Mul tuli blogijatele üks idee

marimell

Täna hommikul olin blogijate grupis arutelus, et midagi võiks ikkagi muutuda EBA auhindade jagamisel, arutasime nii ja naapidi ja.. Ma tulin seal välja käidud ideede peale uuele ideele.

Äkki teeks nii, et talvel oleks blogijate talvepäevad – osalustasuga, kuhu on oodatud ainult blogijad, kus oleks mängud ja töötoad ja suhtlemine ja tutvumine. Õhtu lõppeks peoga ja kes tahaks, saaks ka ööseks jääda. Oleks selline vennastumine. Olles sealjuures täiesti meedia ja muude inimeste vaba :)

Pärast seda avaks blogiauhindade nö esimese vooru, kus saaks end kirja panna. Ja siis hääletuse, kuna siis ka blogijad juba tunnevad üksteist, teavad, kes on kes, kus kategoorias jne. Seal võivad loomulikult osaleda kõik lugejad, emad-isad ja vanaemad, et oma lemmikutele hääli anda.

Kas ja kuidas me žürii kaasame, see selgub juba jooksvalt, täna ma mingeid veksleid välja käima ei hakka.

Ja siis toimuks auhindade jagamine, see „meediakajastus“ mis ehk paljudele ei meeldi, aga millel on omad nö põhjused.

Minu meelest oleks selline variant jumala lahe. Ja ma oleksin nõus ka talvepäevad enda peale võtma (mul ju ongi talv nii tühi – mul on kuidagi kujunenud mingid projektid, mida ma teen ja üks neist on suvel, teine sügisel talv ongi tühi, kevadel olen rohkem pühendunud suvisele EBAle), pole üldse probleemi, sest olen aru saanud, et blogijate seas on piisavalt kamraade, kes heade mõtetega kohe abiks oleksid. Aga EBA auhindadejagamine jääks ikka meie tiimile korraldada. Küll aga ei välista ma juba järgmisel aastal muutusi, sest iga asi saab paremaks ainult muutudes.

Kuidas tundub, blogijad, kas teeme talvepäevad?

32 arvamust postitusest “Mul tuli blogijatele üks idee

 1. Samas on vahva idee, aga ma talvel käin ainult koolis ja väga kodunt välja ei viitsi minna külma ilmade tõttu. Mul tekivad jalgadesse miski pärast külmaga väga kiirelt krambid. Pmst on konkreetsed kohad, kuhu talvel vaid liigun. Eks ole näha, mida teised sellest arvavad.

  1. Kui sul talvel sellised probleemid on siis ma soovitaks sul arsti juurde minna või elukohta vahetada ( koli soojemasse riiki). Odavam variant on suvel Lätti minna ja odavat viima osta ning siis talv läbi viinasokid jalas kodus tiksuda.

 2. Aga mis see “vennastumine” annab? Sessuhtes, et mõnel (ma ei räägi endast) on juba kujunenud blogi põhjal mingi negatiivne arvamus ja ongi jokk. Kas on vaja oma “konkurenti” teada ja tunda? Inimesed on nii erinevad+arvamused. Pärast on selline kassikisma Ma ei tea…kuidagi veider. Aga küsisid arvamust, selline see on

  1. Blogijad tahaksid teineteisega tutvuda ja sõbraks saada, EBAl sellist aega nagu pole, või ei julgeta minna rääkima teise seltskonda… Oodatakse mingeid mänge ja koolitusi, et siis rääkida, arutada ja suhestuda.

  2. Ongi hea, kõik saavad otse näkku öelda ja oma asjad selgeks rääkida, pärast äikest on õhk puhtam ja EBA ajaks sotid selgeks. Soovitan ühe alana konkurentide mudamaadlust, ja kommenteerima Ženja! :D

 3. Hea idee, aga see ei ole ju sinu oma. Miiu blogis räägiti sellest juba.

  1. Ma räägin, kommentaaridest blogigrupis ajendatuna tulin ma ideele teha talvepäevad, seal oli suvepäevade idee. Miiu blogis lugesin vaid postitust, kommentaare siis veel polnud.

  2. Ideed vast käivadki sinka-vonka radu pidi. Kui ma nüüd kronoloogiliselt vaatan, siis Miiu blogis olla vist hetkel tõesti kõige esimesena mainitud mingit haritud värki ja töötube. Mina nägin selleteemalist kommentaari ka täna blogigrupis vist Brittilt, kellele ilmselt oli jäänud kummitama Miiu blogist too kommentaar ja kes seda edasi täiendas. Mina täiendasin Britti kommentaari edasi suvepäevade mõtteks, mis peale sai Mari-Leen sellest inspiratsiooni hoopis talvepäevadeks.
   Üldjuhul öeldakse, et kui inimesed oma ideid avalikult välja käivad, siis väga vahet pole, kes idee välja käis, sest paraku ideid välja käia suudab igaüks, aga kunagi keegi midagi ära ei tee. Nii et pigem on tore see, kui keegi võtab kätte ja ära ka teeb. :D

 4. Hehe! Ma just eile mõtlesin kommenteerida EBA postituse alla, et näiteks võiks “vennastumise” jaoks teha kevadel pikniku. Vabas õhus selline chill, kus ka ilma meediakärata saaks tutvuda ka nende blogijatega, keda lugeja ei ole harjunud lugema või ei tea ta olemasolustki midagi. Minu ideel küll oleks kaasatud lugejad ka:)

 5. Ma tahtsin küsida, et kas asi minus, BLOGIT link ei tööta seal EBA tulemuste postituses…

 6. Kas ma peaksin oma blogi uuesti lahti tegema, et osaleda? :D Ei, äge idee, mulle meeldiks!

 7. No ma näitena toon,et kui nt Miiu leiab,et Marleen on ilge nõme ja tropp,siis ei kotiks teda niikuii see “vennastumine” mingi kindla seltskonnaga..seda enam ei seda korraldaks seesama inimene kes EBAtki.

  1. Ses suhtes ma saangi aru,et kui on eri seltskonnad nö kes teevad omavahel blogiistumisi vms,siis mingi selline vennastumise-katse ei too neid gruppe ikka kokku. See peaks olema esiteks juba korraldatud kellegi “erapooletu” poolt..jne

  2. Arvad, et firma x poolt korraldatavale asjale läheksid kõik kokku? Vaevalt!

  3. Aga kui laseks vahepeal nendel “eliitblogijatel” ise mingi ürituse korraldada ja siis teie roniksite ka sinna kohale?
   Ehk siis saaks mingist vennastumisest rääkida.
   Tõesti, mis mõte oleks teha üks üritus veel, kus sina eesotsas istud? See oleks ju EBA vol 2, aga talvel.
   Mis huvi oleks neil siis sellele üritusele tulla?
   Neid ilmselt häiribki see, et sina seal pukis oled.
   Lase vahepeal siis lihtsalt kellelgi teisel korraldada, a’la sellel “imekoledal” AE või miiul vms.

  4. need ülikorralikud” blogijad ongi kuidagi üleolevad, kui sama ideaalne” ei ole nendega kaasa ei nooguta, siis hoia eemale. veider.

 8. No aga nagu need meelelahutus- ja muusikaauhinnad jms on, et kõigepealt kuiv ametlik osa ära, auhinnad antakse kätte ja siis on see vaba ja peo osa, kus saab tutvuda ja õnne soovida jne. Ja siis tuleb aftekas otsa veel. Selline järjestus ei läheks? Prg tundub, et on tutvuge-jagame auhindu- davai koju v aftekale, et see tutvusmiaeg võiks lihtsalt hiljem tulla. Muidugi veits sisseelamise aega ka ikka

  1. Kes keelab hiljem koos pidutseda? Mina ei aja kedagi koju, aftekas kestis minul poole kolmeni :)

 9. Mina usun, et blogijad keda ka siin kommentaariumis jälle mainitud on, ei liituks nagunii. Samas, mis tore üritus see oleks kui suhtumine mõlemapoolselt pole just parim. Ikkagi istuks teatud grupp ühes nurgas ja teine grupp teises, must kass on ammu juba blogijate vahelt läbi jooksnud ning usun, et parandada on seda keeruline. Iga üritusega on seda üksteise kallal ilkumist juurde tulnud, milleks sellest üldse nii suurt numbrit teha. Kui nad ei taha üritusel osaleda siis ärgu osalegu!

Comments are closed.