Mis on reklaampostitus?

See postitus on uuendatud 24.11.2017

Ainult täna – mustal reedel on firmadel, miks mitte ka eraisikutest väikeettevõtjatele, kes iganes tahab, et ma temast kirjutaksin, avatud ideaalne võimalus – osta (reklaam)postitus marimelli blogis.

Tingimused:

 • ostu sooritamise järel võtab marimell.eu blogi omanik teiega 7 tööpäeva jooksul ühendust, et täpsustada detailid (postituse sisu, ilmumise aeg, sooduskood jne)
 • blogi omanikul on õigus küsida lisamaterjale (tooteid, teenuseid, fotosid vms), et postitus saaks blogis paremini presenteeritud
 • blogi omanikul on õigus tellitud postitus avaldada endale sobival ajal (eeldades, et oleme sobiva aja mõlemale osapoolele siiski varasemalt kokku leppinud), kuid mitte hiljem kui 31.12.2018
 • blogija jagab blogipostitust ilmumise järgselt ka mujal sotsiaalmeedia kanalites (Instagram ja Facebook)
 • blogi omanik viitab postituse sisus koostööle
 • blogi omanikul on õigus teenuse osutamisest keelduda, kui see on vastuolus tema põhimõtetega; raha tagastatakse 7 tööpäeva jooksul

Mis on reklaampostitus?

Postituse fookus on reklaamitavatel toodetel või ettevõtetel. Loos kasutatakse korduvalt brändi nime.

Miks osta (reklaam)postitus marimelli blogis?

marimelli blogi jälgijaskond on üle 40 000!

marimell.eu blogi sai esimese aastaga kaheksa miljonit vaatamist (kolme aastaga 16 336 567), nädalas külastab marimell.eu lehte keskmiselt 15-18 tuhat unikaalset kasutajat. Peamine marimell.eu lehe külastaja on 25-40aastane kõrgharidusega töötav naine, kes elab linnas (ligi 50% Tallinnas, 40% muudes linnades). Facebookis jälgib marimelli üle 17 000 inimese ja Instagramis ligi 6000 inimest.

 • mitu keskpärast artiklit kaaluvad üles ühe väga hea artikli. Miks? Sest tihedus loeb. Tõstad tihedust 100%, tõstad efektiivsust 400%.
 • tõstad kodulehe külastatavust 120%.
 • teed end otsingumootorites nähtavaks. 81% inimestest teeb enne ostu sooritamist Internetis eeltööd.
 • 77% kõigist interneti kasutajatest loevad blogisid.
 • 70% tarbijatest õpib ettevõtet tundma pigem blogi kaudu ja mitte tänu reklaamidele.
 • 61% tarbijatest on teinud oste, mis tulenesid blogipostitusest.

Siit algab algne, 6.04.2017 ilmunud postitus:

Ma ei tea, kes meist loll on, ausalt. Aga see viimane soovinimekiri, mis ma avaldasin, seal all tekkis veider arutelu, et see ju on reklaampostitus ja kui ma väitsin, et ei ole, siis nagu mismõttes ei ole.

Ma siis igaks juhuks seletan, mis on minu jaoks reklaampostitus, mis barterpostitus, mis soovpostitus jne

See suvine wishlist oli konkreetselt soovide postitus, mul pole ühtki neist asjadest, va see lõikelaud, mida ma ka varem näidanud olen, ja millest ma seal ka kirjutasin.

Barterpostitus ehk mina ei saa raha, aga saan nö reklaami eest toote/teenuse. Neid võibki mu blogis kõige rohkem leida. See ongi see minu „säästan oma raha“. Ja kui keegi siin ütles, et kui ma küsiks 150€ postituse eest, siis saaksin oi, kui palju šampooni, siis.. Ma ei saa kasutada päris 2€seid šampoone toidupoest, mu juuksed väärivad paremat, hetkel kasutan ma Linea Natura Struttura mandlišampooni, mis maksab 20€. Okei, 150€ eest saaksin 7-8 pudelit, aga ma ei osta neid ju korraga endale kappi seisma. See tähendab, et 130€ kuluks mingi tilulilu peale. Kui mul pole raha, ei osta ma suvalist jama kokku, mida muidu ikka satuks, eriti kui poes käia. Kui netist tellida, siis sa ei möödu piltlikultöeldes riiulitest, et haarata midagi, mis plaanis polnud.

Ja ma olen jätkuvalt seisukohal, et näiteks kasti täis Dermoshopi tooteid on minu jaoks pikas perspektiivis väärtuslikum kui 150€ pangaarvel, mis kulub kahe nädalaga poes/väljas, kus iganes.

Koostööpartneripostitus on minu jaoks selline postitus, et… Näiteks saadab mulle üsna tihti erinevaid tooteid Valio või Fazer või Dermoshop või Fiskars. Ka Gemossiga on mul selline diil. Kui ma neid kuskil mainin, siis see ongi meie koostöö. Mul pole kohustust igast asjast kirjutada, aga minu meelest on viisakas neid mainida. Mitte, et saan viis sulajuustu ja kohe teen postituse, aga kui see teemaga haakub, siis mainin ära.

PS! Valio uus kreekajogurti joogijogurt värske kurgi ja õunaga on megahea. Esitlusel sain mekkida! Nüüd peaks poodides ka saadaval olema :)

Ja siis need kurikuulsad reklaampostitused, mida minu blogis on kõige vähem, et ma tõesti küsin mingi toote promomise eest raha. Need on üldiselt uued turule tulevad tegelased, kes kirjutavad ja uurivad, mis tingimustel reklaami saab. Kui kiri on põhjalik ja kõnetab mind, siis mõtlen alati kas mul on seda vaja, kas mu lugejal oleks seda vaja ja pakun välja mingi koostöö – üldiselt ongi selleks barterpostitus ja tooted näiteks loosimiseks.

Kui see kiri mind ei kõneta ja on sisutühi, vastangi, et reklaampostitused on tasulised. Sellele ma üldjuhul enam vastust ei saa. Mõnel üksikul juhul läheb nö diiliks.

Aga arvestades viimase aja sündmusi blogijate vahel (tekkis meil siin arutelu omavahel) ja blogilugejate soovitustele tuginedes, hakkan räigelt rahhi küsima kui keegi reklaami tahab ja üldsegi, panen selle blogi enda jaoks teistpidi tööle.

Kahjuks/õnneks, ei saa ma seda enne mai keskpaika teha, sest töötuna ma teenida ei tohi. Kohe kui selgub, mis saab mu äriplaanist, aprilli lõpuks peavad nad vastama, kas jah, või tee parandusi.. Kui need parandused on reaalselt teostatavad ja ei võta sajand aega, ma võibolla ehk teengi need ära, aga üldselt olen ma juba nii närvis selle teemaga, et ma löön ilmselt käega, ma ei viitsi veel 2 kuud oodata. Ja kui vastus on positiivne, siis läheb 10 tööpäeva veel, et raha mu arvel oleks ja siis ma saangi teha mis tahan.

Kas see praegune postitus, kui ma kedagi oleksin ära linkinud (Valiod, Dermoshopid jne) oleks ka siis reklaampostitus?

12 thoughts on “Mis on reklaampostitus?

 1. asi ei ole terminites, et reklaampostitus, et sina raha saaksid, vaid et sa reklaamid tooteid, nagu teistmoodi. ja samas siit jääb kõlama n.ö, et sai tahagi ise väga raha saada, vaid tooteid ja siis räägid, et raha pole, sisse ei too jne.
  soovilist kõlas ka nii, et kõik teised tasuta asju tooksid sulle, mis sulle kõlbab, samas mine küsi ise ja kiida siis neid, sest sulle meeldivadki need:P:)
  pead üldse läbi mõtlema, mida sa tahad ja miks teistmoodi ei ole, kui sa seda ju tegelikult” ei soovi, aga siiski..
  kui sa oma äriplaani ei suhtu tõsiselt ega võta seda tõsiselt, miks sa siis sellega tegeled.
  liiga käega löömine kõige peale.
  kui sa nii valiv oled ja pankrotis” siis nii on ka veider üleolev suhtumine.
  ning kui sa saaksid 150eurot ning 20eurost ostad selle toote nt shampooni, siis ikka jääb raha üle ja saad kasutada toodet kallimat kui vaja ning kõrvale panna või poes käia vms. ning soodsalt saab ka häid tooteid, tuleb osata valida.(paar korda toidupoes abi on ka ju ikkagist abi ning süüa on eluks vaja, ega siis tuhanded eurosid niisama loobita:P)
  võibolla sa lihtsalt ei oska raha väärtust, vajadust hinnata ja ümber käia sellega ning sealt kõik probleemid tulevadki. :P

 2. Ma nüüd ei tahaks vaielda, aga olen ilmselt ka selles leeris, kes on seda meelt, et su postitus tõesti oli reklaampostitus. Sul on selgelt välja toodud erinevad tooted koos nende firmadega – see on reklaam. Miks muidu öeldakse, et parim reklaam on hea toode/teenus – see, et inimesed seda kasvõi omakeskis edasi räägivad, on reklaam. Reklaam on see ka, kui sa sõbrannale kiidad mõnda head söögikohta. Ei tasu võtta nii isiklikult ja üheselt neid kommentaare, kui sinu jaoks on reklaampostitus konkreetselt see, kui sa vastutasuks raha saad. Enamik inimesi mõistavad reklaami all siiski igasugust promomist

 3. See, et sa kulutaksid reklaamposti eest saadud raha tilulilu peale paar korraga poes, on juba hoopis iseteema ja räägib kehvast finantside planeerimise oskusest. Ütlesin seda vaid seepärast, et sa ei suutnud mõista, miks sa blogiga kuupalka ei teeni. Kui üks artikkel maksaks 150 eurot, oleks 5 artikliga minu kuupalk nt koos. Aga ma kahe korraga toidupoes tõesti 150 euri laiaks ei saa lüüa :). Küll aga saime kahekesi kodulaenu.

  1. Nii, oletame, et ma hakkan küsima 150€ postitus, teengi 5 posti kuus.. Ja kellele ma seda raha näitan? Kus? Panga jaoks olen ma ikka töötu! Firma x tahab arvet, ok, ma teen firma ja esitan arve. Aga panga jaoks on firma siis tõsiseltvõetav kui ta on aasta aega olnud jätkusuutlik, see tähendab, et ma pean tegema 10 posti kuus, et maksta endale palka + maksud, et pangale midagi tõestada, see teeb aastas… väga palju raha, mis võiks olla meie sissemaks.

   Tundub jube lihtne, aga ei ole! Palgatööle kellelegi teisele töötada oleks 10x lihtsam, et laenu saada. Selle poole me ka püüdleme. Enne tuleb laps lasteaia valmis saada.

  2. Nii, oletame, et ma hakkan küsima 150€ postitus, teengi 5 posti kuus.. Ja kellele ma seda raha näitan? Kus? Panga jaoks olen ma ikka töötu! Firma x tahab arvet, ok, ma teen firma ja esitan arve. Aga panga jaoks on firma siis tõsiseltvõetav kui ta on aasta aega olnud jätkusuutlik, see tähendab, et ma pean tegema 10 posti kuus, et maksta endale palka + maksud, et pangale midagi tõestada, see teeb aastas… väga palju raha, mis võiks olla meie sissemaks.

   Tundub jube lihtne, aga ei ole! Palgatööle kellelegi teisele töötada oleks 10x lihtsam, et laenu saada. Selle poole me ka püüdleme. Enne tuleb laps lasteaiavalmis saada.

  3. Jah, ses osas on sul õigus. Panga silmis sa töötu ei oleks, aga ettevõtjana on keerukam see laenu saamine. Maksud tuleks maksta nii ehk nii. Nt kui sa tuludeklaril tulu ei näita (nagu paljud teevad) ja katad kuludega ära, siis sissetulekut polegi niiöelda. Sellegi poolest oleks mõistlikum küsida asjade asemel raha ja siis veel palgatööl käia :). No välja arvatud juhul, kui see asi on nt läpakas :).

  4. Teil ju pidi juba olema firma marimellil ja pidite maksegi maksma ju..pole vaja midagi siis enam extra tegema hakata

 4. Mulle tundub küll väga loogiline selline skeem:
  Marimell teeb wishlisti-postituse ja lingib ära konkreetsed tooted.
  Lugejad loevad ja klikivad lingid lahti, sest kõik ju ometigi tahavad teada, MILLISEID papusid marimell ihkab.
  Marimell võtab välja statistika konkreetse postituse kohta ja võtab ettevõtetega ühendust ja teeb neile puust ja punaseks, et näete, blogil on nii ja nii palju lugejaid ja teie linki klikkis tänu blogipostitusele nii ja nii palju inimesi (seda statistikat saavad ju ettevõtted ise oma kodukate kohta näha, et kust nende klikid pärinevad).
  Ettevõte on impressed, Marimell teeb koostööettepaneku ettevõttele, saab tasuta papud, taskuraha ja korraldab loosi, sest niiiiiiiiii hea meel on ju midagi ägedat lugejatele “ära anda”.
  Ei tööta nii need wishlistid?
  Mina teeks nii, kui ma oleks blogija.

  1. Hm… Ma ei ole jah nii mõelnud, et nii teha. Ma pigem olengi bloginud, mis meeldiks vms, ja siis kui keegi märkab ja ühendub, on äge, aga, et ma ise kirjutaks, et ma juba kirjutasin teist ja andke nüüd nodi, tundub veider ja veelgi veidram on lisaks plekki küsida :D

 5. see kurgi-õuna joogijogurt … imeliselt värske ja kerge juhuslikult haarasin letilt ja niiii rahul

Comments are closed.