Söö nagu restoranis, aga tee seda kodus!

Nagu te teate, meeldib mulle hästi süüa. Ja hea meelega ostaks ma asju sealt, kust kõik ei saa. Kus on vaja lepingut või kliendikaarti vms, et mu valik oleks teistsugusem, et kui ma serveerin midagi, siis te olete, wau, äge, tahaks ka..

Mulle nii meeldib, kui ma tean mingeid eridiile, mingeid häid kohti.. Ja olgem ausad, ma alati soovitan neid teile ka kui ma mingeid häid leide leian, nagu tookord aastavahetusel see pardifilee, mis 2€ maksis..

Siis kui meie sõbrad veel Tais kinni olid, siis selgus, et neil on siin Eestis üks bisness, mis varem tegeles restoranidele tooarnaine tarnega, aga kuna väga paljud tegid oma süsteemid siis ringi – cateringid hakkasid pakkuma valmistoidu set’e, mida kodus ise kergelt valmistada, söögikohad asusid mõtlema välja lahendusi kuidas toite kohale kullerdada ja sama tegid ka nemad – kuna paljud restoranid panid uksed kinni, aga neil head toorainet oli, otsustasid nad hakata kullerdama seda tavarahvale.

Valikus on neil marjad – näiteks vaarikad ainult 15€ kilo! Erinevad kalad, vorstid (jalapenoga suitsuvorst!), grillkraam. Mulle saatsid nad just erinevaid šašlõkke ja lõhet. Grillvorste olen ma juba meie sõbra juures mekkinud, need olid hästi lihavad kui see on õige sõna. Sellised tummised ja hästi mahlased.

Me lõikasime grillides liha väiksemaks (tükid olid ikka korralikud) ja ikka jäid head mahlased, ei küpsenud üldse üle.. Superhea liha!

Kellest ma räägin?

Gourmet Express’ist!

Mis mulle näiteks nende šašlõki puhul meeldib (tuleb tunnistada, et õnneks paljud liiguvad selles suunas) – pakend – vaakumpakend, millega sa ei osta „tühja“ ehk vett/marinaadi.

Näiteks mind hullult häirib ühtede kanašašlõkkide puhul mida ma pidevalt poest koju tassin, sest maitse on hea, aga iga jumala kord vala mingi pool pakki vedelikku minema + iga jumala kord on pakendis erinevad tükid – mõnikord saad ilusad fileetükid nagu pakil kirjas, teinekord saad reaalset risu, kus tükid on jumala suvalised jäägid.

Sessuhtes on Gourmet Expressi kraam hea, et nad ei saa tootes allahindlust teha – restoranis lauale jõudvad praed peavad olema ühesugused, see tähendab, et isegi kui üks laud tellib 20 praadi sama asja, peavad need olema samasuguste lihatükkidega, mis omakorda tähendab seda, et sealt tellitud šašlõkid on ilusatest tükkidest ja enam-vähem sama suured.

Nüüd te kindlasti arvate, et see on megakallis..

Eksite. Võtsin e-selveri lahti, et võrrelda.. Nagu te näete, liigavad paljud vaakumpakendi suunas (vähem plastikut!) ja teiseks siin pildil on ka see toode, mille vedelikku ma pidevalt kraanist alla valan..

Keskmiselt on šašlõkkide kilohind pakendatud asjadel 8-13€/kg. Turult ja lahtisest letist saab ehk soodsamalt, aga kellel on alati aega mööda turge paari kilo pärast joosta. Võrdluseks teile lihtsalt, et Gourmet Express võib küll kõlada kallilt, aga pole seda teps mitte.

Jah, tallekael maksab väheke rohkem, aga see maksab igal pool rohkem ja tavapoest sa seda ei saagi. Kümnekas kilo igal šašlõkil ja nagu meie juuresolevatelt piltidelt näha on, siis tükid on ilusad. Pakenditel puudub igasugune „lisatasu“ marinaadi näol, niiet minu meelest igati aus diil.

Ja aina paremaks läheb

Üks teist saab endale 100€ eest kraami, et ühed vinged jaanid pidada, Gourmet Express hoolitseb teie eest korralikult – ise valite, mida tahate, nemad toovad värske kraami kohale! Selleks pole vaja teha muud kui hakata neid Facebookis jälgima (kliki siia!) ja jäta kommentaaridesse, kuidas plaanid jaane veeta.

100€ eest krediiti, mille eest head paremat (liha, kala, marju, vorste..) saab endale jaanideks valida Kristi (kristi.paimla@xxx.com) – palun kirjuta otse Gourmet Express meeskonnale Facebooki postkasti, kuidas sa oma võidu lunastada saad.

Meie jaoks on juba aastaid olnud kombeks jaanideks minema minna Eestist. Sel aastal.. keeruline. Niiet me oleme suhteliselt plaanitud ja ilmselt otsustame umbes samal hommikul mida ja kellega õhtul teha..

Viimati olime Eestis 2016 jaanidel. Meelis-Hedon 2017, kui mina sõbrannaga Türgi päikese all peesitasin.. Eelmisel aastal olime koos perega Rhodosel!

#KOOSTÖÖ

204 thoughts on “Söö nagu restoranis, aga tee seda kodus!

  1. Tavaline grill ning pere või sõpradega koos olnud. See aasta, teeme kõik peod üheskoos ära. Minul ja mehel on sünnipäev juunis, sõbrad pole soolaleivakal käinud ja siis jaanipäev kah veel. Selline kingitus oleks küll mega, kui saaks sellel suurel peol seda imelist grilli nautida.

  2. Oma kalli perega koos. Kas siis aiamaal või sõidame kuhugi mõnusasse kohta.

  3. Meie peame selle aasta Jaanid koos pere ja sõpradega. Kuskile peole ei saa siis teeme ise suure söömapeo ‍♀️

 1. Ilmselt pean jaanid kodus koos oma perega :)
  Võit kuluks meie perre ära sellel ajal :)

 2. Plaanin sõpradega rahulikult nautida õhrut ühiselt grillides ja juttu vestes.

  1. Peame Jaanipäeval ka tütre 4a sünnipäeva ja teeme seda elukaaslase ema hoovis kuna seal on lastel palju ruumi ja muidugi ka täiskasvanutel :)

 3. Veedame need kodus ja ei tea veel täpselt kuidas aga kindlasti mõni vorst saab praetud.

 4. Mmmmm…nii ahvatlev pakkumine. Jaanid veedame maal grillides, kuna ühel pisikesel sugulasel on sünnipäev ka. Olen kaine autojuht, nii et kui joogile ei saa rõhku panna, siis vähemalt kvaliteetsele ja heale söögile…..nii tore oleks võita :)

 5. Sõpradega looduskaunis puhkekülas! Väga hea oleks seal nautida Gourmet Expressi toodud värsket kraami :)

 6. Hetkel plaan perega, rasedana väga pidu ei pane aga grillliha ja puuvilju sööks isuga.

 7. Tuleme see aasta üle pikka aja Eesti jaanideks tähistame sõpradega

 8. Mul plaanid puuduvad. Olen suht kõik jaanid kodus ja vaadanud telkut.

 9. Maal tähistame tütre ja täditütre sünnipäeva, mõlemal 23 sünnipäev siis tähistame koos

 10. Plaanis on ikka lõket teha ja kaua üleval olla – ma muidu 22 paiku juba magan Niiet tuleb eriline päev

 11. Oleme perega maal vanemate juures.Grillime ja joome mulli seal.
  24.06 olen tööl ja võtan sinna ka grilltooteid kaasa.

 12. Ilmselt oleme perega maal, grillime ja naudime teineteise seltsi. :)

 13. Oleme iga aasta Võrumaal pereringis jaane tähistanud. Grillime, sööme, joome ja lapsed saavad hoovis ringi joosta ja möllata.Käime ka kohalikult küla jaanitulelt läbi, saab mänge mängida ja natuke tantsida. Ei teagi kuidas sellel aastal olema saab, pereringis kindlasti tähistame, aga kas saab ka küla jaanipeole, seda veel ei tea ‍♀️

 14. Eelmine aasta olime meiega ka, Nizzas/Monacos, see aasta keeruline. Ilmselt tekivad planid viimasel hetkel, aga oleme vast sõpradega naudime eesti suve ja grillime miskit head. Kõlab kui plaan..

 15. Pere sõbrade sõbrannadega ja grillime ja jutustame niisama

 16. Hetkel ei ole veel plaane teinud, kuid ilmselt oleme perega lihtsalt kodus.

 17. Perega mõnus grill ja kui ilm lubab siis basseini ja õuemängudega.

 18. Viimasel ajal ongi kuidagi nii juhtunud, et on vaiksed ning kodused jaanid olnud :) Usun,et sel aastal on sama aga kui võidaks võimaluse tellida palju maitsvat liha,siis kindlasti saaksid sellest ka sõbrad osa

 19. Oleme koos abikaasa ja lastega Peipsi ääres asuvas maakohas, grillime ja teeme lõket :)

 20. See aasta sõprade ja perega maal. Inimesi on palju, seega kuluks vägagi ära.

 21. Arvatavasti vaatame ilma ja tuju järgi, et kuhu poole liigume.;) spontaansed oleme;);)

 22. Me lähme sõpruskonnaga Saaremaale puhkemajja. Saun, tünn ja head sõbrad❤️

 23. Ikka ja alati, maale ema ja sõprade juurde grillima ja lõket nautima! Nii juba 6ndat aastat järjest :)

 24. Plaane pole, aga ilusa ilmaga grillida ja puhata oleks super.

 25. Ilmselt perega vaikselt. Väikse beebiga ei taha kuhugi rahva rohkesse kohta minna

 26. Ema ostis suht mahajäetud kohta maamaja, nii et nüüd on peretraditsioon jaanideks sinna koguneda. Varem pidime kuskil lasnamäe paneelmajade vahel šašlõkitama (hahaa, ausalt!), aga nüüd kutsub ema enda viis last maale, võtame enda pered kaasa ja jumala mõnus on!

 27. Ma plaanin kui Austria kolmapäeval piirid lahti teeb koju Eestisse tulla ja koos kallite vanematega jaane pidada.

 28. Jaanid veedan kodus oma perega, lisaks jaanipäevale saan tähistada ka ülikooli lõpetamist. Aiatöid tehes kogunes paras hunnik oksi ning muud puidurisu ja saab vägeva lõkke püsti panna. Hindan väga korralikku liha ning tihtipeale olen ise marinaadi üldse teinud, seega see auhind tuleks täpselt õigesse kohta!

 29. Hetkel küll kindlat plaani polegi- vb tiksume oma uues kodus, aga vb sõidame Võrumaale. Meil toimub alati kõik väga spontaanselt

 30. Sõidame maale grillima-puhkama. See aasta mul väga suurt pidu lõpurasedana ei tule

 31. Me oleme ka iga aasta samal päeval vaadanud, mis teeme. Vahepeal isegi koju jäänud, nagu tavaline päev oleks. Väikse lapsega on keeruline käia kuskil poole ööni. Ei ole eriliselt pidanud, natuke grillinud ja söönud headparemat. Mõnel aastal ka lõket vaadanud

 32. Aasta alguses oli plaani Saaremaale sõita, nüüd aga ei kipu kuidagi sinna.
  Ilmselt sõidame sõprade suvilasse Lõuna Eestisse :)
  Suurima rõõmuga võtaks selle kraami kaasa ja veedaks mõnusalt aega.

 33. Ilmselt passime perega linnas. Kuhugi minna pole, pidusid ju ei toimu

 34. Ausalt öeldes oleme hetkel veel täitsa plaanitud. Tahaks ikka suurt jaanilõket ja grillida aga kuhu me läheme ja mida teeme ei ole veel selge. 100 eurose koti sisuga võetaks meid ilmselt igal pool vastu :)

 35. Me veedame iga aasta jaanid sugulase perega. Seal alati suur grillpidu, saun, tünn ja lõke. :)

 36. Kodu oma perega ja kutsuks kylla ka hea sõbrad keda koroona tottu pole saanud ammu nâha ja syya head ja paremat

 37. Midagi kindlat veel ei ole. Kui miskit jooksvalt ei teki siis sõidame linnast ära maale.

 38. Hiiumaal maakodus teeme lähedastega lõket, grillime ja naudime seltskonda :)

  1. Sõidame linnast ära maale. Kodukohas ootab seltskond, kellega teha grilli ja niisama tšillida. Ja ühele rasedale aka mulle kuluks täiega ära head ja paremat söögimanti Gourmet Expressilt (:

Comments are closed.