Meelise kogemus: Wolt kullerina 3000 kuus – on see võimalik?

Käisin naistepäeval lillekulleriks, meenutada saab seda lugu siin. Mõtlesin siis, et prooviks veel mingeid ameteid. Pakutud on ka mõnda asja, need hetkel ootel, aga teise katsena võtsin siis vastu olla Wolt kuller.

Praeguseks olen seitse erinevat päeva ja nö kellaaega käinud kullerdamas. Selles mõttes nädal on koos ja saab vaikselt juba kokkuvõtteid teha küll, et kuidas oli ja mida toredat olen näinud ja kogenud.

https://www.instagram.com/p/BggzqIYAnry/?taken-by=marimell.eu

Kuidas üldse kulleriks saab?

Tegelikult on see üpriski lihtne. Täidad netis avalduse ära, valid sobiva koolituspäeva ja jääd ootele.

Koolitus kui selline kestab poolteist tundi, oleneb palju on inimesi ja kes kui palju tahab küsida. Aga ilma koolitusele minemata sa tööle ei saa. See muidugi ei ole selline koolitus koolitus, et sa istud kuskil klassiruumis laua taga ja kirjutad vihikusse meeletuid tekste, aga kuulama peab ja vajadusel ka kirjutama.

Pigem räägitakse seal sellest, kuidas toimib kullerite äpp ning tutuvustatakse selle erinevaid funktsioone. Samuti räägitakse kliendisuhtlusest ja teenindusest, mis minu jaoks on üsna loogiline, olen enne klienditeenindust teinud, aga kuidas käituda siis kui midagi valesti läheb ja milline on suhtlus restoranidega, kellega Wolt koostööd teeb jne.

Kogu koolitus toimub inglise keeles, seega, kui sa inkat ei jaga, siis jäta vahele.

Olles koolitusel käinud, saad uue meili, kus uuesti ankeet, mille täidad, lisaks paned veel juhilubade koopia, no kui sa just jalgratta või rolleriga kulleriks ei hakka. Kui kõik see tehtud, pole muud kui oodata, et su kullerikonto aktiveeritakse. Kui see tehtud, autole hääled sisse ja tööle.

Kontorist antakse sulle loomulikult ka jope, müts ja termokott või lausa kaks. Oleneb millega sõidad ja kui tihedalt. Tegelikult on kulleri tähtsaim töövahend see Wolt kulleri äpp. Ilma selleta ei ole mitte midagi teha. Absoluutselt kogu info jookseb sinna ja just sealse info alusel sa ka tööd teed. Ja see äpp on täiesti geniaalselt ehitatud ja tehtud. Ma ei tea mis peaks selle inimese peas toimuma, kes ütleb, et tema ei saa hakkama. Kogu info jookseb sulle ekraanile ja muud ei peagi tegema kui seda infot jälgima. Easy breezy, baby.

Valikuid on kaks – kas töötad lepinguga ja Wolt maksab maksud või siis teed firma ja arvega ja maksud on sinu rida.

Rusikareegel: liftita majas vii toit viimasele korrusele

Aga tuleme siis nüüd töö kui sellise juurde. Ehk siis, mis see töö endast kujutab ja kui raske see on. Kui sa ei ole varem kulleriametit pidanud siis ilmselgelt võib see olla väljakutsuv. Selles töös on kindlasti palju selliseid hetki, kui sa mõtled, et faaaaaak või fuck, fuck, fuck. Minu puhul on klassika see, et toidu viin ma alati kõige viimasele korrusele just selles majas, kus lifti ei ole või see ajutiselt ei tööta.

Majades kus on lift, seal viin ma söögi alati esimesele või teisele korrusele. Ma kusjuures olen juba nii harjunud sellega, et pigem on see loomulik osa päevast kui erand.

See töö ei sobi sulle, kui sa ei oska teeselda või näidelda. Toidusaajat ei huvita see, kui sul on olnud paha päev või eelmine klient on su näo täiesti asjatult täis sõimanud. Sina pead ikka olema naeratav ja viisakas. Nagu ma ka ennist mainisin, siis see äpp teeb sinu eest enamuse töö ära, sinu asi on vaid viisakas ja heas tujus olla. Selle töö puhul ongi vast suurim roll viisakusel. Kui helistad, siis pead olema viisakas, kui toitu üle annad, pead olema viisakas, kui midagi valesti annad, pead olema viisakas, kui hilined pead ikkagi olema viisakas jne. Noh, nagu ma ütlesin, minu jaoks loogiline, aga kuna seda igal sammul rõhutatakse, siis järelikult vajalik toonitada.

Minu suurimaks mureks on hoopis ummikud. No ei saa midagi teha. Ei saa mitte kuidagi kiiremini liikuda kui autod sinu ees liiguvad. Proovid küll kuskil kõrvaltänavaid pidi minna, aga no ikka jääd kuskil toppama. Aga aeg sinu ekraanil tiksub halastamatult miinust. Ehk siis seal äppis on kohe näha kui mitu minutit sa oled hiljaks jäänud või kui mitme minuti jooksul sa toiduga kellegi ukse taha peaksid jõudma. Viiest seitsmeni on ikkagi hilinemist palju, pole midagi teha. Tihti inimesed ei saa nendest ummikutest aru ja ongi kurjad, et kuidas nii kaua läks. No läks noh. Aga polegi muud teha, kui vabandad, annad toidu üle ja lippad edasi ummikusse.

Tavai ära plära, räägi rahast, kibelete te juba?

Etteruttavalt ütlen ära, et kullerina on võimalik 3000€ kuus kätte teenida küll. Iseasi, kuidas ja mis hinnaga. Jah, raha on oluline, sest ega sa muidu ju seda tööd ei teeks. Tunnistan ausalt, et tasustamine on hea. See loomulikult on keeruline aga hea.

Keeruline selles mõttes, et selles töös ei ole kindlat tunnitasu või kuupalka, vaid palga saamise süsteem ise on keeruline. Aga aus. Kõik sõltub sellest kui kiire sa oled, kui täpne sa oled, mis autoga sa sõidad (bensiini kulu), kui hästi sa linna tunned ning kui palju tellimusi sa suudad teha. Kogu see tasu süsteem selgitatakse üksipulgi lahti koolitusel.

Linna tundmine kusjuures on ka minu arust ülioluline. Sul on endal kümme korda kergem, kui sa tead kus on mingi restoran või nähes aadressi tead, kuhu suunas end keerata, et kiiremini kohale jõuda. Mina näiteks kasutan 15 tellimusest Google Maps’i paaril korral. Omal palju kergem kui tead kuhu minna, ei pea ninapidi seda kaarti ja telefoni passima. Lihtsalt sõidad. Välismaalastel kindlalt selle võrra raskem, et nad ei tea, kus mis asub, või kust „lõigata“ või näiteks, ma tean kus on rohkem valgusfoore, kus vähem, kust kaudu ajaliselt võidan. Või näiteks näen, et on ummik, siis saan jalgsi kiiremini kuskilt silgatud. Ala Narva maanteelt võtan söögi, pean viima Karu tänavale, siis saan jalgsi joostes kiiremini kui autoga ummikutes tiksuda.

Poole kohaga* tööl, 300€ nädalas – võimalik!

*Wolti tööpäev on tavaliselt 10-23, st 11h, mina olen teinud sellest nö pool ehk 5-6h päevas.

Tuleme nüüd tagasi raha juurde ja toome elulised näited elust enesest. Ma olen olnud kuller nö poole päeva kaupa. Ühtki hommikust hilisõhtuni päeva pole ma veel teinud.

 • 32 töötundi
 • 433 läbitud kilomeetrit
 • 87 tellimust
 • 282€

Samas on see äpisüsteem päris motiveeriv, näiteks võtad endale eesmärgiks teenida päevas 50, 70, 100€ ja siis lihtsalt teed seni kuni see raha koos. Ma ei ole praegu endale mingeid eesmärke seadnud, olen teinud lihtsalt tunde järgi.

Igapäev on erinev. Kõik oleneb sellest, mis kell sa alustad, kui palju tellimusi sa teed, kui kiiresti sa need kohale viid, mis autot sa kasutad ning kus piirkonnas sa tegutsed. Tasu mõjutavaid faktoreid on palju.

Kui näen, et läheb natuke juba passimiseks ja tööd vähem, panen äpi kinni ja tulen koju ära. Kuigi, isegi kui sa ühtki tellimust ei tee, saad ikka mingi tasu. Aeg on raha, teate ju küll. Ja Wolt minu meelest on sellessuhtes küll väga hea tööandja, et isegi kui tühja passid, siis nats raha ikka kukub.

 

Aga nüüd tuleb hoiatus. Ka tööd on palju. Päriselt ka. Üks päev olin ära vist viis tundi aga selline tunne oli nagu oleks tunnikese tööd teinud. Aeg lihtsalt lendas ja kadus. Plussiks on see, et mitte ükski päev ei ole eelmisega sarnane. Alati on kas uued toidukohad ning loomulikult uued kohad, kuhu seda toitu viia. On nii ühikaid, kui ka uhkeid residentse ja hotelle. Igav seda tööd tehes kindlasti ei hakka.

Loomulikult olen kohanud ka blogilugejaid, ja muidu tuttavaid, kes on veits hämmingus olnud, kui olen neil kotiga ukse taga.

Reaalsus: 3000€ kuus on võimalik teenida küll

Tulles tagasi aga selle juurde, kas 3000€ kuus on võimalik, siis jah. Teoorias on see võimalik, aga selleks peaksid sa olema tööl kogu aeg. Reaalselt kogu aeg. Sul ei olekski oma eraelu. Seega kui sa oled vallaline, töötu, koolis ei käi ega ka kuskil mujal, siis jah, go for it. Uurisin natuke maad, üks kutt ongi kuus 3000€ kätte saanud, aga töötas ka selleks 30 päeva täispikad päevad.

Mina olen siiski pereinimene ja soovin ka oma perega koos olla, mitte kogu aeg tööl olla. Ja iseenesest, 300€ nädalas pole ka paha.

Ilmselt Soome Woltis on võimalik kergema vaevaga see 3000€ teenida. Seal on ka kohaletoimetamistasu kallim. Me siin usinasti reklaamisime oma Wolt sooduskoodi “marimell”, mida siis kasutas ka üks lugeja Helsingist. Kõik oli kena ja tore ja kood toimis, aga kohaletoomise tasu oli 11 eurot. Nagu mida? Aga jah, see on Soome. Saad palka rohkem, siis maksad ka teenuste eest rohkem.

Kas jootraha saab?

Nii ja naa! Üldiselt on see selline töö, kus väga jotsi ei loobita. Kõik maksmine käib ju läbi äpp’i ja mingit sularahaga sahkerdamist pole. Kuigi jah, ma olen jotsi saanud küll. Enamasti ikkagi jätavad jootraha välismaalased (ja turistid).

Esialgu mõtlesin, et ah, panen niisama kuhugi autosse selle, et hea näiteks kuskil mündipesulas maksta, aga siis sain veel ja veel ja mõtlesin, et teen koju eraldi purgi kuhu seda jootraha korjama hakkan. Ja mitte endale, vaid lapsele. Kogun mingi aja ja siis ostan midagi lapsele. Praegu veel midagi suurt osta ei saa, aga eks koguneb ja siis juba saab.

Nii, nüüd vist said põhilised teemad kaetud. Ma tean, et enamus siiski ootasid naistepäeva kulleri loole sarnaseid vahejuhtumeid, aga ei seekord neid ei tulnud. Aga küll need tulevad. Lihtsalt ma teen sellest eraldi postituse, kuna ma plaanin Wolti veel sõita. Ja ilmselt selle ajaga koguneb ka neid seiklusi ja vahejuhtumeid rohkem. Lihtsalt vihjeks olgu öeldud, et ei ole ma pääsenud alasti inimestest, purjust inimestest ning toitu olen viinud sellistesse häärberitesse, mida vaid Ameerika filmis võiksid ette kujutada. Kuid see seikluste ja vahejuhtumite lugu tuleb kunagi hiljem.

Seniks head isu (kasutage Woltiga registreerumisel koodi marimell ja saate 7€ soodukat esimeselt tellimuselt) ja kui veel kulleri töö kohta küsimusi on, siis võite kommenteerida või otse meile postkasti kirjutada.

Loomulikult olen jätkuvalt avatud erinevate põnevate töökohtade proovimisele. Seega, kui sa tead mõnda tööd, mida ma võiks proovida, siis kirjuta meile info@marimell.eu ja anna endast märku. Mina risti ette ei löö ja midagi väga ei karda. Kui siis ainult surnuid, lahkamistel või krematooriumis mind ilmselt näha ei saa. Ja pange tähele, nüüd keegi raudselt pakub!

23 Comments

  1. Seda küll jah, pidasin silmas, et Wolti tööpäev on tegelikult 10-23 ehk 11h, ja ma olen 5-6 tunni kaupa teinud, ehk pool ajast. Aga nii võttes on sul jah õigus :)

 1. Kuidas auto kütte kuludega on? Kas seda kompenseerib WOLT või nö läheb sinu kulutuseks? Näide: läbitud km on 433km ehk kulu bensiinile keskmiselt 40€. Kas selle summa peaks maha võtma sellest 282€? Kas 282€ on bruto või neto? :D Ma ei kavatse küll ise kulleriks tulla, aga huvitab ikka :D

  1. Sinu auto, sinu kulu. Nad nö maksavad benakulu läbitud kilomeetrite eest, aga see juba selle 282€ sees. Ja see summa on neto.

  1. Woltis on kaks varianti – kas teed tööd lepinguga ja Wolt maksab maksud, või teed oma firma alt arvega ja siis on maksud sinu rida.

 2. Kas sõidad oma autoga st. oma bensiiniga ? Kas tööandja kompenseerib selle? Kui ei, siis eee vist muudab Wolti tööandjana kahjulikumaks kui nt. tellitoit või mychef, kes annavad tööauto. Olen mõelnud, miks woltis nii palju rattaga tööd teevad – kütusele ei kulu siis.

  1. Wolt maksab ikka bena eest ka km järgi, eraldi rida nö tellimustele ja tunnitasule lisaks (tunnitasu siis kui ühtki tellimust ei tule).

 3. Tere! Kas https://goworkabit.com kaudu olete proovinud? Seal on pidevalt igasugu erinevaid töö ampse saadaval.. Nii hotellitubade koristajast kuni omniva kullerini, cirkle k klienditeenindajatest, solarise kassapidajatest ja selveri kaubapaigutajatest rääkimata. Ise olen ampsamas käinud ja täitsa tore oli!

 4. Sa räägid hilinemisest. Mul on selline kogemus nende paari-kolme kohaga Woldist tellides, et selle mahatiksuva ajaga jõuavad nad alati “täpselt” kohale, aga seda seetõttu, et seda aega pannakse vajadusel juurde. Reaalselt jälgisin ükskord, kuidas aega oli ütleme 17 minutit jäänud, aga kümme minutit hiljem oli ikka nt 13 minutit jäänud vms. Mõtlesin, et päris tobe süsteem ja tundsin veits petetuna end. Oskad kommenteerida seda?

  1. Nad ju teavitavad sind ekraanil kui hilinemine toimub.. mul tuleb alati teade, et kuller hilineb v restoran hilineb ja sp lükkub aeg edasi..

  2. Mm, mingit teavitust ma pole näinud. Mul muidugi polnud ka Wolti mobiilirakendus, vaid arvutist jälgisin, v-o seepärast.

  1. Kirjutasin, et see tuleneb sellest, kas e-pood on aktiivne või ei. Nüüd kui suurem osa asju müüdud, deaktiveerisin poe ja kommentaarid jälle näha. Ma ei ole nii kõva IT spets, et ma aru saaks, kuidas seda lahendada :)

 5. Aga kuidas see töö ikkagi käib? Et kas sa saad kuidagi ise valida, mis tellimuse sa täitmiseks võtad või saadetakse sulle personaalselt konkreetsed tellimused? Ja kas see on siis kuidagi sinu asukohaga seotud? St et kui oled nt Lasnamäel, aga uus tellimus on kuskil hoopis teises linna otsas? Ja ega sa vist ei käi ükshaaval toidul järgi, vaid korjad mitu tk peale ja viid laiali? Igal juhul väga põnev tundub ja vabal ajal tahaks isegi proovida. Edu!

  1. Sina valid piirkonna, kus sa töötad. Kui oled kesklinnas, saad kesklinna tellimused, kui lasnas, siis lasna omad. Ei saadeta sind ühest linnaotsast teise. Wolti maksimaalsed vahemaad ongi 6,5km tellimuste tegemisel. See tähendab, et kesklinnas elav inimene Viimsist tellida ei saagi. Üldiselt käib ikka üks tellimus korraga, aga kui tõesti kaks naabrit tellivad toidud, üks Solarise Chist ja teine Solarise FaFasest, siis võtan korraga peale :)

 6. Kuidas see toidu võtmine toimub? Lähed kuskile restosse, ütled, et sa tulid tellitud toidule järele ja lahkud? Ja see toidu viimine, kuidas sa tead, kus on täpselt näiteks see uks kortermajas, kuhu pead minema ?

  1. Kui mina tellin, siis ma ju kirjutan sinna oma aadressi, lisainfone uksekoodi/korruse vms. Telefoninumber on olemas, alati saab helistada kui vaja jne.

   Restoranist saad toidu kätte tellija nime järgi.

 7. Mis sa toidukohas ütled, kui võtad tellija toidu :D ja kuidas see sulle kaasna antakse?

Comments are closed.