Kui mees tahab head teha, aga välja tuleb nagu ikka..

Meelis tahtis olla armas ja hoolitsev abikaasa, et tellib e-Maximast kõik söögid ja.. kui ta ise samal õhtul kohtumisele läks ja mulle kulleri ootamine jäi, siis asju lahti pakkides ma pidin ausalt krambid saama. Otsustasin selle imetabase „neljapäevasöögi“ kohe jäädvustada.

PS! See ei ole koostöö, keegi pole mulle iialgi ühegi Maxima postituse eest maksnud!

Aga selline oli siis Meelise nägemus meie söögist neljaks õhtuks, nagu ta kirjutas, siis tahtis ta mind söögiga oodata.. Eee.. hommikuks võileiba (ok, I love it iga kell..) ja õhtuks veini? Aitab küll, eks! Eee.. aga mida me sööme?

Alustame sellest, et kui ma nägin 150grammist juustupakki, pidin ma juba pikali kukkuma, sest ma ei osta mitte kunagi nii väikest pakki. Ma olen totaalne juustuhoolik, samamoodi Hedon ja alati ostan ma poolekilose, kui mitte veel suurema, paki.

Mul on üldse välja kujunenud see e-Maximas shoppamine. See sooduspakkumistele klikkimine on hea variant, aga…

Esiteks, on e-Maxima üles ehitatud nagu Maxima pood. Näiteks kui ma teen endale poe nimekirja, siis ma juba kirjutan ta selliselt nagu ma jalutaks poes – juurviljad, singid, peekonid, toorjuustud, juustud, piimad, jogurtid, liha, kulinaaria, leivad-saiad, kuivained, kodukeemia, joogid-veinid, kassa…

Samamoodi surfan ma e-Maximas. Okei, vahel juhtub, et ma võtan esimesena lahti need soodukad, aga üldiselt.. jõuab nendeni ka teistpidi, et ostunimekiri segi ei läheks.

Sa saad vastava kategooria juures filtreerida hinda – ma panen alati kilohinna järgi. Ja kuigi ma armastan kõige rohkem pitsilist Atleeti, siis sellise hinna puhul kõlbab ka Vene juust. Või Eesti juust.

Ja kuna ma olen varem niiiii palju tellinud ja mul on põhiasjad, mida ma alati tahan, kasutan ka “minu sagedased ostud” lahtrit. Seal kuvab siis neid tooteid, mida olen varem tellinud. Vahet pole, kas korra, kaks või viis.

Üldiselt on mu ostukorvis suht sama kraam, üksluine küll, aga nendest saab teha erinevaid asju, see tähendab, et päris iga päev me pork bellyt ja seenekastet ei söö.

Näiteks on mu ostukorvis alati lahtised šampinjonid – neid saab kasutada kastmetes, suppides, omletis.. Alati on seal ka kartulid – putru, keedetult, praetult, ahjus.
Tomatid-kurgid, sibulad, küüslauk, ühesõnaga igasugune värske kraam ja puuviljad on alati ilmselt kõige suurem osa ostukorvist.

Piima, hapukoort, kodujuustu võtan ka iga jumalama kord kui poes käin, olgu siis füüsiliselt või e-Maximast tellides.

Üldjuhul ka kanafilee, või terve kana kui see on sooduses – samamoodi, tee suppi, prae, woki, tee kastmeks. Makaronid ja riis on pigem teisejärgulised, eelistame rohkem tatart ja kuskussi.

Kui on kampaanias, rändab ostukorvi ka üks mõnus sealihakäntsakas, millest saab teha porkbellyt, või ära viilutada ja kerges marinaadis hoides praadida, tükeldada kastmeks jne. Valikuid on mitmeid. Nagu ma ütlesin, et see, et mul on ostukorvis seened ja sealiha, ei tähenda, et neist ainult ühte toitu saab teha.

Pilt aastast 2016, see tähendab, et ma olen e-Maximat üle kahe aasta regulaarselt kasutanud. Mugav. Ma ütlen, mugav. Tee tellimus kell kaks öösel kui uni ära läheb.

Tavaliselt tellin ma nädalaks toidu korraga, seega leiba ja piima käime juurde ostmas, ma lihtsalt ei näe pointi endale kolme-nelja liitrit korraga tellida, seda kulub ka nagu jumal juhatab, on päevi kui Hedon tahab söögi kõrvale piima, siis läheb rohkem, või jälle tahab vett, siis ei kulu ja ühesõnaga, leib ja piim on need, mida tavaliselt nädala jooksul juurde ostame.

Üritan hoida ostukorvi summa umbes 50€ piires. See tähendab, et tegelikult saame söönuks a 200-250€ga kuus. Olen sellest e-Maximast ja nädala eelarvest ka varem kirjutanud, vaadake siit postituse alt samal teemal postitusi.

Kuna ma nüüd käin tööl, siis väga nagu mujal ringi ei tripi päevade viisi, siis millest te lugeda tahaks? Tööst plaanin kirjutada, kui ma natuke sisse olen elanud, aga kas tahate äkki järgmiseks mingit retseptipostitust, ala et mida ma sellest kraamist valmistan, mida ma tavaliselt tellin? Ala seitse toitu seentest või kuus versiooni kanast..? Mis teid meie toidulaua juures veel huvitaks?

Naljakas vahelepõige ka: avastasin eile õhtul meid e-Maxima uudiskirjast, mille point oli küll teatada, et iga vähemalt 40€ tellimusega saab nüüd Õhtulehe tasuta kaasa, aga meie blogi lingid olid seal ka kirjas.. ja endiselt, see pole makstud koostöö, lihtsalt juhus, et ma oma toidukraami e-Maximast ostan ja nad meid finally avastanud on. Kaks aastat, nagu näha, läks aega. Ehk saab sellest isegi koostöö :)

13 thoughts on “Kui mees tahab head teha, aga välja tuleb nagu ikka..

 1. Tee jaa pliis retseptipostitusi :) kuidas mingit toiduainet kasutada mitmel päeval jne :)

 2. No mingi koostöö teil ju on, et nad teie blogipostitusi panevad ja teil juba 2 järjestikku postitust e-Maximast. See, kui teil pole pandud #koostöö, ei tähenda, et lugejad aru ei saa. :)

  1. No tore, kui te paremini teate, kui meie! Mina ütlen veelkord: keegi pole antud kahe või eelnevate e-poe shopingu postituste eest maksnud. Seega ei loe ma seda kuidagi koostöö hulka. On tõesti imetore, et meid on märgatud, uudiskirja pandud ja FB lehel jagatud, aga keegi pole mu poole veel pöördunud, et jou, kirjuta meist, me maksame :) #jätkuvaltootan usute v ei :D

  2. Kui ei ole koostöö, siis seda imelikum on ju järjest mitu reklaampostitust neist teha. Kas eesmärk oligi siis saada neid endale nö partneriks? Sest reklaam kumas kõvasti läbi, mitmekordselt sait ära lingitud, hõiskamine mingite suva asjade ilmatu kiitmine jne jne. Tore, et nad lõpuks märkama tegid siis.

 3. hahaaa tänan hommikuse naeru pahvaku eest aga ikkagi ma ei saa aru kuidas Meelis sellise ostukorvi kokku pani. nu sesmõttes et ta ju kokkab sul ju päris hästi nagu aru olen saanud?
  minu omal peab kapis olema pakk viinereid,põltsama kange sineb, ja päts saia siis on tal süüa. ja istubki diivanil ja sööb niisama viinereid sinepiga ja hammustab saia peale.

  Aga poes ei oskaks tema ka väljamõelda mida mitu päeva süüa tahaks.

  ja ise olen jälle langenud mitte midagi uut ei oska teha lõpmatusse ringi. ja sinu toidupostitusi on alati tore lugeda.

 4. No 30 euri selle võikumaterjali eest on suht palju. Süüa pole ju tõesti midagi:D Vein võtab vist suurema summa siit.

  Kirjutage kes mis asjus Ljubljanasse läheb. Instas oli mingi pilt tulevastest reisidest.

  1. Leenu: Meelise tellitust midagi asendati ja midagi polnud, ala viiekas odavam oli see ostukorv.

   Ljubljanasse lähen mina, töölähetus/koolitus

Comments are closed.