Avameelselt svingerdamisest

SAMAL TEEMAL:
Meelis vastab küsimustele
Leenu vastab küsimustele
VIDEO: Meelis ja Leenu vastavad küsimustele
Meile tuli juba mõni aeg tagasi Instas küsimus, et kuidas see võimalik on, et te seksite võõrastega. Tahaks küsida, et kas te seksite ainult nendega, keda teate ja tunnete juba varasemalt? Okei, nali naljaks, ma kirjutasin selle postituse juba augustis, kui see teema meile tuli, aga olin väga-väga-väga-väga kahevahel selle avaldamisega, sest ma arvan, et keskmine eestlane ei ole valmis aru saama inimestest, kes on abielus ja seksivad sealjuures teistega, pealegi oma abikaasa teades, kui mitte öelda lausa tema kõrval.

Paar hommikut tagasi jäi mulle ette artikkel – Eesti paar pahelises ja üllatavas armukolmnurgas: meil puuduvad tabud. Minu fantaasia on jagada Avet teiste meestega. Ja seda lugedes sain aru, et samahästi oleksime võinud selle intervjuu anda meie. Mõttelaad on see, mis meid ühendab. Neil on kindlasti rohkem kogemust kui meil, aga see kuidas sa asju näed ja neist aru saad, ongi see, mis nö libertiine ühendab.Esiteks, ma mäletan siin blogi kommentaarides juba aastate tagant mingeid kommentaare, et me oleme haiged svingerid ja käime Tais grupiseksi tegemas jne. Kuigi ma ei peaks end õigustama, siis olukorras kus reaalselt pole mingit seost, ma ikka pean ütlema, et me ei ole käinud kuskil Tais svingerpidudel ja “ringi nikkumas”. See on, ma ei tea kelle, mingi mõttevälgatus, ilmselt kuskil teatud foorumis alguse saanud ja nagu ikka, teised on massipsühhoosiga kaasa läinud. Meie esimene reaalne kogemus on umbes aasta vana, niiet need keelepeksjad said just valusa ninanipsu, kes aastaid on kuskil lõksutanud, et nemad teavad, mida meie teeme… Pealegi, kõiki vabameelseid svingeriteks nimetada on räme üldistamine.

Meilt on tihti küsitud, et kuidas me saame olla nii vabameelsed ja teistega seksida? Esiteks, kus me oleme öelnud, et me seda teinud oleme? Seda on aastaid küsitud, kuigi alust pole olnud. Jah, tänaseks ma saan küll öelda, et me oleme paarivahetust teinud, aga ma ei saa aru, mis selles nii erilist on? Kas eriline on see, et me seda teinud oleme, et kuidas me suudame või see protsess ise, mille üle imestatakse?

Meelis naisega x, mina mehega y, samas voodis, seksime kõrvuti. Mis seal siis nii erilist on? Lihtsalt seks. Kellegi teisega. Oma partneri teadmisel veel pealegi.

Ma tunnistan, et ma arvasin ise ka, et svingerklubi = gängbäng. Aga ei ole. Sa ei pea seksima kohe kui sa sinna lähed, sa ei pea üldse mingit paarivahetust tegema, sa ei pea valima mingit meest või naist kolmandaks, sa võid lihtsalt peole ka minna. See, kui sa sellisel peol uudistamas käid, ei tee sinust kohe svingerit, mingit haiget inimest, kes peab ilmtingimata teistega seksima.


Miks inimesed seal käivad? Mida see annab?

Inimesed on erinevad. On neid, kellele meeldib õhtuti enne magamaminekut lugeda, on neid, kellele meeldib metsas jalutada või kalal käia. On neid, kes seksivad korra nädalas ja neid, kes kaks korda päevas. On neid, kes elavad 30 aastat koos, magavad eraldi voodites ja on sealjuures õnnelikud. Ja on neid, kes tahavad oma elu vürtsitada pidudel käimise või teistega seksimisega. On neid, kes lähevad peole koos, valivad paari ja seksivad. On neid, kes valivad naisele ühe mehe lisaks või neid, kes valivad omale seltskonda naise juurde. Nad teevad seda koos, teineteise teadlikult, on piirid paika pannud ja hullavad hommikuni.

Hommikul ei tunne sealjuures keegi piinlikkust ega süüd, appi, mis nüüd tehtud sai. Keegi ei ole kuri, et ta on petetud, keegi ei tunne süümekaid, appi, mis ma nüüd tegin, kas see oli ikka õige otsus. Oma kaaslane on veel parem kui varem, veel seksikam, veel atraktiivsem ja sekselu on tõusnud uuele levelile.

Väga palju on neid eelarvamusi, et raudselt hakkab mehele see uus naine meeldima või naisele teine mees.. see on suvaline klubiõhtu, nagu sa läheks täna hollikasse, näed meeldivat inimest, te lahkute koos, seksite ja hommikust sööte juba eraldi ja hea kui sa ta nimegi küsisid… Mis seal teistmoodi on? Kohtad paari, meest või naist, kes on sümpaatne, teete asja ära ja lähete oma teed.Täpselt nagu seal intervjuuski see mees ütles, kui pärast svingerõhtut paar lahku läheb, oleksid nad lahku läinud nagunii. See ei ole koht, mis paare lahutaks.

Kuidas te seda suudate? Armukadedus algab sinust endast!

Ma olen viimasel ajal oma sõpradega sel teemal rääkinud ja kuigi mehed on alati, oo, vinge, läheks, tahaks… Siis tegelikult ei, nad ei oleks selleks valmis. Nad ei oleks valmis, et “keegi teine nende naist paneb”. Selleks, et sinna minna, peab suhe arenema ja kooskasvamine olema hoopis teisel tasandil. Ja eelkõige, tuleb rääkida. Sa ei saa minna sellisele peole, prauh, teeme ära. See ei toimiks never. Sa pead panema paika reeglid, kuhu maani ja mis on okei. Kui ühele miski ei meeldi, siis tuleb seda aktsepteerida ja sealt edasi ei lähe. Vastasel juhul on küll draama. Kui te teate, kus on teie piirid ja kuhu maani teie partner kannatab “vaadata”, kas ta tahab sind näha teisega suudlemas või ei jne. Sinnani on kõik okei. Kõige olulisem – rääkige! Mida teie tahate, mida teie partner tahab jne.

Naiste puhul on tavaliselt see, kui nende mehed on, et oo, tahaks..  – mine jah, mine kepi pool ilma läbi. Kuidas sa üldse saad millestki sellisest mõelda? Ma ei luba sul teisi naisi vaadata! Rääkimata muust! Ee.. kas ta on su oma? Sina saad armukadedaks, see tähendab, et see on sinu probleem. Sina ei usalda teda.Mulle isiklikult tundub, et armukadedus läheb aastatega üle. Ma mäletan meie algusaega Meelisega. Ma olin max level armukade. Ta kohtas poes kolleegi, vestles ja ma olin juba närviline, kes see oli.. miks sa meid ei tutvustanud..

Täna, ausalt rääkigu kellega tahes, ütleb hiljem kes see oli, sest ma usaldan teda. Ma tean, et no matter what juhtuks, ta tuleb õhtu lõpuks koju tagasi ja see ongi peamine. Seks kellegi teisega on tema jaoks lihtsalt seks. Nagu piima klaasi valamine, mitte midagi erilist. Jah, naiste jaoks on seks tavaliselt natuke midagi enamat, väike tunne, meeldimine… Aga ma vist olen see üks vähene, kelle jaoks seks võib olla ka lihtsalt seks. Nö kire rahuldamine.Ma ei tea, ma olen ise elus vist piisavalt suvakatega seksinud ja saan aru et vahel tahadki lihtsalt seksida. Ja ma arvan, et kõik ei peagi olema valmis oma teist poolt jagama ja jagamine ei tähenda ka seda, et sa valimatult kogu aeg võid ja pead kuskil pidudel hoorama. Seda saab vabalt teha ka korra aastas ja koos. Nautida midagi teistmoodi ja oma elu läheb ikka edasi :)

Armukadedus pidi olema seotud sinu enesekindlusega ja kuna see mul eriti ei kõigu, siis ehk asi ongi selles, et ma ei muretse. Minu jaoks on oluline, et me toimiks edasi. No ma mõtlen, et läheb Meelis täna välja, paneb mingit eite, mis siis? Ta tuleb koju ja elu läheb edasi. Ses suhtes, et kui tal oleks pikaajaline mingi tiivaripsutamine ja ta kodu väldiks jne siis oleks jah, teine teema. Järelikult pole kodus õnnelik, otsib seda mujalt.. Aga seni kuni ma olen ikkagi parim naine kelle juurde naasta, siis suva see seks. Ei?Ja ei, ma ei pea siin silmas ka seda, et iga pidu kuskil kellegi “sees” lõpetatakse, vaid suures plaanis, kui 1 kord 10 aasta jooksul nii juhtuks, siis see ei tähenda ju kohe lahutust.

Ja ei, ma ei pea siin silmas ka seda, et me iga pidu kellegi teisega lõpetame. Ma räägin üleüldiselt. Ja kuigi me oleme sel teemal nö avameelsed ja vabameelsed, siis ei, see ei tähenda seda, et me elus muud pole kui mingi gängbängsvingerpeod.

Me oleme elus käinud täpselt kahel svingerpeol, ühel neist seksinud ja teinud elus ühe svingerdeidi, mis lõppes lihtsalt mõnusa õhtusöögiga.

Svingerdamine polegi 20aastastele

Ma olen viimasel ajal väga palju selle kohta lugenud ja uurinud ja ma olen aru saanud, et ega see svingerdamine mingi noorte värk ei olegi. Pigem 30-35 pluss peale. Neile kellel lapsed juba olemas või suuremad, kellel nüüd on aega enda jaoks. Väga paljud avastavad ka end veidi hiljem.. Ja julgevad sellest mõelda ja kõva häälega rääkida. Oma partneriga rääkida, arutada ja nö vabalt piirid paika panna.


Ennetades küsimusi..

Jah, me plaanime veel sellistele pidudele oma elus minna. See ei tähenda, et nii kui meil datenight on, tõmbame svingerdama.

Ei, meil ei ole kontot mitte üheski Eesti portaalis.

Ei, me ei käi Eestis sellistel pidudel. Ühele oleme kunagi pool kogemata sattunud ja see oli kohtav.

Ei, me ei ole siiani kohtunud ühegi Eesti paariga.

Jah, meile võib kirjutada ja küsimusi küsida.


Jah, me räägime kodus seksist väga avameelselt. Ka sõpradega. See kuidagi avardab maailma ja aitab ka enda mõtteid ja tundeid sättida.

Ei, me ei seksi oma sõpradega.

Ma olen siin seda postitust nüüd ülelugedes nii kahe vahel, kas panna ka kommentaarid kinni või lasta teil meie kallal ilkuma hakata… Ma tean, et selline avameelsus võib paljusid rabada, kuid me oleme ka inimesed nagu teiegi. Sellest teemast võiks pikalt ja laialt rääkida, kuid eks iga kirja pandud lause tõstatab kümme uut küsimust… ja tuhat kommentaari :)

Rääkige siis kaasa. Kas olete svingerdamisele mõelnud? On teie sõprade tuttavate seas selliseid paare?  Olete te käinud sellistel pidudel, endale kolmanda või paari voodisse võtnud… Ja noh, eks küsida võib ka. 


62 thoughts on “Avameelselt svingerdamisest

 1. Hukka ei mõista, igale oma, kui ise rahul ja õnnelikud, ei pea kellelegi aruandma või põhjendama. Ei poolda sellest avameelset rääkimist, lihtsalt liiga igav ja konservatiivne olen selles osas, tuim ja kinnine. Mis elamuse sa said, oli see hea, halb, harjumatu, kas jälgisid Meelist või keskendusid oma tegevusele?

 2. Ei mõista hukka. Seni kui otsused ei kahjusta teisi inimesi, võib igaüks elada nii nagu süda ütleb.
  Ise lihtsalt ei tunne tõmmet sellise vürtsi järele. Oma mees on parim ja ei taha võõraid.
  Aga tutvusringkonnas on üks paar, kellest pealtnäha seda iial ei arvaks, aga seks teistega on lubatud teise poole teadmisel.

 3. Mulle nii väga meeldib, et teie blogis saab lugeda asju, mida teised üldjuhul maha vaikivad või tabuks peavad. Go Marimell!
  Me mehega oleme sellele ainult mõelnud idee tasandil. Küll aga teame mõlemad, et nii pea seda ei juhtu, küll aga ei välista seda tulevikus. Lihtsalt tunneme, et poleks hetkel selleks valmis (pole ka veel lapsi ja päris 30 ka veel ei ole, nii et ehk polegi veel õige aeg).
  Tegelikult tahaks küsida hoopis selle kohta: “Ei, me ei käi Eestis sellistel pidudel. Ühele oleme kunagi pool kogemata sattunud ja see oli kohtav.”
  Esiteks kuidas juhuslikult sellisele peole sattuda saab ja mis nii kohutavat oli? (Ei suuda oma uudsihimu vaigistada)

 4. Kiidan postitust, avameelne ja huvitav, kindlasti nagu siin keegi juba mainis, midagi sellist, mille peale paljud ehk mõtlevad, kas või sisemas omaette, aga sel teemal rääkida ei julgeta, sest tabu.
  Teatud foorum kindlasti läheb katki nüüd ja oodata on ilmselt mahlakaid kommentaare ja ilkumist, aga ausalt, kiidan julgust see postitus avaldada ja sellest rääkida. Lahe!
  Mina ise arvan, et kui suhtes mõlemale see sobib, siis jumala eest, miks mitte. Mõni svingerdab, mõni kasutab catwoman maski, mõni…Inimeste soovid ja suhtumised on erinevad. Kindlasti ei saa midagi hukka mõista. Seks ja fantaasiad jms suhtes ei saa olla tabu või midagi, mida häbeneda.

  1. Appi Eveliis saa juba üle sellest foorumist. Kisub juba otsitud tähelepanuks ‍♀️

 5. Hukka mõista on alati lihtne ja see kipub olema inimeste esimene reaktsioon.
  Kui nüüd täitsa aus olla siis omal ajal tehtud igasugu ‘pulli’….paarile kolmandaks, ise kampa võtnud nii naise,mehe kui teise paari. On olnud nii fun night, kui uksi pakkumas näinud.
  Aga point on, et endal peab olema hea ja avameelne kaaslane, kellega reeglid paika sättida ja siis veidike avastada ja nautida.
  Seega mulle meeldib Teie avameelsus. Seksist peabki rääkima avameelselt oma kaasalesega, et saaks nautida max level.

  1. Oot, oot, M., sul on midagi vist ikka natuke nüüd sassi läinud. Kui kellelgi on uus auto, parklas tehtud väike kõiks, laps vildikatega kokku mökerdanud end, keegi svingerdab, kellegi laps on “ebasobilikult” riides, kust saab selle kohta loetud minutite jooksul peale info avaldumist lugeda? Hmmmm…
   Üsna haiglane uudsihimu on selles teatud foorumis, kui sellele reageerida, st seda mainida, et sealt saab laias laastus teada ilma blogisid lugemata kõik, mida blogijad teevad, siis see pole mitte tähelepanu otsimine, vaid fakti konstateerimine. Oleme ikka täpsed?

 6. Äge postitus, üks ägedamaid teie blogis. Mõnusalt aus ja avameelne :)
  Me oleme ka abikaasaga seda teemat arutanud ja mõelnud, et äkki võiks. Aga oleme jõudnud arusaamisele, et mitte veel, me pole veel omadega seal kohas, et see oleks mõlema jaoks okei. Samas, iga kord, kui meil see teema päevakorda tuleb, oleme sammukese edasi liikunud ja muutume aina avatumaks sellele mõttele. Nii et ilmselt ükskord me selle ära proovime. Mingit garantiid pole, et see meile meeldib ja et tahame kunagi veel, aga vähemalt mõttetasandil on teema ahvatlev.

 7. Aga mis siis ikkagi saab, kui kummalegi ikkagi saabub avastus, et seks võib olla ikka PALJU parem, kui su enda mees/naine on seni suutnud sulle pakkuda? Kui teisel mehel on suurem riist ja sa avastad et see sobib sulle ikka palju rohkem? Edaspidi oma mehe väiksemat vaadates tabab iga kord pettumuselaine.. Või mees tunnetab et appi, miks küll minu naisel nii tihke tuss, nii pringid rinnad vms ei ole, miks mina pean sellisega leppima? Mina arvan küll, et selline asi võib suhte hoopis ära rikkuda.

  1. Sellisel juhul ei ole see suhe juba eos määratud kestma! Selline elustiil sobib vaid inimestele kes on oma suhtes õnnelikud ja 250% kindlad, teavad kes nende kõrval on ja päriselt ka armastavad teineteist. Seda saab vaid teha siis kui usaldad iseend ja oma partnerit jäägitult. Kui sa juba eos mõtled, et äkki keegi on parem siis tead juba täna, kaaslane su kõrval ei ole päris õige. Selline elustiil ei ole katkiste suhete parandaja vaid lõpu kiirendaja sellisel juhul

 8. Väga julge ülestunnistus, pole midagi öelda…
  Kraesse karatakse teile kindlasti, ära üldse looda, et pääsete.
  Seekord mina ei karga (üllatus, eks ole?), sest ma tõesti tunnustan teie julgust (või mõtlematust, ah, mis seal vahet). Pealegi on mul kunagi ka endal olnud kaks elukaaslast korraga. Minul tahtis mees suhtesse vürtsi ja ma läksin sellega kaasa, aga aastate jooksul kujunes hoopis nii välja, et just kolmandaks võetu muutus mu hingele väga armsaks. Nüüd olen temaga ammuilma abielus (tasases, õnnelikus, ka ilma lisavürtsita) ja endine elukaaslane otsib ikka veel põnevust edasi, endal juba pea hallinemas. Minu piir jookseb sealt, et ei tahaks, et lapsed saaksid teada, millega ma nooruses oma elu vürtsitasin, seepärast sel teemal avalikult kunagi kaasa ei räägi.
  Inimeste sekselu peidab üldse palju saladusi.

 9. kirjutad, et piirid tuleb enne paika panna. mu meelest ei saa nii olukorda nautida, kui kogu aeg pead mingit piiri jälgima, iga liigutust kontrollima, et kas see või too on ok teha abikaasa meelest. et pigem kui juba, siis juba!
  kas peabki nii, et ühes voodis ja teine pool jälgib/vaatab või saab eraldi ka?
  räägi siis päris asjast ka: millistega, kuidas ja kuidas oli? selline erootiline “muinasjutt” oleks päris hea lugemine ;)

 10. Väga hea postitus, mida lugeda.
  Oleme kaaslasega varsti aasta aega sellega tegelenud. Alguses käisime klubides inimestega niisama suhtlemas ja kui isu tuli, siis käisime kahekesi seksimas seal samas. Ajapikku tekkisid ka teatud tuttavad, kellega suhtlesime ka edaspidi ning paar korda ka midagi teinud, kuid tegemised piirdunud ka ainult sellega, et naised teevad midagi omavahel ning mehed vaatavad ja pärast ikka kõik oma paarilisega.
  Kõige alguses proovisime ka koheselt partneri vahetust, kuid sellega ei saanud meie hakkama, sest pinge oli mõlemal miskipärast peal ja tegutsedes tundsime ikka end imelikult.
  Õnneks kõik inimesed, kes sellega tegelevad väga mõistlikud, vähemalt meie ei ole kordagi kohtunud inimestega, kes oleksid kuidagi pahatahtlikud või vastikud. Alati saadakse aru, et kui keegi ei soovi midagi teha, siis jäetakse inimesed rahule ja rohkem ei tüüdata.

  1. Eestis jah, meie oleme käinud malesecretis ning mõned korrad ka club69. Malesecretis sattusime täpselt sellele ajal kui kunagi Maxi pidu ära jäi ja osa seltskonnast oli sinna peole läinud.
   Kuna meil on mõlemas portaalis ka kontod olemas, siis oleme eelnevalt alati uurinud mis seltskond kuskile liigub. Ja mõned korrad isegi varasemalt kohtumist paaridega teinud, et saame enne kuskil restos kokku ja jutustame niisama ning kui tunne hea ning kõik klapib, siis oleme kõik koos läinud ka klubisid uudistama.

 11. Okei. Ma siis küsingi küsimusi.

  Kas teie puhul võõra partneriga suudelmine on ok
  Aga suuseks.
  Kas kõrvuti seksimine erutas, oli see täpselt selline nagu te fantaasias ette kujutasite.
  Kas saite orgasmi paaride vahetusel, miskipärast arvan, et esmakordselt, eriti, kui taoline seks on uuel levelil ja poole silmaga jälgid tahestahtmata oma partneri tegevust.
  Samas voodis neljakesi seksides puutuvad tahestahtmata kehad mingil määral kokku.
  Samas voodis seksides, nagu teil oli, aga kui teine paar lõpetab kiiremini, mida nad siis teevad, ootavad kuniks teine paar ohkimise saatel ka asjaga ühele poole saab.
  Olen lugenud, et svingerdajad seksivad väljavalitud paaridega siiski eraldi tubades.
  Kirjutasid et kohtumine svingerdajatega lõppes õhtusöögiga, seksini ei jõudnud, kelle poolt see tõke tuli. Oletan, et svingerdajad tahavad, et nendega kellega seksivad, oleks partner siiski seksuaalselt atraktiivne.
  4 võõrast inimest kohtuvad ja selleks, et tekiks tahtmine seksida, peaks uus partner meeldima sel määral, et tahaks temaga seksida. Nt kui Meelisele meeldivad nõtked, saledad, kumerustega naised, seksikat keha on seksi ajal atraktiivne vaadata, aga teisele mehele ei meeldi üldse korpulentsed ja paksude kintsudega ja madala lameda rinnaga naised. Keegi peab neist neljast kompromissi tegema ja halastusseksi harrastama, samal ajal kui oma partner on visuaalselt vaimustuses oma uuest partnerist. Ma usun, et nii juhtub svingerdajatega päris tihti.
  Või näiteks sel teisel mehel on puseriti kollased hambad ja äärmiselt totakas naer, või on kehatüübilt valge ja kõhetu ja tal on peenikesed, peaaegu läbipaistvad sõrmed või poolkiilakas aga seda varjatakse pikema totra tukaga, mis on õhuke ja seksimise ajal liigub nagu tolmuhari.
  Kuid üldjoontes Svingerdamine on mu meelest turvaline, kui seda harrastada tahetakse, sest enivei, vähemalt 1 kolmest peab harrastama halastusseksi. Väga kahtlen, et kõik neli inimest on koheselt nii vaimustuses ma uuest sekspartnerist.

  Kelle poolt see svingerdamise soov tuli. Sa oled päris mitmel korral maininud, et Meelis on jõudnud faasi, et tahab kogeda uusi seksteemalisi ekstreemsusi, kuna ta oli väga noor kui sinuga kokku hakkas.
  Eriti viimase kahe aasta jooksul oled hakanud tahtlikult või tahtmatult mainima, et vahet pole, kus Meelis käib või on, peaasi et hommikuks oma koju tuleks. Ja kui siiani on tulnud oma koju, siis on sinu jaoks hästi. Kõlab selliselt, nagu sa oleks alla andnud. Peaasi et ta sind maha ei jätaks. Seda on viimasel ajal ka näha, kuidas sa Leen meeleheitlikult palju pingutad, tema sünnipäeva reisiga näed vaeva, siis härra teatab, et tahab veel lisakingitusi, parfüümi ka, sest ainult reisist ei piisanud. Teete saksa reise, sest seal saab svingerdada. Keerled tema ümber, igatepidi ümmardad, täida härra soove, proovid pakkuda talle igal ajal kahekesi koos olemise deite. Pärnusse tahtsid kaasa minna, Meelis eelistab siiski üksi minna. Jääb mulje, et sa poolpeenega sätid end nii muuseas kaasa, kuna sa tunned Meelist piisavalt hästi ja tead, et ta on võimeline ükskõik kus, vahet pole, käigu pealt, mis iganes kohas, harrastama võõraga seksi. Meelis on välimuselt parajalt kiimase olekuga ja talle meeldib inimesi jälgida, kui mingi suvaline seksikiisu teele satub, siis teeb probleemivabalt kähkuka ära. Kas äkki teiepoolne svingerdamise idee on hoopiski selles, et Leenu saaks ka oma seksi võõraga ära tehtud. Kuna Leen ei ole seksuaalselt kuigi atraktiivne (puhtalt minu nägemus), muidugi seda juhul, kui svingerdaja mees jumaldab jämedaid kintse ja madalat lamedat rinda, siis muidugi arusaadav. Aga ikkagi, õhku jääb küsimus, et kelle idee see algselt oli. Kumb teist rohkem ja tihedamini seksi vajab, kas Leen või Meelis. Oleks päris põnev lugeda vastuseid.

 12. Minuarust on jumala okei jagada oma paarilist, aga kõik lihtsalt ei mõista sellist suhtevormi. Selline suhe eeldab väga head usaldamist, üksteise austamist ja enesekindlust.
  Ehk siis jah, selline vabasuhe saab tegelikult edukalt toimida.

 13. Tahtsin veel eelmisele postitusele lisaks mainida, et kindlasti on asi läbi siis, kui kellegisse teisesse ära armutakse. Jah, tihtipeale on enamustes suhetes ka tühipaljas seks räme petmine, aga tegelikult kui on juba mõtted vaimselt kellegi teise peal, siis on suhe läbi. Minuarust on seks lihtsalt seks ja kui mees tõesti selle kohapealt “libastuks”, siis ei teeks suurt numbrit.

 14. Kas saite asjale keskenduda või piilusite üksteid tihti ? Kui jah, siis kumb silma rohkem peal hoidis ? Ma arvan, et Meelis jälgis Leenu tegevust rohkem pealt, kui vastupidi :D

  Kas võõraga seks oli hea ? Kas orgasmi saite ?
  Mis olid need reeglid, mida te nö teha ei tohtinud võõraga seksides ?
  Kas te olete hiljem selle konkreetse paariga suhelnud ?
  Kui vanad nad olid ?

 15. Kas sellepärast Eestis kellegagi ei kohtu, et kardate edaspidise suhtlemise/kokkupuute puhul millegi enama teket?

  Kuidas on võimalik, et mõlemale meeldib väljavalitud paar ja mõlemale mõjub oma nö uus partner erutavalt? Suht raske leida või üldse näha sellist paari, kus mõlemad on pandavad. Ja arvestades, et igaühel oma maitse ka veel, tundub nagu leida nõel heinakuhja seest… Kas oleksite nõus svingerdama oma kaaslase meeleheaks ka siis kui enda “svingeripartner” eriti ei eruta?

  1. Kui nüüd päris aus olla, siis ei puutu meisse, me ei puutu tema ellu juba aastaid, kuidas saaks temasse puutuda see, mida meie oma elus teeme :)

 16. Kas olete malluka ja kardoga ka seda harrastanud? ma kusagilt nagu oleks lugenud, et nad kunagi vist ka proovisid?

 17. Mis on parim osa svingerdamisest teie jaoks?
  Kas imelik/kohatu vms peale pikka suhet ja ainult üksteisega seksmisit polnud seksida võõraga/kellegi teisega kui tavaliselt?
  Miks tahate veel sellega tegeleda? (Kas ja mida see teie suhtele juurde andis)
  Kas lihtsalt seksida siis oma partneriga on igav või miks otsida seksi väljaspoolt suhet?

  Ise ma olen liiga enesekeskne, et oma abikaasat jagada. Ja hetkel ei näe ka vajadust sellise vürtsi järele.
  Meie mõlema jaoks oleks see petmine. Ju me pole nii vabameelsed.

  Aga vinge, et kirjutasite ja kui teile sobib siis on tore.

 18. Kokkuvõtteks: jah, huvitav postitus.
  Tahaks ka mõned küsimused teele panna ja meeleldi loeks vastuseid.

  1. Kas svingerdamiseks on vaja alkoholi või ei oma see teie jaoks tähtsust? Mõtlen, et kas alkoholi all on ehk piirid veel rohkem läinud.

  2. Kas usute laias plaanis monogaamisse?

  3. Kas Eestis ei plaani te mitte mingil juhul svingerdada?

  4. Kas usute, et svingerdamine aitab suhtes libastumisest eemal hoida? Et kui mehega koos svingida, siis ilmselt ta ka ei peta, kuna kiusatus puudub (ehk oma kiusatused saab svingerdamisega kaotatud).

  5. Kas kasutate teistega seksimisel kaitsevahendeid ka?

  6. Sellest loost loeb välja, et svingerdate koos, aga kas plaanite ka üks hetk ilma üksteisega teistega seksida?

 19. Miks midagi sellist avalikkuse ette tuua? Kas te Hedoni peale ei mõtle, et kuidas see teda mõjutama võib hakata tulevikus?

  1. Tahaks ka sellele küsimusele vastust ja mitte stiilis “norimine sõltub lapsevanematest bla-bla-bla” ! Me ju teame, et teatud küsimusele te BSH blogis omal ajal ei vastanud ja vihjesite just oma lapse tulevikule ja heaolule…mis nüüd siis juhtus?

 20. Kummaline, ma võiks neid vastuseid ju lugeda, aga tegelikult pole see sugugi põnev. Sest mida need vastused tegelikult annavad? See on ju nii subjektiivne, oleneb sajast erinevast pisiasjast just antud paari elus.

  Ma ei tea, mulle vist tundub, et noorena võiks selline asi minna veel eneseotsingu alla, aga ühest hetkest on see juba kas provokatsioon või ka paanika, ehk siis suuremas plaanis hirm.

  1. Keegi vastas täpselt minu mõttega. Noorus on jah ilus aeg ja sinna mahub nii mõndagi aga täiskasvanuna olles täisväärtuslikus suhtes, mis pakub nii meelelisi, kui füüsilisi naudinguid ja kus on armastus – no never ei kisu kellegi teisega voodisse. Miks? Väga lihtne kui sa päriselt kogu oma hinge ja kehaga armastad kedagi, siis ei saa keegi teine pakkuda sulle enamat, kui inimene, keda sa armastad ja sa tead seda. Suur osa inimesi elab koos mingitel muudel põhjustel ja siis tekivad sellised “teistega magamise teemad”, kui suhe on täisväärtuslik, seda naljalt ei juhtu.
   Samuti ei saa ma aru, kuidas peaks võõras naine/mees teadma, kuidas sinuga ümber käia, mis sind erutab, mis sulle meeldib- vot ta ei teagi, ta lihtsalt kepib sinuga nii nagu ise heaks arvab, rahuldab ennast ära ja teeb näo, et oi kui tore oli.
   Eks igale oma aga ma ei näe seda svingerdamise fenomeni, ilmselt olen liiga põhimõtteline inimene. Kui mees/naine juba selliseid asju tahab, siis teine pool pole enam tema jaoks atraktiivne ja siis hakatakse selle sekselu vürtsitamise jutuga pihta, hea kattevari.

 21. Kellele mida ütleks seepeale. Olen praegu ilmselt ka liiga noor (22) aga ei kujutaks ette, et tahaksin oma partneri kellegi vastu välja vahetada seksiks. Ilmselt on siin ka asi selles et meie oma mehega ei mōtle seksist kui “vaid” seksist, minu arvates saab seks olla hea ainult siis kui sul on teise inimese vastu reaalsed sügavad tunded ja nö connection. Mina ei taha teda jagada ja tema mind ka mitte, aga see pole usalduse puudusest või ebakindlusest. Paljalt seetōttu, et see mōte ei meeldi meile kummalegi, ja arvan et see on täiesti okei kui nii konservatiivsed oleme :) Muidugi oleme koos olnud ka 4.5aastat mitte 20 aastat niiet ma ei oska praegu mujalt vaatenurgast asja vaadata, aga praegu oleks see kindel ei. Ka mu partneri poolt õnneks, oleme sellest enne rääkinud. Väga suur hirm on mul see kui mu kaaslane oleks selline kes seda asja kogeda tahaks, aga mina mitte.. siis vist jääks küll elu lōpuni kuidagi kummitama, et tahtis kedagi teist proovida aga ma polnud nõus.

 22. Ei mõista hukka üldse.
  Mõned aastad tagasi oleks mõistnud ilmselt. Olen eluaeg olnud veendumusel, et üheöösuhted eieieiei. Aga siis jäin vallaliseks ja elu näitas, et see on täitsa okei. Ehk siis ka seksieelistused muutuvad.
  Praeguse kaasaga ei tuleks swinger mõttessegi sest hingeline ja füüsiline klapp head, ei näe, et lihtsalt seks teisega seda muudaks paremaks.

  Paljud mehed tõmbavad salaja ringi, toovad haigusi koju jne. See ju palju hullem asi. Aus ja kokkuleppeline seksiseiklus ( koos nt) pole pooltki seda.

 23. Enda eksiga katsetasime mõningaid asju. Meil oli kolmandaks üks naine. Diil oli meil selline, et naised omavahel võivad teha mida iganes ja et mu mees jääb nii öelda pealtvaatajaks, võib ainult minuga kõike samal ajal teha. Ühel korral, kui jälle eesmärgipäraselt kolmekesi kokku saime, et veidi hullata, siis need piirid kadusid ja mees tegutses selle teise naisega. Tol hetkel minu südames miskit murdus ja peale seda polnud miski endine. Proovisime asjast rääkida ja enam ei katsetanud midagi kellega teisega, aga lõpuks läksime ikkagi lahku. Tunnistan, et seksuaalsuhe teise naisega oli põnev ja erutav, kuid õppisin seda, et ma ei ole valmis enda meest kellegi teisega jagama.
  Tore, kui teil nii toimib, sest tegelikult on see põnev. :)

 24. Paljud on küsinud, kuidas ma abikaasaga tuttavaks sain.. piinlik. Aga grupiseksi tehes. Tema naise algatusel.. Hiljem hakkasime mehega suhtlema, ei midagi seksuaalset. Mõne aja pärast läksid nad naisega lahku (käärimist oli juba varasemalt, minuga tutvus andis mehe väitel tõuke). Sellest sain ma hiljem teada ja kuskil 2-3kuu möödudes saigi meist paar. Hetel koos olnud 5a. Lisaks sain “perelõhkuja” tiitli. Olene rääkinud swingerdamisest, aga tegudeni pole jõudnud, pole ka grupiseksi kogemusi rohkem. :)

 25. Mul on selline küsimus, et mille pärast te tundsite vajadust sellest avalikult rääkida? Mis see teile annab, peale selle, et kunagi teie laps peab piinlikkust tundma?

  1. Minu mõte. Vastutavana kellegi pisema ees, kes ka yhel hetkel hakkab oma vanemate kohta guugeldama, ei avaldakski sellist jama.
   Teiseks ei usu hästi seda kõike anyway. Nö paber ju kannatab kõike!

   Sorry, olete meeldivad inimesed aga nagu fyysiliselt ei kujuta ette kes teiega sooviks myrada

 26. Hetkel mõtlen küll, et mina sellist asja never ei teeks, ega aksepteeriks seda, et mu mees tahab teist naist panna.
  Olen vb vanamoeline, kuid kui koos on hea, siis miks just sedasi vürtsitada, saab ka muudmoodi, ilma võõrasteta.
  Minujaoks on sex võõraga petmine ja nii ilmselt jääbki.
  Tahest tahtmata tekib küsimus, kas svingerdajatel on midagi viga või puudu, et suhtes olevatel inimestel on kihu võõrastega sexida…või on see mingi uus mood suhtet vürtsitada, minetea.
  Ma ei suudaks eluski vaadata kuidas nu mees naudib teise naise panemist, pakun et sama mõtleb ka mu mees(oleme sel teemal rääkinud).
  Kuid ilmselt ei ole see asi lihtsalt meie jaoks, seega teid hukka ei mõista.
  Samas ei räägiks ma sellest nii avalikult, eriti kui teil on laps, kellele see kõik tulevikus võib kahju tuua.
  Saan aru et olete vabameelsed, kuid mõni asi võiks ikka piiridesse jääda.
  Kahtlemata muutus nüüd minu arvamis teist, ilmselt ei jälgi ja vaata ma teid sama pilguga enam ning peas keerleb teadmine, et olete nikunäljas naksitrallid, kellele ei piisa teineteisest, mis pole absoluutselt minu teema :D
  Samas never say never, vb vanemaks saades teen samu asju ja õigustan seda kõikke :D

 27. Minul isiklikult on täiesti ükskõik, mida teised voodis teevad- ei oska ei heaks kiita ega pahaks panna. Peaasi, et kõik asjaosalised on ise tegelikult ka rahul. Kui keegi siin eelpool rääkis, et ei kujuta ette, et mõnele mehele Leen peale läheks, siis ma pakun, et tegelt on Leen just selline naine, kellega paljud mehed väga hea meelega müraksid. Ja tegelikult isegi paljud naised ma arvan ;) Meelise kohta ei oska hinnangut anda, sest minu isiklik maitse ta ei ole. Aga usutavasti on sihtgrupp täiesti olemas. Ühesõnaga kindlasti ei arva, et Leen Meelisele kuidagi alla jääks ja keegi talle ainult halastusseksi pakuks- minu silmis pigem vastupidi.

  1. Leenu: No ma tean piltilusaid kaunitare, blondide lehvivate juuste ja laitmatu resümeega.. Aga näed, seksi ei saa :D Mina, olenemata milline ma olnud olen, pole kunagi ilma pidanud olema. Saan aru, et paljudel on seda raske mõista, aga.. ma ei tea, kas meestel on auk on auk mentaliteet või tegelikult tahetakse enda kõrvale vaid neid piltilusaid tibisid, keda teistele näidata ja seksida ja rääkida meeldib neile tavaliste normaalsete naistega, kellel on ehk mõni õlekilo, aga peas ei puhu tuul :)

 28. Tahtsin kiita selle teema jagamise eest. Mina olen seksuaalsete teemade osas väga avatud, mis tähendab, et võin neid arutada kellega iganes, kus iganes ja ma olen avatud proovima igasuguseid asju. Küll aga on hämmastav see, et seksil lasub endiselt selline tabu vari. Jah, olukord on viimaste aastatega veidi paremuse poole liikunud, aga mind häirib see, kuidas naiste seksuaalsuse teema on endiselt täiesti varjatud asi, sest naine, kes seksi naudib (eriti vallalisena) on lits. Endiselt.
  Seksist, seksuaalsusest ja seksi nautimisest, eriti just läbi naisterahva pilgu, peaks rääkima julgelt ja vabalt ning mulle meeldib, et te seda teete!

 29. Mõtleisn et räägin ka teemale kaasa sest kus siis veel kui mitte siin anonüümselt saab neist asjadest vabamalt rääkida. Olen vallaline 26 aastane neiu ja mina olen siis nagu seal teisel pool, see kes tuleb kolmandaks. Tundsin kaua aega huvi teise neiuga hullamise vastu ja kuidagi selle otsimine viis paaridega koos olemiseni. See kõik on väga huvitav ja erutav maailm aga nagu siin mainitud siis kõige tähtsam on suhtlemine. Olen mitmele paarile olnud nö esimeseks ja olen saanud mitmeid kogemusi,mis juhtub kui pole asju läbi räägitud. Ka kogemuse mis lõppeski paari tülli minekuga. Ja kusjuures minu kogemustes on see, kellel on mingid probleemid ja midagi öelda just mees!
  Siin räägiti ka palju sellest kuidas pole võimalik et mõlemad paari esindajad tunduvad atraktiivsed. Kusjuures see on võimalik! Jah mitte alati aga on ja pealegi see kõik toimib ju sinu enda vabal otsusel. Ja kui sa ikka näed et sinu kaaslasele on tema uus kaaslane vastuvõetamatu tuleb asjad ilmselt uuesti läbi rääkida? Ja otsida paar kellega mõlemad rahul on.
  Ja arvan ka et seks võib olla vahel lihtaalt seks ja kui kõik on muidu suhtes hästi siis ei usu, et see imeline prink kann kes vastu vaatab nüüd ainukeseks põhjuseks saab, mis suhte laiali ajab.
  Olete julged, et sellise teema püstitasite ja ootan huviga teie vastuseid ja järge!

 30. Meeldiv lugemine.

  See on täpselt see teema, mis meilgi. Enamus ei mõista aga meie sobib. Meie avastame bdsm maailm mehega ja arvatavasti üks kord jõuab asi ka sinna, kus ta otsustab mind jagada. Oleme väga vanilla’ staadiumis olnud 3-5a aga peale laste sündi on palju muutunud. Koos oleme olnud 13a ja tänaseks ajalugu näitab, et piirideta seks mõjub suhtele väga hästi.

 31. Ei mõista hukka, aga ise ei swingerda ja pole sellele kunagi mõelnud ka. Hetkel küll selleks valmis ei ole ja ei usu, et kunagi oleks.
  Postitus muidu oli huvitav ja avameelne. Aga minu jaoks on seks midagi muud kui ainult seks. Arvan, et kõige parem seks on ikka inimesega, keda päriselt armastad. Niisama tühja kargamine ei anna sellist sügavamat naudingut.

 32. Ma ei mõista hukka aga see asi pole minu jaoks. Ma ei kujuta ette kuidas seksida oma mehe kõrval kellegi teisega ja samal ajal öelda oma mehele et armastan teda vms
  Kas te suudlete nende teiste partneritega nagu enda omaga?
  Pärast seksi lähete lihtsalt laiali ja tänate üksteist et lubate teistega seksida?
  Minu jaoks täiesti uskumatu, et sellist asja tehakse. Seal ei saa olla mingeid tundeid ega armastust. Teie pojal on vähemalt hea lugeda seda tulevikus.

Comments are closed.