Millist sporti teevad teie lapsed?

Kui Hedon veel sündinudki polnud, siis unistas mu sõbranna Sandra “nii kui ta jalad alla võtab, viin kossule”. Mina pole ise spordiinimene ja ei kujutaks väga ette, et mu laps hakkaks spordiga tegelema. Nüüd põksib ta vaikselt jalaga palli… Olen mõelnud, et jalgpall on päris normaalne sport. Kui punast kaarti ei saa…

Aga tegelikult, sel laupäeval, 30.04, toimub Tallinnas Jalgpalli Liidu sisehallis jalgpallipäev, mille tulemusena saab üks Eesti laps võimaluse saata sel suvel Pariisis jalgpalli EM-i finaalmängul miljonite vaatajate silme all ühe jalgpalluri staadionile!

Pildil kuueaastane Lukas Elo FIFA MMil 2014. aastal (vasakult teine), kes saatis jalgpalluri staadionile 2014 aastal FIFA MM-il Rio de Janeiros.

Mina kutsungi teid üles, oma lastega sinna laupäeval minema. Üritust korraldavad Eesti Jalgpalli Liit, Martin Reimi Jalgpallikool ja McDonald’s.

See on tõeliselt vägev võimalus nii lapsele kui lapsevanemale ja ehk on siin keegi, kes sooviks minna õnne proovima – never know – äkki saabki sinu laps suvel Pariisi.

Üritusele saab veebis registreeruda veel homme ja ülehomme, järgmine võimalus on registreeruda jalgpallihallis kohapeal. Laps peab olema 6-10aastane nii 30.04 kui ka 10.07 (EM-i finaalmängu ajal). Reeglid ja lisainfo siin!

Kõikide nende vahel, kes jagavad seda postitust Facebookis, loosin pühapäeval välja Grete Kleini disainitud käekella :)

Grete Klein_erakogu

Aga küsimus ka, kui sinu laps pole jalkafänn, siis mille fänn ta on? Mis trennides lapsed käivad? Äkki ma saan tulevikuks Hedoni jaoks ka idee, kuigi ma jah, eelistaks ta Hanna-Liina Võsa muusikalikooli panna mingi spordiasja asemel. Samas, kui tema soov on uisutada, sumotada, vehelda – mis seal ikka – las siis vehkleb :)

22 thoughts on “Millist sporti teevad teie lapsed?

 1. mina valisin õuetrenni – jalgrattaklubi, kus talvel suusatavad ja vahepeal jooksevad jne. just selleks, et tänapäeva lapsed on niikuinii liiga palju aega toas. üldarendav on ka nn tsirkusetrenn – annab hea keha- ja tasakaalutunnetuse edasiseks ja on baasiks erinevate alade jaoks.

  1. jalgrattatrenni baasilt läksid pisut suuremana triatlonitrenni – siis said ka ujumist ja jooksmist/kergejõustikut. Viimase talve katsetas plika Nõmme Spordiklubis suusatamist – jälle tore õuetrenn. Aga jalgrattatrenni pluss võrreldes teistega oli see, et see toimus ka suvel ja kui olla linnas, siis on hea kui lapsel on mingi tegevus peale kodus passimise ja mängimise veel.

 2. Minu laps on sünnist saati palli järgi hull. Käib kolmas aasta juba jalgpallitrennis (käib trennis endast 2 aastat vanematega ja teeb neile ilusti tuule alla) ja vaatab telekast ka pea kõiki mänge. Isa on jalgpalliga muidugi ka eeskujuks. Kahjuks saab ta alles 15.07 kuue aastaseks ning peame järgmist aastat ootama. :(

 3. Ujumisoskus on Eestis (meri ja palju järvi) eluks vajalik. Mu suguvõsas on praktiliselt pooltel inimestel mingi lugu rääkida, kus nad äärepealt uppunud oleksid. Tihti lapsena ja puuduliku ujumisoskuse süül – a la astusin järves ühe sammu liiga kaugele ja vesi oli üle pea, vanemad vaatasid, et ma niisama mängin vmt. Seega käib minu laps ujumistrennis.

 4. Njaa, meie pere pealt vaatasin, et suht palju ikka sõltub sellest, mida vanemad ise eelistavad. Näiteks on jalgpall nii minu kui mehe poolest kõige absurdsem pallimängu ala ja nii saigi laps hoopis pandud tennisesse ja korvpalli. Aga tegelikult on iga liikuv trenn tore! Peaasi, et laps liiguks ja ei passiks toas

 5. 4,5-aastane käib ÜKEs ja pallimängudes kaks korda nädalas. Lasteaias on korra nädalas muusikatund ja kaks korda nädalas kabe. Meie peres on see lausa oluline, et lapsed saaksid spordipisiku. Ei pea kunagi hakkama käima kuskil vōistlustel aga harjumus end liigutada olgu olemas. Õnneks on poiss väga sportlik ja naudib trenni täiega. Sügisest kindlasti ujuma ka.

 6. Kuna teie perel on kehv suhe spordiga soovitangi last mõnda sportlikumasse trenni suunata! Just selleks, et hiljem sa teda sporti tegema ise ei veena kui sul endalgi see üle jõu käib. Hea olekski luua suhe spordiga juba varakult :) ujumine on väga hea – treenib pea kõiki lihaseid ja lisaks on eluks vajalik oskus ka juures! Samuti peaksid välja selgitama kas Hedon on pigem individuaalne tegutseja või sobib talle ka rühmaga koos ühise eesmärgi nimel “rügamine” (seda muidugi saab alles hiljem öelda sest hetkel on ta sul liiga noor). Tean mitmeid poisse, kes jalgpalli just selleks mõnda individuaalspordiala (tennis, ujumine jms) vastu välja vahetanud kuna ei suutnud rühmaga koos tegutseda.

 7. Suve lõpus 6 aastaseks saav poiss käib ujumises ja jalgpallis. Mõlemas trennis on käinud pool oma elust juba:)

 8. Poiss käis lasteaias olles jalga trennis, talle meeldis mõnda aega. Öeldi, et tuleb hästi välja ja on annet.Aga muidu nad ei viitsi käia kuskil.Nüüd on hakkanud rääkima,et soovib tennist mängida.Kooli kehalise tunnis on võimalik tutvuda lähemalt tennisega.
  http://www.nextlifeweb.blogspot.com

 9. Ma arvan, et muusika ja sport ei välista teineteist :) Eriti, kuna sporti ei pea ju tegema ainult “tipptasemel”, füüsiline aktiivsus tuleb igale lapsele kasuks. Meil plaan esialgu kindlasti ujumine ja siis lasteaia juures on lihtsalt üldfüüsiline (ÜKE laadne asi) trenn, mis sobiks. Hiljem ilmselt pere hobist tingituna suunaksime jalgrattatrenni (kui see talle vähegi istub). Kui mingit kindlat plaani pole, siis lastel hea ka kergejõustik, seal näha, kas lapsel on näiteks mingi ala peale talenti ja saab ka üldise hea kehalise koormuse ja oskused ja teadmised spordi tegemisest.

 10. Tydruk tantsib modern-ja klassikalist balletti 2 korda nadalas, ratsutab, mangib tennist ja mangib jaahokit. Tundub palju trenne ning ongi, aga ta ise on need valinud ja keegi kaima ei sunni. Ilmselt kui ta veel mone uue sooviga tuleks, siis soovitaksin kyll tungivalt monest praegusest trennist loobuda. Yldiselt olen arvamusel, et lasen tal vahemalt proovida nii palju kui ta vahegi tahab…iseasi kas neid peab koiki yhel ja samal ajal proovima (ja ausalt, ma olen vist sutsu vasinud sellest taksojuhi ameitsit)

 11. Oii… Leenukene, pole küll teemasse. Aga tänane märksõna Paavlikaltsukas ;) sa oled nii piseke nagu väike linnupoeg :)
  Ei saanud tere öelda, olite nii tuhinas grillikleidi otsingutega :) ei tihkand sekkuda, aga teinekord kindlasti.
  Ole tubli, söö ometi :) :)

  1. Hahah :) seal polnud jah normaalseid kleite, siis läksime grillkleitide peale üle :D

 12. Imelikult öeldud: “ei kujutaks ette, et mu laps hakkaks spordiga tegelema”. Miks? Sport on ju ometi kasulik. Ega ta siis kohe sportlaseks pea hakkama.

 13. Minu kuuene tüdruk käib jalgpallis koos poistega, kes on temast aasta-kaks-kolm vanemad. Areguruumi veel on aga treener on korduvalt ainult kiitnud.

 14. Minu lapsed käivad ujumas, sest see on vajalik oskus. Lisaks käib suurem poiss korvpallis ja väiksem jalgpallis.

 15. Alates 5.a käivad meie lapsed ujumistrennis. “Kaks-ühes” ehk ülivajalik oskus ja üldiselt hea kehaline vorm.

  Ise olen pigem spordiinimene. No ja muusikat võib ju ka juurde teha, aga mingi trennimoodi asi peaks lapsel ka ikka olema. Lödipükse on terve maailm täis.

Comments are closed.