Ohoo, Hedoni lemmik ka Tartus!

Otsisime meie täna hommikul kuhu sööma minna.. esiteks see vana hea “probleem”, et kõik kohad avatakse 10-11 alles. Teiseks muidugi see, et lapsega on lihtsam hotell võtta..

Me ööbime sel korral Konrad Apartmentsis (number kolm). Miks? Sest esiteks mulle alati meeldib erinevaid kohti proovida ja testida, ühtpidi, et endal oleks lahe ja teistpidi, et blogis poleks iga kord sama – olime Jouni juures, sõime böffi ja jõime veini.

Kolmandaks ma olen viimasel ajal Airbnb teenust kasutanud ja kui ma olen blogis ka oma linki jaganud, läbi mille teie registreerides 21€ krediiti saate (kasuta võimalust siin!) siis kui lõpuks broneeringu teete, saan mina 13€, siis oli sinna jälle natuke kogunenud ja mõtlesin seda kasutada.

Konrad Apartment nr 3, maksis 83€, krediit maha ja ma maksin 31€.

Korter on aus ja hea. Asub kesklinnas, Küütri tänaval. Raekojaplatsi on paar sammu. Eile õhtul kui siia jalutasime (parkisime eema), siis tekkis mul korraks selline Odessa tunne. Soe ilm, välikohvikutest tulev sumin..

Mulle korter ise ka väga meeldib. Mõnusalt avar ja valgusküllane. Kui näiteks oleks soovi buduaaripilte teha, siis see koht sobiks megahästi. Samas tüdrukuteõhtu peoks see ei sobi, sest pidutsemine on keelatud. Väike vein vist oleks ok õhtul :) buduaaripiltide kõrvale…

Miinuseks pean seda, et siin on köök, aga potte-panne ma ei leidnud, ma oleks küll meile ise lõuna teinud, sest taldrikud-noad-kahvlid on olemas.

Kohe meie korteri peal on katuseterrass, mis isegi lastele turvaliste piiretega. Ma käisin seal öösel tormiga suitsul. Megalt ladistas, välku lõi, müristas… aga samas oli megapalav. Veider tunne, et polnud külm kui sadas. Isegi natuke müstiline oli seal katusel olla kottpimedas välgusähvatustes. Metallpiirded tekitasid natuke hirmu ka, et äkki lööb välk sisse…

Hommikul tahtsime me loomulikult süüa, hakkasime siis otsima.. V spa hommikusöök 12€, hotell Londoni hommikusöök 15€.. blogilugejad soovitasid Facebookis igast kohti – mis olid kinni, mis sootuks pillid kotti pakkinud, valikusse jäi Reval Cafesse minna.. mõeldud-tehtud… kohalejõudes selgus tõsiasi, et nemad peavad suvepäevi!

Läksime siis natuke tagasi – Cafe Gustavisse. Hommikusöögid olid 4-5-6€. Meie pere kogu arve läks 16€. Noh, omlett nagu omlett ikka ja puder nagu puder, aga ma olen ikka seda meelt, et kes on soolase mees ja kes magusa mees. Mina oskan hästi (omameelest) soolaseid toite teha ja magus ei õnnestu. Ja minu meelest on Gustavi koogid imelised – Napoleon, astelpaju rull.. mmmm… aga tuuletort salaamikreemiga oli kuiv ja maitsetu.

Tuuletort salaamikreemiga
Kingsepp peaks ikka oma liistude juurde jääma. Ehk Gustav peaks magusale panustama :)

Edasi liikusime Kvartalisse, sest Meelise pildistamiseni oli aefa ja arvake ise kui Hedon näeb üht krõlli, mis sellele järgneb… jooks liftini, nupuklõbin ja kisa “mängi, mängi, mängi!”

Vahemärkusena: aasta ema nagu ma olen, siis lisamähet ma igaks juhuks kaasa ei võtnud, kohvikus oli vaja ringi joosta, mitte õigel ajal potile küsida, seega jalas olev mähe läks mahakandmisele.. mängutuppa jõudes olin sunnitud lapsele sokid ostma, sest tervisenõuded paljajalu mängimist mängutubades ei luba :D aga see selleks!

Kui me kevadel Vspas käisime, siis oli see mängutuba kinni, nüüd on Marakratt avatud! Wuhhhuu! Hedoni lemmik!

Sisse astudes ütles Meelis, et see meenutab täiega Ülmiste Lennumaad – ongi samast sarjast. Neile kuulub ka Tartu Eedeni mängumaa.

No ja täpselt nagu on võimatu Hedonit Ülemiste lennumaalt minema saada, tekkis sama olukord siin. Ta võiks vist tõesti terve päeva mängumaal veeta. Noh, erinevalt näiteks Stroomi keskuse mängutoast jagub Marakratis ja Lennumaal ka tegevust. 10 erinevat nurka ja tegevust. ATVst ja traktorist hüppeloomani, köögist pallimere ja raamatukoguni.

Me jõudsime suht vara hommikul, ainult paar last oli veel, seega ruumi ja rõõmu kui palju. Ma sain rahus blogiposti meie hommikustest seiklustest kirjutama hakata.

Mina isiklikult mingi mängumaade ekspert ei ole, aga kui Meelis kiidab, siis peab hea olema, tema on praktiliselt kõik suuremad mängumaad ja kohad Hedoniga läbi käinud ja lemmikuks ongi Ülemiste oma ja no Tartus tuleme teinekord kindlasti siia Marakratti tagasi. Ja kui nii mõelda, siis hea meelega tuleks ka Vspasse tagasi. Hommikusöök ja ujumine oleks hinnas ja mängutuba -20%! Mida muud ühel lapsel vaja on kui vett ja mängumaad!

Aga ok, ma pakin kodinad kokku ja ajan Hedonile hääled sisse… Vaatame, kus siis lähme veel. Varsti õnneks kodus tagasi :)

8 thoughts on “Ohoo, Hedoni lemmik ka Tartus!

 1. Olen ka Gustavi soolastes ampsudes pidanud pettuma. Soe toit on maitsev, aga just nende erinrvad soolased tordid ja quiche. Alati kuidagi halva maigu suhu jätnud, aga koogid on lihtsalt SUUREPÄRASED!

 2. Miks te ometi nii suurt last potile ei harjuta? Oma mugavus versus lapse tervis… Onju teada, kui kahjulik on mähkmete kandmine poistele…

  1. Ta käibki potil. Lihtsalt kui pikemad sõidud või väljaskäigud, panen igaks juhuks mähkme. Ta ütles potile, aga juba lasi. Ma olen ise seda meelt, et laps ikkagi saab ise mingis vanuses aru, millal ta suudab oma keha kontrollida ja kinni hoida ja millal mitte. Ta üldiselt saab hästi hakkama ja võiks ka öösel juba ilma olla, aga ma igaks juhuks panen. Nagu ka täna oli ehe näide – ta küsib küll, aga nats liiga hilja. Niiet parem säästa end täissitutud lapse rookimisest kui ühest mähkmest :)

  2. Lõpuks tuleb ju ikkagi välja, et asi on vanemate mugavuses. Jah, see treeningperiood on pikk ja tüûtu, aga see annab lõpuks tulemuse. Minu puhul toimis nii, et ma tuimalt panin talle trussad jalga ja ütlesin, et mähkmeid enam pole ja kui häda tuleb, siis ûtle. Eks seda kraami sai igalt poolt koristatud, aga lõpuks sai laps ise aru, et täislstud alukatega on ebamugav. Lõpuks ta hakkski ise wc poole jooksma, pükse maha kakkuma ja tegi oma häda sinna. Ja nii tänaseni! ( laps on Hedonist ca 5k noorem). On tulnud ette ka voodis pissimist, aga (minu meelest) käib see kõik asja juurde. Seega- ütled pojale, et need viimased mähkud ja kõik!
   Ps! Ta on muidu teil nii armas!

 3. Täna jumalat, et Reval Cafe kinni oli. Tartu ja Tallinna oma ei anna absoluutselt vōrrelda. Tartu Reval Cafe on lihtsalt kohutav, tagasiside peaks isegi Facebookis olema õudne.

 4. Hommikusööki tasub alati Kremplis süüa. Rüütli tänaval, Konradist mõne sammu kaugusel ja hommikusööki saab kella 20ni

 5. Suits tõmbab äikest vist rohkemgi kui metall. Äikesega ei tohiks suitsetada :) Ka mitte kaminas tuld teha.

 6. Muidugi peavad sokid jalas olema :) kõik jooksevad seal oma higiste jalgadega ja katsuvad samu kohti kätega, väiksemad vb suuga. Rõve ju kui kõik seal paljajalu oleks :)

Comments are closed.