Miks te lapsi üle riietate?

Ma ei tea, kas ma olen imelik või milles asi, aga mulle tundub, et lapsi topitakse miinus viiega riidesse nagu kubujusse, mis te siis teete kui miinus kakskümmend on? Panete jope kombe alla? Kaks talvekombet üksteise otsa?

Esiteks muidugi oli mul juba sügisel naljakas, kui Hedon läks lasteaeda dressipükste, lühikesevarrukaga T-särgiga ja õhukese jopega, nokats peas, tennised jalas.. Ja siis ma nägin pärastlõunal, kui õues oli 20 kraadi sooja, lapsi TALVEKOMBEDEGA!

Nagu päriselt, mis te talvel neile selga panete? Te ei saa ju reaalselt panna lastele kaheksat kihti riideid?

Ühesõnaga, kui me Berliini läksime, meil tekkis sama küsimus lapsehoidjaga (jep, ma meelega ei kirjuta kunagi ta nime, et te stalkima ei läheks), et mis lastele selga paneme. Ma mõtlesin, et talvekombega ju elu ebamugav lennukis ja lennujaamas jne trippida, et paneks midagi kerget. Aga ilmateade lubas miinus viis.

Lihtne…

Bredeni meriinokombe alla, selle all olid tal ainult aluspüksid. Peale fliissisuga softshell kombe, Bredeni meriinovillane müts-sall (parim asi ever! lasteaias ideaalne kaaslane, ei pea mõtlema kunagi, kas ikka sai sall kaela, kas ikka on ilusti. Sellega on!), jalga BOGSid ja tehtud.

Hedonil olidki kaasas ainult kolm kombet, aluspesu ja sokid :D Ja tal ei olnud kordagi külm, tal ei olnud palav. Lapsed rapsivad palju rohkem kui meie, neil on minu meelest alati soe.

Ainus kurb asi on see, et… hea kui Hedon selle talve veel mahub nendesse meriinokombedesse, sest see on viimane suurus ja pigem on need juba väiksed. Vaatasingi just, et peaks ostma meriinoriided, mida on kuni 140 pikkusele :)

PS! Koodiga MARIMELL on uutele Bredeni fännidele 15% soodukat ka. Toimib sisselogides ja täishinnaga toodetele.

#EIOLEKOOSTÖÖPOSTITUS
#TASUEISAA
#MULLEMEELDIBBREDEN
#KUIMÜTSSIISBREDEN

 

23 thoughts on “Miks te lapsi üle riietate?

 1. #onküllkoostööpostitussestriidedsaidtasutaeelduselethoiadneidpildis
  #kuisaeihoiakseiannakskeegisulletasuta

  1. Poteito potaato. Kas ise ära ei väsi “skeemitamisest”iga loll saab aru et see on koostööpostitus- poh kas maksti või ei, koostöövorme on erinevaid, kui blogijale saadetakse manti et neid pildil hoiaksid siis see on ka koostöö daaaa. Kas oledki nii rumal või meeldib aind lolli mängida?

  2. Olen skeemitaja ja idioot, kui sulle nii sobib. Mina pean koostööks seda, kui mulle makstakse toote promomise eest. Mingid kingitused ei ole koostöö, nendega ei kaasne kohustust kirjutada, võin seda teha, aga ei pea. Vähemalt nii olen mina enda jaoks selle mõtestanud. Kui mulle saadetakse lampi mingi kingitus, mu telefoninr ja aadress on rännanud ühelt turundajalt teisele, siis üldjuhul ma kirjutan ja saadan oma hinnakirja :D

  3. Koostöö puhul ei ole tõlgendamise küsimust. Koostöö on see, kui tehing on mõlemapoolselt kasulik. Täpselt nagu siin: sina saad riided, nemad saavad reklaami. Ära mängi lolli :)

 2. Ma mõtlen alati kui näen suuremaid suuruseid neid kombesid, meriino või puuvilla omi, et tore küll aga kui pole enam mähkulaps – maru ebamugav ju vetsus käia. Lapsed tavaliselt veel lähevad ju viimasel hetkel ka ja siis vaja pm paljaks võtta. Ei ole probleemiks?

  1. Hedon ei jookse enam viimasel minutil vetsu ja saab ise lahti-kinni ja no problem. Talle meeldib ka vist see mugavus muul ajal. Ja kui Saksas oli kaks kombet üksteise otsas, siis käis püsti pissil. Muidu ta istub.

 3. Minu arvates on imelik vaielda teemal, et miks sa paned lapsele liiga vähe vs liiga palju riideid selga. Iga laps on ju erinev ja ema vast tunneb oma last kõige paremini. Kuigi jah, ei saa ka välistada neid “geeniusi” kes tõesti keset suve lapsi talvekombedesse topivad, et sel juhul tõesti üle pingutatud. Aga nt minu laps on käinud juba 1,5 kuud vist talvekombega lasteaias. Esiteks, kuna ta ei viitsi päevas sada korda vahetada omale meriino kihte edasitagasi, panebki toariietele kombe peale ja on soe. Ta on suhteliselt suur toiduga lödistaja ja nendest meriinoriietest ei jääks midagi järgi, kui neid iga päev pesta vaja. Teiseks, tal reaalselt ongi külm. Pole just kõige aktiivsem ringi jooksja ja põhjus, miks läksime varakult talvekombele üle, oligi see, et ühel õhtul lapsele lasteaeda järele minnes, olidki õpetajad ks kombele veel ks jope alla pannud, sest lapsel oli külm. Ja mis häda on muretseda teiste laste pärast, mida neile külmadeks ilmadeks selga pannakse :) küll see on siis nende lastevanemate mure ja eks mingi lahendus ikka leitakse :)

  1. Meil sama, talvekombe ammu lasteaias, sest ei viitsi last vaevata, et vaheta riideid ja pane toariiete asemele meriinod vms. Panebki lasteaiariietele kombe peale ja õue. Pole külma veel kurtnud.

 4. 12 november oled postitanud pildi Hedonist talvekombes,minu teada ei olnud siis miinuseid,kas see pole mitte üle riietamine ?

  1. Tal olid selle all lühikesed riided. Ja õues jalutamiseks on paras, ma arvan :) Pealegi, käisime me pildistamas.. seda mütsi ja kindaid ja neid oleks veits veider dressid seljas pildistada :D

  2. Kus sa tead, mis teistel lastel seal talveriiete all on? Võib-olla samamoodi lühikesed riided.
   Mina näiteks imestasin ka tolle pildi puhul, et veits kummaline, et nii vara talveriided, aga leidsin, et ju on siis põhjust. Võib-olla tasuks ka natuke rahulikumalt võtta seda, kuidas teised riides käivad ja lapsi riietavad?

 5. Mina samamoodi ei saa aru, miks lapsi niimoodi juba riietatakse. Enda lapse lasteaias olen ka märganud, et paari pluss kraadi ilmaga on paksud talvekombekad/komplektid seljas.
  Kas Hedon tõesti kannab Bredeni meriinokombet 98/104? Kui pikk ta on? Mu äsja 4aastane muidugi üsna pikk enda vanuse kohta, kahju, et talle Bredeni meriinokombekas ei sobi- vajab kindlasti suurust 116.

 6. Olgu need soojad jne aga ausalt- need riided näevad lihtsalt nii koledad välja. Suur mees näeb välja nagu imik.
  Ja minu 2 last on väga erineva kylmataluvusega. Yks pingviin ja teine kylmavares. Riietangi neid vastavalt sellele. Pole mõtet anda hinnanguid kuidas keegi last riietab

 7. Meriino- ja softshell kombe koos teevadki juba sama välja, kui keegi teine paneb oma lapsele õhukeste riiete peale talvekombe.
  Pluss veel eelmiste kommentaatorite poolt mainitud fakt, et lapsed on erinevad.
  Pluss veel sügisene niiskus, mis mõnele inimesele lihtsalt ei sobigi. Sügisene niiskus minu jaoks võrdubki juba sama tunnetusega nagu talvel miinus kümnega. Samad riided on mul isiklikult seljas. Ja kusjuures talvel ei tunne, et mul oleks nii külm nende samade riietega, kui sügisel.
  Absoluutselt ebavajalik sissejuhatus sellele postitusele.

  1. Ebavajalik kommentaar vist jah, kui blogi autor ei soovigi enda arvamusest erinevaid arvamusi kuulda.

  2. Miks ei soovi. Igal inimesel ongi oma arvamus :) Kes tahab paneb jope ja kasuka, kes tahab paneb pusa ja jope. Lihtsalt naljakas vaadata :D

 8. Parem rohkem,kui vähem. Minule hakkab (Inglismaal) silma hoopis vastupidine,ehk lapsed on alati nii kehvalt riides. Praeguste külmade ilmadega on minu laps ainukene oma rühmas,kellel müts peas käib nt. Paljud vanemad lapsed (eelkooliealised) saadetakse ikka veel lühikestes pükstes lasteaeda!! Keset kuradi talve! Rääkimata sellest,et ei kasutata soojapesu ega nt kaeluseid.
  * Nagu ikka,vanemad ise on ilusti soojalt riides.

Comments are closed.