Totaalne sünnipäevade- ja pidude kuu

September on vist meil kõige aktiivsem kuu igasuguste sünnipäevade ja pidude osas. Seega, tuleb ju teha ka ohtralt kingitusi ja meile ei meeldi midagi tavapärast. Mõtlesingi, et jagan meie “geniaalseid” ideid, mis kindlasti paljudele on vastuvõtmatud, mõttetud ja raha raiskamine, meie meelest jälle lahe lähenemine.

No näiteks nagu sentide kinkimine, kunagi kirjutasin sellest, et raha asemel tellisin pangast sente ja keegi leidis, et see on ilgelt tobe, inimene peab minema panka seda tagasi vahetama ja.. Noh, mu meelest oleks sendipudel/purk ka lihtsalt lahe sisustuselement. Aga see selleks. On inimesi, kes ajavad taga lõpuks seda summat, mis purgis on, teised mõtet. Ja nagu meie septembrikuised kingitused näitavad, loeb rohkem meile ja meie sõpradele mõte kui kulunud rahasumma või praktilisus :)

Kui naabripoiss saab 35…

Siis võiks ju kinkida midagi lahedat. Aga kuna ta sünnipäeva ei pidanud, vaid hoopis maratonil joosta vihtus, siis tuli mõelda mingi naljakas alternatiiv. Oleme talle varasemalt kinkinud reisiraha, lihtsalt sööma viinud, megasuurte topsidega valgupulbreid… Mõtlesime, et tahaks midagi naljakat. 35. Mida kinkida 35 tükki? Mõtlesime nendele trennibatoonikestele, PROfeeli jogurtile, küpsise- ja kommikilodele… Lõpetasime 35 üllatusmunaga.

Kui sõbranna peab soolaleivapidu

Kuna äsja kolitud majja polnud vaja taldrikuid ja potte-panne, pildiraame, siis öelge meile, et tulge lihtsalt kohale või tooge musta, halli, tumeroosat ja me lõpetame.. Liitrise Fairy, igasuguse kodukeemia, lappide-svammide ja kõige suurema paki WC paberiga.. kõige sellega, mida nagunii ühes kodus vaja läheb.

Kui Butterfly lounge saab kaheksa…

Foto: Butterfly Lounge

Butterflyga on meil selline teema, et me alati kingime midagi suurtes kogustes. Üks aasta viisime ilgema hunniku kommi, ühel aastal viisime viis kilo jalapenot, sest neil ükskord ei olnud ja noh, siis peaks jaguma järgmisteks kordadeks kui tulen. Eelmine aasta viisime terve koti täie putru. Ja nad olid megaõnnelikud, sest just pärast sünnipäeva sõitsid nad USAsse mingitele võistlustele ja olla hea maiustada.

Sel korral kohtusime ühe liblikaga nädal varem ühel koosviibimisel ja ta juba naljatledes küsis, et noo.. mis siis sellel aastal. “Tahaks midagi hommikuks..” See oli ainult muusika meie kõrvadele, sest kohale vedasime me kaheksa kilo marineeritud kurki. Kergemaks hommikuks.

Kui lähed Pärnusse külla..

Üks nädalavahetus tekkis meil ekspromt mõte, et käime ikkagi Pärnus ära. Arvestades, et klapitasime kõik sõidud Hedoni uneajale, nägime, et poeskäik võtaks omajagu aega. Mis seal ikka, tellisin e-Maximast kõik vajaliku, et oleks koju tulles kohe söögid ootamas kui tagasi oleme, lisaks tellisin lastele viinamarju ja endale veinid. Nii lihtne, ei pea kuskil vahepeal aega raiskama mingi poes käigu peale. Otsi parkimiskohta, pargi, mine poodi, vaata, vaagi, kaalu, kleebi.. Lihtsam on samal ajal perega aega veeta, keegi teine kaalub, pakib, toimetab… Minu asi on kullerilt kotid võtta, asjad kappi panna ja oma elu elada.

Või näiteks sõbranna juurde minnes (nagu mul täna õhtul plaanis on), tellid päeval tööl olles otse tema juurde (ma ei lähe kunagi tühja käega külla, mingi külakost ikka alati kaasa!), veinid, juustud, vinnutatud vorstid. PS! See veiselihavorst on mu kõige lemmikum ever. Ja kunagi ei lahku ma ühestki Maximast ilma NaTurek juustuta. Ja sinna juurde sobib ideaalselt vein. Mu lemmik on roosa B&G. Kahju, et seda veinimõisa saadet enam pole, tahaks täiega seal osaleda :D

PS! Tähelepanu, tegemist on alkoholiga ja see kahjustab teie tervist. Jooge vett vahele :)

Suurem osa neist ostudest, mis ma ülal kirjeldasin on pärit e-Maximast, sest miks tellida endale vaid süüa, kui sealt saab tellida kõike. Näiteks üllatusmune. Või kodukeemiat. Ma reaalselt ei mäleta, millal ma käisin üldse reaalselt poes, et osta midagi peale piima ja leiva. Või nö et ma ei käinud mingis konkreetses poes (ala Gemoss, promo vms) või ala niisama lähme jalutame Krissu, sest Hedon tahab Matsimoka viinereid vms. Kogu aeg ja kõik ostud teen e-Maximast. Isegi õhtul telekat vaadates lappan ja laon asjad korvi, hommikul võin vabalt jätkata, sest asjad ei kao sealt ära.

Ja mis peamine, mu korvi ei rända suvalist nodi (nt käisin ükspäev poes piima ostmas, lisaks haarasin küüslauguleibu, mingeid puuvilju.. polnud üldse plaanis ega vaja!), mis mu ostukorvi 15€ kallimaks teeks. e-Maxima koondab enda alla kõik soodukad (mu lemmikud!), hea on sealt valida, mis meeldib. Emotsioonioste teen e-poes väga harva, kui siis vaid juhul kui sooduses on midagi, mida võiks võtta, aga ei pea. Aga üldiselt on see ikkagi soodsam kui reaalselt riiulite vahel osteldes.

Millal te viimati e-poest tellisite? Millal viimati füüsiliselt toidupoes käisite? Kumba eelistate ja miks? Ja kui teie kingitusi teete, kas lähtute pigem praktilisusest, vajalikkusest, soovidest.. Millest? Kas teil on kingituste puhul ka mingi hinnapiir? Rääkige niisama kaasa :)

#KOOSTÖÖ

20 thoughts on “Totaalne sünnipäevade- ja pidude kuu

 1. Ma lähtun kinke tehes alati praktilisusest. No ei saa aru neist, kes kingivad 35 üllatusmuna. Mida teeb täiskasvanud mees üllatusmunadega? Pigem siis jah juba neid energiabatoone vms, kui ta selline trennihunt on. Oma pere on mul samamoodi, PEAASI, et mingigi kingitus on, mis siis, et see inimesele ei sobi/ei ole vajalik/ei meeldi. Ma kogun ühte kindlat asja ning alati ütlen kõigile, et ükskõik mis puhuks, mulle võib just seda asja kinkida. Hinnaks on neil 1-20€ umbes. No ja ikka tuuakse mulle mingeid salle, mis seisavad 5 aastat kapis või “ohh, kingime voodipesu” ja siis see on suuruses 260×240, kuigi meie voodi on 160×200… No enne võiks siis ju küsida?
  Mingid naljakingid samamoodi… No ma ei tea. Et ohh kingime sõbrannale 10 dildot… Njah. Igale oma. :)

  1. Hahaha 10 dildot. No naabripoiss on magusasõber, šokolaad läks nagu vesi kerisele.. Munade sisud tõi tagasi, Hedonile mängimiseks :)

  2. Mulle just sellised kingitused meeldivad, hulgi üllatusmune? YES PLEASE :D

  3. Mida kinkida inimestele, kellel on nagu kõik olemas? Praktiline on misasi…lõikelaud? vaas? tolmuimeja? Ilmselt inimestel on kõik sellised asjad juba olemas ja kõigil on oma maitse. Raha ega veinipudeleid ei pea ju ka alati kinkima, muidugi tore on raha saada aga kinkida on seda ju igav ja tundes inimest näiteks 20 aastat, siis ei saa ju koguaeg raha kinkida. Parem siis osta 35 üllatusmuna magusasõbrale. Ise maadlen koguaeg probleemi ees, et mida kinkida. Vanematel ju ammu ilma kõik olemas ja nad ei soovi asju, mis pole nende maitse. Leidlikkus on alati tore, leian, et mul endal on sellest kõvasti puudu. :D

 2. See majapidamis ajade kinkimine soolakaks on hea idee. Neid läheb ikka vaja ju. Panen kõrvataha :)

  Ma eelistan ka pigem netist toidukraami tellida. Aga Pärnus kahjuks Maximat pole. Tellin Coopist või Selverist.

 3. Kui keegi tooks minu majapidamisse Fairyt või muud sellist kräppi, siis ma annaks need automaatselt järgmisel päeval edasi ja oleks kurb mõtetu ja jubeda kingituse üle :D

  1. Ma ka..viskaks minema või annaks ära sest Fairy on hull keemia ja näiteks mina ei saa seda kasutada kuna käed hakkavad sügelema :D

 4. Majapidamiskaubad on hea mõte! Kuid need üllatusmunad…… Ma saan aru, et “ületarbimine” on teie jaoks tühi sõna, aga näiteks igas selles 35st munast on sees üks plastikjulla. Mis neist asjadest saab? Kas kuluvad marjaks ära?

  Norm, et teil e-maxima avaleht neli korda lingitud on, et no kui ikka üldse aru ei saa, mis lehte te mõtlete :P kui hiir peale liigutada, siis näeb ära.

 5. Majapidamis tarvete kinkimine on tegelikult hea mõte,aga peab hästi teadma milliseid tooteid inimene kasutab. Hetkel teie pilti vaadates näiteks minu poolt soositud(kasutan 95% ulatuses ainult SANYTOL või FROSCH) tooteid ei ole ühtegi,seega ma annaks kõik kellelegi edasi või ma ei tea mida nendega teeks. Cif,Cillit jne tooted on ka kallimad ja nii hull keemia,et minul võtab hinge kinni ja näo lapiliseks kui neid kasutan :(

  1. Siis tuleb kiiremini koristada :D Aga tegelikult ma korraks mõtlesin sellele, et kas peaks mingi ökovariandid võtma, või.. ja mõtlesin, ok, kohe vaja, sobivad need ka, ja tegelt jällegi, mõte loeb ja idee, viska minu pärast minema või anna vanaemale kasutada kui tahad :)

 6. Algus oli juba paljulubav ja lõpp läks ikka lappama no ikka pidi selle e-maxima siia ära pressima

 7. Poes käimisega on lood sellised, et siin pisikeses linnas ei ole kullerteenust. Ainult naistepäeval on võimalik lillekimp kulleriga saada.
  Seega jalad peab tagumiku alt välja vedama ja ise käima. Kasutaksin hea meelega seda e-poodi, vankrilapsega ikka jõledamalt tüütu…palju hilpe,siis kitas pood, siis need kripsus ninadega pensionärid kellele sa kindlasti oma käruga ette jääd ka siis kui riiulite all liikleksid..
  Seega paras stressitekitaja on see poeskäik.. :)

  Kinkidr kiha pealt olen ma vist teie masti. Ei näe pointi kinkida mittevajalikke nipsasjakesi. Pigem midagi ‘kiiksuga’ ja elamused. Vii.asel ajal olengi vaid lähedastele elamusi kinkinud. Samas naljaga pooleks siis tänapäeval peab juba apteegist ka kinke leidma. Eriti kui tead mida vaja läheb inimesel. Sest käsimüügiravimid kallid ja soodused neile ei laiene. Siis ongi mul emale kingis alati mingeid vajalikke ravimeid ka. :)

 8. Ma olen selline inimene, kellel eriti kinke vaja teha pole.
  Sõpru on vähe, kui tekib olukord, et kinki vaja, sobib ka hea vein. Pooldan praktilisust. Rahakott seab ka suuresti piirid.
  E-poodidest toitu ei telli, pole vajadust. Maxima, kus e-poe tellimusi komplekteeritakse, asub kodu kõrval, vajadusel saab pidzaamaski ära käidud.
  Muidu olen aga suur e-ostlemise sõber.

Comments are closed.