#MyHitsAwards – kes on aasta juutuuber, ma ei saa aru?!

Ma tegelikult ei ole algusest peale väga hästi aru saanud, mis point sellel MyHitsAwardsil on/oli? Mingid suvalised kategooriat siit-sealt, suvalised nominendid, suvalised.. Kogu see värk on kuidagi nii lamp. Mis seos on MyHitsil influenceritega? Kas nad tahavad nende jälgijate hulgast endale kuulajaskonda kasvatada? End promoda? Okei, pole paha mõte, aga mis auhindade jagamine neile?

Influencerite jaoks on ju Playnupp, kus auhindu jagatakse. Meil on muusikaauhinnad, kus parimad lood, bändid, muusikud tunnustatud saavad. Ja nüüd veel mingi imelik MyHitsAwards, kus aasta algul jagatud tiitlid inimestel nö ära rebitakse ja uued parimad valitakse.

Ma tõesti ei saa aru. Mingi pudru ja kapsad. Parim muusikavideo, kes need viis nomineti üldse valis ja kuidas need tekkisid? Ma arvan, et meil on sel aastal ikka hulka rohkem muusikavideoid ilmunud, ei?

Ja kogu see kupatus – kategooriad ma mõtlen, on nii segane – parim artist, juutuuber, instagrammer, festival, muusikavideo, hitt jne. No enam segasem ei saaks kogu see valik olla. Mingi suvaline kogumik lihtsalt kokku pandud.

Mu meelest võiks olla üks konkreetne asi, kus auhindu jagatakse – juutuuberitele ja instagrammeritele Playnupp, blogijatele Eesti Blogiauhinnad, muusikutele muusikaauhinnad jne, praegu ma ei saa nagu üldse aru, kes siis on aasta instagrammer või juutuuber.

Märtsis sai parimaks juutuuberiks Hensugusta ja aasta pole veel läbigi, kui meil on uus aasta juutuuber. Samamoodi instagrammeriga, kas see on siis Liina või Liisa? Millised tulemused nüüd õigemad on? Kas Playnupp valis 2017 aasta järgi ja MyHits juba lõi 2018 aasta lukku novembri alguses?

Piinlik segadus igal pool

Aasta algul selgus parim muusikavideo, milleks oli Tommy Cashi „Surf“, aga nüüd hoopis lükkas NÖEP ta troonilt „TV-ga“. Mida?

Praegu seda lugu kirjutades, ma märkasin, et aasta artisti kohale kandideerisid ainult mehed… Nublu pani selle kinni. Samas kui aasta algul polnud keegi veel Nublust kuulnudki ja võitjateks olid hoopis Liis Lemsalu ja Erki Pärnoja.

Breakthrough of the Year – mis asjad siia kokku pandud on? Mida teeb siin Tuuled Muusikas/Intriigikogu näiteks? Nagu kuidas see siia teiste vahele sattus? Sest on Kanal2 eetris? Elinast, Otist-Martinist ja Saskiast ma saan veel aru – nad esindasid meid kuskil, aga mis Nublu tegi peale selle, et ta ei ütle kes ta on ja helikopteriga esinema sõitis ja ühe loo eest 2000€ küsib? See teebki temast breakthrough of the year?

Aasta juutuuberiks sai tegelane, kellest mina polnud elus veel kuulnud. No okei, ma ei ole sihtgrupp ilmselt ja Hensugustast kuulsin ka alles aasta algul kui ta sama tiitli Playnupul võitis.

Ja mis vahe on suures plaanis Best Artist on Instagram ja Influencer of the Year – kui tegemist suht samade tegelastega, kes popid instagramis?

Ja no parim oli muidugi aasta festival – paneme ikka ühte patta Weekendi ja Intsikurmu :D

MyHits Special Awards – see oli ilmselt kõige feilim, sest auhinna üleandja, aasta juht, Eesti Meedia juht, ei teadnud ise ka kellele ta mida annab. Kuidas see saab üldse võimalik olla? Ma saaks veel aru kui ta oleks mingi suvaline tegelane, kes tuleb auhinda üle andma ja ei hooma biiti, aga enda asja võiks nagu teada.

Samas, üldsegi, muidu olid laval noored, popid, särtsakad tegelased ja järsku oli ekraanil „Prillitoos“ – no offence, Sven Nuutmann. Aga tähelepanu vajadus ennast näidata oli nii suur, et mõtlesite, teeme ühe suvalise kategooria, anname mingi suvalise tiitli ja selle tuleb annab üle meie juht? No ok!

Ma ei tea, ma ei ole näiteks EBAt tehes kunagi mõelnud ise lavale ronida midagi jagama, ma pigem tahaks korraldajana olla tagaplaanil ja teha, orgunnida, kontrollida, et kõik toimib jne. Aga see selleks.

VIP värk.. nooooot!

Kuna ma veel üht samasisulist postitust teha ei taha, siis kirjutan siia ühe huvitava funfacti ka peo enda kohta. Saime meie teatavasti VIP kutsed. Mis on või peaks olema VIP?

Meie privileegiks oli siseneda tagant uksest, läbi kõleda koridori.. Saali kus olid kõik teised… VIP tähendas aiaga piiratud ala, mis oli mõeldud sajale inimesele, aga kutseid jagati kolmsada… Kus olid niksid-näksid, tasuta joogid, kasvõi vesi oleks abiks olnud.. Ühesõnaga, ma ei saanud aru, mis selle VIPi point oli? Nagu päriselt, ma ei ole sellist VIPi enne näinud. Isegi Põlva Life’s oli omal ajal VIP vägevam! #ouch

Soovitan järgmisel aastal Coca Colalt nõu küsida, nende jahipidu oli VIP!

Foto: Liisbet Saue

Õhtulehe videost ja galeriist saab ilmselt parema ülevaate :) Süüa oli ikka mägedena ja jook voolas ojadena. Oli max fun!

Ühesõnaga, mu jutt sai ilmselt sama segane kui MyHitsi point. Või teie olete sellest aru saanud? Mis selle asja point on? Kas sellised auhindade jagamised võiksid jääda ikkagi nii nagu nad siiani olid – et muusikutele muusikaauhinnad, blogijatele EBA, juutuuberitele Playnupp, tele- ja filmi jaoks EFTA, meelelahutustegelastele Kroonika auhinnad jne.

19 thoughts on “#MyHitsAwards – kes on aasta juutuuber, ma ei saa aru?!

 1. Täpselt, ei saanud ka mina (ega ka mu mees) aru, miks seda auhinnagalat korraldatakse. Ilmselt Loora idee (vähemalt jäi selline tunne)? Okei MyHitsis nii palju kui kuulen käib iga nädal mõni sots.meedia staar külas, aga kas annab see ka alust auhinndateks,ei tea.

  Nõustun, et võiks jääda eelevad üritused pole vaja mitu korda aastas korraldada sama sisulisi auhindu samadele inimestele.

  Minule jäi tunne, et mindi suure hooga tegema, aga välja ei tulnud.

  1. Haha, minu idee see kohe kindlasti ei olnud. :D Ma olen väga väike kärbes suures firmas, kes nii suuri asju ei aja. Korralduslikust poolest aitasin sotsiaalmeedia inimestega suhelda ja tegelesin sotsiaalmeedia kajastusega. :) Igaljuhul alati saab paremini ja usun, et Marimellide otsekohese kriitika all on ka mõned punktid, millega kõik saavad nõustuda.

 2. Telekast oli minumeelest väga äge vaadata ja powerit ja potensiaali oli. Kategooriaid võiks veel rohkem laiendada ja teha megashow. Ongi mõnus uuenduslik.

  1. Mis siin uut oli? Võtta teiste sissetöötatud asjad ja hakata nö kandadele astuma või mis uuenduslik oli? Kategooriad mis teiste nö brändide all juba olemas?!

   Ma vaatasin täna telekast ka, kaamerapilt oli küll tihti väga halvasti valitud. Näitas tühje kohti. Valgus läks välja kui õhtujuhtidel oli jutt pooleli. Aga Meelis blogib sellest lähemalt!

 3. Ma mõtlesin sama, et mis ometi on selle ürituse point. Okei tulevad esinejad ja teevad vinge show, miks mitte, aga auhindade jagamisest ei saa mina samuti aru. Nõustun, et kategooriad olid väga seinast seina ja nii mõnegi puhul jääb arusaamatuks, et mils myhits seda auhinda välja annab.

 4. Noo, playnupp oli väga piinlik ja parem kui olemata oleks olnud. Valus vaadata. Myhitsi oma kõvasti parema teostusega, kahju, et keegi teid punase vaibaga vip alale ei viinud, aga te ei saa võrrelda end 16. aastastega. No offence

  1. Me olime vipis ju :D
   Aga PN oli viimane kord piinlik küll. Ei tea, kas õpitakse ja tehakse paremini või pakib pillid kotti?

 5. Ei saanud aru üldse. Enamik artiste olid täiesti tundmatud,kategooriad arusaamatud ja ega neid eriti polnud kah.Ja üldse mis kogu ürituse sisu olema pidi?Saatejuhid jätsid ka suht tuimaks. Ainus mis vaadatav oli-oligi esinejad .Ega ma nendest juutuuberitest ei tea mõhkugi ,aga arvasin ,et myhits paneb rõhku muusikale Olen kivi all elanud Postitus igati õige ! Nõustun.

 6. Telekas oli väga kihvt vaadata. Kindlasti tegi eilne show ära kõikidele playnuppudele, muusikaauhindadele jne. Väga palju oli panustatud lavashow-sse ja palju esinejaid oli kokku saadud. Ja noh muidugi viimasena üles astunud Sigma – wow! Polnud enne nende suur fänn, kuid nüüd hakkas kohe VÄGA meeldima.
  Väga meeldis ka see, et see jagatagi aasta tegijaid novembrikuus. Minu jaoks on alati jäänud absurdseks see aasta alguses jagatav muusikaauhind – kuidas saab aasta alguses ära öelda, mis on aasta laul 2018 nt kui teeerve aasta on veel ees?
  Kogu üritus jättis väga erapooletu ja värske mulje. Loodan, et nad järgmisel aastal uuesti tulevad ning lisavad veel nominatsioone.

  1. Järgmise aasta piletid müügil. Vast ikka tulevad :)

   Tavaliselt aasta algul jagatakse ju nö eelmise aasta eest, mitte jooksva. EBA on sama aastanumbriga, aga tegelikult tunnustame nö eelneva eest.. lihtsalt auhindade nimi on aastaarvust tulenev. Nt aasta uustulnuk on EBA2019 raames see, kes alustas blogimist vahemikus 1.01.2018-31.12.2018

 7. Seda suutis telekast vaadata vaid mu teismeline laps. Ei saanud teemale mina pihta.

 8. Aga minnes sinna te ju teadsite kategooriaid ja nominente? Te sheerisite mu meelest seda linki siinsamas blogis ja siis oli kõik vabsjee kui äge, kuidas nüüd kohal käies selline šokk oli?
  Samamoodi te olete ju varem ka näinud, millega on tegemist auhinnashow näol.
  Ma ei saa aru, kuidas see kõik teid üllatas? Et seletage pliis lahti – millist üritust te siis eeldasite sealt tulemas?

  1. Vt eelmist postitust. Ma arvasin, et tegemist on mingi glamuurse redcarpetiga, seda enam, et algus oli vägev – kutsed nimeliste ketside näol jne

   Ja kui ma väga aus olen, ma ei süvenenud varem, mis kategooriad ja mis ja kes.. tundus, et äge pidu tuleb :)

 9. Segane värk jep! Et kui nt oleks tegemist vaid selle muusikaga, mida MyHits laseb/reklaamib jne..siis oleks arusaadav, kust need nominendid tulid. Aga sellised nagu intriigikogu või Tänak ja Järveoja..nagu mis seos on nendel MyHitsiga, aga juu korraldajad ikka teavad..vist :D.

 10. Mulle jäi lisaks täiesti arusaamatuks, miks kõik tiitlid/kategooriad olid inglisekeelsed. Üksikute sõnade nagu influencer kasutamine ei häiri aga need of the year’id küll.

 11. Mul olid ka vip piletid, aga kinkisin ära noorematele :) nemad olid väga sillas. Ma aimasingi, et see on teine sissepääs, kust olen sada korda sisenenud muudel puhkudel + suupisted, mida kõikidele ei jätku.

  Tavaline vip. Aga ise poleks küll 90*2 maksnud selle eest.

  Üritus tundus tvst ülipro, eriti kui ma oleks nii 15-20 a noorem.
  Mulle muidu tvst päriselt ka meeldis. Ma pole sihtrühm.

 12. Ma juhtusin vaatama ainult seda kohta telekast kus hõigati välja Ott Tänak ja mõtlesin et mis see on mingi “spordiaasta tähed” ve..? ja klõpsisin edasi :D

Comments are closed.