Perekooli käod, kas te tahate et nad eneka teeks?
Kuigi 16. augustist peaks Perekoolis anonüümne kommenteerimine lõppema, siis ega inimvirts kuskile ei kao. Leitakse ilmselt uus koht ja väljund. Uudishimu pole patt, olen nõus, aga kuskilt läheb piir! Ma tahaks karjuda nagu Rannamaja Oskar: AITAB KÜLL!

Ma hetkel ei kommenteeri ega õigusta kasside ära andmist või teema ümber keerutamist. Ma olen ise ka suur arvamuse avaldaja, võtke kasvõi möödunud restoranide teema. Aga kriitikal ja konkreetselt põleval vihal on vahe sees. Ma vean päris mitme ettevõtte turundust ja haldan nende sotsiaalmeediat ja erinevatesse postkastidesse on potsatanud mitu kirja üleskutsega Triinu Liisi ja Justiniga koostöödest hoiduda. Nüüd siis ongi nii, et üks vale samm ja kohe #canceled? Kust tuleb see meeletu viha inimeste sisse inimesi järjepidevalt maha tampida?Ma saan aru, et on grupp inimesi kes lihtsalt vihkavad Justinit, Triinu Liisi, natuke ka Mallukat ja marimelli, vahepeal nats ka Janet, Britti, Miiut ja teisi. Aga minu jaoks on Triinu ja Justini vihkamine läinud üle igasuguste piiride.

Ma saan aru, et mõne inimese jaoks on ilgelt nõme kui ühel inimesel on paremas jalas sinine ja vasakus jalas punane tennis, juuksed on takkus, küüned on murdunud, päevitus on ebaühtlane, kui inimene valetab oma töö, sõprade, raha, kasside, vanemate, ekside, laste jne kohta.. Ma saan inimlikult aru, et jube põnev on, aga teisalt, ei saa ma aru, kui kaugele võib see uudishimu viia. Ma ei saa aru, kas inimestel on kohutavalt igav või põlevad nad reaalselt vihast, kellelegi kogu aeg ära panna või mis neid vaevab?

Taolist madalat käitumist on mul raske kõrvalt vaadata. Kirjutada inimese tööandajatele, et lõpetage koostöö, sest TEILE ei meeldi keegi? Ma ei räägi siin kassidest, vaid varasematest lugudest, mis Perekoolist läbi on käinud. Kas need inimesed, kes võtsid vaevaks kirjutada kiri, otsida üles mitmekümne turundusinimese kontaktid või Triinu ja Justini ülemuste omad ja vanade koostööde pildid/storyd (julgelt paar tundi tööd), on ise inglid? Vaevalt…
Mul päriselt on küsimus nendele trollidele Perekoolis, kes iga nende lause, riietuse jne ette võtavad, see kommenteerimine ajab isegi mind juba iiveldama. Ma ei taha teada, mida Triinu ja Justin tundma peavad. Mis tunne teil oleks, kui keegi aasta aega (kohe saab sellest tampimisest ja kommenteerimisest aasta või sai sellest juba aasta?) järjepidevalt oma keelt hammaste taga ei hoia ja kommenteerib? Kuidas teile meeldiks käia kuskil tööl, kus te kogu aeg puid alla saaksite? Kas teile meeldiks kui teie laps käib koolis ja saaks iga päev selliseid kommentaare? Kas te olete korraks mõelnud, et see teie “ma avaldan ainult arvamust” võib vaimselt neid inimesi hävitada. Vaikselt ja ajapikku, kuniks teraapia enam ei aita ja jõud saab otsa?

Kui nad homme päev surnud oleks, eneka teeks – siis oleks teie elu lill? Kas te siis olete rahul, et olete saavutanud oma eesmärgi, et inimnartsud on kaotanud oma elu, töö, sõbrad ja kõik..? Kas siis jääte vait või hakkate siis õigustama, et te ei mõelnud kunagi tõsiselt kui neid väärastunud, odavateks, mõttetuteks inimnartsudeks nimetasite? Katsuks lihtsalt kuidagi mõistvamad ja inimlikumad olla. Kas see siis nii raske on?

Ja lõpetuseks moto, mida olen aastaid endaga kaasas kandnud:

tähtis pole kellegi teguviisi või mõtteid täielikult mõista, vaid aru saada, et võib ka teistmoodi mõelda ja tegutseda.

 
69 thoughts on “Perekooli käod, kas te tahate et nad eneka teeks?

 1. Kadugu siis Australia ära. Nagunii nad sinna minna ju tahavad. Pistku varem kui enda pulmapidu varbad liivale ja olgu chill.

  1. Appii, mis see kellelgi asi peaks olema kus inimene elab? Ela ise ja lase teistel kah elada.

  2. Peale häbiväärset valetamist ja vassimist ei meeldi ta ngunii erilist kellegile. Enda valetamistega tegid ainult endale karu teene. Nüüd postitavad ainult paljaid perseid lastele kes jälgivad. Häbi! Triinu on ausalt peale J korralikult alla käinud ja seetõttu ma teda enam ei jälgigi. Kui oli rahulik ja vahva naine eelneva mehega oli ta super!
   Elagu oma elu, aga milleks vaja lastele enda ingleid ja perseid näidata? Ega vaid täisealised neid ju jälgi.

  3. Tegelikult nad on ise ka mitmeid kordi oma storides välja toonud fakti, et neil on häbi eestlaste pärast. :)

 2. Asi pole vales sammus, vaid selles vassimises ja valetamises. Kui nad oleksid ausalt kõik alguses ära rääkinud, siis oleks inimeste poolt tulnud mõistev tagasiside.

  1. Noh, nad ei teinud seda. Kas jääme elulõpuni neile seda meelde tuletama? Mitte kunagi ei andesta, et nad on inimesed ja tegid vea?

  2. See pole enam lihtsalt üks apsakas vaid näitab inimese tegu-tagajärg seose loomise võime puudumist. Lisaks on TL üles näidanud kroonilist valetamist. Mina ei saa enne rahu kui TL oma tegu ja valetamist tunnistab ja selle heastab – varjupaigale võlgu oleva summa + lisatipi näol. Seni kuni nad oma tegusid ei tunnista ei hakka ma nendele kaasa tundma.

  3. Andestame, aga nad võiksid olla ausad. Tehku pöördumine vabandusega. Uurigu, mis kassidest saanud on. Inimlikus.

  4. Kas sellest kassisaagast on juba sada aastat möödas, et enam ei võiks rääkida sellest?

  5. Ma vaid lisaks, et julgesid teha. Julgegu tunnistada oma viga ja võtku see näo peks omaks ning elu läheks edasi.. Kaua nad ei tunnistanud üldse et kassid ära viidi varjupaika kaua keerutatud teemat.. Teinud lihtsalt selgeks et viidi varjupaika, et seal neid koos saaks ära anda jne oleks vähem olnud draamat ka.
   Ps ei pea olema influencer, neil ju tavatööd ka. Keegi ei sunni jätkama seda infuemcete elu ka

  6. Võib-olla oled sinagi elus vassinud ja valetanud. Äkki kolid ära Austraaliasse?
   Minu masti inimesed T&J samuti ei ole, aga miks nad ei või meelelahutuses töötada, ja midagi uut turule tuua, kui see müüb. Mis vahet sel on, kõik ei peagi meeldima, aga kõike ei pea ja kommenteerima. Minu meelest on see ka lausa kiusamine juba. Mul on pigem ka häbi eestlaste pärast. Kui palju väärkoheldakse loomi palju hullemad moodi. Ka ei õigusta loomade niisama äraandmist, aga inimesi ei saa tõesti surmani risti lüüa lihtsalt sellepärast, et nad on vähe tuntumad näod Eestis. Marimellil on õigus, nõustun postitusega 100%. Igal asjal on lõpuks piir.

 3. Ma olen sinuga 101% nõus. See olukord hetkel Mis nende ümber toimub on ebareaalne. Väga kurb on vaadata et inimesed nii õelad on.”Ja omajagu huvitav ka näha et küll meie ülejäänud influencerid on kõik nii toredad ja ausad terve elu olnud.”

  1. See ei olnud väike “white lie”, mis võib iga influenceriga juhtuda. Nad petsid Pesaleidjat, varjupaika, oma jälgijaid. Inimesed, kes muidu iga negatiivse kommentaari oma storysse üles riputasid. Silmakirjalikkus ajab inimesed kettasse.

 4. Ma arvan et inimesed näevad totaalset egoismi ja empaatiavõime puudumist. See häiribki. Jah inimesed on erinevad aga hoolimatus teiste suhtes on arusaamatu ja kogu see kompott mis kokku keedetud. Nõus olen sellega et te olete mõlemad Triinuga manipulaatorid ja vassijad mistõttu ongi sul lihtsam teda mõista. Teie olete veits kavalamad muidugi, Triinu peab veel õppima kuna käib seda teed alles aastakese.

  1. Miks sa meid jälgid kui me vassijad ja manipulaatorid oleme? Ela oma elu, ära süvene mida meie teeme, elu on 10x ilusam :)

 5. Ära koostööpartnereid ja tööandjaid nii totudeks ka pea nagu nad üldse oma peaga ei mõtleks :) otsuse langetavad ikka nemad, mitte ei tee seda, mida anonüümne kiisumiisu11 arvab

  1. Jah, arusaadav. Aga laske siis teha neil omad otsused, miks on vaja inimeste elu rikkuda ja veel avalikult leelotada, et saatsin sinna ja tänna kirjad, skreenid, peaasi, et inimnarts hävineks. Kas päriselt on perekoolis keegi, kes arvab, et nad ei kannata juba piisavalt?

 6. 100% nõus, kui teed vea ja tõesti ei taha sellest räâkida, kas siis ühe vea pärast tühistame ühe elu. See Mis perekool teha laseb- teemat ei lugenud aga Lõvide perekonna teemasse oli 22 lehte kirjutatud! No ja see 22 lehte on tõenäoliselt ainult sõimu ja mõnitust täis. Ma kuskil 3 kuud tagasi ei teadnud TL lühensist midagi, aga lihtsalt toetuseks panin TL follow!

 7. Aitäh. Täpselt minu mõtted kirjas. Ma ei taha teada, mida nad tunnevad. Minul võõrana on kohutav vaadata neid labaseid inimesi, kes surgivad teiste eludes. Öök tuleb peale, kui õelad inimesed on. Tegid valesti, siis tegid. Aga sellist käitumist teiste võõõõõõraste poolt ei vääri küll mitte keegi. Nad on inimesed. Ja kui enesetapp on taga, siis on kindlasti ka, et nad ise olid nõrgad. Kohutav.

  1. Ja mida need inimesed oma pereliikmetele tegid? Saatsid nad ju surma, valetades ja vassides. Loomakesed, kes olid 6a koos temaga elanud, koos üksteisega. Sellist tegu õigustavad vaid empaatiavõimetud ja kalgid olendid.

 8. Ühest intsidendist on asi kaugel, kuid nagu näha, siis on inimestel kalamälu nende hiljutiste tegude osas.

  1. Ja mis see sinu asi on ? Pole elus ühtegi viga teinud või? Nahhui üldse vaja kedagi jälgida keda ei salli . Kõik kõvad targutajad aga vaataks äkki iseend ka ja mõtleks kas nii on viisakas käituda .

 9. Kui nad oleks kassid ära andnud ka nö ausal teel, oleks nad sama pahameele laviini alla jäänud, sest noh:” Kuidas te ikka võisite oma pereliikmed külma südamega ära anda!”.
  Tee mis sa teed, nagunii teed kellegi jaoks midagi valesti.
  Noored inimesed ilmselt ei osanud selles olukorras halvimast variandist parimat leida.
  Ma ei ole nende fänn aga halb on vaadata, kuidas inimesed neid materdavad. Nagu kõik ülejäänud peale nende oleks pühakud…vaevalt!
  Jõudu ja jaksu neile!

 10. Olen nõus, et on läinud liiale see nõiajaht, aga selle lõpetamine on ainult TL ja Justini kätes.
  Eile Henry kirjutas väga tabavalt selle kohta.
  Andke neile palun nõu, et praegu aitab ainult siiras vabandamine ja ausus. Kahjuks ei ole võimalik sellest punktist edasi liikuda tootes sisu muudel teemadel. Inimesed võtavad seda näkku sülitamisena.
  Korra tuleb endale tuhk pähe raputada, tõsimeeli kahetseda hämamist (mitte niivõrd kassidest loobumist) ja siis saab edasi liikuda.

 11. Oeh, olen seda teemat nii palju jälginud. Ega mu sõnad ei muuda midagi, aga tahaks lihtsalt olla ”suvaline maali maalt” kes avaldab oma arvamust.
  Mul on selle paari päevaga hämming asendunud suureks hirmuks just Triinu pärast.
  Olen tõesti nende leeris, kes ei hakka kunagi mõistma nende teguviisi, just selle poolest, et need kassid sellise valedelaviiniga ära anti. Südamest loodan, et kassid tõesti pääsesid sellest olukorrast nii valutult kui see vähegi võimalik.
  Mul pole Triinu ja Justini kohta mitte ühtegi head sõna öelda, sellgi poolest ei võta ma eesmärgiks nende kahe elu hävitada. Kuid, mida mul on öelda, on see, et mul on hirm.
  Igal pool kajab läbi, kui katki see vaene naine on.
  See mis praegu internetis toimub on väga õudne. Jah ma loodan ka, et ta saab oma tegudest aru, parandab end ja näeb ka ise, et nüüd on viimane hetk oma elus kannapööre teha ja ilma valedeta edasi minna.
  Hetkel toimub täielik maas lamaja peksmine, tehakse kõik endast olenev, et see inimene enam ei suudaks tõusta ja minu silmis muudab selline käitumine neid peksjaid samale tasemele kui Triinu, ehk isegi samm hullemaks.
  Ma väga VÄGA loodan, et Triinul on olemas keegi, kes talle päriselt olemas on, aitab tal vaimselt PÄRISELT välja tulla sealt august ja asi ei lõppe veel suurema katastroofiga.
  Tehtut ei muuda enam miski, aga kurat võtaks, KÕIK saavad teha seda et õpiks sellest kohutavast olukorrast ja edasi elada paremate inimestena!
  Sõrmed ristis loodan, et Triinu ja Justin tulevad sellest olukorrast tugevatena välja, veel rohkem loodan et kiusajad ise ei peaks kunagi midagi sellist läbi elama ja saavad aru, et nende teguviis ei ole ammu enam aksepteeritav ja lõpetavad selle trampimise ära.

 12. Eesmärk ongi ju vaenlased hävitada. Kui mõni üritab igas eluaspektis kaikaid kodaratesse loopida, siis ilmselgelt pakub see ainult naudingut teisi kannatamas näha. Kommentaaridest on juba aru saada, et seal on peast täiesti haigeid inimesi. Üks alles mõne päeva eest kirjutas sinna sellise joorupi, kus ladus kõige jõledamaid sõimusõnu ritta, mis TL-i peaks kirjeldama. No mida sa sellistest ootad. Saaks kätte, saadaks sundravile.

 13. Kuigi ma ise ei kannaks erinevat värvi tenniseid, ma hoolitsen oma juuste, naha, küünte jne edasi eest, siis see ei ole küll põhjus, miks nad mulle jälestusväärsed inimesed tunduvad. Nad tunduvad mulle silmakirjalikud ja jälestusväärsed empaatiavõimetud inimesed, sest:

  1. Empaatiavõimeline inimene ei tee storysid samal ajal, kui otsitakse last või täiskasvanut või keda iganes taga, olgu ta uppunud või lihtsalt kadunud, aga ta on SINU LÄHEDUSES. Isegi minul kodus, ligi 300 km sündmuspaigast eemal, oli kõhe ja kehv tunne, kui nägin, et otsitakse poissi. Rääkimata sellest, kui seda oleks tehtud minu juuresolekul. Ma ei kujutanud ka 300km eemal ette, et ma suudaksin praegu rõõmsalt selfiesid laksida, rääkimata sellest, kui oleksin olnud sealsamas lähedal. Ma oleksin aidanud otsida ja/või oma kodinad kokku korjanud ja koju läinud.

  2. Empaatiavõimeline inimene venitab absoluutselt viimase hetkeni enne kui ta oma lemmiklooma, kes temaga 6a on olnud, ära annab. See otsus kassid ära anda “ja commitment sellega” sündis ENNE Justini tulekut, väitis Triinu. See on BULLSHIT, eriti nüüd kui on ilmnenud, et kassid viidi varjupaika. Alati saab oma looma mitte ära anda, kui selgub, et tuleb ikkagi toime nendega. Alati saab oma loomi pakkuda kellelegi (eriti nii suure jälgijaskonnaga inimestele) – vanaema ehk oleks olnud nõus need kassid endale võtma? Alati saab mõelda tuhandeid kordi, kas nad on ikka nii stressis, eriti kui Justin oli tol ajal praktiliselt kodune. Neil oli variante ja palju. Oleks olnud võimalik veel empaatiavõimetum olla – jätta nad lihtsalt kuhugi õue või tappa nad ära, jah, olen nõus. Aga see, mida nad tegid, ei olnud samuti empaatiline. Eriti jälestusväärne tundub see puhtalt seetõttu, et põhjuseks oli tegelikult see, et Justinile kassid ei meeldi – ei olnud asi ajas, stressis, allergias, mitte milleski. JÄLE.

  Ja inimesed, kellel puudub empaatiavõime, on hirmuäratavad ausalt öeldes.

  1. Aitäh Sulle selle kommentaari eest! Asi ei olegi ainult eksimises, asi on selles, kui külm ja kalkuleeriv peab olema, et midagi sellist teha. Me kõik saame aru, et elus juhtub asju ja vahel tuleb oma lemmikutest loobuda. See on elu ja sinna ei olegi midagi parata. Kuid, kui tegu on sinu lemmiku…sinu sõbraga, siis sa annad endast parima, et leida talle hea kodu, kus tal oleks turvaline ja kus ta oleks hoitud.
   Südametu on lihtsalt teha uksel tsaupakaa ja jätta nad tundma hirmu kohta… mis arvatavasti jääb nende viimaseks mälestuseks.

  2. Rääkimata sellest et hukkunud laps oli tema enda pojaga samavanune. Kasvõi see oleks pidanud panema miskit seal südames liikuma. Nimetada inimesi, kes neid ei toeta, kiusajateks, on alatu. Vaadake nende kahe tegusid ning näete, miks nad normaalsetele inimestele ei meeldi.

 14. Jätan praegu oma vastuses täielikult välja oma arvamuse konkreetsetest mudijatest, aga tahaks lihtsalt öelda, et turundusinimesena peaksid sa olema teadlik, et netipersoonide (taunimisväärse) käitumise raporteerimine koostööandjatele on välismaal ammu tavaline ning selleks on loodud mitmeid ülikriitilisi foorumeid ja veebilehti. Kas seal toimuv alati hea maitse piiridesse jääb, on nö up for debate.

  Näiteks. Kui mõni välismaine youtuber postitab tiktoki, mille ühte kaadrisse jääb millisekundiks lauanurgal olev kahtlane pulber, siis võid kindel olla, et publik teeb sellest 100 koopiat ja saadab selle mudija koostööpartneritele.
  Ja see on iga firma õigus otsustada, kas see neid mõjutab või ei. Teadaolevalt on osadel ettevõtetel väga kindel kuvand ja visioon persoonidest, kes esindavad nende brändi, mis sest, et mudijate näol on tegemist just kui “päris inimestega” ja mitte Disney teeneliste printsessidega, keda seovad ontlikud kõlbluslepingud.
  Vahe on selles, et netiajastul ei jää reklaami tarbija ehk jälgijaskond ootama Emori uuringut (sest sotsiaalmeedia persoonide poolt edastatava reklaami puhul seda vist ei tehtagi), vaid annab ise tagasiside. Sest selliselt edastatud brändipromo ei ole enam ainult Rävala puiestee stendil olev reklaamfoto parfüümist suvalise modelliga, vaid on isikustatud ja usaldusväärne ainult seetõttu, et jälgijatel on aja jooksul tekkinud mudijaga palju personaalsem suhe. Ja selline “suhe” on võimalik vaid seetõttu, et mudija on oma isiklikku elu vähemal või rohkemal määral jälgijatega jaganud. Ühelt poolt toob see hädas kindlasti palju abilisi, kuid eksimuste korral ka palju kriitikat. Internet ei ole eilse päeva leiutis ja täiskasvanud inimesed peaksid võimalikest ohtudest teadlikud olema.

 15. Sest loomadega ebaõiglaselt käitumine ajab inimesed vihale. See ei olnud väike “viga”, mille võiks nüüd järgmine päev ära unustada. Ma ei tea, mis seal perekoolis toimub ja muidugi ei ole ok, kedagi kividega surnuks loopida. Aga jah, ma arvan, et see kasside teema võiks inimestele meelde jääda, sest see teema ju näitab, mis inimesega on tegu. Valeliku inimesega. Tõesti tahaksid oma kliendile koostööpartnerit, kes probleemide tekkimise korral hakkab mingit häma ajama, selle asemel, et aus olla?
  ***
  Lõpetuseks on see paar ka korduvalt oma storydes maininud, kui ebameeldiv siin eestis on ja kui nõmedad eestlased on. Kui see pole iseenda häälestamine sellisele positsioonile siis, mis on?

 16. Ei, miks peaks kellegi surma soovima. Cancelled kui suunamudijad peaksid nad aga kohe kindlasti olema ja muidugi peaks iga endast lugupidav ettevõte nendega igasugusest koostööst loobuma. Kuidas see üldse küsitav on? Mina kui väikese ettevõtte omanik ei tahaks eales, et keegi seostaks mu brändi kahe superkahtlase väärtusega valetajaga, kes oma koduloomad kelmusega varjupaika hülgasid. Mis maine see selline on?!

 17. Ma arvan, et inimesed andestaks ja unustaks päris ruttu, kui nad lihtsalt tunnistaks ja vabandaks. See, et nad sellest praegu lihtsalt mööda vaatavad, annab signaali, et neil on täiesti ükskõik, mida arvatakse. Ja see on ju õli tulle valamine nende endi poolt.
  On siin teisigi blogijaid ämbreid pannud. Päris suuri. Nad on tunnistanud ja vabandanud. Ja that’s it. Life goes on.
  Ignorandi ja ülbiku mängimine siinkohal paraku ei aita, ma arvan.

  1. Mina oleks ka vait. Ma ei viitsiks. Tahaks rahu saada ja joone alla tõmmata. Nagu ma kuskil eelnevas kommentaaris kirjutasin, see vabandamine ei anna midagi, siis nad saaksid selle eest puid alla.

  2. Siis oleks pidanud nad algusest peale vait ju olema. Mitte valetama suid ja silmi täis. Kellegi lambaks sõimamine oma vigade eest ja kätega ekraanil etteheitvalt vehkimine ei ole ka viis, kuidas seda asja lahendada. Nüüd on aeg võtta vastutus. Ja kui nad seda teha ei taha, siis ei taha ka mina, peagi teismeliseks saava tütre ema, et minu lapsele annaks eeskuju sellised inimesed sotsiaalmeedias.
   Ma saan aru, et see on paras pundar ja igaüks tahaks sellises olukorras teki üle pea tõmmata ja kaduda. Ma ei heidagi seda osa neile ette. Aga kui julged teha julge ka tunnistada, onju nii?

 18. Olen ka nõus, et mul pole mingit viha nende vastu, aga nende tegu mu silmis teeb neist mu jaoks persona non grata.
  Valetamine on andestatav isegi, eks kaitserefleks.
  Aga lihtsalt fakt, et tuleb mingi edev vend kes lihtsalt otsustab, et anname pereliikmed ära, ja inimene, kes need pereliikmed võttis, on nõus sellega, ja siis nad koos veel mõtlevad konkreetse kelmuse välja, millest sõltub ka nende lemmikloomade elu, on minu jaoks täiesti vastuvõetamatu, sest see näitab, et empaatiavõime inimestel puudub, see tähendab, et ollakse omakasu peal väljas. Kõige rõvedamaks pean ma veel asjaolu, et inimeste päringu peale, kes hoolivad, paar tegi video lihasöömisest, kus mõlemad lõkerdavad, et söövad kassiliha. No sorri, ma ei taha, et selline inimhakatis teenib raha toodete promomise pealt, mis mul kasutuses on. Eriti veel, kui nende toodete promomisega kaasneb paljas ülakeha, seksuaalne alatoon ja üleüldse “cringe” momendid, aga sellele suutsin silma kinni pigistada. Aga praegusele loole – kindel ei. Pole nad ka 20ne aastased, et saaks välja vabandada, tegemist on emaga – aga siirust ja hoolivust ma enam kummaski neis ei näe, mis on minu jaoks olulised väärtused, mis paljudel teistel blogijatel olemas on.

 19. Ma olen ilmselt see tuim inimene, kuna mul on tõesti üsna ükskõik kellegi teise kassidest. Loomulikult on kurb, et keegi oma lemmikust ei hooli, aga püha issand, sellest teha selline draama… ma ei tea, mul tõesti ei ole sellist aega, et kellegi teise elu niimoodi peensusteni lahata, tekib küsimus, kas nendel endil tööd ja peret pole?? Samas, tuleb öelda, et veelgi naeruväärsem on, et need kaks niimoodi selle teemaga ümber on käinud, et sellise asja pärast oma tööle ja elule vesi peale tõmmata, see on ikka tase! Inimesed hindavad ausust, valetamine lihtsalt kütab teemat edasi ja paneb inimesi genereerima hullumeelseid teooriaid. Kui see just polegi nende salakaval plaan :D

  1. Omg esimene kommentaar millega ma tunnen end samastuvat
   Jaaa, väga kurb on kui inimesed kohtlevad loomi halvasti. Aga veel hullem on kui inimesed kohtlevad teisi inimesi halvasti. Vôi ei ?!?!
   Mai tea , ju siis ma pole nii suur loomasôber , et nutta kellegi vôôra inimese kasside pärast. Kôigest kassid ju
   Ma saaks aru , et oleks tulnud austraalia hurmut ja öeld TL , et kle mulle ei sobi , et see laps siin üle nädala hängib, saadame ta lastekodusse. Vot sellest skandaalist ma saaks veel aru.
   Aga mingite kasside pärast… arusaamatu.
   Ja eiii, ma ei kiida ka seda tegu heaks, ise ma ei käituks ilmselt nii. Lihtsalt ma ei leia, et see nûûd nii ràige surmapatt oli, et inimesed eluks ajaks risti lûûa.

 20. Mitte keegi ei soovi, et nad enesetapu teeksid – millest selline äärmuslik järeldus? Või et kas see ongi okei kilp mistahes käitumise õigustamiseks? Et ära kritiseeri, muidu teen eneka ja see sinu süü? Ei ole ju – järelikult sul oli enne vaimne tervis korralikult lappes. Normaalne inimene ei tule sellises olukorras eneselt elu võtmise, vaid endale otsa vaatamise ja vastutuse võtmise peale. Viimast aga ei ole Triinu ja Justin kordagi teinud, vaid iga kord haleda näoga natuke juurde valetanud. Ja siis end ohvriks rääkinud. Ja oma jälgijaid sõimanud. Ja kümnel muul moel täiesti ebanormaalselt käitunud (kasside lugu ei ole ju esimene täiesti ebamoraalne kord käituda). Ja võib-olla on see neil koht järele mõtlemiseks, et kas ikka on vaja end esiplaanile ja mõjuisikuks suruda, kui moraalne kompass no ikka NII katki on, et absoluutselt ei adu, mismoodi on adekvaatne käituda.

  1. Arvestades, et neid on tümitatud reaalselt iga kuradi päev seal Perekoolis pärast nende suhte avalikuks tulemist, siis nad ongi katki, see on ju selge. Vaimne tervis lappab korralikult ja inimesed võiks aru saada, et iga uus hoop, mille nad annavad, lükkab neid veel lähemale lõplikule hukule. Kui kaua võib? Ma küsingi, et kas siis kui nad on surnud, see ei ole mingi äärmuslik järeldus, vaid karm reaalsus. Ma ei kujuta ette, et keegi mind aasta aega tümitaks ja see mind üldse ei kõigutaks. Äkki aitaks!

  2. Sa tegelikult eksid. Kui J oli jõudnud Eestisse ja andnud esimesed intervjuud, oli ikka väga palju positiivset poisi kohta. Et lahe, vaba, enesekindel kutt. Triinu jah oli veider ja kompleksides aga esmamulje oli tegelikult positiivne. Seega kõik oleks võinud minna suurepäraselt ja alguses oskas J ka küsitavad skandaale rahulikult lahendada ja nendesse tõmbas teda ju Triinu esialgu. Jumal seda teab mida ta talle rääkis või tõlkis . Ühesõnaga lükkan ümber väite et neid kiguseg tambitud on.

  3. Perekool ja Perekool? Kes seda Perekooli üldse loeb? Mina loen Postimeest ja lasen silmad üle Delfist. Soiguda terve artikkel kokku mingist anonüümsest arvamuskohast, mida väike arv eestlastest külastab?

 21. Ma olen Sinuga vägagi nõus. Üleüldse tundub see teema nii haige lihtsalt. See on igasugused piirid ületanud. Ma saan aru, et nad on eksinud ja vigu teinud, aga minu meelest see pole kellegi teise asi. Võibolla olen mina imelik, aga kes on nt malle tartust või kati pärnust arvustama nende tegusid..Muidugi arvamus võib olla ja avaldada, aga selle jaoks vastavad asutused, kes tegelevad nendega, kui nad millegi vastu eksisid ja kes seda asja uurivad. Aga kurb on näha, kui paljud õiendavad kommentaarides, tegelikult mitte otseselt huvist kasside pärast, vaid sellepärast, et nad ei salli seda paari. Leidsid nüüd teema või võimaluse, mille pärast sõimata. See on kurb. Isegi kui nad valetavad või vassivad nagu väidetakse, siis kelle kuradi asi see on, ma ei saa aru. Eks me igaüks vahel puterdame ja keerutame, aga see on nende asi, kuidas nemad kommenteerivad ja kas üldse teevad. Need kibestunud inimesed on nii infonäljas, et saaks veelgi laksata neile. Selle asemel päästku maailma ja võimaluse korral andku kodu nt hüljatud loomadele. Kuid ei, see muret tundmine piirdubki kuskil kommentaarides teist inimest hävitades, mitte ise ühtkit tegu tehes. Absoluutselt ei õigusta siin, aga kahjuks mulle tundub see nii.

 22. Asi pole niivõrd selles, et nad tegid vea. Pole ka täiesti selles, et nad vassisid ja vaetasid. Minu silmis on pigem asi selles, et asja pole tunnistatud. Nende silmis pole justkui midagi halba juhtunud – laotakse aind valesid peale või vaikitakse. Kõik on halvad ja kiusavad ilmaasjata.

  “Jah – tegime sellise halva asja – oleks võinud teha teistmoodi. Vabandust – püüame siit paremini edasi liikuda”. Või mis iganes muud sarnast sõnumit pole tulnud (või pole veel ise peale sattunud). Ning ilmselt loputaks enamusel halva maigu ka suust.

  Vea tunnistamine on raske ja ma absoluutselt ei kujuta ette, kui raske seda võib veel edukal avaliku elu tegelasel teha olla oma keskmisest enam kergitatud ego kõrval. Aga samal ajal on ka eriti oluline, et just avaliku eluga seotud inimesed seda teeks.

  Selliste teemade natuke ülbelt vaiba alla lükkamine ei tule kasuks kellelegi. Tegu oli siiski juba lausa kelmusega. Küll võrdlemisi süütuga, aga siiski pole miskit mida kuidagi mitte hukka mõista.

  Aga lõpetuseks nõustun põhilisega – igast rünnakud ja kiusamised on tänapäeva internetis hoomamatult käest läinud :P

  1. Ja kas sa arvad, et sellega ei kaasne heiti kui nad vabandavad, siis nad saavad puid alla, et see pole siiras, tegid seda liiga hilja.. Ma saan aru, et seda “sitta on raske maha pesta ja olematuks teha” aga andke inimestele andeks. Kõik saavad juba tänagi aru, et see oli ämber. Oli siis oli, elame edasi.

  2. Ma tooks võrdluse Eveliisiga, kes võttis koera ja andis selle ära, sest koer ei sobinud perre siiski. Kes teda tümitab, tegi, argumenteeris, tunnistas viga, mis sai kiirustades tehtud, ei pidanud vabandama ja lömitama. Õppis oma veast ja nii mõnigi teine läbi tema kogemuse. Seega see on täiesti põhjendamatu järeldus, et ikka keegi tümitab. Aga ega kui oled kalk, siis teeseldud selgitus muidugi ajab harja veel punasemaks ja eks lõpuks tulebki leppida sellega, et ongi inimesi, kes sellised on ja püüda ise parem olla. Ühelt poolt tahaks, et oleks jälgijaid, kes vaataks eneseimetluse videosid ja teiselt poolt, et need jälgijad ei omaks enda arvamust üheski asjas. Minu arvates oli Eveliisi lähenemine parem ja kuna ta tegeleb ka turundusega, siis oleks Triinu võinud konsulteerida temaga, mitte sinuga ja järgida teie eeskujul ebamugavate teemade ignoreerimist, kusjuures need teemad saadavad teid igavesti ja jäävad saatma ka Triinut, isegi kui ta ükskord jälle mõistusele tuleb ja selle maadam imago prügikasti viskab, loodetavasti juhtub see enne kui Justin temast tantsutüdruku või midagi veel hullemat vormib.

  3. Triinu ei ole minuga mitte midagi konsulteerinud, ma ei ole mingi PR guru, kellelt abi küsida. Pole ka mina teinud elus alati parimaid valikuid ja olen öelnud teinud asju, mida kahetsen, aga mis tehtud see tehtud, elu läheb edasi.

  4. Isegi kirikus peab andestust paluma enne, kui andeks antakse. Keegi ei ole kohustatud niisama by default midagi kellelegi andestada. Sellega tegeleb aind Jeesus isiklikult.

   Puid saadakse internetis tänapäeval alla kõige eest – see pole uus – see on avaliku elu töökirjeldusse sisse kirjutatud. See ei ole okei ja on hoopis eraldi teema, mida käsitleda.

   See “vaene lumehelbeke Triinu Liis” ja kõik muu selline on demagoogia – inimene tegi hulk halbu asju. Kusjuures kohe kindlasti mitte kogemata, vaid süsteemselt ja järjepidevalt. Tema seisukoht on avalikul poolel hetkel selge – stiilis: kõik on õige, ärge kiusake mind, mind ei koti.

   Kui ettevõtted teevad Triinu Liisiga koostööd tema isiklikus sotsiaalmeedia sfääris, siis nad paratamatult seavad oma nime ka tema kui inimese ja tegude kõrvale.

   Ja ma siiralt usun (või pigem loodan), et valdav osa üldsusest, kes kommentaariumis p**a loopimisega ei tegele, võtaks selle vabanduse heameelega vastu ja annaks natuke meelerahu, et maailm polegi nii jube, kui vahel tundub.

   Kõike parimat Triinu Liisile tulevikuks ja loodan, et tulevikus võib lugeda rohkem tema kordaminekutest (mis teevad alati rohkem rõõmu lugedes ning motiveerivad ennastki). Aga hetkel sületäis häbi ja jõudu-jaksu olla tulevikus grammi võrra mõistlikum selliste teemade lahendamisel.

 23. Keegi ei taha, et nad eneka teeks, aga hetkel oleks neil küll vaid mõistlik siiralt vabandust paluda ning pikemaks ajaks sotsiaalmeediast puhkus võtta. Iga sõnavõtuga panevad aina hullemini need ämbrid kolisema hetkel.

 24. Kuidas saab keegi kellegile midagi andeks anda kui keegi pole andeks palunudki? Kas sa oled kuskilt poole kõrvagagi kuulnud, et nad vabanadavad, paluvad andeks või tunnistavad oma viga? Ja ei ole mingi normaalne argument see, et siis nad saavad ikka heiti kui nad vabandavad. Kus sa tead seda? Jah, võibolla nii ongi aga muide elus on ka nii, saad sitaga hakkama palud andeks aga saad vastu vahtimist ja elad üle selle. Vàga kummaline olekski, et inimesed teevad ükskõik mida pauvad korra vabandust ja asi unustatud? Sellest teemast tuleb ka järeldusi teha ;)

 25. Üks asi on see tohutu valetamine, aga teine empaatiavõime puudumine. Teades, et kassid on antud tapamaja mainega varjupaika ja IKKA teha 10 storyt, kus mõlemad grill-liha peale mjauu ja naerda irvitavad – tase! Nad on kahekesi justkui reaalsustaju kaotanud, kuskilt läheb piir, et milline käitumine on okei ja milliseid tegusidki peabki taunima. Kuidas nüüd siis neile kaasa tunda? Ausalt, mina ei saa. Pole grammivõrdki kahju, helpigu nüüd suppi, mis nad ise on endale kokku keetnud. Kes vähegi kauem jälgijad olnud teavad, et tegu on tundetute inimestega, aga kui neile midagi öeldakse (kusjuures endi tegude peegeldused), siis silmad vett täis ja nii broken.

 26. Põhjus-tagajärg suhe. Kui nad ise lasevad kõrges kaares oma followeridele pähe (Jussu insta story kasside kohta mida tänaseks enam ei näe), siis mida nad ootavad? Nunuutamist ja poputamist ja toetust? Nope, never gonna happen. On igati õigustatud, et selle paariga koostööd lõpetatakse. Nende olematu maine kandub edasi toodetele ja tootjatele. Alustades uppunud pisikese lapse otsingute taustal oma irvitava story tegemisest ja lõpetades kasside kadumise saagaga.
  On muidgu väga “tore” et sa keskendud ja süüdistad kõiges ainult perekooli kägusid, aga tänaseks on sellel kasside tapamajja saatmisel juba palju laiem kõlapind. Alustades mõistusega empaatiavõimalistest blogijatest ja lõpetades Postimehe, Sky jne kanalitega.

  Valel on lühikesed jalad ja Lara varjupaigal kasside tapamaja maine. Empaatiavõimetud inimesed ei pea meedias figureerima ja suuna mudima (wtf siin üldse mudimist vajab?)

 27. Vabandust, aga miks inimestel üldse nii igav on, et teiste elu lugeda ja uurida, puurida iga viimnegi luukere kapist välja? Igalühel on elus asju ja otsuseid, mille üle uhked ei ole, sellest õpitakse ja liigutakse edasi eluga, lihtsalt kõik inimesed ei ole enda eluga avalikud blogijad. Need inimesed, kes siin hullult näpuga jälge ajavad ja manitsevad, tahavad põnevust ellu, et enda elu pealt spotlighti maha saada, välja elada enda mõttetu elu viha kuskil. Arvatavasti ise on veel suuremaid vigu ja probleeme täis inimesed. Kõik üritavad siin Eestis kuidagi pinnale jääda ja leiba teenida. Keda kotib, et nad nüüd otsustasid sellise asjaga tegelema hakata? Vaadake enda elu enne üle, kas olete ise ideaalsed ja häid valikuid elus teinud? Mina küll ei ole. Ja ma saan aru sellest, et mul pole õigus teiste elu kommenteerida, kui ma ise pole perfektne olnud. Jah, kassid viidi varjupaika, parem ikka, kui tee äärde? On nüüd maailma lõpp? Kui elu on nii igav, siis jälgige parem poliitikat :D kõik maru muretsejad väljas järsku. Minge vaadake, kas enda kassidel kõik ok ja kõht täis.

  1. Räägib täpselt selline inimene, kes on empaatia võimetu ja tundetu, ilmselt keskmisest madalamalt haritud. Parem ikka kui tee äärde? Et siis parem ikka kui pussitad jalga, mitte otse südamesse? Nagu mis arusaam seeselline on? Ilmselgelt ei ole sina ideaalseid valikuid teinud, sest sinu väärtushinnangud ja hoiakud ilmselt ei sobi meie kutuuri ega ühiskonnaruumi.

  2. Ly tundis ennast puudutanuna, ju siis käis jutust midagi sinu enda kohta. Haridustase on mul keskmisest kõrgem, see arvamus on natuke puusse. Pussitamisest ei olnud juttugi, ei tasu võrrelda sellise mõttekäiguga. Jutu point oli, et kui kasside jaoks pole enam perel aega, oleks saanud ka halvema valiku teha, aga viidi varjupaika, kus tegelikult kassil on katus peakohal ja söök olemas. Jutus on segelt kirjas, et igaüks teeb vigu, ka mina olen teinud (iseasi on, kas inimene seda ka iseendale tunnistab). Humanitaareriala lõpetanud inimesena tean, et kultuuri ja ühiskonnaruumi sobivad erinevad arvamused ja väärtushinnangud, see teebki kultuurist ja ühiskonnast selle, mis see tänapäeval on (erinevad ühiskondlikud probleemid lahendatakse inimeste arvamuste ja lahenduskäikudega ning otsitakse parim vastus), see tähendabki demokraatlikku riiki, kus on sõna-ja arvamusvabadus. Inimest tundmata ühe kommentaari põhjal ei saa välja tuua isiksuseomadusi (empaatilisus ja tundelisus). Kommentaaris toon segelt välja, et see kiusamine ja sõimamine internetis ei ole okei, teiste valikute mahategemine ei ole okei, tuleks vaadata iseenda elu üle.

 28. Nii naljakas et sina sellest kirjutad, kes sa oled samasugune tõe väänaja. Eks sellepärast tunnedki poolehoidu, kuna oled samasugune elukogenud vassija ja mainipuleerija, Ilmselt ma pime, aga no ei näe kuskilt otsast , et need kaks ülbikut kudagi kannataksid. No ei näe nad kannataja moodi välja. Nad ju aind plõksivad kogu aeg, siiani. A “põhjas” võiks ära käia, väheke raputaks neid, majandamise mingiks ajaks nulli paneks, et sealt uuesti alustada, siis vast hakkavad inimese moodi olema ja viisakamalt teistega käituma. Mingisugune ilane võlts vabandus kindlasti ei aita, nüüd aitab ainult see kui hoiavad madalat profiili ja lõpetavad inimestega paukuimise ja ülbamise. So done.

 29. Olen suur kassifänn ja lapsest saati kodutuid kasse koju toonud. Aga ka mina nõustun sinu postitusega 100%.
  Jah tegu oli väga väga halb aga mind polnud seal mina eitea selle loo tagamaid. Niiet ma ei saa aru milleks ma peaksin neid netis sõimama nüüd? Kas tänu sellel jääb tegu tegemata või on kassid järsku ellu ärganud(oletades et nad siiski seal varjupaigas oma lõpu leidsid) kui ma neid lihtsat taga siunan ja sõiman?
  Nagu ma aru saan on nad rikkunud mitut lepingut ja neid ootab selle eest korralik rahaline trahv. Järelikult on nad nagunii sunnitud oma teo eest vastutuse võtma. Ja mina usun sellisesse asjasse nagu karma, küllap elu õpetab neid, kui selleks on vajadus.
  Elage oma elu kallid inimesed vaadake ise mis teil seljas ja jalas on kui hästi teie lapsi kasvatate ja kui hästi kasvatatud ja ausad te olete. Teised peavad oma eluga ikka ise hakkama saama. Selline meeletu viha välja elamine võõraste peale näitab mu meelest ainult seda et ka teil endal on probleeme millega tegeleda.

 30. Miks see nüüd äkki peaks neid enekat ajama tegema, mis perekoolis kirjas on? Kui sind tsiteerida, siis ” kui ei meeldi, siis ära loe” , nii lihtne ongi. Lihtsalt ära jälgi ja ongi kõik tshill.
  Sitasti ütlejad pole süüdi kellegi enekas ja kõigil ekshibitsionistidel on täielik õigus ajada napakat pläma. Kellelgi pole kohustust neid armastada, sallida või isegi neist teada.

  Aahjaa, muidugi, kui keegi ei loe, siis ei tule ka pappi enam…

  1. Kui inimesi on järjepidevalt aasta aega iga asja eest tümitatud, siis kas sul ei mahu pähe, et see teeb neile haiget, et nende vaimne tervis kannatab sellise tampimise all, olgu sul nii paks nahk kui tahes.. Kui nad peaksidki endaga midagi tegema, siis tuleneb see kindlasti suuresti kägudest, kes valimatult sitta pritsivad.

  2. Minuteada perekooli lugemine ei ole veel kodanikele kohustuslikuks tehtud. Kui ei meeldi, ära loe. Väljaspool seda keskkonda ei tambi neid keegi. Ära liialda.

 31. Aaamen!!! Finally mingi normaalne story! See sitt mida pritsitakse Juba kuust kuusse on ammu üle käte läinud! Ma saan ju aru, et tegu on vale ja valetamine on kole!
  Aga sul on võimalus jälgida/ mitte jälgida and thats it!
  Need noored arendavad ennast koguaeg, teevad tööd ja jõuavad oma igat sammu teistele ka näidata, miks ei võiks kõike seda positiivsust jagada ? Aga usun, et kõige selle negatiivsuse juures Mis see Aasta on neile toonud lõpuks jooksebki juhe kokku, et mis on õige ja vale ja mis Teile kallid kritiseerijad lõpuks sobib.

 32. Perekoolis lahmitakse solvanguid ja levitatakse absurdseid kuulujutte kõigi avalike elu tegelaste kohta. Minu arvates on Triinu ja Justin 2 tõsise liigse tähelepanuvajaduse all kannatajat. Enesetapu ma küll välistaks, kuna masendunud inimesed üldjuhul tõmbuvad endasse, mitte ei tiktokita igapäevaselt. Muidugi nõme et netikiusatakse, aga kui tegemist on täisealise kuulsusega, siis on paratamatult vajalik paks nahk peale kasvatada. See ongi tänapäeva karm reaalsus, et kõik võivad vabalt oma solvanguid netti üles riputada, ja meil ei jää muud üle kui sellega kohaneda. Minu meelest on see nagu võitlus tuuleveskitega, labased empaatiavõimetud inimesed leiavad alati võimaluse oma arvamust avaldada. Mina soovitaks lihtsalt taolistest foorumitest eemale hoida, kuna tähelepanu on just see mis targutajaid toidab.

 33. Mina imestan ka kõiki neid inimesi, kes lihtsalt ei saa üle juba sellest teemast. Kas kogu vaba aeg kulub kellegi teise elu elamisele?
  Leian, et ükskõik kuidas nad oleksid kassidega käitunud, oleksid ikka samamoodi puid alla saanud – pole vahet, kas annavad naabrinaisele, emale, varjupaigale või otsustavad magama panna, tulemus üks ja sama “kuidas te küll võisite nii teha?! Pereliikmed ära anda/magama panna! ? Enne (sisesta ülidramaatiline juhtum), kui nii teeksin!”
  Ma olen loomapidaja, seega loomi armastan väga ning pole lemmikuid ise ära andnud, aga EMPAATILISE (väga tähtis omadus, nagu selgub) olendina, mõistan mina ka inimesi, mitte ainult loomi…
  Kunagi aitasin fb kaudu otsida uut kodu sõbranna viirpapagoile (sõbrants kolis välismaale). Ja no jommaijooo, mis sealt tuli! Pm Adolf Hitler valmis, liialdamata.
  Kui õudne see on?!
  Ma ei kiida heaks lõvipaari käitumist, kuid neid kividega surnuks loopida pole ka mõtet.
  Ja mida vabandus annaks? Olen 100% kindel, et neil on kahju, et nii tegid. Kui varem polnud, siis nüüd selle pasarahe valguses kindlasti, kuid vabandamine ei muuda asja mitte kellegi jaoks. Vihkajad vihkavad edasi, koostööpartnerid tagasi ei tule ning lõvidel tuleb uue sõimulaviiniga võidelda.

  Empaatilised loomaomanikud, kas teie südames inimeste jaoks kohta pole? Kõik me eksime, alati ei vabandagi, ometi ootame, et andestataks ja enamasti seda tehaksegi…Miks sa, vihkaja, sama ei suuda?!

 34. Ega see vabandamine tegu olematuks ei tee. Mul nendest kahest on poogen, nad nö “teine Eesti” aga vot kassidest on kahju. Tahaks täpselt ikkagi teada, mis nende saatus oli. See, et sa südame rahuga lahutad kaks koos kasvanud kassi on südametu ja üldiselt inimesed ei andesta loomade väärkohtlemist seega nad on vägagi cancelled!

  1. Absoluutselt nõustun Kelliga. See vabandamine ei tee julma ja südametut teguviisi olematuks. Armastav loomainimene oleks oma loomakestele leidnud päriselt hooliva kodu. Küll aga viidi need loomad Justini poolt tapamajja, hoolimatult, südametult. Tapamajja valedega, väites, et need armasad hinged on leitud kuskil küla vahelt. See on see põhjus miks mitte kunagi saa andestada sellist teguviisi. Kuidas sellist teguviisi mõistma peaks?
   Ma ei saadaks mitte kunagi oma pere liiget surma ja veelvähem kodutute varjupaikka, sinna kust nad algselt pärit olid. Keegi ei saada ju varjupaigast adopteeritud pereliiget tagasi varjupaika, sest talle enam ei sobi. Miks siis loomade ebasünnis kohtlemine paremat mõistmist vääriks?

   T-L on oli kunagi armas, puhas neiu ja see milliseks ta muutunud on nüüd ei kannata trükimusta. Võlts, laiguline päevitus ja üldmulje üleüldiselt räpane. Storydes näidatakse naiste jalgevahet arvestades, et tema jälgijaskonnas on lapsed on kaunilt öeldes ebasünnis… Allakäigutee viimasel trepiastmel… Annaks jumal, et minu laps kunagi sellise inimese poolt mõjutatud ei saaks olema.

  2. Kuidas ma peaks sellist tegu mõistma? Inimesel on mitmeid kümneid tuhandeid jälgijaid, kelle käest oleks võinud küsida, kas ehk keegi ei tahaks kassidele head kodu pakkuda. NII PALJU võiks ikka oma loomade vastu austust olla, nemad on nõrgemad, ei saa enda eest rääkida ja ise omale kodu valida. Loomulikult ma ei vaata enam iialgi kumbagi neist sama pilguga ja suhtun ka pigem skeptiliselt toodetesse ja brändidesse, kes nemad oma esindajateks valivad.
   See on konkreetselt andestamatu tegu ja see, kuidas endast nõrgemaid koheldakse, ütleb väga palju inimese iseloomu kohta.
   Oleks ta lihtsalt kassidele uue kodu leidnud – noh, see on elu, küllap oleks ka veidi viltu vaadatud, aga kindlasti oleks kassidele 10x parem olnud ja tal oleks toetajaid ka rohkem leidunud. Praegu aga, andke andeks, inimene ei üritanudki. Varjupaik on viimane koht, kuhu sa enda looma viid. Südametu.

Comments are closed.