Siis kui otsid ühte asja, aga tahaks kõike
Ma ikka olen jumala seda meelt, et kui sa midagi tahad, siis see tuleb ise su ellu. Suvel kui meil rohkem aega oli, siis tegime juba talveplaane. Esiteks hakkasime ajama Meelise jõuluvana kostüümi jaoks kangaid taga, käisime Pärnus mõõte andmas ja plaani pidamas, kuidas saaks teha kostüümi selliselt, et see ei oleks nii palav ja kuidas saaks sisu eemaldatava teha jne.

Samal ajal arutasime, et kas me sel aastal ka oma koostööpartneritele kingitused teeme ja kuna eelmisel aastal sai latt nii kõrgeks aetud, et lahe ja läbimõeldud kingitus, jõuluvana viis kohale jne, et mida me sel aastal peaks tegema ja mis sinna pakki panema.

Korraks oli mõte, et teeks mingid marimelli jõuluehted, no need läbipaistvad jõulukuulid, kuhu sisse panna meiega seotud asju, näiteks kuivataks Tai tšillisid ja kaffirlaimilehti jne. Aga see tundus mega aeganõudev igas mõttes.

Siis mõtlesime omanimelisele veinile, vahukale, et a’la aastavahetus tulemas.. Nii guugeldasin ma pool internetti läbi, et leida mingeid õigeid asju.. Firmakingitused, reklaamkingitused, ärikingitused – need märksõnad olid mu iga päeva peamiseks teemaks, et leida midagi lahedat, mis oleks sealjuures meielik, annaks kuidagi edasi meid ja samas oleks midagi uut ja ägedat. Sinna see teema jäi.

Mingi paar päeva hiljem kirjutas mulle Dr Simeonsi turundusjuht, et kuule, mul sõber tahaks teiega koostööd teha, aga ma ei teagi, kas see teema huvitab, tal selline leht nagu logo.ee ja tegeleb firmakingitustega..

Ma ütlen, ma usun saatusesse. Vahetasime kontakte ja lõpuks jõudsimegi koostööni. Ja kui ma siis lõpuks olin, et okei, meil on nüüd koht, kust saaksime parema hinnaga oma koostöökingitustele lahenduse, siis mida võtta, mida jätta. Jah, ma ei saa neid asju tasuta, aga saan tänu koostööle parema hinna, seega, mingi eelarve on ikkagi meil olemas, millest peab kinni pidama.

Kõige enam meeldis mulle vist kodu- ja toiduosakond, sest see haakuks meiega kuidagi mu enda meelest enim, pluss annaks mingit tegevust. No nagu eelmisel aastal see piparkookide tegemine. Samas kõik variandid mis mulle meeldisid, sisaldasid nuga, aga nuga ei ole viisakas kinkida…

Ideed, mis võiks sobida…

Lõikelaud – mul endal on kodus hetkel kasutuses kolm lõikelauda ja need on kõik saadud kingitusteks. Mul oli enne neid üks väiksem lõikelaud, mille tegi mulle õelaps koolis ja mis teenis mind ligi kümme aastat ja ma ei raatsinud seda ära visata, sest oli omamoodi nunnu, aga samas oma suuruselt üli ebapraktiline. Ja kuna mulle meeldisid ka uued saadud lauad, siis seisid nad kõik mul virnas ja vajadusel ikka neid kasutasin.. Siis mingi hetk loobusin sellest, mida vähim kasutasin ja nüüd on alles kolm ehk siis suures plaanis tundub mulle lõikelaud kõige mõistlikuma valikuna, sest nagunii on majapidamises kasutuses.

Näiteks, kunagi kinkisin sõbrannale sellise lõikeka ja ta tütardele nende sünniaegade ja pikkuste ja kaaludega väiksemad “abikoka” omad ja nad kasutavad neid ka igapäevaselt. Seega praktiline asi.

Aga kõik need, mis mulle meeldisid olid nugadega koos, aga nuge ju ei kingita? Või siis liiga kallid või siis just lihtsalt igavad, et ainult lõikelaud, mis veel? Piparkoogitaigent ju lõikelauale ei pane? Enivei peaks midagi lisaks olema.. Seega, äkki ikka midagi hoopis muud?

Cooler – see oleks ka lahe variant, koos mingi vahuka või veiniga. Aga kuidagi liiga igav. Ja ma ei tea, pole nagu meielik. Veini joomine muidugi on väga minulik, aga ainult cooler ja vein tundub igav.

Teistpidi pean ma alati mõtlema pakendamisele ja kullerdamisele, et see oleks võimalikult soodne ja mugav. Eelmisel aastal läksid need pakid meil veits üle eelarve, sest kõik tundus algul nii lihtne ja odav, aga kokkulüües tuli ühe paki hind suht krõbe ja mida rohkem neid teha ja saata tahaks, siis kuskil tuleb piir ette…

Pilliroost joogikõrred  – täiega vinged on need, mõtlesin neid UMFile tellida meie kohviku jaoks, niisama joomiseks ja kodukasutamiseks ka, sest nagunii olen plastikkõrred välja vahetanud kodus klaasist omade vastu ja UMF seisab ka hea selle eest, et loodussõbralikult oma kohvikut teeksid. Ostsin just eelmisel nädalal ära kõik biolagunevad lusikad, kahvlid, topsikud, sest need olid Promos sooduses. Kuigi me vist otseselt mingeid kokteile ei paku, siis need kõrred oleks lihtsalt lahedad ja meeldejäävad äkki ka vee ja kokaga?

Akupank – see oleks ka mu meelest selline tarvilik vidin, et akud ikka alati täis oleks, et meie blogil silma peal hoida mõttega, aga samas tundub see mulle selline, ah, panen sahtlisse, eest ära ehk siis ei täida seda eesmärki, mis ma tahaks, et kingisaaja seda kasutaks ka.

Seinakell – ka see tundus mulle põneva variandina ja valik on logo.ee lehel päris suur, samas see tundub nats too much, et.. vahi koguaeg ainult marimelli kella :D

Šokolaadifondüü – seevastu see tundus just selline põnev nokitsemine, mis mõnel korral välja võtta kui keegi külla tuleb, saab koos maiustada.

Eesti disain – kohalikku kraami ja väikeettevõtlust toetavad asjad on mulle alati meeldinud, samas on tooted alati nii kallid. Kui tahaks midagi ägedat ja praktilist samal ajal.

Ökotooted – seal on palju riideasju, mis pole nagu päris see, aga seal on need pillirookõrred ka :) Samas üks tundub lamp, karbitäis oleks okei, aga millega seda siduda? Saadan kasti limpsi ja kõrred?

Kindel ei:

Joogipudelid/kohvitopsid – mu meelest on see iga teise firma esimene variant teha, oma logoga pudel või kohvitops. Jah, need on ülipraktilised ja mulle on neid kogunenud juba omajagu ja ma ei raatsi ühtegi ära anda. Üks hoiab külma paremini (hea suvel veini jaoks), teine jälle on väiksem ja mugavam tööl käimiseks, kolmas ilusat värvi jne. Aga meie enda logoga sellist kindlalt hetkel tootma ei hakka.

Kinkekomplektid – need on tegelikult need, mis mulle eriti ei meeldi. Firmakingituseks sobivad ilmselt hästi, pole vaja palju mõelda, aga ma tahaks personaalsemat lähenemist. Ja teine asi mis alati nende valmis komplektidega on – alati on midagi ülihead ja alati on midagi, mis seisma jääb. Okei, ma alahindasin logo.ee lehte just. Hakkasin otsima sealt näiteks komplekti, mis mulle ei meeldiks, et SEE asi sealt seest jääb kindlalt seisma.. Seal on ülilahedad kombod.

Näiteks joogipudeli ja termokruusi komplekt – erinevad värvid ja jumala asjalik ja vajalik. Kuigi nagu ma enne ütlesin, neid on igale inimesele juba ilmselt omajagu kogunenud, aga suures plaanis nt töötajate jõulukingiks vms, jumala hea lahendus. Samamoodi kell-rahakott või kell-pastakas-mansetinööbid. Või naistele telefoniümbris-pastakas-kotihoidja. Ja isegi need lauakatted on ülilahedad. Juba see pakend on äge!

Kirjutusvahendid – okei, ma pean totaalselt oma sõnu sööma, sest seal lehel on jumala lahedaid lahendusi. Näiteks miks mitte panna firmatöötajate laste jõulupakki suur värvikomplekt.

Näiteks sellise kohvri sai Hedon kunagi Meelise töökohast, kui ta oli alles aastane, aga see teenis teda veel selle aasta alguseni edukalt. Nüüd oleme tõesti selle välja vahetanud.

Vihmavarjud – ülipraktiline, aga nii mainstream. Kuigi ma tõesti võtan sõnad tagasi, et kindel ei.. Ei ole ma nii kindel midagi, näiteks see pilvedega vihmavari on vapsee äge. Ja kõige parem leid selles kategoorias – kinkekarp. Ma juba kujutlen, et 90% paki avajatest on, ooo… ja siis on eee.. misasja, vihmavari vä? Eriti naised. Sest tuubi karp on samasugune :D

Pleedid – ma tahaks olla originaalsem kui Coca Cola fliis või saunalina, kuigi noh, Coca Colale sobiks see saata küll oma klientidele, aga meie peaks leidma mingi lahedama lahenduse. Ma tahaks nö ise välja mõelda selle lahenduse, mitte, et on juba mingi valmis xmas kombo. Tekk ja küünal või padi ja tekk. Pleedid on abosluutselt lahedad, aga.. Nee, pole see, mis oleks meielik.

Kotid – üks korralik jutekott kulub alati marjaks ära või mõnus riidekott. Ma ise kasutan ka neid, mis meile saadetud on ja iga kell on tervitatav üks taaskasutatav kott kui rändom pappkast, mis on omakorda täistopitud mingit puru, millega midagi teha pole.

Meie õnneks, saadame me ise ka pakke välja ja üldiselt taaskasutan neid alati. Sorry kui keegi juba siltidega pakendi on saanud (proovin üldiselt üle kleepida või jõupaberisse pakkida), aga ma ei näe pointi korralikku karpi mitte taaskasutada.

Aga kinkida lihtsalt marimelli nimeline kott tundub veider. Midagi peaks ju seal sees olema. Lisaks ei tea ma iialgi inimeste eelistusi, et hakata neile arvuti, ipadi vms kotte kinkima. Need tunduvad rohkem ikkagi firmakad, et firma tellib kõikidele töötajatele ühesugused vms. Isegi Eveliisi reklaamikingiks sobiks hästi üks seljakott.

Bobby vargakindel vetthülgav seljakott – ühe sellise saan ma aga siin postituse lõpus välja loosida. Osalemiseks räägi lihtsalt kaasa, milline oleks meielik koostööpartneri kingitus. Võid logo.ee lehel ringi ka uudistada ja vaadata, mis sulle silma hakkaks, mis võiks meie kingiks sobida. Kuna tooteid on seal tõesti omajagu, siis ehk on meil mõni eriti põnev leid kahesilmavahele jäänud.


#KOOSTÖÖ

37 thoughts on “Siis kui otsid ühte asja, aga tahaks kõike

 1. Nendest toodetest, mis ise olete välja toonud, on minu arust kõige vingemad lõikelaud, mida võiks siis ka personaliseerida vastavalt saajale (lisaks võiks olla nt mingit juustu) ja pilliroost joogikõrred (nendele siis lisaks mingi hea jook). Antud joogikõrred on meil endalgi kodus kasutuses ja ei kujutaks ette, et peaks kasutama plastikut, lisaks need biolagunevad (minu kogemuse järgi) lagunevad juba kasutamise ajal ära, et pole siiski see. Ise arvan, et ega see kingitus ei pea olema midagi väga suurt, lihtsalt midagi praktilist.

 2. Mulle seostub Teiega ikka köögi ja kokkamise teema ja erinevaid lõikelaudasi pole kunagi liiga palju :)

  1. Lõikelaud on alati vajalik. Võibolla mõned maitseained juurde lisada

 3. Miks nuga ei tohi kinkida? Mõtlen, et ma ise küll ühest korralikust noast ära ei ütleks :D Tõenäoliselt see küll kordub, aga lõikelaud tundub tõesti teielik.
  Kui ma mõtlen, mis ise saanud olen, siis akupank näiteks on küll alati kasutust leidnud, vähemalt see üks, mille saanud olen, on pea iga päev kotis ja kasutuses. Pudelid/topsid/termosed on tõesti ajast ja arust, neid saab igalt poolt ja kunagi just kuigi rõõmus ka pole nende üle.
  Üheks mu suureks lemmikuks on saanud mikrofiiber saunalinad ja rätikud. Nii mugavad kuskile kaasa võtmiseks, täielikud ruumisäästjad kotis. Mulle seostuvad need millegipärast alati reisidega (ala ideaalsed asjad kohvrisse panemiseks), mis tundub ka teielik.

  1. Tuli veel meelde, et kunagi sain elektroonilise pipraveski firma logoga, mis on ka minu meelest vägagi praktiline kingitus. Lisaks on ta jällegi selline äge asi, mida tõenäoliselt inimestel kodus pole. Sobib kokku ka kokkamise teemaga.

 4. See on üsna sidus reklaampostitus, päris hea oli lugeda ja pani kaasa mõtlema.

  Kirjutan siia oma isikliku eelistuse ja selleks oleks lõikelaud KOOS noaga. On täiesti naeruväärne, et nuge kunagi ei kingita tobeda ebausu pärast. Just nuge peakski kinkima, sest tavaliselt on inimestel jube kehvad noad kodus kasutusel.
  Jah, mina oleksin rõõmus, kui saaksin paki, kus on lõikelaud, nuga ja näiteks mingi põnev maitseainepakike või sort mingit soola. Või siis maitsesoola :)
  See oleks üsna teielik kingitus küll. Ka ilma noata, kui pelgate, et saaja ebausklik on. Pange kõrs või paar kaasa pigem.

  Tobeda ebausu pärast nuge ei kingita, aga alkoholi kingitakse küll hoolega, kuigi just see on päriselt paljude hädade algpõhjus. Ka alkohol või selle tarvikud oleks üsna teielik kingitus, aga teie asemel isegi ei vihjaks sinnapoole. Esiteks – milleks eraldi oma üsna tuntud pahet veel rõhutada; teiseks – saajad ei pruugi üldse alkoholiga sõbrad olla.
  Jällegi näide minu elust: ma tegelen valdkonnaga, kus on vahelduva eduga üsna pingeline õhkkond. Närvipinge leevenduseks võtavad üsna paljud mu tuttavad ja koostööpartnerid pidevalt napsu. Ja see on ka asi, mida nad enim kinkida armastavad. Ka pokaale ja keegi kinkis kunagi lausa karahvini. Hästi ilusa. Klientide poolt on lausa reegel, et kogu aeg tuuakse mingeid pudeleid, tänutäheks või meeleheaks.
  Aga mina ei joo üldse. Paar korda aastas mingeid maavillaseid asju ainult. Kellegi koduveini, isetehtud mõdu, suutäie puskarit. See pole joomise pärast joomine, ma lihtsalt veidi proovin isetehtud asju.
  Mul on üks panipaik täis kingitud alkoholi ja tarvikuid, kasutan neid vahel harva, kui keegi küllatulnutest soovib. Suurem laps krabab vahel mõne pudeli ja kingib edasi või viib külakostiks, aga see on piisk merest. Abikaasal samuti pole alkoholitarbimisharjumust küljes, nii need kingitused meil kasutult seisavadki. Ükskord annan kõik ära lihtsalt, mis mul muud nendega teha on. Või ootan mõnd perekondlikku suurjuubelit või pulma.
  Mulle muidu meeldiks väga, kui kingitaks hoopis teed. Nii palju erinevaid ja põnevaid sorte on, ilusates pakendites veel pealegi.

 5. Minu jaoks on akupank eluliselt tähtis. Laen sellega e-sigaretti, mobiili, tahvlit. Kui olen autost või kodust väljaspool, on akupank alati käekotis. Kasutan kahte- üks laeb ennast päiksega täis, teine on tavaline juhtmega laetav.
  Kolmas on ka alati autos olemas ja selle võimsus võimaldab laadida auto, tsikli või paadi akut. Uutelt autodelt ju krokodillidega särtsu anda ei saa ja iial ei tea, kuna on teel mõni vanema autoga hädaline.
  Nii et mina pean akupanka küll väga tarvilikuks asjaks.

  1. Mul on Telwin Drive 13000. Aus olla, siis pole vaja olnud sellega autot käivitada, akut täis sellega muidugi ei saa, aga masina käima peaks saama küll edukalt.

 6. Hakkasin seal logo lehel siis uudistama… aga ma loobusin :) mingi 2000+ lehte erinevaid tooteid! Ei joudnud kõike läbi lasta. No kuna sa siin veini välja tõid, siis jäi silma veinipudeliavaja komplekt! See oli küll pisike ja odav, aga sinna mingi hea vein juurde? Ei sobi!
  Aga ilma sinna logo lehele vaatamata, soovitaksinpigem ka köögiga seoses millegipärast ;) sul tundub see söök/köök südamelähedane olevat ;)

 7. Ma mõtlesin ka enda töö juures, kui pidin tellima 150. korda töötajate kingitusi, et issand need vihmavarjud ja kõik asjad.. seni kuni avastasin, et mul endal EI OLEGI vihmavarju :D irooniline.
  Need tunduvad nii massilised, aga tegelikult nt. teil võib olla neid palju, aga tavainimene üldjuhul ei upu nende sisse. Ma ise mõtlesin ka, et kõigil on kõike, aga rääkides töötajatega, siis nad just väga tahavad erinevat praktilist nodi saada.

  Seda lõikelauda olen tellinud mitmel korral kingiks. See on äge.

 8. Armastus ja hoolivus käib loomulikult suu kaudu. Kõige teielikum koostööpartneri kingitus oleks šokolaadifondüü komplet. Iga inimene leiab sellele sobiva otstarve :).

 9. Mingil põhjusel kummitab mind nüüd mõte supikulbist, nokatsist ja kaamerast. Selline huvitav kombo. Ju siis ma seletan teid kuidagi nii. Leenu puhul tuleb alati meelde see litritega ülisheff jakk. Seega mingi väga glämm kulp vist peaks olema :D

 10. Ma pakuks välja, et mingi kokkamise komplekt, nt Tai toidu valmistamiseks maitseained, karripasta, korralik riis või siis hoopiski mingi väikese twistiga magusroa valmistamise kit. Kunagi tehti neid purke, kus kõik muffini jaoks vajalik oli kihtidena laotud, sinna mingi hea teielik nõks juurde panna :) Aga ma olen vist imelik ka. Mulle hullult meeldiks, kui keegi kvaliteetse noa ja lõikelaua kingiks ning teistmoodi toit teeb mind ka rõõmsaks ja pakub uusi väljakutseid. Toiduga saaks mingi ägeda joogi ka kombineerida ja siis jääb kingisaaja valikuks, kas ta tarbib neid koos või eraldi.

 11. Lõikelaud,pilliroostkõrred,väike pudel isetehtud tšilli kastet ja šokolaad. Kingitused oleks siis et 1. Oleks uues aastas teravust,magusust ja et see ei oleks

 12. Minule tundub kõige asjalikum ja ideerohkem just lõikelaud (ja midagi erilist sinna juurde).
  Just see, et..
  1) vajalik asi pea igas köögis,
  2) seondub kohe teie kokkamistega,
  3) alati on võimalik seda saajale personaalseks muuta (ala mõni kihvt lause/iseloomustus/retsept peale kirjutada).

  Ei tea kas olen lihtsalt praktilise meele kasvatanud, kuid vajalikud (samas isikupärased) kingitused on must have.

 13. Lõikelaud. Koos noaga.
  Aga tegelikult kahtlemata ka akupank, tänapäeval inimesed nii liikuvad, et kulub kindlasti ära.

 14. Kuna te kaks tulete mulle alati meelde just teistest erinemise ja kokkamisega, siis ma näeks ka teid kinkimas nuga ja lõikelauda. Nuga just sellepärast, et murda inimeste tobe ebausk ja ega see üks cool lõikelaud ka ju paha ei tee! :)

 15. “Öun” limonaadid ja Pillirookõrs firma kõrred. Nemad teevad kõrrele ka soovitud logo/kirja peale sinna juurde sobiks ka mõni Eestimaine snäkk/toiduaine. Ehk ise trüffleid teha.

 16. Minu arust ka midagi söögiga seonduvat! Söök teil siin blogiski pooö teemat ju :D.

 17. Mina paneks kokku ehk ; * lõikelaud+kõrred+Need puidust serveerimistangid/ salatitangid, personaalne graveering oleks ilus.
  * kausikeste komplekt bambusest alusel, sisse paneks teie lemmik maitserohelised kasvama nt. + teie logoga põll.
  *juustunugade kmpl lõikelauaga + omanimeline vein.
  Ma ise kasutaks kõiki neid asju, praktilised.

 18. Minule jäid silma kohvrid. :) millegipärast nii kui kohvreid nägin tulite teie meelde :)

 19. Aga näiteks mälupulk, kus on juba peal mõned teie “must-know” retseptid video vormis, kus samal ajal neid toite ka teete?
  Esimeseks videoks väikene tervitus koostööpartnerile, kas kõigile sama või kui viitsimist, siis igale personaalne, teeb meele heaks :)
  Et karp liiga tühi poleks, siis juurde lisada mõni koostisaine, mida naljalt väga lihtsalt tavapoest ei leia aga teie roogadesse oh kui palju juurde annab.

 20. Viimaste postituste valguses teeksin mina custom-dildo, mis on täiesti karvavaba ja paneks sellele nimeks “Meenis”. Noh nagu peenis ja Meelis kokku või nii.

  Ei ole tänu väärt.

 21. Kui ma mõtlen saadud firmakinkide peale, siis ainsana kogu nodist, on mul kasutusel ühed sussid. Klaasist veepudel nii tüütu pesta, et seisab kuuris. Lõikelaud on ju suht okeika, kui nuga ei sobi, pange kahvlid või miskid muud niksi näksi söömiseks ägedamad orgid ja siis lõikelauale juustu ja värki, lips peale ja läheb. Alkoholi kinkimine on suht libe tee.

 22. Lõikelaud oleks tõesti väga praktiline. Sinna juurde võiksite lisada paar retsepti (või ainult ühe retsepti) koos peamiste koostisainetega. See oleks juba hoopis teine tase ja ma usun, et kingisaajad kokkaksid heameelega mõnda sinu retsepti. Ja mis peamine, kink oleks täiesti teile omane ja personaalne ja kindlasti selline, mida teistelt ei saa.

 23. Teid ma seostaks ikka toiduga või reisimisega näiteks. Lõikelauad ägeda sõnumiga + tordilabidas (kui nuga ei julge) on head – tihtipeale keegi toob töö juurde kooki või Muhu leiba ja siis on kohe hea võtta. Reisimise osas ei oskagi soovitada… mul on endal neid täispuhutavaid kaelapatju terve posu, mis kusagil vedelevad ja kunagi lennukisse kaasa ei jõua…
  Tööandja on kinkinud saunalinu, pleedi (meil oli kontoris külm), vihmavarju, kohvitopsi ja veepudeli (Equa oma). Need on kuidagi üllatavlt praktiliseks ja kasutatavaks osutunud.
  Akupankadest enamik vedelevad sahtlis, sest nende mahtuvus on nii väike, et nendega pole midagi teha. Nüüd sain ühe suurema mahtuvusega, mis suudab näiteks tahvelarvutit kasutamise ajal isegi juurde laadida (10 000 mAh). Selle üle olen küll õnnelik.
  Natuke tasub minu meelest mõelda ka, kas kingitus on n-ö personaalne ja mõeldud, et inimene tassib selle endale koju või kasutatakse seda tööl ühiselt. Ükskord kingiti osakonnale uhke lihatermomeeter, aga mida sa kontoris sellega kambakesi ikka peale hakkad.

 24. Üks mõnus pleed kulub alati ära ja see oleks ka praktiline. Isiklikult väga meeldiks teie logoga pehme pleed. Samuti oleks mõnus lõikelaud koos maitseainetega. Nt taipärased maitseained. Kingitus võiks olla midagi sellist, mis kindlasti kasutust leiab.

Comments are closed.