Säästuaasta esimene pidu: Hedon 4

Lapse sünnipäevad on ühed kallimad asjad mida korraldada, mängutoad maksavad juba hingehinda ja üldiselt on vähe neid tube, mis on lahedad nii kahe-, viie- kui ka kaheksaaastasele. Meie leidsime hea alternatiivi Väike Linn Mängutoa osas ja see sobis tõesti nii väiksematele kui suurematele ideaalselt.

Aga alustame hoopis algusest. Millalgi aasta algul nägin ma reklaami, et Disney on ice tuleb jaanuaris ja ma ostsin etteruttavalt piletid ära, et nagunii lähevad kallimaks. Millalgi suvel ma muidugi avastasin, et need on odavamaks läinud. No see selleks, piletid sellistesse kohtadesse on nagunii ülemõistuse kallid, olgu ta 69 või 79. Perega minna paarisotine laks. Otsustasin, et lähevad Meelis ja Hedon, kukkur kergenes sujuvalt 130€ võrra. Ma olin selle juba unustanud, et mul need piletid on, kuniks ma umbes novembris reklaami jälle nägin ja meenus, et ahjaa.. No igaljuhul käisid poisid laupäeva hommikul enne sõprade pidu Saku suurhallis asja kaemas. Meelis blogis sellest siin!

Aga päris sünnipäevahommikul ootas lasteaias Elsa, kelle ma avastasin Eveliisi juures Ida sünnipäeval ja see lastedisko oli nii lahe, et ma broneerisin ta jutu käigus kohe Hedoni sünnaks ka ära. Ta tegi lasteaias jääshowd ja diskot ja koos tordisöömist ja lastele meeldis ja õpetajad kiitsid ka, et väga lahe oli olnud. Mis saaks mulle veel paremat meelt teha, kui et rahvas rahul oli :)

Eelmisel õhtul käis torditegu ja ma juba teist aastat teen soolast torti lasteaeda. Ka neid saab teha lustakaid ja lapselikke ja viinamarjad päästavad alati päeva, siis tundub nagu päris :)

Aga tulles tagasi nüüd Väike Linn Mängutoa juurde, siis absoluutselt ideaalne koht. Ma ei teagi, kas saaks midagi paremat ja lahedamat leida. Ühendasime sõbrannaga jõud ehk pidasime samal ajal pidu, aga mänguala avasime kõikidele lastele. Oh, seda rõõmu! Nende pidu oli ühel pool, meie oma teisel pool. Kusjuures, meil oli 39 inimest koos lastega ja neil 37. Ja me mahtusime vabalt sinna pidutsema :) Ruumi sellessuhtes ikkagi piisavalt, et niisama laua taga istuda, kuskil palli mängida, diivanil istuda ja jutustada jne.

 

Tavaliselt on nö vaheuksed kinni kahe erineva peo puhul, aga lastel pole ju vahet. Meie suured ei tikkunud nende peole ja nende omad meile, aga lastel oli lõbu laialt, kuigi nad olid rohkem “sõbranna poolel”, sest seal olid autod, aga rahvast jagus kõikjale, poodi, kohvikusse, bändi tegema lavale, jalka/korvpallisaali ja.. igale poole ja mitu tundi oli vabalt sisustatud.

Kui ma peaks valima, kas tulevikus teha pidu kesklinnas või äärelinnas (ma pean silmas Väikese Linna kahte saali), siis ma valiks ühtpidi kesklinna, see on küll nõks kallim, aga seal on ka rohkem tegevust mu meelest. Teistpidi meeldis mulle just äärelinn, sest seal ei olnud elektriautode vilinat, oli natuke nurgatagusem ja vaiksem. Ja seal oli suur korvpalli ja jalgpalli saal, mis noh, arvestades meie pallihullu, oli igati kümnesse. Igal juhul, kui ma hetkel ei mõtleks variandile veeta Hedoni järgmine sünnipäev palmi all, siis ma juba broneeriks selle igaks sajaks juhuks ära.

PS! Koodiga MARIMELL Väike Linn mängutoas hinnaalandus 10% kuni 31.01.2019 ehk broneering tuleks sisestada enne jaanuari lõppu. Kõik küsimused info@vaikelinn.ee või 56574499.

Kusjuures, ma ei ole üldse harjunud sellega, et vanemad viivad/toovad lapsi sünnipäevadele. Kõik sünnipäevad kus meie käinud oleme, ma ei tea, kas liiga sõbrad või ma ei ole eeldanud, et ma peaks vahepeal ära minema. Keegi nagu otseselt pole seda oodanud. Ehk on see pigem lasteaiakaaslaste teema, et viid lapse peole ja lähed ise vahepeal poodi vms. Meil on ikkagi sõbrad koos ja.. kõik on varem näinud (okei, mõningate eranditega) ja juttu jätkub kauemaks, kuigi osad inimesed kohtuvadki ainult sünnipäevadel või marimelli suvisel hoovipeol. Aga ma ei taha kuidagi inimesi eraldada, et kui tulevad need, siis need ei saa tulla vms. Kõik on minu sõbrad, elage üle see paar pidu kui keegi ei sümpatiseeri vms.

Mida sõime, mida jõime, mis kingiks toodi

Kingitustega oli sessuhtes keeruline, et.. alles olid jõulud. Hedonil on hetkel teemas lennukid, ehk siis kõik lennukitega seonduv oli sobiv, mida ma ka kingiks tuua palusin. Ja no loomulikult ei puudunud ka WC potimängud, mida saabus pakkide nöol suisa kaks. Üks on see klassikaline junnimäng, mis osutus totaalseks hitiks. Teine oli mingi “domestosekollide” pott, kuhu sai vee sisse lasta ja raputades kadus poti kaas (sulas nagu ära) ja kollid tulid välja. Suht rändom.. Vannituppa see mäng kolib, duši all käies ehk on mängida…

Lennukeid sai ta ka, aga sellegipoolest tuli meie majja kaks potimängu, hunnik legosid (alati kindla peale minek!), raamatuid, kamapalle, VeriBeri komme, tuubitoitu (Hedon jätkuvalt jumaldab neid), autosid, roboteid, Javeri tennised (need nahast tennised on PARIMAD!), trööstiplaastrid (Hedon oli.. oh laheee… kas need helendavad ka – need ta lemmikud!) ja.. mulle isiklikult meeldis täiega Liisi kink, kes kinkis natuke reisiraha ja kolm paari Lotte teemalisi sokke. Hedon räägib siiani heldimusega kuidas me ikka suvel Lottemaal käisime koos H ja R’iga ja nii lahe ja tore ja.. nüüd selline vahva kingitus :)

Meie kinkisime talle.. Oh, ühesõnaga, kunagi oli meil lasteaia grupis teemaks, et kingime lastele raamatu, mis jäävad hiljem rühma kasutamiseks. Siis ei ole seda, ma sain nuku, a ma sain auto, nänänänäää, mul ägedam kui sul. Et kõigil on raamat ja punkt. Hiljem sai sellest ideest – kingime midagi, mis pole söödav. Aga mina olin raamatu juba ära ostnud. Noh, olekski võinud selle kinkida, aga.. see ei mahtunud kinkekotti, mis ettenähtud oli.

Ja kuna ta jõuluks sai juba lennukeid ja ei tahtnud pakihunnikut suureks ajada, siis.. kinkisime selle digitaalse jutupliiatsi hoopis sünnipäevaks. Kuna samast sarjast on ka tähed ja numbrid, siis need tõi eelnevalt päkapikk ja need olid ka ilma pliiatsita täitsa teemas. Sünnipäeva kingitus oli siis kirsiks tordil :) “Lotte on siin pliiatsi sees ja Jänku Juss,” kilkas laps nagu poolearuline kui sai aru, et pliiats temaga räägib.

Minu meelest on antud jutupliiatsi puhul üldse tegemist geniaalse leiutisega. Jah, see on haigelt kallis, 80€, aga.. ausalt, iga senti väärt. See seletab lapsele nii hästi ära, mis tähega, kuidas hääldatakse, mida kirjutatakse. Lotte kaardid selgitavad ülihästi, kuhu prügikasti mis prügi käib, miks seda on vaja sortida. Räägib järvedest ja metsadest ja.. ülihariv ja asjalik asi.

Süüa alati sõjaväele

Ma alati tahan, et süüa oleks palju.. Et pigem jäägu alles kui puudu. Kuna ikkagi laupäeva õhtu ja palju inimesi, siis tahtsin pakkuda midagi head. Terve päev ma hakkida ja singirulle keerata ei viitsinud. Vaatasin kusjuures enne selle pilguga ka, et kui telliks kuskilt cateringist salatid ja lihavaliku jne, siis oleks läinud mingi 100€, samas toorainele ise tehes oleks kulunud a 60€. Aeg ka maksab. Lõpuks otsustasime hoopis Nuudli kasuks ja kuna menüü on uues Nuudlis suurem, siis ütlesin, et ma tahan saada kaks suurt hunnikut Pad Thaid, ühte vürtsikat ja teist mitte ja noh, midagi võiks veel olla… Tehke vabal valikul, sest kõik toidud on seal tõesti imelised ja nagu Tais…

Pad thaid, sidrunikana, magushapukana, kevadrulle, kanavardaid, riisi.. ja igasugust rohelist ja pähkleid-laime lisandiks oli ka kaasas. Ma olin esiti küll skeptiline, et niiiii palju. Aga teate, alles jäi üks törts pad thaid, mille sõbranna haaras kaasa ja oligi kõik.

Lastele tegi mu sõbranna singi-juustupirukaid (mitte, et lapsed neid söönud oleks), need tulevad tal imelised välja ja talle hullult meeldib neid teha (vist?! :D), igaljuhul ta tegi. Lisaks saatis Vitamiinikuller Hedonile sünnipäevaks suure hunniku puuvilju, mis läksid hästi kaubaks.

Loodusvägi on Hedoni vana lemmik, eriti mahlade ja “kohukeste” osas ja nii said Loodusväe kõrrekad juba ma ei tea mitmendat aastat Hedoni sünnipäeva lauale. Head tervislikud ka vanematele joomiseks. Kusjuures, kes pirnimahla sõber on, siis tellige kiirelt, need lähevad Loodusväe sortimendist peagi välja. Õnneks, õunamahl jääb, mis on Hedontsi lempar :)

Ja teadagi, lapsed ei taha salatit ja viinerit, ma ei ole never näinud neid sünnipäevadel seda söömas, kui on puuvilju, väikseid pirukaid ja krõpsu. Hedon teatas, et tema krõpsust ei hooli, küll aga tahaks tema popcorni. No jumal, milles küss. Tegime kodus mitu pakki valmis ja võtsime kaasa, sest ma polnud kindel, kas kohapeal uun on või ei.

Ja et natukenegi lastele midagi normaalset anda, mis pole popkorn või komm, siis Valio saatis samuti Hedonile sünnipäevaks paki ja sealt sai samuti üht-teist kaasa haaratud. Juustusnäkid on vana hea. Samamoodi väikestes topsides joogijogurtid. Trenni- ja dieedihuntidele paar PROfeeli ka :)

Ja tort. Jep, ma olen copycat ja mu meelest on suht debiilne raisata laste tortidele 70+ eurot.. Ma ei raatsi endalegi sellist torti osta.. Tellisin Selverist sajajalgse, mille idee rottisin Eveliisilt.. Kõik tükid ühesugused, ei teki mingit, tahan Olafi ninaga tükki, või autoratta tükki või lennukitiivatükki. Jep, ma mõtlesin lennukitordile, aga no.. on ikka vaks vahet, kas 8,99€ või 22,50 :D Seda enam, et tegelt tahavad lapsed mängida, neil on söögist jumala suva. Nagu näha, oli ka tordist, sest POOL jäi alles!

Meie kogukulu sünnipäevale (kingitus, koht, toidud, fotograaf jne) 380€. Lastel oli muidugi megatore, aga ma ise ei jõudnud kellegagi rääkida ega olla. Ja ajast jäi ka mu meelest natuke väheks, oleks vabalt veel istunud ja lobisenud. Ma korra mõtlesin, et järgmisel aastal peaks sama tegema mis eelmisel aastal – reisile minema. Kuigi stressirohke see pidu polnud, siis rahaliselt oleks sama, kui me enda paarireisi ära jätaks ja perereisi teeks.

Suurem osa pilte: Anete Toming, kes on Hedoni sünnasid ka varasemalt pildistanud, meist igal aastal vähemalt korra perepilte teinud.. Võiks öelda, et ihufotograaf :)

Vot, selline sünnipäev oligi. Palju teil lastesünnipäevadele tavaliselt kulub?

4 thoughts on “Säästuaasta esimene pidu: Hedon 4

  1. Pidasime kodus viimati ja sugulaste ning sõpradega. Olen nagu teiegi, et toitu olgu pigem rohkem, kuo tekib piinlikus ja keegi juurde ei julge võtta, sest ei tea kas jagub. Toitude/jookide peale läks mingi 150 euri (valdavalt tegin ise, mõned asjad tegi õde, aga tema tehtud asjade hinda ta ei avalda. Kingituseks sai elektriauto laps see siis lisaks ca 180€. Sel aastal ilmselt teeme mängutoas, kuna laps vanem ja rohkem lastest sõpru.

  2. Nipi mängumaa ööbimisega pidu – 260 eur, tort – 60 eur ( mu laps suur piltidega tortide fänn). Söök äkki 150 kuskil? Või isegi rohkem, ma pakun, et kuskil 180 kanti. Kingitused lisaks.. ja jubeeee summa tuleb kokku. Aga varsti teismeline ja siis enam vanemad pidusid ei orkunni. Lapsepõlv siiski nii lühike, et sünnipäevadest peab Wow! mälestus jääma. See üks päev aastas saab kõik, mis soovib.

Comments are closed.