#koostöö

Kedagi ei koti see rahasäästmise jutt!

#KOOSTÖÖ

2017 aasta novembris jõudis mulle pakiautomaati pakk, kust vaatas vastu OrganiCup. Kes täna veel ei tea, mis see on, siis tegemist on tampooni/sideme asendusega, mis on loodussõbralikum alternatiiv sinu kehale päevade ajal.

OrganiCup-iga säästad raha enda jaoks ning ressursse planeedi jaoks. Mõtle, milliseid jäätmeid toodavad hügieenisidemed ja tampoonid. Keskmine naine kasutab elu jooksul 11 000 sidet või tampooni. OrganiCup kujutab endast 30 grammi jäädet 30 kilogrammi asemel!

Seda loodussõbralikumat ja rahasäästmisejuttu oli hea lugeda küll, aga mind see ei kõnetanud. Mõtlesin, et see viis eurot kuus, mis mul tampoonidele kulub, ei tee mind vaesemaks. Aastate jooksul ca 1200€ juba sellele kulunud.. Aga maksta 25€ mingi junni eest, mille sa endale sisse topid, tundus utoopia.

Nii see mul kapis seisis. Ära ka kellelegi ei andnud. Ja nüüd, pea neli aastat hiljem…

Kui ma veel rase olin, käis mul sõbranna külas ja reaalselt ahmis õhku kui vaimustuses ta organicupist on ja kui mugav see on ja ma pean ka raudselt proovima. Ma olin mingi.. ee… jah, mulle ei meeldi tilkuv tampooninöör ja seetõttu kulus mul tampoone väga palju, sest vahetasin seda iga kord WCs käies.. Ühesõnaga, olin ma jätkuvalt skeptiline.

Kuniks ma sünnitasin ära ja mul hakkasid lampi päevad. Ma ei olnud üldse sellele mõelnud, et ahjaa, päevad hakkavad jälle. Kell oli öö, oli laupäeva õhtu. Jah, ma oleksin saanud saata Meelise kiirelt poodi või tanklasse, aga ma otsustasin veel aega raisata ja tampoone hakata otsima. Käisin läbi kõik kottide taskud, reisikohvrid, kõikvõimalikud kohad, kus mul võiks olla mõni tampoon varuks, aga mida polnud, seda polnud. Leidsin hoopis selle reaalselt ligi neli aastat karbis seisnud OrganiCupi. Mõtlesin, et sitta kah, proovin. Hommikuni. Siis lähen poodi.

Juhtus nii, et hommikul ma vahetasin selle ära ja päeval läks juba pood meelest ära ja nii ma siis elasingi need esimesed rasedusjärgsed päevad selle menstruaalanumaga üle. Ja ma pidin reaalselt oma sõnu sööma, see oli uskumatult mugav.

Üheksa naist kümnest jääb menstruaalanumat kasutama peale esmakordset proovimist.

Noh, tänaseks olen ma totaalselt OrganiCupi usku. Mäletan, et Eveliis vist kunagi blogis, et keegi keedab purdrupotis oma menstruaalanumat, et iuu.. Mina tellisin endale konkreetselt ja ainult OrganiCupi jaoks mõeldud steriliseerimistopsi, millega paned selle pärast päevi paariks mintsaks mikrouuni ja ongi korras. Järgmise korrani.

Ma olen nüüd kuus kuud olnud truu menstruaalanuma kasutaja ja ma ei kujutaks isegi ette, et ma peaksin endale mingi tampooni sisse toppima või kuskile sidemesse tilkuma. Ainus millele ma mõtlen – miks ma ometi seda pärast rasedust ei kasutanud kui ma veel mingit jama eritasin, aga niidid olid juba läinud. Jumal, see oleks olnud kordades mugavam kui mingit “mähet” kanda. Sünnitanud naised teavad, millest ma räägin, kuigi nagu ka sünnitusvalu – on seegi kerge ununema. Aga mis seal ikka. Inimene õpib iga päev midagi uut. Ja parem hilja kui mitte kunagi. Ma olen totaalselt #teamorganicup

PS! marimell20 koodiga saab nende e-poes 20% soodukat ka.

55 thoughts on “Kedagi ei koti see rahasäästmise jutt!

 1. Ma tampoone oole kunagi kasutada saanud ja menstruaalanumad ka ei istu (erinevaid proovinud ja no pole minu teema). AGA… avastasin enda jaoks menstruaalalukad! Geniaalme leiutis naistele, kes tupesiseseid vahendeid kasutada ei saa või siis noortele tüdrukutele. Ma enne kasutasin pestavaid sidemeid, aga alukad on kordi mugavamad ja ka nt rattaga sõites pole nendega probleeme. 11-aastane tütar on ka väga rahul.

  1. Sama! Ei istu üldse tampoonid ega mingid anumad, aga menstruaalalukad on väga head asjad. Thinxi omad on lemmikud. Paar esimest päeva tummisemad mudelid (alguses siiski koos sidemetega) ja lõpupoole Thinxi stringid, sest minu jaoks igapäevaselt stringid mugavamad.

 2. Minul ka see cup kodus olemas aga…ma ei saa seda sisse, olen proovinud, vaadanud videosid jne. no ei ja ma olen sünnitanud 4 last :(

 3. Kasutan umbes kaks aastat organicupi. Enne seda olin pikalt kaalunud mõelnud ja korduvalt ikka mõtte maha laitnud mõneti samade mõtetega. Tundub nii veider…kuidas ma tühjendan…pesen vms. Küsimusi palju. Ühel hetkel andsin asjale võimaluse. Tänaseks olen nii rahul ja ei kujuta ette enam elu sidemete ja tampoonidega. Mäletan üsna esimest sportimist sellega…ma olin nii üllatunud, kui mugav ja kuidas miski ei häiri. Ma mõtlen nende juba kuupüksikute peale ka nüüd , sest tundub ka praegu issand nagu järsku lekib või kuidas ma seda pesen või ei kutsu üldse kasutama.

  1. Sidemete usku ma ei ole juba ammuseid aastaid, nii tüütu ja vastik minu jaoks. Tampoon on minu jaoks go-to. Samas veidi rohkem kui aasta olen mõelnud selle Organicupi peale, aga jällegi tekivad samad küsimused nagu enamustel. Kuidas pesta? Avalikus wc’s lähen kraani alla loputama? Aga eks enne kui ei proovi, ei saa ka teada.

 4. Ma kopsikut kasutanud tänaseks 8a äkki.. mul on Melunacup. Neil saab seda otsa valida ka (ja kopsiku suurust), kas rõngas, mumm, üldse ilma jne. Ja no ei ole olemas midagi mugavamat, for real. On olnud juhuseid, kus päevad hakkavad oodatust teisel ajal ja no igaks juhuks (kasvõi sõbrannale laenamiseks) kannan paari sidet ja tampoone kaasas, aga no nende kasutamine pidevalt ei tule enam eluski kõne alla. Soovitan skeptikutel üle olla eelarvamustest ja proovida!

 5. Ma ka proovisin ja no ajab asja ära aga tegelikult on sellega minu jaoks ikkagi paras mässamine. Raha ei ole ka nii palju et telliks erinevate firmade omasid ja vaataks mis siis nüüd ikkagi sobib.
  Neli last olen sünnitanud aga no mul on nii sügaval emakakael et ikka mega mässamine seda paika saada. Ja väga suure vereeritusega päevad, esimesed 2 päeva ma pean kasutama max imavusega tampooni ja samal ajal ka sidet kuna vahepeal tuleb lihtsalt kõrvalt mööda või ujutab nii ruttu üle et tuleb läbi.
  Mingit anumat mille puhul mul on NULL indikaatorit millal see täis on (tampooni puhul saab sellest vähemalt aru, vajub allapoole) ma esimestel päevadel kodust väljaspool endale sisse panna ei taha. Vereeritus on erinev ka, mõni kuu on päevad on veidi lahjemad, aga mõni kuu on tunne et appppiii.
  Ütleme nii et kui just surmahäda käes pole siis isiklikult eelistan ikkagi tampoone :D mulle ei meeldi see ka, et vahetamise protsess tegelikult vajab 100% pesemisvõimalust, ehk siis kohtades kus kraanikauss pole kohe poti juures, mina seda vahetada ei saaks kui ma just ei soovi et wc näeks pärast välja nagu mõrvapaik.

  1. Kasutan juba paar aastat ja ülirahul. Mõnikord ei õnnestu seda esimesel päeval paigaldada aga elu on sellega oluliselt kergem küll.

 6. Mind pani kasutama see mõte, et ma ei soovi, et mu DNA koos nende veriste sidemetega maamunal elab kauem, kui mu lapselapselapsed. Olen nüüd kasutanud 4-5 kuud ja ütlen, et iga kuu muutub mugavamaks. Viimane kord isegi kodust väljas pool terve nv. Lisaks oli kaasas ka kuupüksikud, sest mulle esialgu meeldib veel magada ilma kuukopsikuta(tampoonid pole mulle kunagi sobinud ja sidemete asemel ideaaaaalsed, oleks ainult raha neid rohkem soetada). Niiet palun neiud-naised-daamid proovige(kasvõi neil hetkedel, kui kodus juhtute olema, nii alustasin ka mina), enne kui juba eos maha laidate ☺️

 7. Ma olen seda mitu aastat vaadanud ja kaalunud ostmist. Aga ma pole kuskilt aru saanud, kust kõik teavad, millal see tühjendust vajab. Või on kõik kasutajad lihtsalt väga teadlikud palju neil tuleb ja siis on lihtne see kasutus.

  1. Selle tunnetad päris kiirelt ära. Alguses võib ju igaks juhuks mingi 2-4x päevas tühjendada, siis ju näed ka, et kui täis oli. Tekib tunnetus :)

 8. Olemas Mooncup juba paar aastat, kasutan ja meeldib. Ööseks pole jätnud, sel ajal side, aga side on läbi lasknud, seega plaan tellida need aluspüksid. Kui on vähesem eritus, siis kasutan ka minitampooni.
  Keskkonnasääst on mu jaoks oluline.

 9. Mina ostsin sügisel endale menstruaalanuma. Alguses mõtlesin et no ok proovin siis ka, kuigi ma polnud eriti kindel selles, et seda kasutama ka hakkan.
  Praeguseks ei kujutaks enam teisiti ettegi. Kuigi olen ma veel üpris skeptiline selle osas, et kuidas ma suvel maal olles seda kasutan, kus on kuivkäimla. Kuidas ma seda seal puhastan? Kodus hea lihtne, kraani alt läbi ja valmis.

  1. Niiskete salfakatega puhtaks, kuskilt pudelist vett peale ja keedad läbi :)

 10. Sõbrannad kasutavad ja kiidavad. Mina siiani ainult mõtlen et oh peaks proovima.

 11. Olen kasutanud ja päris mugav on. Algul hirmutas küll et ei saa paika või kuidas küll aga tegelikult läheb päris lihtsalt ise paika. Nüüd pärast sünnitust veel pole jõudnud anumani aga kindlasti kasutan edasi ka.

 12. Ma olen cupi kasutanud juba paar aastat ja ma reaalselt kujutan tampoonidelt cupile üleminekut samamoodi nagu mu vanemad õed rääkisid, mis vabanemistunne oli, kui müügile ilmusi tampoonid. Olen kõik õed ja sõbrannad ka cupiuski keeranud ja meist keegi ei ole enam kunagi nõus tampoonidele v sidemetele tagasi minema.

 13. Mulle tampoonid üldse ei meeldi ja sellesse menstruaalanumasse ka pigem skeptiliselt suhtunud, aga tundub, et peab ära proovima ;)

 14. Kasutan ka nüüd juba äkki teist aastat cupi ja jube mugav ikka. Millegipärast lekib aegajalt palju läbi, ei teagi milles asi, aga paksudest sidemetest olen õnneks loobunud – kuiii ebamugavad ‍♀️

 15. Intimina lily cup sai ostetud ( Google otsingus tulemused) No ei saa hakkama. No kuidas seda küll kasutada? . No ei saa seda paigaldatud ja kuidas ta siis avaneb ( tundub , et ei avane )Lekib ja ei julge sellega välja minna.

 16. Olen kogu aeg skeptiline olnud, aga kui midagi juhtub..
  Aga heameelega prooviks, kui saaks seda tasuta proovida.
  Siis poleks nagu kahju :)

 17. Mina heameelega prooviks,kuigi see tumdub naq ämber mille omale sisse panen ja muidugi mõtlen et aga mis ss kui see täis saab ja üle ääre hakkab ajama sõbranna ammu kasutab ja kiidab,mina aga siiani pole julgenud soetada.

 18. Olen juba aastaid kasutamisele mõelnud, aga koguaeg jäänud vanade liistude juurde. Nüüd taas mõtlemas, et kas riskida ja proovida…

 19. Mina tahaksin proovida. Olen paarilt sõbrannalt head kuulnud aga ausalt, hetkel majanduslik olukord pole seda võimaldanud. Ma saan aru, et pikemas perspektiivis oleks selline asi kasulik, aga hetkel veel seda ei suuda/jaksa teha. Selle oleks see asi hea kingituseks saada.

 20. 10000% anuma fänn. Praeguseks olen juba üle 2a kasutanud, seega säästnud küll ainult u 120 euri, aga võitnud nii-nii palju. Aastaid ei julgenud ma päevade ajal ujuma minna, kuna ma kartsin et lekib või et nöör paistab. Nüüd ma isegi ei mõtle sellele, mida ma saaks või ei saa teha. Valge kleit? No problemo. Ilus pesu? Absoluutselt no problemo. Ma arvan et iga inimene kes saab, võiks seda kasvõi proovida, esimene kord võib tunduda õudne seda sisse saada või välja võtta, aga edasi juba niiii palju lihtsam!

 21. Mina olen kasutanud kokku ca 1,5a ja noo parim asi lihtsalt päevadeks. Mul lekkis ainult esimesel korral, sest ilmselt ei saanud paika korralikult. Õnneks pole mul veel ette tulnud olukorda, kus ei saaks pesta seda. Ma tühjendan hommikul, päeva keskel ja õhtul. Tampooni vahetasin palju tihedamalt. Sidet ma ei suuda üldse kanda, sest iu Olen sõbrannadele ka kiitnud..peaks uurima, kas jäid kasutama ka

 22. Mul on kodus kaks erinevat Fair squared cupi. Olen mitmeid kordi proovinud ja mina ei saa paika neid. Vb on natuke liiga paksust kummist. Hea meelega prooviksin OrganiCupi

 23. Peale su blogi lugemist uurisin selle kohta ja nüüd taob mul siin kuklas, et võiks ikka ära proovida!

 24. Sinu arvamust lugedes tuli jälle tahtmine proovida. Olin selle tükiks ajaks unustanud, aga nüüd mõlgutan jälle mõtet . Tavapäraselt kasutan vastavalt vajadusele tampoone või sidemeid. Pükstesse suhtun väga võõrastavalt… nii pea vist ei prooviks

 25. Mul ka pooled sõbrantsid juba kasutavad seda ja mul on siiani olnd kogu aeg nagu mingi ajublokk selle kasutamise ees :D

  Aga pärast blogi lugemist mōtsin no pekki nûüd nuineljaks proovin ära :D

 26. Mul ka enamus sõbrannadest kasutavad ja kiidavad taevani. Olen 3 korda käinud vaatamas, aga ostuni ikka ei jõudnud. Ei tea millist suurist ja et äkki ei sobi või ah teine kord kui üksi poes jne jne.
  Paari kuu pärast sünnitama ja juba mõelnud, et oh kui kaua peab olema nende suurte sidemetega.

 27. Mu teada ei soovitata tupesiseseid vahendeid kasutada 6 nädalat peale sünnitamist. Ilmselt infektsiooniohu tõttu?

 28. Paar aastat tagasi proovisin (küll teise firma oma) ja jube raske oli seda õigesti paika saada. Ikka juhtus nii, et lekkis, nii et pidin ikkagi sidet lisaks kasutama. See pudrupotis steriliseerimine polnud ka just kõige meeldivam, nii et loobusin. Nüüd olen kasutanud menstruaalalukaid ja suht rahul, aga tahaks tegelikult uuesti anumat ka proovida :)

 29. Olen korduvalt mõelnud, et võiks proovida aga no ostmiseni pole veel jõudnud. Kuulad kõikide kiidusõnu aga tundub ikka nii hirmutav. Peaks ikka ära proovima selle ja äkki muutub minu elu ka mugavamaks :D

 30. Igakord kui sellest loen või kuskil mingit reklaami näen mõtlen, et davai järgmine kord kui poes näen siis ostan ka endale ja proovin ära… Siiani pole seda teinud, veidi skeptiline ka…tundub päris suur vigur mida endal terve päeva võinoh isegi mitu päevi sees hoida :’D

 31. Tundub üsna nono olevat, raudselt olen üks kümnest kes ei hakka kasutama :D

 32. Mul ei ole veel cup-i. Õigemini pole täidunud seda veel osta Tundub ju kuidagi imelik järsku 24€ mingi anuma eest välja käija. Aga iga kuu 5-10 € sidemete ja tampoonide peale kulutada ei pane kulmugi liikuma. Kindlasti teen lähiaja selle investeeringu ja ostan endale ka orcanicup-i.

 33. Ma olen üle aasta hoogu võtnud, et see ära osta. Tuleb end kokku võtta vist

 34. See on super leiutis ;) olen kasutanud nüüdseks samuti kuskil poolaastat ;)

 35. Olen olnud seda umbes 3x tellimas ja siis ikka ümber otsustsnud ning tellimata jätnud, kuna kardan,et sellega ikka liiga palju mässamist. Sõbrannad, kes kasutavad küll kiidavad.

 36. Uhh… nii palju kiidusõnu. Ja minu jaoks on see ikkagi kuidagi segadust tekitav, mis mõttes seda pole tunda ja kuidas see vahetamine ja pesemine käib jne jne . Aga olles lõpusirge rase, äkki peaks tõesti ära proovima

 37. Ma olen ka pidevalt seda anumat uurinud-puurinud-googeldanud ja alati tekkinud ikka samad emotsioonid nagu sul esialgu.
  Aga peale seda nii mõnusalt ausat postitust kaalun kohe tõsiselt proovimist ja loodan et olen ka müüdud siis sellele :)

 38. Ei ole varem proovinud seda, aga huvi oleks küll, sidemed on megatüütud ja ebamugavad, ei saa neid usaldada, tampoonid seni okeid olnud, aga kui see cup ka mugav ja kindel, siis peaks ära proovima.

 39. Mul on 2 tk… õnneks leidsin oma esimese (yuuki) üles ja nii hea asi on. Sellel oli desinfitseerimiseks tops kohe kaasas. Millalgi ostsin tööle tagavaraks mingi muu, see teine on aga liigapehme, st ei pruugi oma kuju võtta ning siis jääb lekkima.
  Väljanägemine on vanal muidugi kole…kollakaks tõmmanud :(
  Aga seeneke pole pärast tampoonidest loobumist külas eriti käinud, seega hea kraam. Tampoonid on vahel reisil vms puhkudel kasutuses. Üldiselt saan topsi ka kraanita WCspuhtaks. WCpaber ja intiimsalfkad abx.

 40. Kasutanud ka mitu aastat juba anumat ja olen väga rahul (uus kuluks ära ). Alustamisega ongi nii, et… Tuleb leppida, et sellel on kerge learning curve. Ise suhtusin nii, et ma ikkagi proovin korduvalt ja põhjalikult, sest nii paljudele meeldib. Ja tõesti, pisut läks aega, kuni asi päris käppa sai. Esimesed korrad oli küll hetkeks tunne, et see jääbki sinna sisse ja mina teda kätte ei saa . Sellisel puhul on hea, kui on mõni sõbranna, kes kasutab ja saab natuke vaimselt toeks olla.

 41. Mul on esimestel päevadel sama, et max tampoon pluss side ka veel all, sest voolus nii suur.
  Olen korduvalt seda anumat e-poes ostukorvi tõstnud, aga ikka kahtlema jäänud. Samas prooviks ära küll, ehk üllatab.
  Samamoodi pani ühe miinusena mõtlema, et alati pole ju kraanikaussi kõrval, et vahetada/puhastada.

 42. Ma olen ka tampooniusku, kuid pärast kahte last on sellega natuke ebamugav lugu ja tampoonid kipuvad allapoole vajuma, mis ei ole enam mugav. Kasutan seega sidemeid ja tampoone vaheldumisi hetkel..sõltub olukorrast.
  Organicup ei ole ausalt öeldes üldse radaril olnud, aga olen siit-sealt lugenud, et see on mugav lahendus.. Olen seda siiani pigem kinni makstud promoks pidanud, kuid pärast seda, kui tampoonid halvasti püsivad, võiks ju minusugune skeptik ka midagi uut oma elus proovida.

 43. Ma olen ammu unistanud selle ostmisest, aga säästumutt nagu ma olen, tundub tol hetkel pakk tampoone odavam. Mul vennanaine ka siin räägib, et ta pole sellest mugavamat asja kunagi proovinud ja no üks osa minust tahaks osta ja teine osa minust ütleb et jou, see liiga kallis. Seega ma ei teagi mida ma ootan‍♀️

 44. Aastaid tagasi hakkasin OrganicCup’i kasutama ning ma armastan seda. Kuid mingi hetk juhtus nii, et Cup ei olnud käepärast ja pidin tampooni kasutama, pärast seda ma sain veel rohkem aru, kui väga ma cup’i armastan ja soovitan seda ka kõigile oma sõbrannadele

 45. Kasutanud vist pea 9 aastat ja muud ei soovi. Alguses läks ikka veidi aega, et selgeks saada, aga ülimugav sportimisel ja ka tööl olles, kui pikad päevad. Olen ka sõbrannadele soovitanud, aga keegi ei taha väga vedu võtta.

  PS: kas seda tavalist kerimisnuppu enam blogis ei ole?

Comments are closed.