#elulineblogi

EKSPERIMENT: kas GoGONano hoiab lapse jalad kuivas?

Nägin Mallu blogis mõni aeg tagasi seda GoGoNano reklaami, et ta oli testi teinud, et Mari papud kuivaks jääks. Mul oli ka vaja ju kohe katsetada.

Igaljuhul, kaks pudelit mulle pakiautomaati potsatas ja kohe ma mõned jalanõud üle spreitasin.

Proovisin nö erinevat kangast – minu mingid tennised, mis Sandra kinkis on sellisest paksust materjalist, Hedoni Javerid on teksariidest ja tossud tossumaterjalist – tekstiil ja nahk ja ma ei tea, mis seal on.

Alguses ehmatasin ära, mul jäi jalanõudele mingi kiht peale. Olin enam kui kindel, et jalanõud muudavad värvi, või saavad sellised “soolaplekid” endale peale, nagu meil Eesti kliimas kombeks on. Õnneks “vajus” see sprei jalatsitesse või haihtus ära, ma ei tea, igaljuhul jalanõude toon jäi samaks. Ma ei tea, kui te küsite, palju seda spreid lasta, ma lasin kuidagi tunde või silma järgi, et oleks kaetud.

Javerid on maailma kõige mugavamad jalanõud ja Hedonile ka meeldivad, kerge jalga panna ja ära võtta, aga vihmaga neid kanda ei saa. Alles ükspäev tuli õuest, varbad märjad. Mõtlesin siis, et kui see sprei töötab, oleks ju vapsee idekas.

24 tundi hiljem valasin kaussi vett ja viskasin jalanõud sisse. No okei, ei visanud, hoidsin ikka kinni, aga kui ma oleksin nad seest ära spreitanud, oleks vist võinud visata ka :)

Ja ennäe imet. Toimibki! Hedonil jäävad tulevikus varbad kuivaks kui vihma peaks sadama!

Ma reaalselt kavatsen proovida seda pooltel Hedoni asjadel nüüd. Sellest pudelist jätkub küll ma arvan, et aastaks. Seda kulub mu meelest jumala vähe.

Igaljuhul, suveks ideaalne, kunagi ju ei tea, millal meil vihma tuleb.

Mida ma veel võiks proovida sellega spreitada, et kas toimib? Või kas olete ise proovinud seda, ja millel?

14 thoughts on “EKSPERIMENT: kas GoGONano hoiab lapse jalad kuivas?

  1. No isegi auto puhul pidi aitama :) Ja ühest pudelist pidi viiele autole jaguma. Selle nalja ma proovin küll ära. See siis ju nagu vaha ;)

  1. Mul pole ühtki nokamütsi. Kindad on hea mõte :) Lumi ei hakka külge talvel. Idekas. Peaks bikiine proovima :D ei saagi märjaks kui ujuma lähen!

  2. Vankri oleks pidanud beebil üle tegema..siis poleks olnud vihmakile vajagi:)

 1. Kas ta mingit nö kilejast vms kihti ei tekita, et jalg hakkab rohkem higistama jalanõu sees?

 2. Tee talvel, sügisel ,kevadel õue riided ja jalatsid üle nii endal ,kui lapsel. Olen teinud ja palju kergem riideid hooldada. Muidugi mustust ei võta sisse, vaid pühi niiske lapiga puhtaks. Suurepärane vahend !

 3. Valgeid tekstiilist tenniseid võiksid proovida, et kas hoiab määrdumise eest. Huvitav, mitu pudelit keskmisele nurgadiivanile võiks kuluda?

  1. Ma lasin enda kollased Javerid üle, vaatab, kuidas vastu peavad :)

 4. Huvitav kui mürgine see kraam on? Ei kujutaks ette küll, et diivani üle sellega laseks ja siis seal kuidagi aeleks. Jalanõud veel aga muu…

Comments are closed.