Meelis võiks need unboxingud tegemata jätta

Pealkiri on ajendatud vaatajate nurinast Meelise unboxingu kohta. Ma räägin siis ise. Kreemidest. Nägin just ükspäev Instagramis sellist pilti nagu päises ja pidin nentima, et eks tõenäoliselt on enamus inimesi endale nii kosmeetikat valinud. Mõned aasta(kümne)d tagasi ei räägitud veel ka nii palju sellest, mida üks või teine toode sisaldas – kui need on poes müügil, järelikult need ei saa mürgised olla. Täna räägitakse, aga segadust on ikka palju – mis on loodustoode, mis on vegantoode, mis on loomadepeal testimata toode jne ehk mis on kahjulikud ained, mida ühes kreemis olla ei tohiks, mis vahe on ökotootel ja orgaanilisel tootel? 

Tänu blogimisele on mulle blogi algusaegadest alates saadetud kingituseks teiste toodete kõrval ka hulganisti kosmeetikat. Kuigi ma ei ole end iial tituleerinud ilublogijaks, siis olgem ausad, iga inimene kasutab midagi. Olgu selleks kasvõi ainult seep ja vesi, siis olgu see seep ka kvaliteetne.

Tunnistan, et ilma blogimiseta poleks ma pooltki nii teadlik ning poleks ka endale nii kindlaid lemmikuid leidnud. Näiteks on üks minu lemmikbrändidest Bon Merité, mida toodetakse aga hoopis Rapla külje all väikse Öökulli järve ääres. Ma olin kunagi jumala kindel, et mingi välismaavärk. Lisaks sellele, et nende tooted ongi päris-päriselt looduslikud (ja kodumaised), on need ka hästi ja värskelt lõhnavad ning täidavad oma eesmärki. 

BonMerité taga on Merit, kes – isegi veidi kummastav ehk on minu jaoks nö ülevõlli looduslik. Ma ei tea, kas ta on ise üdini vegan ka või ei, aga see polegi oluline. Ta on oma töös megapõhjalik. Kui on loodustoode, siis otsast lõpuni. See tähendab seda, et kõik kokku ostetud sisu, mida nad kasutavad, on ökosertifikaadiga taimeekstraktid ja kõik lisandid-vitamiinid mis tootes on, on taimsed, mitte sünteetilised. Ja mitte ainult! Vaid ka see purk/topsik/pudel kus sees toode on, on taaskasutatavast materjalist – see topsik, silt, isegi need värvid, millega prinditakse on looduslikud taastöödeldavad. Ehk siis 101% looduslik. Minu jaoks nagu ühtpidi megaäge, teistpidi veits hull. Samas.. kuhu suunas maailm liigub? Jätkusuutlikuma maailma, niiet igati vinge!

Pakenditeema on üldse praegu väga.. kuidas ma ütlen – popp. Vaatasin just kellegi storysid Bali randadest ja kuigi ma ei ole mingi loodusaktivist, siis tuli küll nutt peale seda räämas randa vaadates. Ma enam ammu ei jäta endast kuskile prügi maha, võtan kaasa, ei ole üldse raske leida esimene prügikast ja see sinna sokutada. Seepärast meeldib mulle näiteks ka see, et Meritile saab oma pakendid tagastada, et nendesse uued tooted villida.

Aga toodetest..

Bon Merité toodetest on minu lemmikud kindlasti kehakoorijad. Okei, porgandiõli ka. Ja näokreem. Ja trimmiv kreem. Ja.. Nagu tõsiselt, need tooted on super head. Pärast Bon Merité koorija kasutamist ei jää nahk rasvaseks, nahale ei jää peale mingisugust lisakihti – pigem imenduvad juba kasutamise käigus kõik kasulikud ained nahka ja see jääb mõnusalt pehme. Miks tasub üldse kehakoorijat kasutada?

  • koorimine eemaldab nahalt surnud nahakihid mis ummistavad poore ja ei lase niiskusel sügavamatesse nahakihtidesse jõuda
  • naha koorimine ergutab uute naharakkude tootmist ja parandab naha mikrovereringet 
  • naha koorimine enne raseerimist aitab vältida sissekasvanud karvade teket

Nahakoorija valikul tasuks vältida liiga kõvade mehaaniliste osakestega koorijat, mis võib tekitada mikrosisselõikeid ning seega naha loomulikku kaitsevõimet rikkuda. Samuti ei tasuks nahka koorida liiga tihti, 1-2 korda nädalas on piisav. Mina näiteks olen dušigeeli asendanud Bon Merité koorijaga, see tähendab, et ma ei vahuta ennast nagu varem, vaid koorin ja kõik. Eriti armastan ma seda saunas teha, sest siis keha higistab ja on aega korralikult end igalt poolt koorida. Pealegi on siis saun imehead lõhna täis. 

BonMerite koorijatest meeldivad mulle kõige rohkem uus vaarika koorija ja vana hea ylang-ylang. See üks uuemaid, vist tuli eelmise aasta lõpus, kohvi-šokolaadi oma meeldib tegelikult ka. Lihtsalt pärast seda tuleb kõik korralikult puhtaks pesta, sest kõik on kohvipuru täis. Aga milline lõhn! See šokolaad tungib isegi kohvist kohati üle.. Koristamist väärt! Õnneks, Meelis koristab :)

Mu lemmikkreemil uus pudel!

Pärast naha koorimist tasub nahka ka korralikult niisutada. Kreemid imenduvad pärast koorimist nahka paremini. Kes nägi Meelise unboxingut ja tema “kemplemist” uue pudeliga, siis tegemist on uue pumppudeliga ehk vaakumpudeliga, kus sees säilib kreem kauem ja selle saab pudelist paremini kätte. 

Mu ainus mure vana pudeliga oligi see, et kuigi need olid pulvarisaatoriga, jäi lõpuks nii palju kreemi külgedele ja põhja, et seda oli suht võimatu kätte saada. Mul olid pidevalt kreemipudelid tagurpidi, et viimsegi tilga kätte saaks. Nüüd on see mure lahendatud. Seoses sellega müüvad nad ka vanad pudelid laost ülihea hinnaga ära – vaata siit!

See sama kreem, mis mul on, on pinguldav ja kortsukesi siluv. Oma tekstuurilt on ta hästi selline pehme ja kiirelt imenduv. Võib-olla isegi liiga kiirelt. Või siis on mu nahk jube kuiv. Aga arvestades, et see oli mul terve nädala Tenerifel kaasas ja ma end igapäevaselt sellega kreemitasin, võin kinnitada, et järjepideval kasutamisel muutub keha siledamaks ja pringimaks küll.

Ja viimase paki uus lemmik..

Nagu ikka, saadab Merit mulle alati uusi tooteid ka. Või selliseid, millel pole veel siltegi, et ma saaksin ausat tagasisidet anda ilma et ma teaks, mis seal sees on.. Igal juhul mu uus lemmik (valge tee kreemi kõrval) – jumet parandav päevakreem porgandiga. Sellele on üliilus kollane värv ja mu meelest toimib ta veidi nagu BB kreem. Ta ühtlustab näo nii kenasti ära, et reisil olles ma reaalselt muud ei kasutanud kui ainult seda. Põskedele veidi päikesepuudrit ja korras. Konkreetselt mu reisi peamine kit – kreem, puuder, kulmud, huuled.

Ja no olgem ausad – ilma selle porgandi-piparmündi õlita, mille ma juba enne Sharmi reisi sain, ei möödu ükski mu reis enam. See on päriselt ideaalne asi päevitamiseks. Ma ei ole kunagi nii kiirelt ja nii ühtlaselt päevitunud kui nüüd nendel kahel päikselisel päeval Tenerifel kui ma end sellega korralikult sisse hõõrusin.

PS! marimelli koodiga saab alati kõikidelt täishinnaga toodetelt 20% allahindlust.

Ja kes tahab näha kuidas Meelis uue vaakumpudeliga võitleb, siis siin vlogis on see unboxing sees:

#KOOSTÖÖ