Meie lemmikpoed – kust me parimaid palu skoorime?
Tuginedes ülevalolevale pildile, võiks Monton, Zara, H&M jne poed teha -99% kampaaniaid ja ma ei läheks sinna shoppama. Kui, siis Hedonile dresse lasteaia jaoks, aga see on ka kõik. Asi pole selles, et mulle ei meeldiks nende tooted, vaid selles, et nende toodang on massidele.

Hea näite tõi mulle selle kohta 10 aastat tagasi Meelis, pärast mida ma olen vältinud neist poodidest midagi muud kui koduriided ostma. Ta käis päeval Montonis ja vaatas, et oh, lahe särk.. Õhtul on see üritus, peaks ostma.. Aga jättis selle siiski poodi. Õhtul oli peol neli meest, selle sama särgiga. On teil veel küsimusi, miks ma neist poodidest osta ei taha? Kõik ostavad sealt!

Mulle meeldib üle kõige šopata reisidel käies, sest siis on üsna suur tõenäosus, et keegi mulle sama asjaga vastu ei jaluta.

Ma olen konkreetselt saanud kümme kirja, kust see kleit pärit on. Taist. Turult. Täiesti suvaliselt Bankoki turult. Ooli nii laheda tegumoega, et ostsin.

Seepärast ei võta ma kunagi TKMaxxist kleiti, mida on kaheksa tükki reas, vaid lappan “viimane võimalus” sektsioonis. Sealt sain ma näiteks selle tagi.. Küll Guess (ma pole brändipede), aga 25€ ja ägeda väljanägemisega.

Kleit on pärit Taist, Jaspali poest. Tavahinnaga umbes 100€. No vat, sellist raha ma naljalt kleidi eest välja ei käiks, aga -70%lise allahindlusega ostan küll.

See teksakleit on pärit Bulgaariast ja mind mitu suve teeninud :) Meelise särk on Paavli kaltsukast!Üldse üritangi enamuse riideid osta reisidelt või siis kaltsukates. Jätkuvalt lemmikuim on Paavli Kaltsukas. Angaari soodusmüük on lemmik, kus kõige kallimad asjad maksavad 1€. Me tahtsime üheks fotoshoodiks riideid, läksime mõttega, et Meelis valib mulle, mina talle..

Sain Hedonile ka kolm komplekti riideid, mis omakorda meie komplektidega sobisid – kõik kokku läks 7,30€! Siia piltidele üks Meelise valitud Indiastiilis kleit (mis maksis euro) ei jõudnudki, asendasin selle teksakleidiga, et me paremini mätšiks.Paavli kaltsukast olen saanud ma kuni 7€ tk ka hunniku igasuguseid kleite, millega ma juba mitmendat suve läbi ajan, lisaks igasugu suviseid hõlste, mis mul ainult reisikohvris on ja kust ma neid enne reisi sordin, mis kaasa, mis koju..

Ehk siis kokkuvõtvalt, meie lemmikpoed on välismaal, ei olegi kindlaid brände peale Primarki (kust saab igapäeva riideid) ja TKMaxxi, kõik suvalised kohalikud poed ja turud on alati teema. Ja Paavli kaltsukas.

Pesu eelistan ma juba viimased ma ei tea mitu aastat osta BonBonist, kuigi mõne kollektsiooni puhul saab kvaliteedi üle nuriseda, siis tegelikult peab pesu liiga kaua vastu ja ma tahaks juba täiega viis uut komplekti osta, aga kui vanad on jumala korralikud, siis ma ei raatsi ära visata. Praegu ongi mul kapis AINULT BonBoni pesu. Okei, Primarki alukaid on ja ja kaks TKMaxxist leitud rinnahoidjat. Lihtsalt laheda disaini ja hinna (5€) pärast ostsin.

Vaata kuupäeva!

Kui me räägime toidupoodidest, siis viimasel ajal käime üha tihedamini ka Selveris, sest see on mu töökohale lähemal kui Stroomi Maxima, kus vanasti jälle rohkem käisime. Head ja vead, Selver on kindlalt kallim, aga üldiselt ostan ma liha näiteks alati soodukaga, polegi vahet kus poes ma käin. Esmajoones suundun ma alati tänase kuupäeva riiulitesse…Teiseks on Selveris hea juustuvalik ja seal on nö kaalutükina mu lemmik kitsejuustu, mida muidu on ainult Primas megakallihinnaga.

Gemoss on asendunud Promoga, sest Gemossi valik on jäänud väiksemaks ja liiga restorani-hotellilikuks. Seevastu Promost saab kõike. Värskest kalast riisini ja ei pea sajas poes käima kui mingi suurem pidu tulemas. Seal on isegi väikseid Tai-tšillisid, millel on ikka vürtsi ka!

Eile sain jälle aru, et peab hakkama Barborast tellima, see üle päeva “võtan piima ja leiva” ajab rahakoti lõhki. Aga suvel on seda ringi käimist ja mujal olemist nii palju, et mugavam on vähem korraga osta, aga rahakotile see küll hästi ei mõju.

Aga konkreetselt ükspäev läksin poodi, et osta lõhefileed, tegelikult avastasin Maximas kalaletist müügil kalafilee tükid, 12,90€/kg – samas kõrval on filee 22€, aga ma tahtsin ta nagunii ära hakkida ja sibula-laimiga segada.. Enivei, läksin seda ostma. Lahkusin poest 24€ vaesemana, aga ilma kalata. Õhtuks tegin e-poest tellimuse ja loodetavasti nädala jooksul poodi ei pea minema!

Ja kus teie shoppate? Millised on teie lemmikpoed?


7 thoughts on “Meie lemmikpoed – kust me parimaid palu skoorime?

 1. Üsna sarnane värk ka minu puhul! Riided ja jalanõud ostan alati välismaalt. Julgelt võin öelda, et 95% kraamist on pärit mitte Eestist. Ja kuna mulle ei meeldi šopata, veel vähem asjade eest üle maksta, siis naudin neid odavaid saake palju rohkem! Eestis leian kaltsukatest vajalikud asjad alati, kui midagi kindlat, odavat ja kiirelt vaja on. Ja suuured plussid ju ka: üldiselt keegi teine sama ei kanna, soodne, taaskasutus.
  Söök-jook tuleb enamasti sealt, kus on soodsam. Kui näen allahindlust kaubale, mida ma nagunii armastan, siis ostan. Planeerin tihti toidud selle järgi, mida poest sain. Igapäevane “piim ja juust” tuleb ikka kodule lähimast poest, Grossist. Aga nt kohv, kala, puuvili, juurvili, vein jm selline kraam, mille puhul hinna-kvaliteedi suhe on olulisem, tuleb sealt, kus parasjagu on kõige soodsam ja mõistlikum.
  Jah, ma jälgin pakkumisi ja hindu. Milleks maksta üle jällegi. Tihti ju saab täpselt sama toote kõrvalt kauplusest palju soodsamalt. Maximas on väga sageli hea allahindlusega -50% kuni -70% kraami. Samuti on teatud asjad, mida alati Rimist ostan, nt kord kuus kui neil soodukas või spets personaalsed pakkumised minule.
  Selveris eriti ei käi. Hinnad on võrreldes konkurentidega ikka palju krõbedamad.

 2. Kus need Promo poed asuvad? Kas on kaarti ka vaja või võib iga inimene sisse astuda?

 3. Enamus riideid välismaalt, kuna lihtsalt seal hinna ja kvaliteedi suhe paigas. Kuna piirid pole kinni, siis on mitmeid kordi juhtnud samal üritusel/kohas ka samu Primarki riideid.

 4. Ma shoppan suht igalpool, st ma ei välista ühtegi poodi ja astun vahel sisse isegi Terranovasse ja New Yorkerisse. Näiteks Zara ja Lindexi riided mulle lihtsalt ei meeldi, viimasest saan vaid pesu ja lapsele riideid, omale vb kunagi mingi pluusi ka leidnud…aga lemmikleiud on minulgi reisidelt, äkki see mingi emotsiooni värk ka et kui reisilt ostetud, siis need asjad kohe kuidagi erilisemad enda jaoks ka :) USAs nt Ross ja Macys, 21st century, samuti meeldib mullegi tkmaxx ja käisin hiljuti just Berliini omas ka ja sain nt üliägeda pluusi Lacoste 19€, tavahind oli 120€. Eriti armastan reisidelt osta kotte jt aksessuaare, sest need kestavad kauem kui suvaline särk ja siis need ongi suveniiri eest ka ;)

 5. Sa neid thinx päevade püksikuid enam ei kasuta? Mõtlen nende soetamise peale…

Comments are closed.