Meelise eksperiment: proovisin hauahooldaja ametit 💀⚰️

Me ei ole Leenuga suuremat sorti surnuaias käijad. Mina isiklikult olen noorena ehk lapsena väga-väga palju pidanud surnuaias käima ja seda mitte ainult oma sünnilinnas, vaid ka lähi ümbruses. Lisaks enda sugulaste haudadele oli ju okei teha korda ka teiste omasid, kes kuskil kaugemal elasid ja koristama ei jõudnud.

Eks Leenugi on lapsena pidanud seal palju käima, aga näiteks tema ema ütles juba ammu, et tema mingit hauaplatsi ehk kohustust kellelegi ei taha.. Leenu tädi aga leidis, et seda platsi on ilmtingimata vaja ja tema armastab surnuaias käimist ja pärast ca pooleteistaastast vaidlust, sai urn maha maetud. Ma rõhutan, urn. Isegi Leenu ei tea, kas seal sees oli tema ema tuhk või ei..

Eelmise aasta lõpupoole ilmus aga Eestis turule üks firma oma teenusega, mis mul kaudselt öeldes silmad põlema pani. Ma lihtsalt pidin nende teenust proovima, sest nagu uute asjadega ikka, siis on alguses hinges väike pessimism ja kahtluseuss. On see ikka aus asi? Kes selle taga tegelikult on? Pärast Gratitude Service teenuse tarbimist otsustasin neist ka blogipostituse teha: Kiidan uut surnuaiateenust taevani!

Olgugi, et tarbija poolt oli teenus selge ja läbipaistev, siis mind huvitas ka see tagataust ehk milline näeb välja süsteem tööteostaja poolel. Sestap otsustasingi neile kirjutada, et tahaks tulla ja proovida hauahooldaja ametit. Nende vastus oli kiire, sest juba paari päeva pärast olingi ma valmis surnuaeda minema.

Kuidas see kõik läks, milline avastus mind seal hauaplatsil ootas ja kuidas ma hakkama sain, on nähtav videost:

Kokkuvõttes võin ma öelda, et teenus on aus ning äärmiselt vajalik. Maailm on muutumises, täna käivad surnuaias veel vanemad inimesed ja nooremad harjumusest või kohustusest. Aga mis toimub aasta, kahe või üheksa pärast? Gratitude Services teenus on küll veel niiöelda start-up faasis, kuid kasvupotensiaal on teenusearenduse osas on neil kindlasti väga helge ning tulevik suur. Mida enam meil piirid lahti lähevad, seda rohkem me edasi liigume ja surnuaaias käik jääb aina teisejärgulisemaks.

#KOOSTÖÖ

9 thoughts on “Meelise eksperiment: proovisin hauahooldaja ametit 💀⚰️

 1. Aitäh postituse eest! Olen ka mõelnud, et lasen isa haua korda teha, sest ei satu Tallinnasse eriti tihti. Aga mul jäigi kripeldama, et missuguses ulatuses nad haudu koristavad. Videos nähtud haud oli enne koristamistki üsna korras. Minu isa haud on kindlasti üsna hullus seisus, sest pole seal enam aastaid käinud. Aga muidu vajalik teenus.

  1. Meelist pead silmas?
   Selleks ongi see teenus, mida oleme korduvalt kasutanud oma vanemate haudade tarvis!
   Ei pea asjalikuks sõita 400km, et küûnal panna :)

  2. ei, ta peab kirjas kommenteerijat, kes sagub Tallinna harva ja pole isa haual aastaid käinud.

 2. Tubli töö! Leian, et see on kindlasti vajalik teenus, sest tänapäeval inimesed üle maailma laiali ja ei saa kahjuks vb tihti surnuaias käia ja on ka neid inimesi, kes ei soovigi käia. Kui endal ei oleks võimalust käia, siis kindlasti telliksin!

 3. Mina käin päris tihti surnuaias. Sugulasi on 5 või rohkemas surnuaias. Aga mina käin niitihti kui võimalik ainult seal ühes, panen küünla ja vajadusel ka korrastan haua. Võib tunduda imelik aga ma olen küünla põlema pannud ja seal lihtsalt istunud. Vanaisa surmast on 14aastat mõõdas, aga eks see on minu viis sellega toime tulla ja olen selle endale südameasjaks võtnud, et vanaisa viimane puhkepaik peab alati laitmatult korras olema. ❤️

 4. Mina tavaliselt ka panen küünla tikkudega põlema. Kõige lihtsam. Liiva osas kui järgi mõelda, siis alati ka riisun triibuliseks. Ma ei tea miks, aga ilmselt asi selles, et oma ema näinud alati nii riisumas ja kuidagi siis ajju süübinud, et tulebki nii teha.

  Teenus on muidu ülimalt oluline, kuid jube äge oleks, kui nad osutaks ka hauaplatsi puhul täiendavalt teenust – hauaplati täitmist liivaga (aja jooksul näiteks kirstude koht vajub ära ja platsile tekkivad lohud) või kui on platsil kivipiirded, siis selle puhastamine samblikust. Ise ma käin ikka 1-2x aastas platsi koristamas, aga vot pinnase täitmist liivaga või kivipiirete puhastamist ma pole teinud, sest see on suurem ettevõtmine ning selle töö eest oleksin nõus tasuma küll.

 5. Elan välismaal ja hiljuti kasutasin teenust, väga jäin rahule. Saadavad enne ja pärast pildid.

Comments are closed.