#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: võrratu “Lõppmäng”, mille rikkus Apollo Kino

Eile hilisõhtul või õigem oleks isegi öelda täna öösel, jõudis ka Eesti kinodesse Tasujate “Lõppmäng”. Sellel puhul korraldas  Apollo Kino Mustamäel ka eriseansi, mis algas 00.05. Minu silmis ei olnud sekundiks ka kahtlust, kas sellele öisele seansile minna või mitte. Muidugi minna. Olgugi, et lõpuajaks oli märgitud kell 3 öösel. Mind see ei heidutanud. Tegemist on siiski aasta, kui mitte kümnendi filmiga (pidades silmas, et esimene Raudmehe film tuli välja 2008 aastal).

Ma ei peatu siin pikalt filmil ja ei loobi välja ka spoilereid, sest igaüks peab ise teadma, kas ta läheb seda vaatama või mitte. Siiralt soovitan minna. Oleneb kui suur MCU (Marvel Cinematic Universe) fänn sa oled. Mina ei ole suur fänn, aga olen fänn. Neid suuri fänne nägi kindlasti ka öisel linastusel, sest no olgem ausad, mitte suur fänn ju ei osta piletit seansile mis lõpeks kell kolm öösel. Kokku oli neid fänne seal pisut üle 400, sest välja oli müüdud kaks saali.

Oi, kui väga ma seda filmi ootasin. Neljapäevane päev möödus totaalse ärevuse ja kannatamatuse käes. Ma lihtsalt ei suutnud ära oodata, millal juba saaks kinno minna. Mul õnnestus õhtul isegi tunnikene enne kino magada, et oleks kergem üleval olla.

Tõrvatilk meepotis

Juba päeva ajal hakkas mind pisut heidutama Apollo Kino suhtumine ja valmisolek antud ürituseks. Facebookis jäi ette selleks loodud üritus, kus juba oli kirjas, et kogu saali sisenemine toimub kolmanda korruse kaudu ja süüa ei saa, sest köök on kinni. See söök ei olnud minu jaoks primaarne, kuid sellegipoolest helistasin neile ja uurisin, et kas popcorni ja joogijaam on ikkagi lahti. Kinnitati, et kuna nagunii on töötajad majas, küll leidub siis ka inimene, kes seal on.

Ilmselgelt ei olnud Apollo Kino valmis selliseks asjaks. Korraga lendab sisse pisut üle 400 inimese, kes kõik hakkavad midagi ostma. See oli viisakas kaos, mis seal toimus. Järjekorrad pikad, igalpool praht ja prügi maas. Teenindajad nagu tegid midagi, aga samas ei teinud ka. Siis nägin, et inimesed seisavad nõutud nägudega nacho masina juures. Selgus, et oih, kaste oli otsa saanud. Ikka juhtub, anname andeks. Joogiosakonnas oli ka selline läbu, et anna minna. Suured topsid otsas, väikeste kaaned kadunud, jäämasinast tuli kellelegi vett ning lisaks ei saanud mitte keegi aru, kus on järjekord.

Teate, minu jaoks on see üllatav, et selline ettevalmistamatus seal valitses. Te teate ju ette, et teil tuleb korraga majja üle 400 inimese ja need 400 inimest ilmselgelt tahavad midagi osta. Eriti öösel, pärast tööpäeva lõppu. Olgu selleks siis söök, jook, kommid või popcorn. Minule avanes muidugi popcorni kapi juurest selline vaatepilt.

Õnneks ei olnud hullu ja ma siiski sain oma topsikese kätte. Aga lisaks sellele kaosele söögi-joogi osakonnas oli veel kaks asja mis mind häiris.

Mina olin ostnud omale staaritooli pileti. Noh, et kui juba Tasujad ja “Lõppmäng”, siis ikka täie raha eest. Staaritoolide eripäraks on ka see, et neile on neljandalt korruselt sisenemine ja oma baar või müügipunkt, kust saab süüa-juua ning niksi ja näksi. Kuid ei mitte sellel korral!

Nagu kuidas palun? Mille kuradi eest ma siis maksan? Ma eeldasin, et kui on staaritoolid, siis on mul ka sellel õhtul õigus minna üles ja enne kino lounges istuda ning enne filmi väike siider juua. Aga ei. See oli kinni. Nagu miks? Mis siis seekord teisiti oli? Et ei olnud inimesi tööle panna? Vahetult enne filmi, ma reaalselt hiilisin üleval vetsu, siis nägin küll kuidas üks neiu seal askeldas. Seega oli teil inimene tööl küll.

Lühidalt öeldes, ma ei saanud seda, mille eest ma maksin. Esiteks pidin ma seisma sabas alumise korruse inimestega, kuigi ma oleks võinud ju kenasti üleval istuda ja siis rahulikus tempos saali minna. Samuti pidin ma vetsu minema kolmandale korrusel, mis loomulikult oli superrõve, sest no kui selline mass üle käib, ei olegi võimalik, et seal midagi normaalset toimub. Ega töötajaid ju ka ei olnud, kes seda korda oleks hoidnud.

Seega ma olen enam kui pettunud, et mina kui staaritooli piletite ostja (mind ei olnud üks, terve saal oli välja müüdud, seega ka kõik staaritoolid) ei saanud seda teenindust ja neid võimalusi, mis muidu on selle “paketi” juures elementaarsed. Eriti närvi ajab mind see, et selline asi leidis aset 2019 aasta suurima filmi esilinastusel. Täiesti häbiväärne.

Tavaliselt on Apollo Kino korraldanud esilinastusi väga uhkelt ja vahvalt. Mäletan, et sattusin kunagi täiesti kogemata Mustamäe kinno, kui seal oli mingi filmi esikas. See kõik oli nii uhke ja ilus ja äge. Kui ma ei eksi siis oli selleks “Mamma Mia 2.” Loosimised ning kinkekotid jne jne jne.

Mõtlesingi, et no nii Avangers ja “Lõppmäng” – see saab olema midagi suurt ja uhket. Reaalsus aga oli see, et mitte midagi ei olnud. Reaalselt mitte midagi.  Null! Järjekorras seistes ei jäänud silma isegi mitte ühtegi roll-upi või muud postrilaadset asja. Seal ei olnud mitte midagi sellist, mis viitaks ühe suurima filmi erilisele esilinastusele.

Selline suhtumine ja käitumine on minu silmis täiesti häbiväärne. Seda siis just Apollo Kino poolelt. Teil esilinastub kümne aasta üks suurimaid filme, teil on kohal suurimad fännid, te olete välja müünud kaks saali ja te teil on pohhui! Ma siiralt loodan, et neil ei ole pohhui, kuid paratamatult käis mu peast läbi mõte, et Apollo Kino on siiski ju ärilisi eesmärke täitev asutus ja nende peamine eesmärk on inimestelt raha kätte saada. Seega kui ma juba olin pileti eest maksnud, siis… noh raha oli ju käes ja rohkem neil mind vaja ei lähegi.

Ei, ma ei eeldanud, et seal oleks kohal terve orkester ja kari tantsutüdrukuid, kuid vaadates milliseid üritusi on Apollo varasemalt teinud, siis see oli ikka küll suht lamp suhtumine fännidesse. Selle filmi tulek oli ju teada mingi aasta ette. Minimaalselt pool aastat. Ja ikkagi ei suudetud midagi erilist korraldada. Nagu null! Samas kui mingi X filmi jaoks tehakse vapsee fancy üritus ja jagatakse auhindu ning visatakse ei tea mitu saltot, peaasi, et oleks äge. Aga nüüd… PIINLIK!

See jättiski mulle väga mõru maitse ja tegelikkuses rikkusid siiski filmielamuse ära. Aasta ja kümnendi suurima filmielamuse kui aus olla. Ma nii väga ootasin seda, kuid siis tuli Apollo Kino ja lihtsalt sittus hinge.

Film ise on muidugi enam kui vaatamist väärt. Kümme kümnest ja annaks veel 5 punkti pealegi. Super film tõesti ja 3 tundi vaatamist väärt.

10 thoughts on “Meelis kirjutab: võrratu “Lõppmäng”, mille rikkus Apollo Kino

 1. Jättis mõru maitse, mitte mõruda, sõnadele nagu nüri, mõru ei lisata -da silpi.

  Muus osas nõustun, et sööki oleks ju võinud varuda, nad ju teadsid kui palju rahvast tuleb. Imelik.

 2. Mina käisin ka eile seal, istusin ka staaritoolis ja absoluutselt ei nutnud. Maksad selle eest, et istud 3x mugavamas toolis, sul on rohkem ruumi ja kõik on kenasti, kui ei tahtnud siis oleksid võinud ju eos kohe tavatooli osta. Muuseas kõik see info, et siseneda saab 3ndalt korruselt, kuhu auto parkida, mis töötab ja mis mitte oli Facebooki evendis olemas, tasus vaid veidikene lugeda. Ma ei tea, võib-olla te FB-d ei kasuta või Mustamäe Apollo sõbrad ei ole, aga ma isegi ei OTSINUD ja event tuli sisuliselt ajajoonele ette.
  Samuti saabusin mingi 10 minutit enne algust kinno ja sain kenasti kätte nii joogi kui ka popcorni, mida muuses 10 minutit enne oli veel rohkem kui pool kappi, ma ei tea, mis sekundil sina siis sinna sattusid. Jäi veel aega treilereidki uudistada. Ja olgem nüüd ausad – tööpäeva lõpu ja kella 12nese filmi vahele jäi ikka mitmeid tunde, kus inimesed oleksid saanud kenasti kõhu täis süüa selle asemel, et kinos näljendada.
  Jah, inimesi oli palju, aga mida need kinotöötajad tegema pidid siis? Keelama inimestel asju osta? Laskma inimesi “jaopärast” iseteenindusalale? Jooksma meeleheitlikult harjadega ringi, et iga maha kukkunud popcornitera üles korjata? Nägid ju filmi ära? Miks vaja heitida? Eks teine kord nad teavad ette, et selliseid öiseid asju pikemalt planeerida vm. Be cool, jumal küll. Sa ju praegu rikud selle filmielamuse endale ise ära, kui otsid probleeme :)

 3. Nägin sind eile muideks kinos ja isegi ühte hetke kui pilti tegid ja eeldasin, et siit võib tulla postitus. Ma imestan, et sa nii leebelt kirjutad, sest tegelikult oli olukord ikka palju hullem. Apollo kino poolt oli see suhtumine oma klientidesse tõesti alandav. Olen ka vägagi pettunud sellises organiseerimatuses. Tore, et keegi julgeb vähemalt selle avalikult välja öelda.

  1. Tead, mitte midagi ei juhtu, kui EI SÖÖ. Ma olen korduvalt proovinud – mingeid sanktsioone ei järgne, keegi ei vaata kurja pilguga, järgmine kord lastakse ikka kinno tulla sellest hoolimata, et ma eelmisel korral filmi ajal süüa ei jõhverdanud.

 4. Palun pane ennast pigem ise sellisesse olukorda, kus need kinotöötajad olid, just +400 inimest käisid kinos tollel 2 seansil, töötajaid on isegi vähe, kes oleks nõus olema sellisel ajal tööl, see pole pole mingi üllatus et kui suured rahvamassid ostavad popcorni, natchosid, jooke siis viimased ei saa, kes ees see mees, alati kritiseeritakse kinosid sellisel momendil, aga kas tõesti raskem natukene varem kohale tulla ja teha vajalikud toimingud enne ära.

  1. Kino võiks ju sellisel puhul rohekm inimesi palgata, kui nad teavad, et neil suht samal ajal tuleb 400 inimest. Miks ma pean end panema olukorda, MIS ON ETTE TEADA?

Comments are closed.