused. Minul igapäevaselt, Meelis varem ei kandnud töö pärast igapäevaselt ja nüüd pole ilmselt harjunud kandma. Pluss tal mingi kulla allergia vms, ma ei tea, alati läheb sõrm punaseks kui pikalt sõrmes on. Pidulikumatel üritustel ikka paneb sõrme :)

   Aga mind nagu ei häiri ka, et ta ei kanna. Ma nii harjunud. Mõnikord olen pigem wau, panid sõrmuse v :) sest ma tean, et tal sellega nö ebamugav.

 20. Oh issand :D Jälle kerjate…häbi pole??
  Laeva firmad nüüd küll enam reklaami ei vaja, kõik tunnevad ja teavad ;)
  Eestis tegemist küll ja ka vähese rahaga saab midagi toredat teha. Hääletate kasvõi kui nii vaesed olete :)

  1. Nimevaras ! Krt mina olen pool elu M olnud igalpool ja nüùd tuleb mingi M Punktiga siia mölisema . Vali mingi muu täht

 21. Soome koha pealt – võtad näiteks edasitagasi matka. Tallinkil Suvel soodukaid pole. Vikingi kiirekas igati norm aga suurel Vikingul on ka mänguala. Soome poolt ostes edasi-tagasi reisid võib saada imeodavalt u10 € , Eesti poolt ei Tea. Kui tulla Viikingiga, siis kohe sadama juures saaks istuda laevale ja minna näiteks päevaks loomaaeda, hind ala 20 eurot kokku vast. Vaata https://www.korkeasaari.fi/suunnittele-vierailusi/saapuminen/ . Spad ja Serena oleksid pühade ajal täiega täis ja kulu oleks ka suurem.

 22. Kui Tartusse jõuate siis siin võiks poisil huvitav küll olla. Ta on teil selline asjalik tegelane ehk huvitab teda ka militaartehnika. http://www.erm.ee Vaadake infot Jaanipäeva kohta

 23. Töötan Megastaril ja kinnitan: Nii palju kui mööda tuisates näinud olen, on lastenurk lastele tõesti rõõmupakkuv.. mitte aga sealt ära minek :D Kahjuks sooduskupongiga aidata ei saa, enam nendega nii ei priisata.. ju hoiab firma kokku :D

 24. Ise käime mehega küll mõlemad tööl ja olen suutnud lapsi kodus hoida (4a. Ja 2a.-vanemal varasemalt kogemust), aga saan täitsa aru miks kodused inimesed ka lapsi hoidu viivad. Lapsed vajavad omavanuse seltskonda ja sotsialiseerumist. Seal neil ikka oma päevakava ja tegevused. Kodus, olgem ausad seda te lapsele igapäevaselt pakkuda ei suuda. Õnneks kuu aja pärast algab ka neil lasteaiatee ☺

  1. Üks asi on see omaealistega mängimine ja sotsialiseerumine ja kogu see värk – kellaajaliselt on kõik paigas. Kodus magaks ta suva ajani, ma ei saaks arvestada, et saan see kell sinna minna, sest äkki ta alles ärkab. Siis ei lähe ta magama 12-12.30 nagu lasteaias olles jne (tihti toome ta poolest päevast juba ära, sest selle kolme kindla vaba tunniga jõuame väga palju toimetada).

 25. aitäh selle postituse eest:) Ma just lähen oma kahe aastasega Soome ja pole enne teadnutki, et lõbustuspargis on tema vanustele asjadele tasuta :) arvasin koguaeg, et sinna minnes peab korralikult raha kaasa koguma :)

Comments are closed.