Miks on hea kesklinnas elada?

Sest kõik on käe-jala juures. Näiteks sain mina juba kaks kuud tagasi Woltist süüa tellida kui lasnamäelased ootavad ikka veel. Eile avati Wolt ka Mustamäele, Nõmmele, Haaberstisse ja Tabasallu, aga lasnamäelased ikka ootavad.

Okei, kindlasti on mingi osa Lasnamäest elamiskõlbulik, näiteks Ženja Fokini endine korter Lasnamäe piiril, aga Lauluväljakust kaugemal ma elada ei tahaks. Teiselt poolt tuleb piir ette ilmselt NaguUue piirimail. Seal kus trammitee lõppeb Pärnu maanteel.

Ja kui nüüd laiupidi ka võtta, siis ühel pool on Kopli, mis tähendab, et Stroomi Maxima ristmikust sügavamal ma väga elada ei tahaks ja Mustamäe-Kristiine piir saab otsa juba Räägupesa juures. Äärmisel juhul Sõpruse pst Rimi juures.

Okei, seal Mustamäel ja Harku järve ja Viimsi kandiski on lahedaid kohti, aga mina, va jalamees tahan elada kohas, kus ma saan vajadusel jala liikuda või taksosõidu maks viieka eest!

Aga tegelikult pidin ma Woltist kirjutama. Nii kui Wolt silmapiirile ilmus, ma liitusin ja tellisin süüa ja ootasin megalt, millal neeger (mustanahaline kui soovite, ma ei solva kedagi, aga neeger on neeger, mitte ori vms) süüa toob, sest olin teda linnas näinud, ja nii kaua tellisin kuni lõpuks ta tuli :)

Ma ei ole mingi VIP staatuses klient ega midagi. Vist. Ttäitsa tavaline Wolti Täht (FBs olen salajases grupis), kes kuuleb asjadest enne kui teised. Kunagi tuli mingi kiri, ilmselt siis ainult klientidele see grupp. Eelmisel nädalal kutsus Wolti tiim rahvast õhtusöögile. Käisin ka sõbrannaga söömas. Kohtumine toimus Telliskivi Loomelinnakus, õllekas Pudel. Kus oli Sakuvaba tsoon.

Päris naljakas oli sellist silti näha, aga ma vist ei käi tavaliselt nii diipides õllekates :)
Päris naljakas oli sellist silti näha, aga ma vist ei käi tavaliselt nii diipides õllekates :)
Kurb, oleks rabarberi Somersbyt tahtnud, aga see kohalik siider seal polnud ka halb. Õlut ma ei joo, kui siis Saku Antvärgi ipat. Algul mõtlesin, et ostan Pudelist mõned ipad kaasa, aga lahkusin ikka tühja kotiga.

Süüa oli täiega palju erinevatelt Wolti koostööpartneritelt – sushit, pitsat, vahvleid, muffineid..

Ma muidugi ladusin norm hunniku sushit endale ette ja ägisesin seal hiljem, koju ilmselt veeresin. Muid asju ei mahtunud maitsmagi. Sõbranna sõi ja kiitis.

See Edo Sushi sashimi oli imemaitsev! 10points!
See Edo Sushi sashimi oli imemaitsev! 10points!
Ja kui te küsite, mis ma Woltist tellinud olen, siis.. Makc Bar-B-Que rebitud lihaga burksi, OZO suhsit ja jälle burksi. Seda OZO suhsit ma ei soovita. See oli nii rändom.

Tellisime nagu neli rulli sushit, need olid esiteks mingid maailma kõige väiksemad ja teiseks, pöörake palun tähelepanu wasabi ja ingveri kogusele nelja rulli peale :D
Tellisime nagu neli rulli sushit, need olid esiteks mingid maailma kõige väiksemad ja teiseks, pöörake palun tähelepanu wasabi (see väike täpp oligi kõik!) ja ingveri kogusele nelja rulli peale :D
Kahjuks aga pole mu lemmik SushiPlaza Wolti all, aga see eest on ta MyChefi all, kust ma siis vastavalt olukorrale toitu tellin. Kui tellida vaja. Meelis on nii kooner, ta alati nõus ise järel käima. Või siis tellime sõbrannadega nii, et keegi võtab peale kui valmis.

Versus siis Sushi Plaza neli rulli ja ingveri-wasabi kogus! Best sushi in town, for sure!
Versus siis Sushi Plaza neli rulli ja ingveri-wasabi kogus! Best sushi in town, for sure!
Mis tuletabki meelde, et mõni aeg tagasi oli meil naistekas, saatsime ühe emme tööle.. ja tellisime SushiPlazast laadungi sushit (kohale tõi MyChef eksole) ja kaasa oli pandud neli topsi mingeid asju. Me olime, oo, wau, mingi ekstra poputamine.. maitsesime siis neid kõiki, mulle meeldis lõhe, krevetid olid ka okei, muu oli imelik. Ja no tofu fänn ma pole kunagi olnud.

misosupp

Hiljem selgus, et need olid misosuppide põhjad, millele tulnuks vett peale valada. Ups. Aga see lõhe oma oli niisama ka hea. Veits nagu lõhe chevice. Isegi võibolla natuke parem. Mõnusalt soolane ja hea.

Jumal, see post läks vähe lappama, aga kes Woltist krediiti tahab, siis toksib promokoodi alla MARIMELL ja viiekas kukub meile mõlemale. Õhtul tuleb sõbranna veinitama (korra nädalas ju võib patustada!) ja ma arvan, et tellime Woltist süüa, sest tänu minu koodi kasutajatele on veits krediiti tiksunud. Head isu :)

Kas tellite ja kui tihti, toitu koju või eelistate väljas süüa? Kes teile teenuspakkujana kõige rohkem meeldib?

Nägin just telekas (oli vist “Suletud uste taga”), kus oli mingi FoodHunt veel. Ja siis on tellitoit vist ja pitsataksod ja ma ei tea mis asjad. Minu jaoks eksisteerib kaks kohta MyChef ja nüüd Wolt, mis meeldib isegi nats rohkem, sest neil on äpp :) Aga ma ei saa ka MyChefist loobuda, sest neil on SushiPlaza :)

34 Comments

 1. Kunagi aastaid tagasi olen tellinud ühe korra Thai Villast aga reeglina koju ei telli pigem käin väljas söömas.

 2. Jah, see post läks igati lappama :D Seda oli nii raske lugeda, et ma jätsin keskelt pool vahele. Algas ootamatult, lõppes ootamatult, hüppas ühelt teemalt teisele ja mingit siduvust polnud. Poolepeal tabasin end mõttelt, et “kes selle kirjutas?”, “See on mingi tünga post” ja loobusin :)

  1. Mulle just meeldis lugeda. Tuli kohe suur sushi isu peale.
   Huvitav, kuidas sa raamatu lugemisega hakkama saad.

 3. Njaa…selle kesklinnas elamise kohta. Kui Tallinna kolisin, siis elasin 3 aastat järjest kesklinnas, neist 2 sisuliselt vanalinna piiril. Oli mugav, samas oli ka kallis (elasin üürikates). Siis võtsin ennast kokku ja otsustasin selle laristamise lõpetada – tahtsin ka oma kodu osta ja püüdsin teha mõistlikke valikuid. Kolisin Mustamäe-Kristiine piirile, kahetoalisesse remonditud korterisse. Alguses oli väga võõras, et pidin lausa 10-15 minutit bussiga kesklinna sõitma (niihirmus :)). Samas harjusin väga kiiresti, varsti polnud probleem ka kesklinna jalutada. Oma kodu ostsime samuti samasse piirkonda. Ma ütleks, et väga palju on harjumises kinni.

 4. Eesti keeles on äärmiselt ebaviisakas öelda “neeger”. Sellest on ju niipalju räägitud. See ei ole neutraalne sõna ei eesti keeles ega rahvusvaheliselt. Ajalooliselt on see solvav ja miks on seda siis vaja kasutada, seda enam kui sa väidad, et ei taha kedagi solvata? Inimesel on lisaks nahavärvusele olemas ka nimi ja kui tingimata on vaja tuua mängu iminese nahavärvus on võimalik kasutada ka alternatiivseid sõnu, mis kellegi tundeid ei riiva.
  See on u sama kui keegi ütleb, et sa oled paks. Aga väidab, et ei taha su tundeid riivata :D

  1. Eesti keeles neeger nüüd ajalooliselt küll mingi solvav sõna pole, vastupidi – vanades lasteraamatuteski on neeger ikka siiralt neeger, igasuguse halvustava varjundita. Siis tähendas neeger üheselt mustanahalist, ei muud. Kõik need pruunlased ja muud veiderdused on viimase paarikümne aasta ilming – eks seoses Ameerika lähemaletulekuga.

  2. Ajalooliselt Eestis tõesti pole, küll aga mõningates kohtades maailmas. Ja seda peetakse äärmiselt solvavaks ja halvasti öelduks. Vanasti ei olnud ka Eesti koht, kus tänavapildis mustanahalisi inimesi nägi. Mine getosse ja ütle mustanahalisele “neeger” eesti keeles ja vaata, mis juhtub. Kõla on väga sarnane. Hakkad seletama, et sa ei mõtle midagi halba? Elame siiski tänapäevases Eestis ja täna seda sõna neutraalseks ei peeta, juba aastaid. Keel areneb ajas. Kui see võib kedagi solvata saab ju kasutada: “must”, “aafriklane”, “mustanahaline” ja “tumedanahaline”. Ei peagi mingeid imenimesid välja mõtlema.
   Vaevalt eestlastele meeldiks, et täna mõni sakslane teda matsiks või matsirahvaks kutsuks.

  3. +1 võtsid sõnad suust! Aga noh, mis siin samas ikka imestada, peaaegu igas postituses tuleb kas kuidagi ära panna või siis midagi maha teha/solvata. Kasvõi ühes lauses välja tuua ala aga see on ikka “sitt” ja ei soovita. Saan aru, et kõik ei saagi meeldida ja ainult idülliline fake nunnu-nännu pole ka päris õige, aga kas marimelli näol on tegemist megalt negatiivse duoga või lihtsalt hirmus kibestus ja viha, ei tea. Rohkem positiivsust pliis ja uskuge, lugejaskonda tuleb juurde ja tuleks rohkem pakkumisi koostöö jne.

 5. Elan lasnamäel, Sinu mõistes taga otsas.. No bussiga sõidab kesklinna 10 min ja bussid käivad KOGUAEG :D mulle siin meeldib, mu kodu ümber on suht palju loodust, suur mänguväljak ja otsetee (kergliiklus tee) piritale..ülimõnus oli kärutada :) eks mulle see logistiline pool pole ka nii määrav, kuna enamus käigud teen autoga.

 6. Tellin väga tihti süüa, Tartus on selleks parim tellitoit, enamus restorane sellega liitunud. Ise järgi ei lähe kunagi, esiteks on kojutoomine mingi 4 eurot ja Tartus päris paljude kohtade puhul on mingist summast alates see üleüldse tasuta. Nt erinevatel Aasia kohtadel on see summa juba 30 eurot. Kui on külalised, siis tuleb see summa ju nagunii kokku ja isegi kahekesi tellides nt India toidu puhul vms pigem tellimegi siis tsipa rohkem ja jääb veidi ka järgmiseks eineks soojendada.

  Sushiplaza valik näeb küll külluslik välja aga see näeb välja ka täpselt selline, et noh….Ka sushist saab end edukalt paksuks süüa. Kõik see rasv ja mitu pakki toorjuustu.

  Kaloreid ei loe aga eelistan ise hoopis teistmoodi sushit ja puhtamaid maitseid. Muidugi eks seal menüüs ole vast ka teisi valikuid kui pildil olev.

 7. Mina tellin koju väga harva. Kasutasin seda võimalust, kui lapsed beebid olid ja välja ei pääsenud. Muidu meeldib mulle ise kokata ja pigem väljas söömas käia, kui koju tellida. Väljast tellida on suhteliselt kallis ja kui nii palju raha juba toidu peale välja käin, tahan ennast üles lüüa ja kõrtsisuminat kah nautida:)
  Lasnakal elada on täitsa mõnus, suured poed ja spordikeskused kõik käe-jala juures. Linna bussiga 15-20 minutit, ei näe probleemi, bussipeatus ka maja ees kohe. Autoga kesklinna 5 minutit, kanalist saab kiiresti.
  Kindlasti ei sooviks ma elada kalamajas, kuna üldse ei meeldi see kant. Ei ole minu teema. Aga elama peaks seal, kus ennast hästi tunned:) Kesklinn on super koht elamiseks (olen kesklinnast pärit, vanematekodu siiani kesklinnas), aga väga kallis on siunna endale eluaset soetada kahjuks.

 8. Tellin suht tihti koju süüa ning samuti Woltist. Suht kohe kui Tallinna tuli, hakkasin kasutama, olen vist enamus kohtadest juba tellinud :D.

  Enamus ajast Burger Boxist(Kimchi friikad, laksa supp ja china burger parimad)
  Korra ka Mister Kebabist, suht hea soodne. Juustupallid ja falafel wrap head.
  Koneinerist karrisid ja nuudlirooga. Ja itaalia Attimo on super, itaalia pitsad ning pastad – lihstad ja maitsvad.

 9. Mis selle postituse point oli?! Saan aru,et pead koostööpartnerile reklaami tegema aga sain aru vaid seda, et sinu jaoks on kesklinnas hea elada, sest siis saab süüa?! :D

  1. tegelt ma ei teinudki otseselt woltile reklaami. lihtsalt öösel tuli mõte pähe, kui feissis reklaami nägin, et nad nüüd mujal ka ja peagi ka lasnamäel ja siis mõtlesingi, et kuradi hea on kesklinnas elada. see isiklik kood, mida jagada, on igal liitujal. ma pole kuidagi eriline. ja et ma seal salajases grupis olen, seal võivad kõik olla, kes wolti kliendid :) st ühesõnaga: pole sponsoreeritud v koostööpostitus

 10. Kui sa nii suur sushisõber oled, miks sa seda rohkem ise ei tee? Ma pole küll Eesti hindadega kursis aga kujutan ette, et päris oluline osa läheb puhtalt nikerdamise peale ja toorained moodustavad sealt mingi veerandi-kolmandiku ehk? Lihtsalt siis poleks ka ju kvaliteediga probleemi ja saaks rohkem oma maitse järgi teha? :)

  1. Tegelikult on odavam osta, kui ise teha.

   Sest ise ma ei tee ju 1-3rulli, kui juba, siis juba 10+ rulli. Ajaliselt ei tasu ära, samuti ei saa ma osta 30g toorjuustu, 100g kurki jne – seega ei tasu vaeva see nikerdamine.

   Kui mul niisama sushiisu on, ostan Prismast või Maximast üldse lahtist, ma ei mäleta kilo hinda, aga 20-24tk maksab a 10€.

   Kui tahan maitseelamust, tellin SuhsiPlazast selle seti (vist 35€ umbes)

 11. Ma elasin mitu aastat Foorumis ja siis Maakri tänaval ning mõtlesin, et nii jube-nii jube oleks südalinnast ära kolida. Ma olin ju päris SÜDAlinnas koguaeg olnud. Kõik käe-jala juures eksju. Kolisin siis lõpuks põhja-tallinna ja kesklinna piirile (omg omg nii kaugel, pidin virusse jõudmiseks 3min trammiga sõitma hakkama). See for real tekitas mulle südari, et nüüd ma olengi elust ära lõigatud ja mingi kalamaja metsatagusest :D Aga inimene on oma harjumuse ori! Ja sellega harjub mega kiiresti ära. Nüüd ei kujutagi enam ette, et mida ma põdesin? mida ma küll mõtlesin, et see 10-15 min liikumist nii hirmus tundus? Praegu tundub maailma kõige loomulikum asi ja vahemaa see. Ma olen veendunud, et harjuksin kiirelt ka suuremate kaugustega. Ei ole vaja karta. :)

  1. No muidugi harjub. Ja päris südalinnas ma ei tahakski elada. Uus-Maailm on täpselt paras kant, Kassisaba oleks ok ja mul poleks ka häda kuskilt Kristiine-Mustamäe piirilt linna minna vms, aga pole pakkumist, mis sobiks. Kes otsib see leiab, ju läheb aega :)

 12. Selle koha pealt Marimelliga nõus, et kui lihtsalt on sushi isu, siis kuni 10 rulli pärast ei tasu küll vaeva hakata nägema! Kui aga seltskond juba suurem, siis ise teha – miks ka mitte, päris tore ettevõtmine ja saad teha täpselt selliseid nagu meeldib! Mulle endale meeldib nii, et lähen kuhugi sushibaari (just eile käisin Tokyo55-s) ja ostan reeglina 2 valikut ning palun siis kohe pool mõlemast valikust karpi pakkida ning võtan siis koju kaasa! Maximast, Selverist, Rimist ja Prismast ikkagi nii häid ei saa kui värskelt tehtult mingisugusest sushikohast!

 13. Kui kesklinnast ja üleüldse Tallinnas elamisest rääkida siis ma ise olen kah terve enda teadliku elu elanud alati kas süda- ja/või kesklinnas. Ja siis ühel hetkel otsustasime abikaasaga, et võtame enda kümme asja, müüme linnakodu maha ja kolime Tallinnast välja. Mitte kaugele aga siiski välja. Nüüd elame juba teist aastat linnast nii umbes 10km kaugusel. Esiti oli minu jaoks väga raske, sest mul puudusid juhiload ja kuigi ma nendest juba aastaid unistanud olin siis ei viitsinud end kokku võtta, et kooli minna. Aga kuna tööle saada oli keeruline ja mehe töökoht asus hoopis teisel pool kui minu oma siis otsustasin load ära teha. Poole aastaga sain load kätte, ostsin endale auto ja nüüd ei leia enam mitte ühtegi miinust mis “tsivilisatsioonist” väljas pool elamisega kaasneda võiks. :D Muuseas mu kehakaalule on samuti see maakaelu väga hästi mõjunud. Vanasti sai ikka pidevalt koju igasugust nodi tellitud, kui välja ei viitsinud sööma minna ja kapp tühi :) Siia ei raatsi tellida, sest odavam on linna restorani sõita. Aga see on kõike muud kui miinus :)

Comments are closed.