“Naabrist parem” – kas meie võimalus?

“Naabrist parem” tuleb jälle. Ma eelmisel aastal juba mõtlesin kandideerida, aga nägin, et see salvestusperiood oli siis kui meil oli reis planeeritud, ja ma ei kandideerinud. Täna hüppas see “registreeri end saatesse” jälle ette ja ma hakkasin mõtlema, kas see ongi meie võimalus?

Ma olen täiega kahe vahel, kas panna end kirja või ei. Aega meil ju justkui oleks ja abilisi leiaks ka, et mingeid töid teha. Ja ilmselt leiaks lapsehoidja ka võtte-aegadeks. Kusjuures, mul meenub, et oleme isegi kunagi ühel paaril aidanud parketti panna seal saates, aga see selleks…

Ma ei suuda otsustada, kas ja mis, mis on plussid ja miinused? Enese proovilepanekust, aja manageerimisest ja meievahelisest virr-varrist ma nii väga ei räägigi. Sellega saaks me hakkama.

Pluss – meil oleks aega seal osaleda ja ehitada ja jebida

Pluss – meil on blogilugejad ja fännid, kes aitaksid meid kui abi vaja (ma loodan)

Pluss – meil on nii nunnu laps, et ta sulatab kindlalt televaataja südamed ja me saame paar lisahäält

Miinus – ma tean kuidas tele töötab, ja on kaks varianti, kas meid tehakse sellisteks nagu me oleme (normaalsed ja toredad, kes tunnevad need teavad, eks), või monteeritakse meid laus lollideks (noh, nagu see abielusaade ehedalt tõestab)

Miinus – mind isiklikult üldse ei tõmba ekraani sinna poolele (ma parema meelega toimetaks midagi)

Miinus – me ei saa just seepärast, et oleme “kuulsad” (tark muidugi valiks meid just seepärast)

Miinus – ja kõige suurem miinus – okei, me võidame, ja mis saab edasi? Ma olen aru saanud, et see korter ja saatevõit on nö panga silmis sissemaks, aga kust see ülejäänud raha võetakse? Hetkel seis sellessuhtes sant, et Meelisel haigusleht, mul sissetulekut pole (jaja, oleks võinud varem mõelda, ma tean) – me ei saa ju mingit laenu. Seega peaksime siis oma tehtud korterist ikkagi loobuma?

Seega, ma ei teagi, kas osaleda? Ehitada veri ninast välja ja to tha max pühanduda asjale, mis ei pruugi minu omaks saada. Teha see kellelegi teisele või veel hullem, et pärast saadet nö buldooseriga korterist üle käiakse ja see jälle lihtsalt neli seina on. See pole miinus, see on risk, et teeme, aga ei saa. Okei, kes ei riski, see šampanjat ei joo, aga ma kardan, et saaksime seda aega natukene mõistlikumalt kulutada seljuhul…

Mis teie arvate, kas peaksime kandideerima või ei?

56 Comments

 1. Jaa, muidugi kandideerige! :) Kui teid valitakse, siis ilkujaid tuleb niikuinii selle pärast, et te olete “kuulsad”, aga olgem ausad, seda saadet vaatavad ju nii paljud inimesed, kellest suurem osa tõenäoliselt teid ei teagi. Mida ma mõtlen on see, et blogi annab kõigest väikese eelise (häälte mõttes) ja seega ei oleks kuidagi”ebaaus” vms teiste osalejate suhtes… Aga mina igatahes hoiaksin teile väga pöialt ja tegelikult pole üldse mõtet mõeldagi plusside/miinuste peale. Mittekandideerimise puhul olete kohe n-ö kaotanud, aga kandideerimisel võite lõpetada oma koduga, mis on täpselt teie nägu. :)

 2. Kui jääbki takistuseks see rahapool, siis ei tasu oma energiat ja aega sinna raisata- see on kindel asi, mis olemas peab olema, ka eelnevatest saadetest on suure südamevaluga oma kätega tehtud korterist seetõttu ilma jäädud.

 3. Kõigepealt kandideeri, te ei pruugi valituks saadagi ju. Kui valituks osutute, siis alles mõtle, et kas minna või loobuda :) Muidu mõtled praegu üle ja vaevad end ilmaasjata, sest kui peale paari magamata ööd tuleb otsus, et osaleme, siis tuleb veel ka valituks saada ju, seega see peamurdmine võib osutuda täiesti mõttetuks ajaraiskamiseks, sest ei saanudki saatesse. Seega, kõigepealt kandideeri, saa valituks ja siis mõtle, et kas minna või mitte :)

  1. Minu arust ka, kandideerige ja vaadake kas üldse valituks osutute. Siis mõelge edasi. Kindlasti uurige, mis tingimustel korteri saate KUI võidate, kas olete selle külge laulatatud või äkki tohite selle edasi müüa (mingi summa eest a la sissemaksuosa).

 4. Kandideerida ju võib. Kui valituks osutute, siis on aega veel ära öelda ja ümber mõelda. Ei pruugi ju üldse valitukski saada :)

 5. Muidugi osalege! Kaotada ei ole teil midagi! Võita aga küll. Kui saadet ei võida, siis on teil olemas kogemused ja teadmised, mis kuangi aitavad teil oma kodu remondil/kõpitsemisel kaasa, uued tuttavad konkurentide näol. Ja kui võidate, siis on super ja selle aja jooksul võib nii mõndagi juhtuda, et laenu saate! Nagu öeldakse: kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!

 6. Ma arvan, et selle viimase ehk suurima miinuse osas tuleks selgust saada (saate tingimused konkreetselt + teie võimalused) ja see peakski saama otsustavaks. Kui on ette teada, et teil selle mänguga reaalselt oma kodu võita pole võimalik, siis ei ole ka ju väga mõtet oma energiat sinna kulutada. Kui just niisma meelelahutust vms oma ellu ei otsi…
  Aga laps on teil muidugi nunnu :)

  1. Kahetoaline on parem kui ühetoaline ja kui nad mingi võimalusega saaksid selle endale lubada, saaks nad selle tulevikus maha müüa, et midagi suuremat võimaldada. Praegu pole ju mingit kinnisvara hinge taga.

 7. See piirkond on minu meelest väga äge ja tutikas lasteaed on kohe arenduses sees. Ja lisaks ma usun, et te teeksite sinna disaini poolest midagi tunduvalt sobivamat ja unikaalsemat. Eelmise hooaja “maamaja-shabby” stiil nendesse modernsetesse hoonetesse kohe üldse ei klikkinud. Pealegi olid osalejatel täpselt ühte auku stiil.

 8. kui see saade hakkab ja toetus ja mehel olukord nagu on..kuidas te siis hakkama saate kui sissetulekut pole ja töötate kodu nimel mida võibolla 25 protsendi tõenäosusega saab kui nt neli paari on seal. Ning kindlasti, mingi pangasissemakse on võibolla paarkümmend protsenti ja siis tuleb laen võtta ja ise tasuda kõik see ülejäänud summa. Maha kindlasti sisustust ei lammutata, keegi teine saab lihtsalt ilma sisekujunduse vaevata uue kodu endale, kui just ümber ei lase teha ja nad panevad veel võibolla hinna juurde..teie arvelt..et ise nad ei pidanud midagi juurde tellima.
  eks otsuse peate ise vastu võtma ja vaatama, kas valitakse teid välja ja kas tahate jälle olla lapsest eemal.

 9. Minu arvates oleks see super võimalus. Ses suhtes, et kandideerige ikka ja see pangalaenu küsimus ja kõik muud küsimused, mille pärast põete, kas ikka sobite jne, siis see tuleb kõik castingul välja ju. Vaevalt nad valivad saatesse paarid, kellel pole peale saatevõitu oma remonditud korteriga miskit peale hakata.
  Ainus, mida mina soovitan järgi uurida, on see, et mis on minimaalne tubade arv… Sest kuna seal ei ole nii, et saate 2-toalise korteri ja siis ehitate nii nagu ise tahate, vaid see ettekirjutus on minu teada küllaltki ränk. Pärast on nii, et teete köögi, elutoa ja magamistoa, aga kuhu laps magama läheb või vanemad? Kõik ühte tuppa? Ma kunagi kirjutasin ka sellest. Siin:

  http://www.puhtapime.ee/2016/05/naabrist-parem-kuhu-nad-lapsed-panevad.html

  Aga igal juhul mina soovitan küll anda võimaluse ja usun, et paljud fännid oleks toeks ja I promise – mõned hääled oleks teil minu poolt ka juba soolas, nii et tehke ära! ;)

  1. No loosiõnne värk ilmselt, kas saame 3toalise ja ma arvan, et castingult võetakse välja need kes draamat tekitaks, mitte kes maksejõulised oleks :D

  2. Eelmine aasta ju vähemalt olid kõigil 2 toalised. Ise mõtlesin eelmine hooaeg, et sellest emast kes lastega kolida tahtis oli ikka väga kahju kui ta nägi seda… Saatesse mineku kohapealt arvan aga, et kui tead, et pangast vajaliku laenu niivõinii ei saa (sest see on ju öeldud juba, et 20% sissemaksu ale saab võitja, ise peab pangaga majandama) siis ei ole mõtet seda meeletud aega ja energiat ja olgem ausad ka isikliku raha sinna alla panna. Ma olen üsna veendunud, et nii mõnigi asi ostetakse ja tehakse ikka oma raha eest ka. Ehk päris jõhker kui mitu kuud seal hullult möllad, siis veel võidad tänu suurele hulgale fännidele aga siis laenu ikka ei saa.

 10. Kas on mõtet oma aega ja energiat KAHEtoalise peale kulutada?

  Kuna ise elan selles majas, kus eelmine hooaeg toimus, siis tean, et päevad olid pikad ja pingelises, mõnikord töötati öö otsa.

  1. Pärast saab kindlasti tube ka vahetada või mingi võistluse käigus teise suurema korteri endale valida.. nagu ikka :) Isegi kui loosiga ei vea siis tuleb kohe mingid võistlused võita, et lootus kolmene saada on ikkagi.. või võib selle ka kaotada :D Et tuleb ikka koguaeg pingutada.

 11. Muidugi proovige! Tööl ei käi, aega oleks… ma kindlasti hääletaks teie poolt. Ehk see ongi saatus, kuidas oma peansaamaomakoju2017 unistus täita?
  Kivisaar on ülinõme saatejuht, aga teie pärast vaataksin küll :) Ja hääletaks ka.

 12. Minge muidugi! Olen Teie kodu leidmist ja mõtteid jälginud ning arvan, et haarake võimalusest kinni – olete igati asjalikud ning tublid noored! :)

 13. KIndlasti proovige. Äkki õnnestub kolmetoaline saada ja no kui ei õnnestugi, küllap saab ka kahetoalisega midag välja mõelda (kuigi mulle tundub ebavõrdne saates osalejate suhtes, et osad peavad kaks tuba ehitama-kujunama ja osad kolm. Koormuse vahe on ju päris suur). Ilmselt teie blogi ja tuntus on saatesse saamisel nii plussiks kui miinuseks. TV3 ja saade garanteeriks endale teie näol püsive lisakajastuse saatele nii blogis kui ilmselt ja lehes kirjutataks saatest rohkem kui te seal osalete. Samas võib see ka miinuseks olla, sest palju hakatakse rääkima kuidas kohe ongi siis võitja kindel, sest rahavahääletus pole aus ja bla-bla-bla.
  Aga mina kindlasti teie olukorras kandideeriks ja kui tuleb võit ja tõesti laenu ei saa, no palju sul neid lugejaid on, igaüks 2-5 eurot ja suhteliselt ongi korteriraha koos. Ma pole suu suurim fänn aga loen tihti ja isegi kannaks vabalt sulle see mõned eurot ja kindlasti poleks ma ainuke. Nii et kui ei proovi ei saa ka hästi minna. Ikka ise tuleb endale uksi avada ja äkki see ongi see avanev uks kui meelise haiguslehe ja ta ema tagatise mitte andmisega teine uks sulgus.

 14. Kahe otsaga asi. Ühelt poolt – kaotada pole ju suurt midagi. Samas kui pank teile laenu ei anna, siis ega te seda korterit ju ka hiljem endale ei saa ja sellest oleks hirmus kahju…. panete oma energia korteri alla ja siis lõpuks ei võidagi või kui võidate, siis pole raha, et korterit endale osta..

  1. Kaotada on mu meelest oma aeg ja raha, sest kui ma õigesti asjast aru saan, siis kui eelarvesse ei mahuta, tuleb edasi sisustada ja remontida oma kulude ja kirjadega. Raha aga niisamagi juba ära paigutatud, nii vähe või palju kui teda siis parasjagu ka on. Mu meelest see võimalus, et vb võidavadki, on ikkagi väike. Kui hääletajaks on televaataja, siis on selle korteri tegemine justkui televaataja jaoks tegemine. Ja kui tahad liiga enda moodi teha, ei pruugi vaatajale enam meeldidagi ja unista edasi oma võidust. Ning ausaltöeldes kui ka võidaks, siis sorri, aga mis võit see pangalaen ka oleks. Kas keegi seni võitnutest üldse on ise oma võidukorterisse elama jäänud? Pigem on laenumaksed üle jõu käinud ning sellest üldse loobutud. Ehk et minu meelest ainus võit, mis seal olla saab on lihtsalt kogemus mingisugune, enda proovilepanek vms. Ja noh, vb lahutab enda meelt ka mingis sellises projektis osalemine.

 15. Muidugi tuleb proovida, kui alustada mõttega et sellest asjast ei saa asja, siis ei saagi. Olukord teil ju võib muutuda ja äkki on sellist ühist pingutust Meelisele vaja paranemiseks üldse, kistakse tavarutiinist välja ja küllap juba hääletatakse ka Teie poole , kohe pange kirja ennast, abilisis leiate iga kell.Kindlasti tuleb ka negatiivset tähelepanu ja õelate inimeste kommentaare aga see tuleb üle elada, see on EESTI ;)

  Hakkan juba praegu pöidlaid hoidma Teile ;)

 16. samas selle kuulsusega on ka see, et siis võibolla peetakse jälle ebaõiglaseks teiste suhtes” või pannakse saatesse pulli pärast n.ö
  ei tea
  see fännibaas ja hääletamine on kahe otsaga asi
  ise mai fänna kedagi, seda inimeste n.ö kriitikat jms teie poolt mai seedi, a teised tekstid on teil enamvähem (pigem ajaviide korraks, netis ringi vaadata) ning ühtegi saadet ma eriti ei vaata, ammugi ei hääleta
  hoian niigi vähest raha
  a eks inimesi ole erinevaid
  ja ongi nii, mis mulje jätate ja mis mulje lõigud teist saade jätab. ma pole seda abielu saadet vaadanud a meedias on igast jama ja peksu täis. et veider, milleks see kõik.

 17. Ma kindlasti vaataks seda saadet, kui teie osaleksite. Alati arvatakse kellesti midagi halvasti, aga iseenesest see saade kindlasti ei kütaks kirgi sellisel tasandil nagu Liisa ja Heleni saade. Mina vaatan seda sellepärast, et näha erinevaid lahendusi ja saada ise mõnigaid sisutus/kujundus mõtteid.

  The one who does not take risks, does not drink champagne!

 18. Ehh. Kas te tõesti arvate, et saatesse valitakse esiteks inimesi ilma taustauuringuta (ehk neid, kel nagunii sissetulekut pole) või siis võitja valitaksegi ausalt, mitte ei lepita n-ö kaadri taga kokku, kellel ost kõige reaalsem plaan tundub.

  1. Ma arvan, et sissetulekus kindlasti asi pole. See on reality – seal valitakse karakteri järgi..

 19. Kui ma oleks teie asemel, siis ma ilmselt ootaks, kuni mõlemal stabiilne sissetulek ja võimalus kodulaenu saada suurem. Tundub mõtekam siis seda energiat sinna remondi alla panna. Selle ajaks ilmselt Hedon ka lasteaiaga harjunud.
  Neid saateid tuleb veel.

 20. Minge siis järgmine aasta, kui olete juba laenuvõimelised. Muidugi on vaja 85% korteri hinnast ise tasuda ja see on kindel fakt.

  See aasta võiksite kandideerida mingisse raha võitmise saatesse :D Ma küll ei tea, kas selliseid enam korraldatakse. Mingi pereviktoriin, miljonimäng jne :D

 21. Mina ei soovita.
  Oletame, et saate saatesse. Mis edasi? Seal on vaja reaalselt tööd teha, kas olete remondiinimeste tüüpi? Teil laps vaja samaks ajaks kuskile panna.
  Ja ma ei ole vaadanud uue hooaja kortereid, aga eelmise aasta omad olid küll üle hinnatud. Mis seal saates võita sai? 20% korteri hinnast? Te leiaksite samaväärse korteri samasuguse, miinus 20% hinnaga. Või veel enam – loosiõnn ei pruugi teile naeratada ja te ei pruugi kolmetoalist saada. Selle oletatava võidukorteri hinnaga saaksite kindlasti kolmetoalisegi.
  Lisaks põhineb su optimism eeldusel, et te võidate. Võib-olla on kellelgi veel armas laps? Miks eelmise saate osalised võitsid?
  Ma ei taha su indu küll maha tõmmata, aga selle võidu hinnaga (raha, energia, aeg, närvipinge) saaksite palju ägedama (suurema) oma kodu.
  Mõtle sellele, mida sa saad või millest ilma jääd, kui te ei võida.
  Aga kui kripeldab, siis ankeet saada ikka ära.

 22. Mina isiklikult arvan, et teil pole see aasta mõtet. Oletame kui te oletegi osalejad, siis hakkavad igasugused meediaväljaanded teile nö puid alla andma ja ega ka negatiivsed arvamused tulemata jää. Arvestades, et teil mõlemal on hinged päris katki siis kas on mõtet praegu realityga end siduda? Võtke asja rahulikult, puhake ja üritage terveks saada. Ma ei kahtle üldse, et te remondi ja asjadega hakkama ei saa, kindlasti tuleks teil vinge elamine ja lahe oleks teile kaasa elada, aga just see tagasiside võib teile kaikaid kodaratesse visata. Kui tunnete, et see on see, mida tegema peate siis muidugi go for it ja hoian pöidlaid pihus : )

 23. Mina oleksin teie poolt ja usun, et teil tekivad ka rahalised vōimalused oma korter ära osta.

 24. Loogish et proovige.Mina igatahes hoian pöialt,nagu näha pakatad Sa jälle energiast ja haara ohjad!

  Pohh see telest tulnud kuulsus mida “määritakse”,see kestab max 1 kuu ja siis on rahvas unustatud;)
  Olete väärt miskit positiivset, peale kõike seda mis loen igapäev siin (väike lohutus, minu abikaasa sünnitanud inimene on veel hullem).
  Äkki naeratab õnn:)ja never say never äkki saategi OMA KODU!

 25. Loen sinu blogi igapäev ja otsustasin nüüd sõna võtta :D. Mina arvan, et Te võiksite kindlasti kandideerida, kui osutute valituks, siis mõtlete edasi. Äkki saate selle 3-toalise ja kõik loksub paika aja jooksul. Seda reklaami nägin, siis esimene mõte oli, et see ongi täpselt Teile. Minu hääle võidaksite kindlasti. Nagu öeldakse kes ei riski see šampust ei joo!

 26. Mis siin veiderdada – paistab ju, et tahate minna? Korterisaamise väljavaatest pole ju mõtet rääkida – kui on selge, et te laenu ei saa, siis sellega ongi kogu moos. Mina ei näeks küll mingit mõtet minna ja rabelda, teades ette, et oma kodu ei saa sellest ka võidu korral. Kui aga reality-kuulsus ikka meelitab (ütled, et ei taha, aga leiad ju siin kommentaarivastustes kohe põhjusi, miks peaks – järelikult siis ikka tahad), siis muidugi.

 27. Kui te pärast ei mõtle, et “what if”, siis let it go ja ärge kandideerige. Kui pärast see mittekandideerimine kripeldama jääks, siis proovi:)

 28. Mina ei soovitaks osaleda. Nagu eelmisel aastal näha siis nad tegid vahepeal 16h tööd järjest. Kas olete selleks suutelised? Vb jah, Aga kui Meelisel depression siis võib-olla Ei mõju asi hästi. Küll siis uudised otsivad teid üles Ja meedias kajastub depressioni asi Ka. Teiseks kodu otsing Ei käi niiet ops selle võtame, minu arust vähemalt. Ja see korter Ja need planeeringud mõttetud, palju paremaid saadaval. Mina Ei tõmbleks, eelmine aasta olid seal enamasti noored, kahju neist, kes Ei võitnud. Süvendab edasi deprekat. Aga teie elu, kui tahte meeletult energiat alla panna, palun, Aga olege valmis Ka kaotama võidu võimalus 25% , kui 5 paari.

 29. Mina ei kandideeriks, kui ma tean reality lepingutingimuste järgi, et võidu korral ei saaks ma ikkagi seda võitu endale realiseerida – et pank nagunii laenu ei annaks. Isegi kui see pole takistus saatesse võtmisel, siis töö on ränk ja lisaks ei tea sa ka ette, mismoodi sinust see telepilt seal kokku keeratakse (oled sa kunagi näinud üdini positiivset kuvandit kellestki?). Seda saadet ei tehta selleks, et keegi võidaks – seda tehakse ainult vaatajanumbrite pärast. Minu arust oleks see ju eriti hale, kui lähed, võidad ja siis pead nukralt lihtsalt kõigest loobuma. Mis see point siis saatesse minna üldse on? Oletame, et sa saaksid siiski pangast laenu – kas need korterid on asukohalt ok ja kas nende hind vastavalt turule on ka ok – st. et sinu enda laenusumma on ikka mõistlik antud elamise eest? Kas korterite planeering on ok? Samuti tahaksin mina enne teada, et kui ma võidan, võtan laenu ja vormistan võidukorteri enda nimele, siis millised piiravad tegurid on korteri mahamüümiseks või vahetamiseks. Minu teada ühel hooajal oli lepingus sees piirav tegur – osalistel ei olnud võimalust kohe korterit maha müüa või oli seal klausel, et mahamüümisel läheb kaotsi see võidu osa ehk sissemaks. Mingi värk seal oli.
  Ühesõnaga – kui enne saaks tutvuda kõikide saates osalemise lepingutingimustega ja saaks kindla info ka pangast, siis ma mõtleksin osalemise üle eelkõige sellele järgi. Lihtsalt niisama ma saatesse ei läheks -kui saatetegijad teavad juba ette, et teie nagunii võidu korral ei vormistaks seda ära, siis nad kasutaksid teid ära intriigide kiskumiseks, niiöelda mängiks teiega kus vähegi võimalust oleks. Meedia ei ole teie sõber varem väga olnud – pigem kipute alati olema meedia hambus negatiivsemate asjadega ja ma kardan, et ka seekord võib nii juhtuda. Aga need on minu mõtted ja minu argumendid. Sina pead ikka tegema enda ja Meelise soovide ja mõtete järgi. Kusjuures küsige ka psühholoogilt, mismoodi selline reality võiks mõjuda Meelise depressioonile – kas pigem positiivselt või negatiivselt.

 30. Kõik hõiskavad, et kandideeri AGA…. ma kahjuks pean selle mulli purustama, te lihtsalt ei saa nii palju laenu, et seda kohta osta. Isegi, kui see “sissemaks” on olemas.

  Ma ei mõtle seda õelalt, aga pank vaatab paberit ja seda, mis mustvalgel kirjas on. Kogemuse pärast võite muidugi minna, aga kodu saamise mõttes on ta selline lootuse andmine ainult.

 31. Mina hääletaks kindlasti teie poolt. Eelmise hooaja korterid olid nagu ühe ajuga tehtud, teil oleksid kindlasti teistsugused lahendused, juba seda oleks huvitav vaadata. Kindlasti kandideerige!

 32. Tasuta tööjõud ja meelelahutuse produtseerimine (st. telekanali ärihuvi). Võitjaid on seal mitmeid, aga kahjuks ei ole selleks osalejad. Kes laenu saab, saab seda ka ilma taolise saateta. Kes ei saa, ei saa seda ka selle saate läbi. Tõesti ainult tühi lootus mu meelest. Rakenda energiat ja ideid parem reaalsetesse asjadesse, mis kuhugi viivad.

 33. Kas te tahate seda stressi perele. Kui kahtled ju siis pole päris õige.
  Blogile oleks samas kasulik.

  1. Jep! Ilmselt ei osutunud valituks, sest 19.03 anti nö teada, kes järgmisesse vooru pääsesid :) jäime vist hiljaks ka.. 19ndal saatsime :D

Comments are closed.