Meelis kirjutab: kuidas naaber närvi ajada?

Nagu ikka, siis igas majas elab klassikaline “naabrimutt” ehk siis vanadaam, kellele mitte miski ega keski ei meeldi. Oleme aastaid niiöelda jagelenud ja ilmselt jageleme seni kuni me siit kunagi ära läheme.

Viimase aja saavutus, mis ta tegi, oli see, et ootas kuniks me ära lähme, et siis kõik meie asjad, õigemini Hedoni mänguasjad ja lauad-toolid (väikesed sellised) keset aeda tõsta ja sinna nurka, kus need enne olid, mingi taim istutada.

Tal on terve aed kuhu istutada. Tal on kõik maja äärsed pinnad ja aiaäärsed mingeid tootsipeenraid täis, aga ei.. Tal oli vaja seda ühte katusealust nurka, kus me Hedoni asju hoidsime. Nojah siis, otsisin siis mingi uue koha, sireli all nendele asjadele, eks ole varsti kuulda jälle, “mis õudus see siin keset hoovi on”.

Aga kuidas mina ja Leenu teda veel närvi ajame? Nimelt sellega, et me istume õues või mängin lapsega. Näiteks kui ta näeb, et me hakkame grillima, siis ta peab tooma oma pesu kuivama ja siis valjuhäälselt ohkima, et issand, pesu ka ei saa kuivatada kõik on suitsu haisu täis. Oodaku ta vaid, me tellisime (koostöös korteriühistuga muidugi) arboristi, kes ühe vana pirnipuu maha võtaks, mis vilju küll toodab, aga alla sajab sealt ainult mingi pläga, ja see tähendab, et meil on hoov herilasi täis. Aga selle pirnipuu külge on hetkel pandud pesunöör. Vaeseke, peab nüüd ümber harjuma oma riideid teisele poole riputama, saame nööri ümber vedada teise õunapuu külge.

Ehk siis jah, meil ei tohi külalisi käia, meie ei tohi aias grillida või istuda ja laps ei tohi kilgata. Aias peab valitsema rahu. Kuid see suvi tuleb teistugune. Meil on nüüd tasakaalustaja – JBL kõlar, mille Reset meile saatis.

Eelmisel aastal oli probleem kui pärast tööpäeva me taas grillisime ja üks paarike meil külas oli kui proua pea aknast välja pistis ja karjus, et mida te lõugate siin, ma ei kuule uudiseid. Aga see selleks.

Tegelikult on meil kokku olemas kolm kõlarit aga need teised kaks on ikkagi sellised veidike kobakad, aga see uus JBL on just selline paras väike. Reaalselt mahub naisterahva käekotti kah. Nüüd ei ole probleemi panna see kuhugi laua peale ja las see siis mängib seal meile vaikselt sumedat suvemuusikat, samal ajal kui mõni akna peal pröökab. Samas ei ole mul probleemi ka laupäeviti Elmari soovikat kuulata. Vähemalt ei saa ta öelda, et issand mis õudust see plärakast mängib. Kõik võidavad eksole.

Kuid kuigi meil on neid kõlareid mitmeid, siis see pisike on ikkagi mu lemmik ja lähipäevil ostan ma ühe veel juurde, sest hea kui oleks autos ka üks, et kuhu iganes ma lähen, siis on alati väike peonael varnast võtta. Ma nii kahetsen, et ma seda Kiievisse kaasa ei võtnud, sest seal oleks seda meeletult vaja läinud. Igapäev oli ju pidu ja iga päev oli vaja eurobiiti kuulata. Kuigi ma tunnistan, et on hetki ja kohti, kus vaikus on parim. Aga kui pidu siis JBL GO.

Muideks väike nipp või nõuanne neile, kes ka muusikat armastavad kuulata aga telefoni heli ei ole just kõige tugevam. Kuidas saada seda pisutki kõvemaks? Võta oma telefon, pane muusika mängima ning aseta telefon kaussi või potti. Uskuge mind asi toimib. Kui potti või kaussi pole, siis käib klaas, kruus kah. Kuid hoiatan, et heli ei ole siis just kõige puhtam.

13 Comments

 1. Ma mõtlen, et miks need tädikesed selliseks lähevad. Ma loodan, et ma ei muutu selliseks pensionärina.
  Äkki neil on vaja tähelepanu või tegevust? See lisab ju päeva põnevust, kui sul on eesmärk koguaeg naabreid jälgija ja kõiki tegevusi kritiseerida. Inimene on sotsiaalne olend.

 2. Mul oli ka mitu aastat selline. Endal aed nagu džungel aga kui ma hakkasin nt lõket tegema siis tema pidi alati suurema tegema. Kui käisid külalised siis pea oli üle aia ja kõrv kikkis. Kui tema poole vaatasid siis mängis rohimist oma heinamaal. Kui puid maha võtsime, vot siis läks sõda lahti et tapame loodust. Selle kaitseks loopis ta meid õuntega. Vabal ajal jõlkus oma ühekordse maja katusel, parem ükevaade.
  Ma kirjutasin kunagi enda vanasse päevikusse ülesse, et kui olen vana siis selline olla ei tohi ja loodan et ei muutu ka taoliseks:D

 3. Minu elukaaslane tegi tülika naabrimutiga nii, et kui ta jälle midagi ohkima ja ägama hakkas (mis oli pidev ja umbes samad teemad), siis ühel päeval salvestas ta mõttetut hala ning pani valjusti kõlaritesse, et üle hoovi ikka kõigile kuulda oleks. Selle peale oli mutil nii piinlik (ju sai aru, kui tühine ja kibestunud ta kriiskamine on), et rohkem mingit mulinat enam ei tulnud ja rahu oli majas.

 4. See sama JBL kõlar on olnud mul juba üla aasta ning kiidan ka väga. Kuigi kõlar on suhteliselt väike, annab see väga hea heli välja, isegi parema kui suuremad ja kallimad kõlarid.

 5. Heaga ei ole proovinud ? Kutsuda mutike enda grilliõhtule näiteks? Või laske Hedonil talle mingi väike kingitus meisterdada, juurde kaardike “Aitäh, et sa nii hea naabritädi oled” vms. Võitlus tekitab võitlust, aga kui kasutada headust ja sõbralikkust, siis see võtab vastaspoolel nö “relvad käest” :)

  1. Oleme proovinud küll :) vahepeal vahetasime isegi moose ja asju.. tema tegi ise kodust ketšupit, oli täiega hea, mina tegin mingit rabarberitšilli moosi, viisin vastu.. aga mingi hetk hakkas kammima, ma ei tea, igav vist..

 6. tüütutest naabritest ma ei tea midagi v.a ühes maakohas ühed vahel piiluvad aknast mis toimub ja kes mida müristab puid lõhkuda nende rahu rikub.
  kas meelisel on tervis parem on abi saanud erinevatelt arstidelt?

 7. See kõlar on mega hea. Sest see on pisike, ilus, juhtmevaba. mul on teist värvi see. Võtsin rohelise? Vist. Hästi kena värv. Pärast mõtlesin, et tahaks roosat kah.

  Ja need kärkivad vanamutid on õudsed. Ma sain kunagi selle eest, et muru peale parkisin. Akna all see muru. Siis natuke ääre peale, et teised autod mahuks mööda. Ja oh seda ohkimist. Tema istutas selle muru sinna ja mida kõike veel. põhiliselt olid tülid praeguseks siis eksmehega. Siis ma edaspidi suunasingi, et rääkige temaga. Et mina ei saa midagi teha. Eksmees saatis ilusasti sinna pimedasse kohta ja et temal pole aega. Aa.. ja siis keldris uputas tal. Ja meie siis nii öelda oleks pidanud uputama. Ma siis küsisin ilusti vastu, et kuidas meie uputada saame kui alumine naaber ei uputa. Ega meil teised torud siis pole.

 8. See pesukuivatamise jutt on nii tavaline.Meil sama jutt aga veits naglam naabrimutt,kui abikaasaga grillime tuleb vaatab toob yhe kaltsu (otseses mõttes) kuivama ja kui näeb,et väike õlu vms küsib et kas tohin ka istuda.õudne
  Välja näeb nagu Peter “Perepeast” naos versioon

 9. Minul on ka see kõlar ja õel on ka. Kui enda oma juhtub kuskile kaduma või kellegi juurde jääma, siis on vähemalt teine kohe võtta. Üksi kodus olleski lasen parem tavaliselt sellest muusikat, kuna suurte kõlaritega nio palju jamamist, tassi aga ühest toast teise Sellega nii mõnus kuulata ning samas ei tee see ka nii kõva lärmi, et häriks teisi elanikke.
  Kahjuks naabrimuti osas ei oska kaasa rääkida, mul vist nii vedanud, et ühtegi sellist minu majas ei ela

 10. Njah. Kiita, et see junn on hea heliga on küll napakas lüke. Mõnele on elevant kõrvale astunud kui kiidab seda heli.

Comments are closed.