Praktikant töötab: mis müüb marimelli kanalites kõige paremini?

Kui me sel korral endale ühe tütarlapse praktikale võtsime, siis andsin talle ülesandeks postitada erinevaid blogipostitusi storydesse ja Facebooki feedi, et mõõta, mis töötab paremini. Lisaks lasin tal analüüsida natuke ka videotevaatamisi.

“Olen turunduspraktikant ning olen siin blogis tegutsenud ja jälginud juba mitu kuud. Turunduses on üks tähtsamaid asju ikka tulemuste mõõtmine ja nende järgi tegutsemine.”

Katsetus Facebookis

Kas paremini töötab pilt blogist + lihtsalt link või blogi enda genereeritud link ja pilt.

“Mõõtmine andis tulemuse, et Facebookis toimib pigem blogilink paremini, seega on inimesed harjunud, et blogilink ja päisepilt viib blogisse ja kui teema kõnetab, siis nad ka klikivad.”

“Ehk olete ka märganud, et olen jaganud vanemaid blogipostitusi uuesti nii instagram storys kui Facebookis. Tänu sellele tuli välja, et instagram storys töötab paremini just tavaline pilt koos pealkirjaga, kui kindla taustaga (mis tegelikkuses peaks lugejale selgeks tegema, et tegemist on just blogipostituse jagamisega) pilt. Selgelt oli näha, et valmis tehtud põhi, kus peal oli lihtsalt postituse pealkiri (ja pilt), ei viinud blogisse nii palju lugejaid kui lihtsalt teemakohane pilt ja tekst.”Millised videod aga kõnetavad inimesi?

“Vaatasin viimaseid videoid ja selgus, et kõige enam huvitab inimesi Hedoni käekäik, tema küsimuste-vastuste videot, kus ta muuhulgas ütleb, et lapsed tulevad lasteaiast, vaadati kokku üle 135 tuhande korra. Teisele kohale saan ma panna kõik unboxing videod, sest need tulid kõik riburadapidi järgi, vaadatavused 50-80 tuhat korda. Kõige populaarsemaks osutus Nuudli üllatus marimellile.”

Laivide puhul oli selgelt näha, et kõnetab teema – lapsesaamine, seks, kaalumine, eksperimendid (ala värvime juukseid, maitseme midagi). Kui keskmiselt vaadati laive 10 tuhat korda, siis teemad mis rohkem kõnetasid said 25+ tuhat vaatamist.Mis arvate, kas need mõõtmistulemused peavad paika või mitte? Sellessuhtes, et selge on see, et numbrid ei valeta, aga mis teile kõige enam meeldib? Sellest oleme me ammu aru saanud, et see osa kes käib blogi lugemas, neid jätavad üldiselt meie Facebooki ja Insta asjad ükskõiksemaks. Jah, sealt tuleb nö blogisse inimesi, aga 55% lugejatest tuleb igal hommikul otsejoones blogisse, et midagi kohvi kõrvale lugeda. Kuna mul hetkelgi on jube palju postitusi mustandis, siis proovin jätkata seda vana traditsiooni, et hommikuti kell kaheksa midagi ilmuks. Ärkan ma ju nagunii koos kanadega :)

PS! Ärge muretsege, see, et ma rase olen, ei tähenda sugugi, et siit ainult titepostitusi tulema hakkab. Kindlasti ma üht-teist neist teemadest ka kirjutan, aga uue rubriigina hakkab ilmuma Meelise turundusminutid ja meil on ka väike koduuuendus plaanis, niiet sekka titejuttudele saab ikka ka igapäevaseid teemasid.

blogiturunduse eelised | koostöö marimelli blogiga | koostööde tagasiside

Võta meiega julgelt ühendust!

Saada meile päring

6 thoughts on “Praktikant töötab: mis müüb marimelli kanalites kõige paremini?

 1. Mina lihtsalt naudin teie postitusi. Mõnusalt kirjutatud ja elulised.

  1. Mõtlesin mis ma mõtlesin. Tavalugejana mind tõesti arvud ei huvita. Minule on olulisem sisu. Ja seda oletegi erinevatel teemadel pakkunud. Eriti mõnus oli see aeg Kui te iga hommik postitasite ja ka see aeg Kui olid igaõhtused laivid.
   Nii et samas vaimus edasi. Meie loeme,meie lugemisest tulevad klikid ja numbrid ning kõik on rahul. Nii lugeja kui sina/teie ja ka reklaami vajavad firmad on rahul.
   Lihtsalt mättad kust vaadatakse on erinevad

 2. Ütlen ausalt- vaevalt, et peale teie kedagi see huvitab? Siiralt savi :)

  1. Ilmselt turundajaid ka huvitab, kes meie kanaleid kasutavad :)
   Ja nagu numbrid näitavad, siis veel paljusid teisi..

 3. Minul oli ka huvitav lugeda antud postitust, pani rohkem mõtlema ja analüüsima ennast – et miks ma just millele klikin ja mis mind postituste vms juures tõmbab.

  Aga lahe, ootan kindlasti et saaks iga hommik kohvi kõrvale midagi juua. :)

Comments are closed.