Firma, kes ei paku kunagi allahindlusi

Jah, kas teadsite, et selliseid firmasid on olemas? Kes ei tee mitte kunagi allahindlusi. “Kui ma saan asja alla hinnata, siis see tähendab, et ma olen selle hinna kunstlikult tekitanud, kust alla tulla,” ütles mulle Albert. “Meil ei ole võimalik allahindlusi teha, sest meie tooted ei ole ülehinnastatud. Ka praaktooteid, mille puhul soodushind oleks õigustatud, neid me lihtsalt ei müü. Pakume Von Baeri tooteid kohe võimalikult hea hinnaga. Seejärel kliendid hääletavad oma rahakotiga. Kui mõni toode tundub inimestele liiga kallis, siis nad seda ei osta ning sellist toodet ei ole meil mõtet enam toota ning lõpuks kaob see meie tootevalikust lihtsalt ära.” 

Teate, kellest ma räägin? Kellestki, kelle sooduskoodi minult järjepidevalt küsitakse. Kellestki, kes teeb meie blogiperele pidevalt kingitusi. Jah, ilmselgelt tahavad nad end nii pildis hoida, aga selle asja nimi ongi bränding. Psühholoogiadoktor Eva-Maria Kangro sõnul on kinkimisel mitmeid tähendusi, millest kõige olulisem on sõnum hoolimisest.

“Enamasti tahame kinkida midagi sellist, mis saajale päriselt korda läheb ja talle rõõmu valmistab. Siin tasub teadvustada, et rohkem kinke võib ilusa idee lämmatada. Miks? Kingituse tähendusse süvenemine nõuab aja võtmist, et saaja jõuaks hinnata kingituse olulisust ja tunda sellest rõõmu. Suudame korraga keskenduda ühele asjale ning sundides aju jagama tähelepanu mitme kingi vahel, kipub mõte jääma pealiskaudseks. Mida rohkem kinke on silmade ees, seda keerulisem on igaühele neist päriselt keskenduda ja rõõmu on kokkuvõttes vähem,” selgitab Kangro.

Sellepärast mulle vist meeldibki, et Von Baeri tootevalik ei ole kaheksateist kilomeetrit pikk, vaid konkreetne – nahast seljakotid, nahast reisikotid, nahast arvutikotid, nahast portfellid, naiste rahakotid, meeste rahakotid, püksirihmad, ärikingitused.

Need on täpselt sellised asjad, mis sobivad kinkida igale inimesele – olgu sul vaja isale isadepäevakinki, koolilõpetajale diplomi puhul meelehead teha, jõuluks sõpra üllatada või reisisellile head meelt teha. Nende tooted on ideaalsed firmakingitused. Neid saab kinkida ärikingitustena, näiteks firmasiseselt tegevjuhile, personalijuhile või miks mitte tervele kollektiivile. Selge on see, et Saku Õlletehas oma forkliftivendadele nahast seljakotte ei kingi, aga vabalt võivad nad juhtkonna tasemel selliseid jõulukingitusi teha.

Pealegi on graveerimisvõimalus Von Baeri toodete puhul must have. See annab nii palju juurde kui tootel on see väike isiklik sõna, lause, tsitaat juures. See isikupärastab ja personaliseerib asja kohe kingisaaja jaoks. 

Suvel saatis Von Baer meile totaalse üllatusena reisikoti. Päriselt ka, see võib tunduda uskumatu, aga väga tihti on firmadel meie kontakt, aadress, lähim pakiautomaat olemas ja nad lihtsalt üllatavad meid, ilma et nad enne informeeriks. Alles hiljaaegu saatis meile samamoodi Saku Läte uue kohvivaru. No mis nii elada!

Ma olin esimese hooga, ohh, vinge. Siis tabasin end mõttelt, et mul pole seda vaja, see on nii suur, kuhu ma sellega lähen ja täna saan ma öelda, et terve suve oleme me just selle suure nahast reisikotiga trippinud. Kui vanasti pakkisin ma kokku kolm seljakotti, siis nüüd piisab meile ainult sellest ja seljakott tuleb emmal-kummal meil kaasa selleks, et jooksvalt asju vedada. Eriti oluline lapsega ringi liikudes – niisked salfakad, pusa, ujukad, rätik, plaastrid. Kõik peab ju alati kaasas olema, sest jumal teab, millal väiksel härral tuleb tuju ujuma minna, varvas ära lüüa või jäätist süües särgile tilgutada. 

Mis ma öelda tahan, siis tegelikult isegi kui sul midagi ei ole ja sulle tundub, et sa seda ei vaja, siis see võib osutuda üsna elupäästvaks ja oluliseks. Kui sa praegu mõtled, et isal tuleb juubel ja tahaks kinkida midagi meeldejäävat, graveerida ehk sinna tema lemmik lauluviis või kontakt, nimi või midagi teile kahele olulist ja sa ei suuda mõelda, mis see olla võiks, siis mõtle nii, et kui tal see juba olemas on, küll ta seda ka kasutama hakkab ja see talle oluliseks muutub. Eriti kui see on nii personaalne ja talle otseselt mõeldud, mitte suvaline kinkekaart, ah, haarasin midagi. 

Pealegi, olete te näinud kuidas Von Baeri asjad pakitakse? Ma ütlen, see on klass omaette. Nagu välismaal. Nagu Birkinit ostaks. 

#KOOSTÖÖ

15 thoughts on “Firma, kes ei paku kunagi allahindlusi

 1. Kinkisin aasta tagasi mehele VB kaarditasku. Tema algne reaktsioon oli,et see niii väike ja ma ei mahuta oma kaarte sinna ära jne. Paar kuud see kink lihtsalt seisis. Ja siis ühel päeval osutus see nii oluliseks, et enam ilma selleta ta ei saagi.

  1. Iga ettevõte teenib kasumit ja kasum on see mille pealt on võimalik mõnikord teha allahindlusi. Seega nagu ebaloogiline et ei tee kuna pole ülehinnatud. Peale toote müüki siis on olukord kus tulud ja kulud jooksevad koguaeg nulli. Ei tahaks uskuda sellise firma puhul seda.

 2. Mitte pahaga, aga ma olen seda “nad ei tee allahindlusi” asja siit samast blogist juba 100x lugenud

 3. Vastupidi – neid ei julge eriti kellelegi kinkida. Firmakingitusena veel vähem julgeks neid kasutada. Üha rohkem on inimesi, kes ei kasuta nahast tooteid. Kas veendumuste tõttu või tervislikel kaalutlustel (nahka töödeldakse väga hullude kemikaalidega). Oleks kunstnahk, siis julgeks kinkida. Tänapäeval on nii kvaliteetne kunstnahk, mis need hipsterikotid ongi, millega pool linna ringi käib. Kõik kunstnahast ja pidid ülikvaliteetsedd olema. Ei tule meelde hetkel see tootja. Mingi neiu vist üksi õmbles neid kokku ka, seega käsitöö.

  1. Märss > Von Baer iga kell. Justnimelt, kunstnahk on niivõrd kvaliteetne ja vastupidav, milleks veel seda jubedat tööstust toetada. Isiklikult ei meeldi ka Von Baeri disain, minu arvates suht isikupäratud ja igavad. Maitse asi muidugi.

  2. Maitse asi ilmselt jah. Minu meelest on seda Märssi nii palju linnapildis, et nagu HMi kotti kannaks, mis igal teisel :)

  3. Küll kiidaksite Märssi samamoodi kui see kingitusi teeks. :)) See kaubamärk ei pea end reklaamima, kliente niigi palju. VB mitme blogija juures juba pikka aega käib ja ikka seda eriti linnapildis ei näe. Ju ei lähe peale

  4. Mulle nt ei meeldi Märsi disain. Liiga hipster. Ja noh, eks hinnavahe on ka, Märssi saab endale iga teine lubada, seepärast ilmselt linnapildis ka palju seda näha.

   Vaatasin, et käive on firmadel suht sama, aga ilmselt mängibki siin rolli hinnavahe, kui ühe VB koti eest saab kolm märssi, siis.. ilmselgelt näeb neid linnapildis rohkem :D

  5. Linnapildis ei näe? Mina küll näen, sealhulgas väga tuntud inimestel. Eks nad vist niisama linnas ei chilli.

Comments are closed.