#nädalavahetus: UMF hoovikohvik + paar arvustust

Tänavune nädalavahetus läks suuresti Uue Maailma Tänavafestivali lainel ja kuigi ma tahaks esimest korda kiita korraldajaid, kellega meil mitte mingit teineteise valestimõistmist esimest korda polnud, siis tahaks ma ühtlasi ka neile südamele panna, et aitab. Palun ärge tehke Savisaart ja saage aru, millal on õige aeg lõpetada. See festival vajab pausi või suuri muutusi.

Suures plaanis on igal nädalavahetusel mingi festival, iga kuu mingi hoovikohvikute triangel ja see asi hakkab ennast ammendama. Seda andis tunda ka tänavune festival, kus öelge mis te tahate, oli kordades vähem inimesi kui varem.

Eelmiselgi aastal veel kell 12:30 oli VÕIMATU Koidu tänavat läbida, täna jalutasin ma sealt läbi viie minutiga. Kauplejaid oli vähem ja minu jaoks oli uus nähtus vaid Maitsete Majakas, kust ma peekoniga soolakaramellikastet ostsin ja mina, kes ma magusat ei sööks.. ma sööks terve purgi korraga ära. Üldiselt ikka samad vanad head nii toidu- kui pudukaupade pakkujad. Ei midagi uut. Festivalilt festivalile. Välja arvatud Napsie, kes pole varem sellistel üritustel osalenud.

PS! Koodiga marimell on kuu lõpuni kõik -25%! Šopata saab siin!

Palju teenisime?

Tahate ausalt teada? Ma mõtlesin, et oo, oleme in middle of the festival, kui 1500€ teeme, oleks vapsee normaalne. Seda enam, et plaan oli ju – UMFi kasum = Berliini reis. Noh, Berliinis me paljaks ei jää ja söönuks saame, aga 1500 oli ikka vapsee ennatlik. Kuigi, ma ütlen, eelmisel aastal oleks me 1500€ vabalt teeninud kui oleksime tänaval olnud. Tonn tuli ära koos kaardimaksetega. Lubage ma elan omas mullis edasi ja mõtlen, et me teenisime normaalselt. Kui kulud maha võtta (tooraine, keskkonnasõbralikud nõud, telgid, lauad, lapsehoidja jne), siis tegelikult ei saaks ühele Tai lennupiletitki!

Suppi, mida me igal aastal oleme liitrite viisi müünud, sel aastal ainult 20 liitrit. Mis on suures plaanis ok, sest rohkem mul ei oleks olnudki, aga arvestades varasemaid aastaid.. Okei, see selleks. Keegi küsis, et kas ma olen kuskile kukkunud oma hinnakirjaga..

Meie hinnad olid jumala okeid. Nagu täna ringi jalutades, keskmine hind oli 8, 10 oli jumala okei “prae” eest küsida. Eelmisel aastal, või oli see üleelmisel, ostsin mingeid praetud räimi leivaga, maksid 3€, sel aastal maksid need 5,50. No ühesõnaga, ma kõndisin suure kaarega mööda. Karri klubis oli kollane karri 6€, aga kuna ma olen seal varem söönud ja mingit maitseelamust ei saanud, siis ma ei hakanud lihtsalt ostmise pärast ostma, kuna seal kõige soodsam oli.. Käisime hoopis Grenkas, aga sellest hiljem..

Kellegi teise hindade silt

Meie Pad Thai oli suur ja minu õnneks, “parem kui Tais”. Meil käis nii palju selliseid inimesi söömas, keda ma teadsin, kes armastavad Tai toitu ja ma nats kartsin, et äkki nad on seal paremat saanud.. Käis väga palju võõraid kes andsid tagasisidet, et maitse oli imeline. Ma usun neid :) Ma tean, et maitse oli super.

Pelmeenisupp, vana hea, seda osteti, aga mitte nii palju. Kindlasti rääkis meie kahjuks ka ilm, sest varem oleme oma kuumade suppidega just vihmaste ilmadega hästi müünud. Aga mis me ikka halame. Elu läheb edasi. Festival kui toimub, siis lihtsalt ilma meie hoovikohvikuta.

Meie täname!

Meie #dreamteam on olnud aastaid imeline!

Pühapäeval käisime ise uudistamas

Nagu ma juba kirjutasin, mingit erilist elamust kogu see värk mulle ei pakkunud. Ma ei teagi, kas asi oli tõesti selles jooksus, et rahvast nii vähe oli? Täna oli ka Nõmmel mingi hoovikohvikute värk.. Ma ei tea, hipsterid on tüdinenud neist üritustest mulle tundub. Iga nädal teeb mõni tänav oma festivali, siis pole nagu enam see. Ja no kui rahvast on vähe, siis olenemata trikitajatest ja muusikast, ei olnud seda mõnusat festivali vaibi.

Aga ühe tiiru me tegime ja.. Sain Hedonile lasteaeda 5€ga POPi õuepüksid, win! Sain purgi karamellikastet, win! Sain alpaka villast villasedsokid. Punased. Win. Ja ostsime neli Tere kohukest, mis osutusid jumala maitsetuteks plönnideks (olenemata sellest, et need sisaldasid maitse- ja lõhnatugevdajaid). Sad. Saan Valio Delishi rahus edasi vitsutada ja ei pea salaja poest Tere tooteid ostma :D Videot saab siit vaadata, kuidas ma karamellikastmest orgasmi saan ning Meelisel üldse rääkida ei lase.

Õhtusöögile läksime meie lähedal asuvasse Grenkasse, mis on siin juba mitu aastat olnud, aga me polnud never sattunud. Naapripoiss viis sünnipäeva puhul välja. Hedon oli nii suuremeelne, et ühe eile allesjäänud sõõriku andis hommikusöögile tulnud naabripoisile kingituseks :)

Aga Grenkast rääkides. Siis mingi ülipopp koht. Reserveeringut on vaja! See oli puupüsti täis täna kell neli. Ja pidi pakkuma häid hommikusööke ja pidi ka siis rahvast täis olema. Mina polnud varem sattunud, ei hommikul ega õhtul. Ma ei teanud, mis see grenka täpselt olema peaks ja tellisime kõik erinevaid. Mina sõin pardiga, mis oli imehea. Juurviljad olid veidi liiga üleküllatud selle suvalise sweet&sour kastmega, aga muidu olid toidud kõigil suures plaanis maitsvad ja portsud olid suured. Hinnad odavamad kui festivalil. Magustoidud seevastu olid alla keskmise. Napoleponi kook oli hullult kuiv ja taignane. Gustav Gafe on maitsega ära hellitanud, pole parata.

Pilte pole. Üle saja aasta sai väljas käies telefonid taskus hoitud! Win!

Koju tulles käisid Hedon ja Meelis Dermosili paki järel. Nad kirjutasid neljapäeval “Annan teada, et panen täna Sulle SmartPostiga uudistooteid ja Health sarja tooteid teele – saad proovida :) Panen asju topelt, saad loosimist ka teha! ;)” Stay tuned! PS! Kas seda mäletasite, et koodiga MARIMELL on Dermosilist tellides alati tasuta tarne? Mul endal just oli vaja seda peitekreemi duot ja ülihea oli tellida, et ei pidanud üht asja tellides tarnet maksma. Win! Kui ei kannata oodata, siis siin videos näitasin, mis nad saatsid.

Kasutatud pildid: meie telefonidest, millega pildistas dreamteam, muidu meil poleks eilsest ilmselt ühtki pilti ja sotsmeedia pilti/videot olnud ja Martin Dremljuga, kes sõbramehepoolest ka mõned pildid tegi (tegelikult pildistas rohkem Napstationit). 

Selle pildi tegi õhtul Meelis kui Napsie telki kokku pakiti. Õhupalle kusjuures festivalil jagada ei tohtinud, polevat keskkonnasõbralik. Samas kui ta korraks selja keeras, siis kaks last krabasid neid kaasa ning siis oli juba juures hunnik teisi lapsi ning nii need õhupallid kadusid. Vähemalt lastel silm säras, sest see kogus oli suur =)

15 thoughts on “#nädalavahetus: UMF hoovikohvik + paar arvustust

 1. Osaleda ja siis joriseda? See ei olegi mingi mammona kogumide koht, aga ses suhtes on sul õigus, et neid teemeisesüüa üritusi on waaaaay top much. Eile Tartus oli ka mitu tk, üks vanemuise näitlejate kodukohvikud nt. Ise alati rõhutasite, et teete seda funi pärast, aga tegelt vist ikka tahtsite teenida…

 2. Teie söögid on alati väga head olnud, kui käinud olen. Väga kahju, kui nüüd üldse ei osaleks. Äkki mõelda ka mõne muu festi peale, kus külastajaid rohkem? Korra aastas võiksite ju ikka süüa kuskil pakkuda :)

  1. Kuskil ja kunagi kindlasti kokkame, aga praegu paneks enda jaoks küll selle festivali värgi pausile. Tundub, et hakkavad ammendama end :) Mulle ei meeldi seista ja oodata, et keegi süüa tahab. Tahan, et tamp oleks taga :)

 3. Täiesti nõus teiega rahvahulga osas! Elan ise siin ja no nii rahulik oli see aasta kõik – laupäevaks veel jagus rahvast aga pühapäeval olid tänavad üsna tühjad.
  Sisu hakkab kindlasti lahjemaks minema, pole enam uudsust ja ka tõmbenumbrid esinejate näol üldjuhul on tundmatud nimed.
  Ja väga hoolikalt peab valima nädalavahetust – kui samal ajal toimub ikka Tallinna Maraton, kus osaleb pea 20 000 inimest + pealtvaatajad, siis polegi millesti rääkida :D Eriti kui meedias pikalt räägitakse, et kesklinnas on enamus liiklusest piiratud.

  Teie tom kha oli oma tavapärases headuses :)

 4. Huvitav, kuidas kassa nii väike. Isegi väikses Sakus osaledes oli meil kassa ca 1000.

 5. Aga õhupallid, eriti nende pikkade plastmassvarte otsas, ei olegi kuidagi keskkonnasõbralikud ju, milleks asjata rämpsu toota, ega need lapsed nendeta kuidagi kurvemat elu ei ela :)

 6. Fakk, ma juba aastaid vaatan neid sinu UMFi postitusi ja vesistan, et saaks ka proovida. Nüüd kui ise siin samas elan, tuli laupäeval hoopis seenelkäigu plaan ja õhtul olite juba ennast kokku pakkinud. Järgmine kord kui Tom Khad teed – ma võtaks paar liitrit

 7. Käisin viimati ja viimast korda 2017 – tundsin juba siis, et aitab – igav ja iga aasta täpselt ühesugune. Nii söögipakkujate kui esinejate poolest. Ei pea kohale minema, et teada mis seal toimub :)

 8. No nende tänavafestivalidega ongi see asi, et tegelt tahaks proovida hästi paljude kohvikute pakutavat, näksiks natuke siit ja natuke sealt, aga nende hindadega ei kannata lihtsalt osta nii, et natuke näksin igast portsust. Ma just eelistaks väiksemaid portsusid odavama hinnaga – siis saaks ikka erinevaid asju proovida. Nüüd pead tegema valiku, et kust ostad ja põhimõtteliselt ongi ühest portsust kõht täis. Portsu suuruse ja hinna suhe on ok, aga sellise ürituse puhul oleks ju just mõte erinevaid asju proovida.

Comments are closed.