Mida panna jõululauale?

Ilmselgelt plaan kingitusi mitte teha, ei tule kuigi hästi välja, sest millegipärast olen ma viimased kolm päeva ikkagi vaikselt kinke pakkinud, aga see selleks…

Küsimus on hoopis selles, et mida siis jõululauale panna? Sõbrad tulevad külla ja tahaks midagi head. Tahaks traditsioonilisi maitseid uues võtmes. Ma ei taha suvalist sealihakäntsakat ahju visata ja suvalist kapsast ja suvalisi verivorste.

Matsimoka verivorstid on juba ootamas, soovitan neid soojalt proovida, need on tõesti head. Sees on suitsuliha tükid, mmm…

No ja siis ma tahaks teha ikkagi sealiha, aga mingis põnevas võtmes, on kellelgi mingeid häid ideid?

Hapukapsast hakkan ma homme hommikul võis ja suhkrus hautama… Sõbranna tegi sülti. Piparkoogimagustoitu hakkan juba täna tegema ja kuna Matsimoka letist ei saa ju nii mööda minna, et ainult verivorste haarad, siis tuleb meil ka väga suur nö külm laud, lihtsalt ilma salatiteta. Eile tõi üks teine sõbranna veel mingeid põnevaid vorste… Kõik saab söödud :)

Aga mida teie jõuludel sööte? Kas vana hea sealiha-hapukapsas-verivorst, või midagi fäänsimat? Ja kui kellelgi on mingi hea sealiha tegemise retsept, siis sheerige kama :)

2S8A7114

7 thoughts on “Mida panna jõululauale?

 1. Ma ise väga liha ei armasta ning ise ma ei söö, aga minu ema suguvõsas tehakse alati kartulivorsti

 2. Mu ema on teinud head liha. Võid sama proovida, lisades ise veel maitseid juurde.
  Muidu on selleks vaja liha ja ikka korralik kogus.
  Lõikasime lihast suuremad tükid. Täpselt nagu teeks šašlõkki, et siis kuskil 5×5 tükid. Praed need pannil eelnevalt ära igast küljest ja lõpuks paned kuskile potti. Samal ajal kui liha praed siis natuke enne kui liha pannilt võtad lisa sinna sibulat ja kõike mida koos lihaga läbi praadida soovid.
  Järgmiseks pane need lihatükid potti kihiti ning iga kihi vahele taas endale sobivaid maitseaineid. Lisa potti vett nii palju, et liha jääks vee alla.
  Kui liha on juba nii pehme, et võid pms lusikaga süüa siis maitse tekkinid leent ja lisa juurde oma maitse järgi aineid. Mina lisasin nt küüslauku, sibulat, pipraterad, loorberilehte, tüümiani ja seda Tom Kha maitseainet mis saatsid. No ja kuna sulle maitsed meeldivad siis võidki ise oma soovi järgi ükskõik mida lisada :)

 3. Umbes kolmekilone tükk siga. Peotäis meresoola peotäis pipart. Hõõrud liha nendega üleni kokku, hoolikalt. Võid panna ka mett. Siis liha poolest saadik vette ja ahju u 5 tunniks.vahetevahel keera siga! Poole küpsemise peal lisad porgandeid ja sibulaid. Ohtralt!

 4. Suur tükk sealiha, tee liha sisse noaga nö väiksed lõiked/pesad, pane pesadesse küüslaugu terved küüned ja seda ohtralt. Küüslauk küpseb nii pehmeks ja magusaks ja maitsetab liha seestpoolt. Välispidiseks marinaadiks soovitan riivitud ingverit, mett ja soja!

 5. Mulle ei meeldi suitsulihaga verivorstid. Ei ole need õige maitsega lihtsalt. Matsimoka vorstidest jutt käibki. Teised Matsimoka tooted on sellised, mida tasub osta.

  Minu isa tehtud päris verivorstid on just need, mis peavad jõululaual olema. Muidu aga….istume oma perega koos ja sõbrad sel ajal on oma peredega koos. Kuidagi kummaline tundub lugeda, et jõulude ajal tulevad pered külla.

  1. Aga kui sul ei ole vanemaid, kelle juurde minna või kus olla, siis parem oleks üksi passida?

Comments are closed.