Miks Perekool ei vastuta?

Lugesin just, kuidas Marika Korolev sõdis kolm aastat kohut käia, inimestega, kes teda Perekoolis solvasid. Me alles mingi aeg arutasime Meelisega, et kui raha oleks, paneks selle Perekooli kinni. See lahmimine on lihtsalt nõme. Mitte, et mind oluliselt kotiks, mida mingi suvaline elus kibestunud indiviid kuskil minust arvab, aga ilmselgelt on inimesi, kes loevad kellegi väljamõeldud jura ja usuvad seda, räägivad edasi ja.. noh lumepallieffekt, eks.

Igaljuhul keeldub Perekool süüd tunnistamast, kommentaare ei jaga ja.. Ma ei saa aru, miks üks firma (Eesti Ämmaemandate ühing), tahab üldse, et nende maine oleks miinus tuhat. Algsest ideest, et Perekoolist saaksid lapsevanemad abi, on asi sama kaugel kui Kuu Päikesest. Ma ei usu ühtki teemat seal, sest alati keegi suskab kellelegi ära, ajab mingit kelbast, mille peale värske ema ei või tullagi.

Tegelikult ei viitsi meie juba ammu neid teemasid ja kommentaare lugeda, sest meie teame, et see kõik on üks mula ja seosetu lahmimine. Samas me ju näeme ja kuuleme, et on siiski inimesi, keda see kommenteerimine kas haavab või teeb isegi teatud sorti mainekahju. Mõtlesime koos Meelisega juba suve lõpus, et alustaks petitsiooni, et Perekooli sisselogimine oleks ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID põhine või vähemalt tuvastatav emaili/Facebookiga. Jah, kindlasti on võimalik teha feik emaile ja FB lehti, kuid kui paljud seda viitsiks teha? Ainult need, kellel on ikka tõeline viha ja vimm nende inimeste suhtes, kelle teemat kommenteeritakse. Aga kindlasti jääks vähemaks suvalist lahmimist ja lambi heidikommentaare.

Minu silmis on hetkel Perekool Eestis küll ainukene veebileht, kus inimesed saavad valimatult sõimata, laimata ja kiusata. Jah, ma leian, et Perekooli foorum on küberkiusamise paradiis. Keegi midagi ei kontrolli ja kedagi ei huvita ka mis seal toimub – peaasi, et klikke tuleb ja reklaamiraha tiksub.

Perekoolis kuvab reklaame SmartAD, sama kes kuvab oma reklaame paljude blogijate keskkondades. Kui SmartAD teataks neile, et kuulge, te jääte meie rahast ilma kui te sisu osas ülevaatama ei hakka ja vastutust ei võta. Kas see muudaks midagi? Kas see paneks Perekooli natukenegi mõtlema ja vastutama?

See on nüüd see koht, kus blogijad ja ka ettevõtted, kes kasutavad SmartAd teenust võiksid ühisrindena pöörduda internetireklaamifirma poole ja selgitust küsida – kas neil ei ole mingit väärikusetunnet? Just vaatasin mis reklaame kuvatakse (loomulikult need vahetuvad) ja silma jäid Lumonir, Hansapost, E-Maxima. Kas tõesti need ettevõtted soovivad olla esindatud sellises negatiivses, inimesi alandavas ja vägagi vaenulikus veebikeskkonnas?

Ma olen enam kui kindel, et nii nagu Korolev avastas, et kommentaaride taga on juristid ja isegi tuntud nimed, ei pea ma väga üllatuma neid nimesid nähes, kes meie kallal võtavad. Ilmselgelt tuttavad, sõbrad ja inimesed, keda ma võin väga vabalt teada ja kes mulle kohtudes head nägu teevad. Aga sellise käitumisega olen ma juba aastaid kokku puutunud ja mind see väga ei üllata.

Mõni tõsine häkker, kasvõi see Mallu oma, ma oleks nõus talle 400 euri tagastamatut laenu andma, et ta Perekooli häkiks ja teemad sassi lööks või kinni paneks või mis veel vahvam… tooks välja nende inimeste IP’d, kes seal valimatult sõimavad ja valesid levitavad.

Või kui meid oleks rohkem, kõik blogijad, kes Perekoolis puid alla saavad, võtaks kokku ja algataks petitsiooni, kas siis Perekooli foorumi sulgemise osas või edaspidise sisselogimise suhtes, siis ehk muutuks midagi. Üksinda nendega võidelda pole pointi. Perekooli ehk Ämmaemandate ühingut see nagunii ei huvita, peaasi, et käiakse ja klikke tuleb ja SmartADilt plekki tiksub.

See mõte tuli meil küll jah, mõni aeg tagasi ja sellel hetkel see mõtteks jäigi, aga täna Korolevi uudise valguses mõtlen, et peaks ikka ära tegema. Kaua võib. Miks Eesti Ämmaemandate Ühing ja selle liikmed ei vastuta selle sisu eest, mis nende portaalis ilmub?

Kellel on seoses antud ettevõtmisega soovitusi või ettepanekuid, siis võib need jätta kommentaaridesse või kirjutada info@marimell.eu Kindel on see, et kui keegi midagi tegema ei hakka, siis midagi ka ei muutu.

9 thoughts on “Miks Perekool ei vastuta?

 1. Mingit kohtuteed ma ette ei viitsiks vötta, ses mõttes, et kõige hullemad asjad, mis on osaliselt ka minu tookordse depressiooni põhjused, on juba nii kauge minevik, et ma ei tahaks seda vana asja välja kaevata ja uuesti üle elada seda ilkumist. Kuigi, tuleb muidugi tunnistada, et osake minust loomulikult tahaks teada, kes on need inimesed, kes mulle halba soovisid ja teadsid, milline varas ja petis ma olen. Aga see selleks.
  Küll aga olen ma iga kell nõus andma oma allkirja selle poolt, et perekoolis peaksid Käod saama näo/nime. Olgu selleks siis sisselogimine läbi FB või ID-kaardi. SEE oleks vaid aus! Vaataks, kas siis ka need “tunnen teda isiklikult ja julgen öelda, et ta ongi halb inimene”- kommenteerijad kommenteerida tahavad.
  Perekool on viimasel ajal muidugi teinud ka edasimineku, olen tähele pannud, et paljud kommentaarid kustutatakse, sest sisu on solvav. See on juba sammuke paremuse poole.
  Ühesõnaga mul oleks siiralt hea meel kui Perekooli kommentaarijad muutuksid nimeliseks, siis jääks kindlasti otsest mõnitamist ja väljamõeldisi (nagu Jane näiteks tõi), mis haiget teevad, kindlasti vähemaks!

  1. Minu arust on üldiselt ka edasiminek toimunud – blogijatest enam suurt teemasid ei tehta, kui tehakse, vajuvad need kiirelt unustuste hõlma, keegi väga ei solva/sõima enam. Kui ka solvatakse, siis on ka teisi, kes kaitsevad; varasemalt oli minu arust peamiselt vaid sõimamine.

   Nii et hakkavad inimesed vist sellest blogikondi närimisest tüdinema.

 2. “Mõni tõsine häkker, kasvõi see Mallu oma, ma oleks nõus talle 400 euri tagastamatut laenu andma, et ta Perekooli häkiks ja teemad sassi lööks või kinni paneks või mis veel vahvam… tooks välja nende inimeste IP’d, kes seal valimatult sõimavad ja valesid levitavad.”
  juhul kui nüüd häkitaksegi sisse siis Perekoolil on lihtne näpuga näidata ja teid endid kohtusse anda :)

  1. No jah. Ma võin ka Perekooli peale näpuga näidata.. mis juhtunud on aastatega? Seni kuni ma rünnakut tellinud ei ole, ei tunne ma ka muret, et keegi näpuga hakkab näitama :) tõestagu, et minu pärast häkiti.

 3. Postitusse nagu ei sobinud enam juurde lisada, aga käisin just Perekoolis ja leidsin sealt kommentaari…

  Mina pole küll kedagi halvustanud ning ka ei pea õigeks inimeste (vahet pole kui avalikult nad ise enda elu lahkavad) mõnitamist. Blogijad on nüüd tagajalgadele aetud, et saaks vaid kägudele tagasi teha, mõtlemata sellele, et suur osa just kägudest ongi nende lugejad ehk raha sisse toojaid. Käod võiksid teha nädalase pausi blogidest ning mitte neile klikke tuua ehk siis saavad aru, et ei tasu süüa seda kätt, mis neid toidab.

  See pani küll natuke muigama. Ma tahaks kohe päriselt teada, kui palju neid kägusid siis on, kes siin käivad? Mulle tundub, et igas blogijatele pühendatud teemas on a 5-10 inimest, kes omavahel sõna võtavad ja see kindlasti mulle metsikus koguses klikke või raha sisse ei too. Kui neid oleks 10 000, siis oleks teine teema :)

 4. Aga miks ei pöördu oma küsimuste ja aruteluga otse EÄÜ poole ja nõuaks avalikku arutelu sellele teemale?

Comments are closed.