Miks ma hakkasin blogima?

Askis küsiti: Kuidas sul tuli idee või kuidas alustasid üldse blogimist, kui viitsimist on, siis kirjuta sellest pikemalt?

Aasta oli siis 2004, kui ma elasin/kolisin Saksamaale ja sattusin lugema Epp Petrone intervjuud Õhtulehest, kust ma sain üldse teada, mis asi on blogi ja et meil Eestis on blogijaid. Mõnda aega ma siis lugesin Eppu ja siis tuli Daki ja veel mõned… Ja siis ma hakkasin ühel hetkel ise blogima – peamiselt oma Saksamaa elust.

2007ndal aastal kui ma tagasi Eesti tulin, oli blogimine juba hobi ja üsna käpas ja ma jätkasin sellega, sest mul oli oma lugejaskond.

2008 aasta lõpus avasin oma blogi Õhtulehe veergudel – toona kandis see nime Mari-Leenu (t)ööelu, kirjutasin seal asjadest, millest artiklit nagu kirjutada ei kannatanud, aga ometi uudisväärtust või kõmuainet oli.

Vahelduva eduga pidasin kõrvale ikka ka isiklikku blogi, mis aga aina enam sisaldas endas parooliga postitusi. Tänaseks on kõik need blogid alles, aga nö kinni pandud. Ja ma ei kavatse neid ka avada. Vähemalt mitte enne kui ma hakkan endast raamatut kirjutama või ma ei tea, mis põhjusel ma peaksin need vanad postitused kõigile lugemiseks avaldama.

Õhtulehes jätkasin ma blogimist, vahepeal kolisin küll sealt ära täitsa enda domeeni marileenalbers alla, aga lõpuks läksin ikka Õhtulehe veergudele tagasi.  Ja blogisin seal ka meie maailmaseikluste ajal.

Ja nüüd olen ma siinmaal, et pean täiesti avalikku blogi marimelli maailm, vastan anonüümsetele lugejaküsimustele Askis ja proovin olla võimalikult mina ise. Kuigi ilmselgelt on asju, millest ma kõva häälega ei blogi või teemasid, mida ma parema meelega ei puuduta.