#koostöö #omakodu

Millist söögitooli soovitate?

#TULEVANEKINGITUS

Kuna mul on valikus Stokke söögitoolid, siis pean ma valiku tegema kolme olemasoleva vahel. Sest ega kokkuhoid pole koonerdamine. Kui Stokke tahab meile söögitooli kinkida, siis ei saa mul selle vastu midagi olla.

Mu enda nõudmised on suht väikesed – peaks olema kompaktne, pigem väike kui suur ehk võtma pigem vähe ruumi ja olema pikalt kasutatav.

Seega, tunduks kõige loogilisema valikuna Stokke Tripp Trapp – sest seda saab kasutada põhimõtteliselt sünnist pensini. Samas, mulle ei meeldi isiklikult selle disain. Aga see ilmselt ei saa olla söögitooli valiku peamine kriteerium?!

Suures plaanis on seda vaja ca viieks aastaks, sest Hedon kobis viieselt toolile – okei, trepiastmele. Kui me siia kolisime, siis tellisin endale selle astme, et ma saaks ülevalt riiulitest asju kätte, aga Hedon tegi sellest endale tooli ja nüüd ongi nii, et söögilaua taga istub ta sellel pukil.

Stokke Clikk tundub mulle hästi laiade jalgadega, mis ei mahu laua otsa, vaid pigem äärde – aga ma tahaks, et mahuks laua otsa. Selle plussiks on muidugi kaal – alla nelja kilo, kerge edasi-tagasi tõsta ja kuna ta käib kokku ilma kruvide ja poltideta, siis kerge ka kuskile minnes kaasa võtta.

Ja kolmas valik – mis mulle vist hetkel kõige rohkem meeldib, on Stokke Steps – see tundub mulle disainilt kõige rohkem meeldivat ja teiseks saab seda suht kaua kasutada. Tool ise ongi mõeldud alles alates 3ndast eluaastast, aga sellele saab peale panna “baby seti”, millega saab juba varem kasutama hakata.

Vaatasin Babytrio lehel tegelikult kõik söögitoolid läbi, et no kui mõni ikka eriliselt rohkem peaks klikkima, võin ju selle osta ka.. Ma ei saa aru, miks mulle alati kõige kallimad asjad meeldivad?!

See Babybjörni söögitool on IMELINE – nii minimalistlik ja ilus. Samas kuna meil endal on köögis puidust toolid, siis eelistan ikka seda Stokke varianti rohkem. Mätšib paremini.

Tšekake seda – Peg Perego Tatamia Follow Me söögitool – ma ei suuda otsustada, kas see on pigem äge või just ei ole.

Millised söögitoolid teil on? Millist Stokke oma soovitaksite? Ehk teil kodus olemas ja oskate öelda, milline meile võiks sobida. Mingeid plusse-miinuseid välja tuua, mis võiks aidata meid valiku tegemisel..

PS! Ostes hetkel Stokke söögitooli (Tripp Trapp või Steps) koos baby set’iga saad kandiku lisaks täiesti tasuta. Kui sind huvitavad aga muud toolid, siis neilt saad juunis marimelli koodiga 10% soodukat. Shopata saad siin!

 

13 thoughts on “Millist söögitooli soovitate?

 1. Stokke tripp trapp :) mulle ka need plastikkäkid ei meeldi, seega babybjörnj ja peg perego välistaks. Ja see jalgade laius hakkab täiega segama, tean omast käest :), pidevalt koperdan sinna otsa :)

 2. Tere
  Meil ostsime uuena peg perega tooli,küll mitte päris sama.Jäime väga rahule,seljatuge saab erinevates asendites kasutada,käis ka täis lamavasse,hea puhastada,rattad all,rihmad saab mitmes asendid kasutada,käib kergelt kokku,et kaasa võtta või kokku panna kuskile nurka.Laua osal peal ka teine kandik,mida saab ära võtta.Soovitan.

  1. Söögitooli rihmadel pole mingit mõtet, sest neid tohib kasutada ainult siis, kui laps ei söö (mõtle stsenaariumile, kui laps toidu kurku tõmbab; kui väidad, et rihmad on nii lõdvalt, et saad lapse niisama sealt kätte, siis pole neist niikuinii mingit kasu). Milleks panna laps söögitooli, kui ta ei söö?

  1. Meil oli ikea antilop ning sinna juurde tellitud jalatugi. Ajas asja ära, aga mingi hetk hakkas laps ennast seal püsti ajama ning kuna tal jalad harali, siis sai ikka kõvasti varbaid ära löödud. Nüüd on Stokke TrippTrapp ja ei saa rohkem rahul ollagi. Need pegperego jms plastikust toolid näevad ikka jube koledad välja ju…

 3. Mul on Peg Perego 3, super asi. Nii palju funktsioone, mugav puhastada, pikalt kasutatav, kuna seljatuge saab liigutada, käib mõnusalt kitsaks kokku. Ma olen super rahul. Alguses plaanisin ka osta Britton Fika ja siis nägin sõbrannal seda, nii väike ja ebapraktiline minu jaoks. Kõige jubedam tool on veel Ikea antiloop, ilmselt kuna see oli kunagi kõigil ja mingeid mugavusi pole

 4. Mul oli hirmsasti seda Babybjörni söögitooli vaja ja ostsin järelturult. Isegi kasutatuna oli hind 80€. Ma olin super rahul sellega. Kerge, kompaktne,sai kokku panna lihtsalt. Ja sain ära müüdud ka sama hinnaga,mis ostsin.

 5. Mul hakkas laps tavalise tooli peal istuma juba 1.5 aastaselt, seega ma ei näe mõtet kallist tooli osta. Sünnist pensini väga pointless.

  1. Täpselt. Ilu või meeldimise pärast nii pointless osta. Milleks osta mingist 200 eurost tooli. Mul kinderkrafti oma, millel saab seljatoe kallet vahetada. Pole nagu rohkem vajagi.

 6. Meil Peg Perego tatamia ja mega rahul, meil ilusast valgest nahast. Ja meeldis et sai kasutada kiiguna kui beebi väike oli. Saab nii mugavalt kõrgust reguleerida ja ratastel sõidutada. Kindlasti ostaksin uuesti selle :)

 7. Meil hoopis kinderkrafti tool. Selline: https://www.babystore.ee/ee/product/110961/kinderkraft-19-fini-full-black-2-in-1-art-kkkfiniblk0000

  Olen väga rahul ja kui laua eest ära võtta saab ilusti lauaäärde panna. Kerge puhastada, laualt käib veel kandik eraldi pealt ära, erinevad värvid niiet sain teiste toolidega samades toonides, lapsel mugav, lauda saab liigutada nii, et ta ei saa sealt ise plehku panna, samas saab ta sealt seest vajadusel kiirelt kätte, kerge ja jalgadel all pehmendused niiet ei kriibi põrandat, kui teda koos tooliga liigutan

 8. Meil on olnud mitmeid toole, kõigepealt Peg Perego mingi mudel- ei meeldinud disain lõpuks, kuigi alguses oli tore lamavasse asendisse lasta. hilejm oli Ikea tool ning lõpuks õnneks ostsime Tripp Trapi. Väga ilus ja mugav tool, otsime seejärel kui proovisime kusagil restoranis. Juhul kuu peaks uuesti valima, ei hakkaks enam muid vaatama kui seda viimast:)

 9. Tripp-Trapp on mu kõigil kolmel lapsel(7-kuune, 4ne ja 5ne). 5ne istub veel paar aastat kindlasti seal. Asend on mugav ja ergonoomiline, ta joonistab ja kirjutab ka söögilaua taga, tavalise tooli peal istudes oleks asend selleks väga halb. Jalgu ära ei löö, silmale ilus vaadata, lihtne puhastada ka+ veel see, et sobib ka täiskasvanule istumiseks :)

Comments are closed.