Meelis kirjutab: tahtsin Leenule üllatust teha

Kuna meie pere põhiline toidupoodnik läks tööle, siis on enamik koduseid toimetusi nüüdsest minu kanda. Ei, mul pole selle vastu midagi, sest enamike asjadega olen ma ju pidevalt tegelenud, aga lihtsalt on asju, mis on rohkem Leenu pärusmaa ja ma kas ei viitsi või ei taha nendega tegeleda. Aga tore oleks ju mõni õhtu teda valmis söögiga kodus oodata. Mitte, et ta tuleb töölt ja hakkab süüa tegema.

Üheks selliseks asjaks, mida ma väga ei taha teha, on toidupoes käimine. Mulle muidu väga meeldib poes käia, aga riidepoes ehk siis shoppamas. Toidupoes käimine ei ole shoppamine. Ma olen pigem selline, et viin Leenu poodi ja ise tiksun kuskil niisama seni kuni proua poes saab käidud. Kassa juures aitan ma muidugi toidukraami kotti, aga poodi sisse ma väga ei viitsi minna.

Aga kuna ma olen nüüdseks vastutav isik kõige selle eest, mis kodus on või mis peaks tehtud olema, siis mõtlesin, et tegelen söögiga ka. Aga ega ma loll ei ole – kui poodi ei viitsi minna, siis tuleb appi internet.

Kuna Leenu lemmik on Maxima, siis e-Maximasse ma suundusingi.

Tegelikult on Leenul e-Maxima konto olemas, aga ma ei teadnud paroole ja logineid, siis tegin endale isikliku konto, mis muideks ei ole üldse keeruline. Kulus äkki minut või midagi?

Ainus, mida ma teha ei saanud oli Aitäh kaardi liitmine, sest see on juba Leenu kontoga ühendatud. Okei, sisse logitud ja konto tehtud, olin ma järsku kimbatuses, et oot, mida ma nagu ostma pean või millest meil täpsemalt puudus on?

E-Maximas on muidugi asi eriti lihtsaks tehtud ja kõik toidukategooriad kohe vasakule poole pika nimekirjana kuvatud. Seega muud pole teha, kui aint liigu mööda seda, ava, otsi sobiv toode, vali kogus ja lisa korvi. See kõik on nii kerge, et piinlik on sellel pikemalt peatuda, sest siis on mul tunne nagu ma seletaks kolmeaastasele midagi.

Aga ma tegin asja enda jaoks veelgi lihtsamaks. Jah, sa lugesid õigesti, kuigi asi oli kerge, siis suutsin ma selle veel kergemaks teha. Nimelt on seal e-poes selline eraldi rubriik nagu “PAKKUMISED.”

Loomulikult on see kenasti ka punasega tähistatud ja muud ei peagi tegema kui sinna klikkima ja sinu ees avanevad kõik kampaania pakkumised.

Poes võibolla tihti ei märka neid, või noh, on hinnasildid veel uuendamata, aga seal kõik pika nimekirjana kategooriate kaupa sinu ees. Taaskord ei midagi keerulist. Lihtsalt leia sobiv toode, sisesta kogus ja lisa ostukorvi.

Kokku kulus mul nädalase toidukorvi ostmiseks mingi 40 minutit, Leenul kuluks kindlasti neli, aga no esimese korra kohta pole ilmselt kõige hullem tulemus.

Vaatasin, et tulevikus saan teha ka nii, et kui salvestan tänase ostukorvi, saan seda hiljem kasutada, dubleerida vms. Just proovisin kaua selleks aega kulub. MINUT. Ehk siis klikk “Minu ostukorvid”, klikk: “Ostude ajalugu”, klikk pluss märgile, tooted läksid ostukorvi ning siis polnudki midagi muud teha kui ära maksta. Ilmselt iga nädal sellist trikki muidugi ei tee, sest jube üksluine kraam tuleb, aga lihtsalt toon näite, et jube kiirelt saab sedasi.

Põgusalt küll telefonitsi rääkisin Leenuga, et tegin tellimuse ära ja et saatmine oli 0,99 senti, mitte 3,49 nagu tema vahest maksnud on ja kogu ostukorv läks maksma tsipakene üle 35 euro. Selle peale oli ta muidugi väga imestunud, et kuidas nii vähe ja äkki ma jätsin midagi võtmata. Ühesõnaga Leenu arvab, et midagi on valesti, sest kuidas ma nii soodsalt selle ostukorvi sain. Aga trikk ongi sellest, et ma võtsin ainult kampaania tooteid.

Praegu seda kirjutades ma küll mõtlen, et issand kui igav on mu elu, et ma suudan nii pikalt ja laialt kirjutada sellest, kuidas ma e-Maximast tellimuse tegin. Aga no mis teha, kui see oligi mu tänase päeva tipphetk. Nii emotsionaalselt – noh, et esimest korda tegin ja kõik nii lihtne oli, kuid ka säästmise mõttes, et ma ostukorvi nii soodsalt sain.

Aaaa.. Leenu vist maksab 3,49€ kohaletoimetamise eest ja siis peab vähemalt 39,99€ eest ostma, et tasuta saaks. Ma oleks pidanud ka talle ühe pudeli veini lisaks võtma ja oleks ka tasuta saanud, aga no mul oli nagunii joppamine, kohaletoimetamist pakkus 0,99€ eest :)

Eks ole muidugi näha, kui kaua me selle toidumoonaga vastu peame, aga vähemalt on käsk täidetud ja toidukraam koju tellitud. Edaspidi ma vist võtangi kogu selle toidupoe teema enda kanda. Ja pealegi on e-Maxima palju mugavam. Lisaks ei pea riideid vahetama ja end ilusaks tegema, et poodi minna.

6 thoughts on “Meelis kirjutab: tahtsin Leenule üllatust teha

  1. Kas ainult mulle tundub või on pealkiri jälle täielik klickbait ja sisu lihtsalt ainult üks suur reklaam… veits pettunud

    1. Aga miks keegi ei tea?! Vanasti märkisite koostöö ära ja nüüd taas puudub see teie blogis?

  2. Mulle just tundub aina rohkem, et üritate Maximat endale sponsoriks saada.. täpselt nagu Mallukal. Correct me if I am wrong :D

    1. Ma olen aastaid e-Maximast ostnud, ostan ka edasi, on koostöö või ei. Ja Mallu ei puutu küll kuidagi teemasse. Tal see Maxima koostöö mu meelest juba MeluTV ajast.

Comments are closed.