#koostöö

Meie ja silmatilgad – ei, ei, meil pole seda küll vaja..

#KOOSTÖÖ

Meie pere ei ole mitte kunagi varem kasutanud silmatilku, pole selleks nagu mingit vajadust näinud. Mingil põhjusel on jäänud mulje, et silmatilku vajavad vaid need, kellel silmad haiged on. Ühel õhtul olime naabritel külas ja jutt läks silmadele. Kurtsime, et silmad on viimasel ajal väsinud ja veidi lausa valutavad. Tuli välja, et naaber ise on juba pikalt silmatilku kasutanud ja tunneb, et neist on palju abi.

Kuna mul puudub igasugune teadmine silmatilkadest ja prillidest (kuigi prillid on mul ka rohkem ilu pärast (0,25 ja seda oli arstil ka megaraske kätte saada, aga tõesti, prilliga on mugavam arvutis istuda + sinine kaitse klaasidel – see on olulisemgi), siis tegelikult ma ka ei oleks uskunud, et silmatilgad võivad väsimuse vastu aidata.

Veidi algul küll kahtlesime, et kas tõesti meile mingisugust rohtu lausa vaja, aga naaber võttis selle pinge maha ja ütles, et silmatilku võivad kasutada kõik inimesed, kuna nad annavad ka kergemate sümptomite puhul leevendust ja ennetavad probleemi suuremaks minemist. Ega kaotada ju midagi polnud, juba samal õhtul tilgutas ta meil silmad täis. Ja no mis ma saan öelda, päriselt ka aitas. Ma ei teagi, olid mul silmad siis kuivad või väsinud, aga hakkas kuidagi „selgem“.

Milliseid silmatilku me nüüd kasutame?

Ma olen alati öelnud, et meie teele tulevad need kohad, inimesed ja koostööd keda me ootame. Nii kirjutas mulle ka paar nädalat pärast seda silmatilkade teemat koostöösooviga Artelac ja ma olin kohe valmis proovima ja katsetama.

Artelacil on kolmed erinevad silmatilgad ja lisaks veel Nighttime geel, mis on mõeldud ööseks silma panemiseks. Kuna meie mure väga hull ka ei tundunud, valisime alustuseks proovimiseks Artelac Splashi. Splash on mõeldud neile, kel on kuiva silma tunnet aeg-ajalt ning peaks kiirelt ja tõhusalt kergelt kuiva silma sümptomeid leevendama. Rebalance on siis veidi „kangem kraam“ ja sobib neile, kellel on silmad sageli kuivad, väsinud ja ärritunud. Rebalance peaks pikemalt toimima ja sellele on lisatud B12 vitamiin, mis annab omakorda lisakaitse. Veelgi viskoossemad on lipiidkoponenti sisaldavad Triple Actioni silmatilgad.

Silmatilkade silma saamine tundus algul pisut ebameeldiv. Esimestel kordadel panin alati pea alaspidi ja pusisin niimoodi selle tilga silma. Alguses silm ka „ehmatas“ rohkem. Pärast paari korda tundus aga lihtsam see asi püsti asendis korda ajada, peegli ees on seda vähemalt alguses ehk veidi mugavam katsetada, aga varsti pole peeglit ka vaja – asi saab kiirelt käppa ja juba mõne päevaga läheb tilga silma tilgutamine nagu möödaminnes. Mul oli mugavam tilgutamise ajal pead veidi taha kallutada, aga edasijõudnud saavad kindlasi ka ilma selleta hakkama. Minu kogemuse põhjal on tilk kõige mugavam panna silma sisenurka ja siis paar korda silma pilgutada, et vedelik silmas kenasti laiali läheks.

Artelac Splashi juures on suur pluss see, et pärast avamist säilib ta lausa pool aastat. Varasemalt on jäänud pigem mulje, et kui silmatilgad osta, siis need säilivad mõne nädala, heal juhul kuni kolm kuud. Aga ikka läheb mõnel päeval meelest tilkasid kasutada ja iga päev ei tunne nagu vajadust ka, siis on hea, kui nad pikemalt säilivad, ei ole vaja asjata vana pudelit ära visata ja jälle uut osta.

Kui silmad ikka väga sageli tunda annavad, võiks ehk kasutada Artelac Rebalancei või Triple Actionit, aga Splash sobib ennetavalt või kergeid kaebusi leevendama kõigile. Eriti nüüd koroonaajal, kui on mu meelest veel rohkem ekraanitaga olemist (vanasti käisin ikka korra pooleteisetunni tagant kontori peal kasvõi ühe tiiru, siis kodus.. noh, istun mõni päev 12h arvutis) ja uskuge või ei, silmad väsivad ja lähevad kuivaks. Artelaci tilgad mõjuvad tõesti kiirelt. Kui tunnen näiteks pikalt arvuti taga istudes, et silmad on kuivad ja veidi ärritunud, panen tilgad silma ja hetkega on olemine parem – olgugi et olen arvutis edasi.

Kuigi Artelac Splash säilib pärast esimest avamist kuus kuud, ei sisalda see säilitusaineid, vaid kõik koostisosad on looduslikud. Tänu sellele võib seda kasutada iga päev ja nii mitu korda päevas, kui vaja on – korraga piisab ühest tilgast. Meeldiv on ka see, et tilgad ei hägusta nägemist ja kohe saab kas või lugemisega jätkata, ei pea ootama, millal nii-öelda mõjuma hakkab ja silm jälle selgeks saab.

Tuleb tunnistada, et kui varem olime skeptilised ning arvasime, et silmatilgad on ikkagi mõeldud neile, kel silmad haiged ja tegemist tohutu ravimiga, siis tegelikult võib neid kasutada igaüks. Mitte ainult ei või kasutada, vaid lausa peakski, sest halba nad teha ei saa, vaid mõjuvadki igapäevaselt leevendavalt ja ennetavad seda, et lõpuks silmadega mingi suurem jama oleks.

Ilmselt sarnaselt meile kasutab enamik inimesi suurel osal päevast telefoni ja arvutit, vaatab filme jne, mis silmi pigem kuivemaks teeb, seega kulub värskendav niisutus silmale igatahes ära. Ei maksa oodata, et silmad lausa valutaks, nagu meie seda tegime, vaid tasub juba ennetavalt silmatilku kasutada.

Muuseas, Artelaci silmatilgad sobivad ka kontaktläätsede kandjatele – läätsesid ei pea silmast ära võtma, tilku võib rahulikult kasutada nende niisutamiseks.

PS! marimelli Instas läheb kohe-kohe ka loos käima :)

2 thoughts on “Meie ja silmatilgad – ei, ei, meil pole seda küll vaja..

  1. Jagan oma isiklikku kogemust. Aastaid tagasi kandsin ma igapäevaselt kontaktläätsed ja pika peale kujunes välja kuiva silma sündroom, mistõttu hakkasin kasutama silmatilkasid. Tulemus? Lühiajaliselt aitas jah, aga tegelikult muutis olukorra kordades(!) hullemaks, sest silm (pisarakanal?) ei “viitsinud” ise enam üldse silma niisutamisega tegeleda ja tekkis täielik sõltuvus silmatilkadest! Lõpuks ma lihtsalt kannatasin ära, tilkasid ei pannud ja lõpuks silm hakkas ikka ise end loomulikul moel jälle niisutama. Seega olen mina veendunud, et kui on VÄGA VAJA, siis jah võib tilkasid kasutada, aga seni kuni vähegi võimalik, tuleks sellest hoiduda.

  2. Silmatilkasid hea lihtni nii panna- pea veidi taha kallutada, silm kinni, tilk silma sisenurka ja avades hopsti, tilk silmas. Paar korda pilguyada ja ongi vsjoo. :D ehk siis pimesi käib see!
    Aa, ja avasin just selle kirjelduse pärast, et enamus jätab avamata :) muidugi, hea meeldetuletus ka silmatilkade kohta :)

Comments are closed.