#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: TOP5 Instagrami kontot, mis oksele ajavad

Kui mõni aeg tagasi kirjutas Leenu sellest, milliseid Instagrami kontosid ja miks me jälgime, siis mõtlesin, et ma kirjutan, miks me mõnda kontot ei jälgi. Ühine nimetaja on muidugi see, et nad on nii halvad.

Päris mitmel korral on siit läbi käinud lause, et kui me olime Rhodosel, siis lõpetasime väga paljude Instagrami kontode jälgimise, sest esiteks ei viitsi ja teiseks, ei paku need mitte mingit meelelahutust, kasulikku sisu ega muud moodi haaratust.

Tulenevalt tagasisidest, nimesid nimetamata ehkki klikid räägivad enda eest (mis on mingis mõttes natukene kurb)!

KK

Eks hakkasime meiegi teda jälgima siis kui “Telesaade” oli kuum ja kõik sellest rääkisid. Ikka tahad ju kursis olla, et mis ta teeb, kus käib ja mis nalja pakub. Mida aga aeg edasi, siis seda igavamaks läks konto ning kõik hääbus. Esiteks muidugi meie huvi, kuid loomulikult ka tema enda konto. Vahest oli naljakas see, kui ta mõnele kommentaatorile vastu haukus, aga seegi muutus tüütuks.

Reisiv paarike

“Kui ei oleks Naise perset, ei oleks ka teda.” Just selline kommentaar ilmestab ehk selle paari kõiki nelja kontot kõige enam. Või kunagi oli see laul: “Sul on kõige kaunim kann…” Vahet ei ole kuhu sa lähed, siis esimesena vahib sulle vastu tagumik. Milleks?

Nüüd on neil vist Instgramis alles ainult kolm kontot, sest see üks mille kaudu meie neid üldse tundma saime on kadunud. “KaheKeha” leht on aktiivne ainult Facebookis. Ja see on ka ainukene leht, mida veel kannatab vaadata. Aga kõik need muud sh ka Mehe enda konto – ass, ass everywhere. On kena ja tselluliidi vaba kann jah, aga olgem ausad, ka selle vaatamisest saab villand. Oleme nendega paaril korral ka kokku puutunud ja inimestena on nad toredad. Mees on alati sõbralik ja väga hea rääkija ning kindlasti on nad ka head koostööpartnerid, kuidas muidu nad alati reisidel on ja suuri diile saavad. Aga see tagumiku eksponeerimine on ikka too much. Rohkem sisu ja vähem perset oleks minu soovitus. Aga nagu ma ennegi öelnud olen, hetkel on peputurundus da thing!

Lauljast Insta kuningannaks

Ise ka enam ei tea mis ajast me teda jälgima hakkasime, aga tegime seda pikka aega. Ma arvan, et Instagrami algusest, siis kui ta veel “Seda” laulu laulis. Kuid järjest enam hakkas villand saama, kuni lihtsalt ühel päeval viskas kopa nii ette, et unfollow oli kerge tulema. Reklaam, reklaam, reklaam. Viimase poole aasta jooksul ei ole sellel kontol mitte midagi muud peale reklaami olnud. Hakkad stoorit vaatama ja juba näed, et oh, hea jutt ning siit hakkab midagi juba tulema ja siis nätaki – reklaam. Päriselt see ajas lõpuks iiveldama.

Kahjuks muutus ta lihtsalt kõndivaks reklaamtahvliks. Ma saan aru, et elama peab ja süüa on vaja osta, kuid siis tasuks tõsta reklaami hinda, et kõike ei peaks promoma ja ennast sealjuures ära kaotama.

500eurone

Selle mure lahendas ta ise mõni aeg tagasi kui ta Leenu peale solvus ja meile bloki peale lajatas. Ega me ausalt öeldes millestki ilma ei jää. See konto oli ka nii reklaami täis, et teda ennast seal väga polnud. No välja arvata need halastoryd, mille peale Leen talle kirjutaski, et kuule, päriselt ka, kasva suureks. Sa pole 500 eurone, et kõigile meeldida, ole nagu oled, ela oma elu ja take it or leave it, jälgivad kes tahavad ja kes ei taha ei jälgi ja.. Aga ta solvus, et tal pole Leenu mingit targutamist vaja ja seda, et talle keegi ausalt ütleb, et kui sa oled siiski selles mõttes avaliku elu tegelane, siis pead sa ka arvestama, et alati on heitereid. Ei erine ju ka meie selle poolest. Alati on neid, kellele me ei meeldi. Ühesõnaga long story short – me ei jälgi teda enam ja ilmselt “Rhodose puhastuse ajal” oleks ta nagunii unfollow saanud.

Vaatasin just tema kontot ja reaalselt reklaam, reklaam ja veelkord reklaam. Nagu su elus muud ei olekski. Aga no vähemalt sai uue kodu ostetud selle raha eest. Äkki peaks ka oma Instgrami ainult reklaami täis toppima – saaks ruttu kodu kätte ja rahu majas. Aga seda te vist ei viitsid vaadata? Mina küll ei viitsiks.

Ühiskonto

Kui ühel kontol toodetakse liiga palju sisu, siis see on väsitav. Seda enam, et tegemist ei ole ühe persooniga, keda sa jälgid, sest ta sulle hullult meeldib. Iga päev uus nägu, sa ei jõua ühega tutvudagi kui juba uus tegelane, uus teema, uued postitused jne. Väga-väga väsitav konto. Leenu ei lubanud enne unfollow panna kui “üritus” läbi, et tal ikka vaja kursis olla. Praegu küll sellest kontost puhkame. Kui näeme konkreetselt kedagi huvitavat, et ta on üle võtnud, paneme korraks jälle follow.

Ma mäletan seda aega, kui üks tsikk, keda ma isegi oleks vaadanud, konto üle võttis. Ma vist reaalselt sain ainult ühte pilti näha ja juba oligi keegi kolmas platsis. Meeletu kiirus on sellel kontol. Tahetakse vist kõike kohe ja korraga. Aga hea asi võtab aega. Sellised kähkukad ei paku erilist meelelahutust.

Kui me poleks meie, kas me jälgiks marimell.eu kontot?

Ma ei viitsiks. Ilusad pildid, reklaami mõõdukalt. On nii päriselu kui reklaami, aga see ei sega. Seega päris unfollow ma ka ei paneks, kuid samas, ei saa ma seda välja tuua ka kui eriliselt säravat kontot. Oksele ei aja, aga aega ajalt pisut iiveldama küll oma diipide (Leenu) tsitaatide ja imalate armastuspiltidega.

Meeldib see, et kontot haldab kaks inimest, ehk siis on lootust saada erinevat sisu. Paaride kontosid ma ei tea kas ongi väga, kindlasti on, aga meie ei jälgi. Seega ma siiski jälgiks, aga mitte väga suure entusiasmiga.

Millised on need Intsagrami kontod, mida te mingil põhjusel enam ei jälgi? Miks ei jälgi? Kas oma Instat reklaamikanaliks pöörata on teie meelest okei? Ma lihtsalt ise ei saa aru, et kus maalt hakkab inimestel vastu? Siis kui iga pilt on reklaam, siis on jube. Aga kui üks pilt #notsponsored ja teine sponsored, kas siis oleks okei? Et nagu üle ühe pildi?

27 thoughts on “Meelis kirjutab: TOP5 Instagrami kontot, mis oksele ajavad

 1. Ei jälgi Janeblogi kontot enam. No täiesti ebastabiilne inimene, üks päev maailma õnnelikum inimene ja kõigest nagu täiesti pohhui, teine päev halab ja nutab, et ma nii masenduses ja kõik on halvasti. Blogis sisu puudub, ainult reklaanpostitused viimasel ajal.

 2. Mitte ühtegi ei jälgi, sest pole endalgi kontot. Mõnda avalikku olen vahel vaadanud ja ei saa üldse aru, mida seal vaadata on.

 3. No see Juhani ja Katri konto ajab tõesti, mind ka oksele.
  Mingi maani vaatasin, et wow kui armas paar ja seiklevad ringi koguaeg, ise noored armastust täis.
  Nyyd ongi reaalne kopp ees, terve insta on seda perset täis, ja no kurat ei ole kena perse, lambi sile tagumik

 4. Mmm, ma ei jälgi enam ammu Paljast Porgandit, sest ta on kuidagi väga alla käinud ja tal on tõesti ainult reklaam Üksteise otsa. Kui aus olla, siis sooviksin veidi juhiseid või ka tagasisidet saada enda instagrami konto kohta.

  Ja eestiblogijad konto osas olen täiesti sinuga nõus. Liiga kirju ja liiga kiirelt, sest mõnel tulevad toimetused vahele ning jääb kuidagi storysid ka väheks. Üks inimene võiks olla ca 3 päeva näiteks.

 5. Meeldib see teie ausus!
  Ei jälgi samuti eelnimetatusid kuid lisaks siia BSH ja Helen Kõppu.
  Esimese puhul riivab silma see tähelepanu otsimine. Teise puhul ei haaku absoluutselt vaated ja arvamused, ei jaksa :)

 6. Ja sellise teksti kirjutaja alles hiljuti pidas imala “ära vihka” kõne.
  Sa oled silmakirjalikkuse tippklass, Meelis !

  1. Ja keda siin vihatud on? Kus ma õhutan koos vihkama, vältima vms?

   Ma ei saa öelda, et see konstruktiivne kriitika on, aga siin pole ka kuskil öeldud, et keegi on räme tont, võiks end põlema panna ja vihake kõik. Lihtsalt kelle kontod MEILE enam ei meeldi.

   Mitte midagi öelda ei saa, see on selge, alati on neid kes end puudutatuna tunnevad.

  2. Nende TOP5 kontode taga, mis Sind “oksele ajavad”, on taga päris inimesed. Väljendada, et selle ja tolle blogija või tuntud inimese instakonto sind, Meelis, oksele ajab, ei ole just eriti konstruktiivne ega viha leevendav.

  3. Aamen, G! Tulin just sama kirjutama. Väga silmakirjalik marimellist teisi bashida. Las nad teevad ja toimetavad, nagu näha, siis on neile publikut ja kõlapinda. Teie tehke oma asja ja laske teistel elada.

   Ja marimelli väide, et “Mitte midagi öelda ei saa, see on selge, alati on neid kes end puudutatuna tunnevad.” näitab lihtsalt seda, et te pole paremad keskmisest kiusajast. Alati saab kritiseerida ja arvamust avaldada diskreetselt ja teisi maha tegemata. Labane kirjaviis ei näita teid parimast küljest.

   Unfollow marimell.

 7. Meelis: “Seega, kutsun kõiki üles alustama muutumist iseendast. Mõelda enne vähemalt kaks korda, kui kriitika saab kirja pandud või avaldatud. Kas see on vajalik? Kas see on konstruktiivne või isiklikult solvav ja isiklikku viha leevendav?”

  1. Ma vastasin samasisulisele kommentaarile just, kui ma leian, et kellegi konto on igav, sisutühi või reklaami täis, siis ma ei vihka ega solva kedagi. Avaldan arvamust, miks mõni konto ei meeldi.

 8. Porgandi kontot veel jälgin, aga üldiselt skipin enamus storyd ja väga like ei loobi.
  Seal vahepeal ikka asjalikke postitusi ka, aga enamus on hala ja reklaam paraku. Ja häirib, et ta sisu pole eesti keeles üldiselt.
  Helen Adamsoni ka veel jälgin, aga sealgi samamoodi üsna palju häirivat reklaami viimasel ajal..
  Arvan, et need 2 saavad minupoolt lähiajal unfollow.

  1. Lugesin postituse all olevaid kommentaaride vastuseid ala et see postitus ei ole mingi viha külvamine (või misiganes), et te ainult avaldate arvamust. Millegipärast mul meenus selle peale hr. Alaver, kes ka ei soovitanud dopingu kasutamist vaid üksnes vahendas kontakti.

 9. BSH ei jälgi enam. Koguaeg mingi jutt ja täpsustus: “ausõna ei ole notsponsored, aga niii hea toode on lihtsalt!”
  Jee rait…

 10. Teie endi konto ja blogipostid on reklaami täis, suures osas veel mainimata, et tegu on koostööga. Ah, õigus- teie loogika järgi tasuta saadud kraam pole ju koostöö, need on lihtsalt asjad. Et kui jätad mainimata, siis pole reklaam ja konto on “mõõdukas”? No kui lolliks annab oma lugejaid pidada?
  Keefirid, madratsid ja kingad on tõesti tüütavad- aastast aastasse samad asjad ja tundub, et ka kõik ideed neid asju promoda on otsas. Reisipildil peab seisma kodust kaasavõetud tühi keefiripudel käes ja autode arvustusse pikitaksse sisse, kas selle värv ikka sobiks unclepaulidega.
  Ja nagu juba eelnevad on maininud- ei imesta, miks blogijad Meelise manitsuskõne üle irvitasid ja silmi pööritasid. Seda öökimist, oksendamist ja mahategemist siin ei saa küll lugeda konstruktiivseks ja edasiviivaks kriitikaks. “Sa ajad mu oksele!” pole isiklikult solvav? See ei väljenda sinu viha? Nojah… ega need kalvikalled ja helenadamsonid pole ka 500-eurosed, et kõigile meeldima peaks.

  1. Esiteks, see jogurtipudel ei olnud tühi ja teiseks, reklaam meie instas on märgistatud, aga olen hinna nii kõrgeks tõstnud, et seda oleks võimalikult vähe.
   Makstud reklaam on blogis märgistatud.

 11. Porgandit ma ei jälgi sellepärast, et ta kirjutab pidevalt mingit sisemise arengu ja psühholoogia jama, mida ma nagunii tean või olen kuskilt raamatutest lugenud. Tema võib olla on oma sisemises enesearengus alles nende asjadeni jõudnud ja avastab uusi asju, aga minu jaoks teada värk. Seega igav. Promob oma loomulikku olekut, aga instagram kubiseb ohtrast make up-ist jms. Kõigest sellest, mis ei peaks tema jaoks just tähtis olema.
  Katri Kats ja Juhan. Hmm ma tunnistan, et olen kuulnud nende reisisesellide kohta päris palju, aga nüüd esimest korda vaatasin tema insta kontot. Tõesti, ainult tagumik. Ei paku pinget.
  Jälgin siis vist ainult teid ja Mallukat. Nii blogi kui insta. Mulle meeldib, et mõlemas blogis on hästi erinevad teemad kogu aeg. Pole õnneks ka liiga palju psühholoogilist hala, kuigi mulle väga meeldisid Meelise postitused oma lapsepõlvest. Kuna neid ei tule nagu seeni pärast vihma, siis on täitsa põnev, kui on vahel ka selliseid sügavamaid teemasid. Kõik on nagu balansis minu jaoks. Tänud ägeda blogi eest!

 12. Mina hakkasin EB kontot j2lgima alguses huviga just seet6ttu, et leida uusi ja v2hentuntud blogijaid, keda lugeda. Ja ma leidsin p2ris mitneid uusi ja huvitavaid nimesid. Paraku hakkab mulle vaikselt n2rvidele k2ima need pikad jutustorid, kus konkreetselt nagu midagi ei r22gita vaid venitatakse pyksikummi. Ja ausalt oli v2ga vastukarva kui CHB v6ttis p2evaks yle konto – tegu ei ole ju blogijaga vaid pm terve p2ev reklaamiti tooteid.

 13. Ei jälgi kedagi enam peale Heleni ja teda ka rohkem ta kassi Käpiku pärast. Skipin enamus ta reklaamiga seotud storyd.

 14. Ma esimest korda kuulsin kontost Kats ja Juhan :)Ma jälgin firmade kontosid ainult vist. Ma ei viitsi eraisikuid jälgida, sest kõik on alati sponsored või mingi suvakas pilt, mis on lihtsalt MINA SIIN. Ma ei ole ka 20, seega ei kuulu niikuinii IG supersihtgruppi. Firmade puhul on hea olla kursis, mis värk on otse allikast.
  PS: meelis võiks rohkem kirjutada selliseid teemasid nagu bestmarketingis avaldatu

Comments are closed.