Blogi = oma kinnisvara vs Instagram = üürikas

Me oleme juba aastaid rääkinud (koolides, konverentsidel esinedes), et Instagram ja Facebook on justkui üürikorterid, kunagi ei tea, millal landlord teatab, et kuule, mul sugulased tahaks sisse kolida või ma mõtlesin, et sul läheb nii hästi, kuulsin, et said ametikõrgendust, tõstaks veidi hinda. Mulle tundub, et sul käib liiga tihti külalisi.. Ei meeldi mulle see, teeme nii, et maksad rohkem või.. koli minema.

Ma ei tea, kas te saate sellest võrdlusest aru, aga suures plaanis otsustab Instagramis ja Facebookis meie sisu leviku üle kaval algoritm, mitte see, mida meie seal tegelikult teeme. See on koht, kus meilt oodatakse küll heaperemehelikku käitumist, aga reeglid teeb keegi teine.

Just üks firma tahtis ainult Instagrami koostööd ja küsis Instagrami storyde reache ja ma pidin südari saama kuidas numbrid on kahanenud ja asi pole selles, et me oleks seal vähem aktiivsed, üldse mitte – me oleme seal aktiivsemad kui varem, aga Instagram jagab sisu siis kui tema heaks arvab (uus süsteem loobib mu feedi ette nii palju kontosid, mida ma ei jälgi ja see risustamine ajab mind sealt äpist pigem minema, ma ei viitsi vaadata sisu, mida ma ei ole pannud end jälgima!), seega ma arvangi, et on aeg blogisse rohkem panustada. Ei pea siin silmas koostöid, vaid just seda päriselu jagamist pigem siin kui Instas.

Blogis seevastu otsustame meie – milline on kujundus, kas me lisame blogipostitusele juurde tilulilu, mis näitaks selle lugevust, kommentaaride arvu, laike jne. Siin otsustame meie, kas me näitame seda esilehel, teeme tasuliseks või peidame hoopis parooli taha. Siin on meie reeglid.

Blogi on nagu meie kinnisvara, mille üle otsustame meie. Sama ei saa öelda Insta ja Facebooki kohta ja lõpptulemusena võimle palju sa tahad, ei lähe enam kaua, kui seal ei saa ühtki liigutust ilma maksmata teha. Seevastu blogis on meil aastamaks ja iga postituse lisamisega me tõmblema ei pea. Panen üles ja see on nähtav kellel soovi lugemiseks on. See on meie jälgijale tasuta (või väikese lisatasu eest) ja kergesti kättesaadav. marimell.eu blogi on alati avatud, sul ei pea olema meie jälgimiseks kontot, sa ei pea kuskile sisse logima ja ennast autentima jne

Konkreetselt reedel panin käima ülihea loosi Facebookis ja sellel oli laupäeval seitse kommentaari – ma ei usu, et inimesi ei koti kui nad saavad võita suurima gluteeni-laktoosivaba e-poe sinuteek.ee kinkekaarte, et osta süüa – arvestades hindade tõusu, on iga sääst nagu maast leitud. Mina naiivselt võin ju arvata, et asi oli reedes ja kedagi enam netis polnud ja nauditi head ilma.. Ja et nädalavahetusel ongi scrollimine väiksem, aga tegelikkuses otsustas Facebook, et seda postitust tema ei levita. Ma levitan siis ise. Uuesti. Vanad kommentaarid arvestan ka ikka sisse. Kliki ja osale:

Tihti on meile öeldud, et äh, teil pole üldse palju jälgijaid. Sellel on konkreetne põhjus. Meil polegi Instagramis ja Facebookis rohkem jälgijaid kui blogil lugejaid, sest me ei ole viimased aastad (kui algoritmid võimust võtma hakkasid) kuidagi proovinud oma jälgijaskonda seal ka kasvatada. Meie koht on blogi, siin ei kirjuta meile keegi midagi ette. Instagram ja Facebook on kohad, kus on hulk toredaid kaasaelajaid, kellele me enda blogi nende kontode kaudu meelde tuletame ja nad siia kokku suuname, sest põhitegevus on siin :) Ja olenemata sellest, et Instagram meid ei levita, on blogilugevus säilinud suht samana (just vaatasin, et ka reklaamirahad on suht samad mis aasta tagasi), sest inimesed on harjunud ka otse tulema meid uudistama.

Back in business

Ma just tööalaselt otsisin BLOGIJAID ja neid on ikka väga väheks jäänud, mitte ainult meil, vaid ka Lätis ja Leedus. Kõik ongi kolinud Instagrami. Vaadake mis Justiniga juhtus – oli Instas, ma ei tea mitukümmend tuhat jälgijat ja põmm, konto kinni ja alusta nullist. Meil on blogi – jah, viimasel ajal muidugi veidi suiku jäänud, aga nüüd kuidagi tunnen uuesti powerit blogida, vahepeal oli küll veits kass, kes kinniseid blogisid lugenud on, need teavad. Ehk et, isegi kui ma ei ole Instagramis, leitakse tee minuni ikkagi. Paljudel on kuskil kuklas “a mis see marimell ka teeb..” ja tuleb otse lugema. See ongi see, miks blogi on parem kui suvaline sotsiaalmeediaplatvorm.

 

 

4 thoughts on “Blogi = oma kinnisvara vs Instagram = üürikas

  1. Ma just vihastasin paar päeva tagasi Feissari peale, et minu feedis olid ainult kas makstud kontod või “soovitused”. Ühegi tuttava või enda jälgitava konto feedid ette ei jooksnud. Ja kui ma tahtsin seda muuta (kunagi oli lihtne võimalus, et näed feedi ajalises järjestuses), siis see ei ole enam võimalik. Instaga sama teema, soovitatud kontod üksteise järgi. Ehk et järgmised rakendused, kus raha on kõige tähtsam üldse ning kasutaja rahulolu on kuskil prioriteetide nimekirja lõpus.

    1. Mhm, ma ei viitsi üldse Instas olla enam. Kogu aeg jäävad ette mingit soovitatud asjad, ma tahan näha mida ma olen pannud follow!

  2. Mind väga häirib, et blogid on tühjaks jäänud. Mulle meeldib blogisid lugeda. Instas ma ikka ei süvene kunagi nii põhjalikult ja see segapuder, mis seal toimub, on tõesti häiriv. Kui vahel viitsin, siis peidan neid ja lisan inappropriate-iks. Aga mõju on lühiajaline.

  3. Head lugemist on tõesti keeruline tänapäeval leida. Paljud inimesed ei viitsi vastupidiselt just kirjutatusse süveneda. Minul vastupidi on uus platvorm aga nähtavaks tegemine on oodatust keerulisem. Kutsun Teid seega enda platvormile lugema: http://www.vagiinamonoloogid.com

    Ja kui meeldib – hakka jälgijaks! Kõik avatud meele ja huumorisoonega inimesed on oodatud! Ma usun, et peidus on nii mõndagi kummalist ja põnevat.

Comments are closed.