#beebiblogi #elulineblogi

Õuemänguasjad – mida ja kui palju peaks olema

Mul on kogu aeg tunne, et aeda oleks rohkem asju vaja, et Hedonil ikka to the max lõbus oleks. Hetkel on meil seal kiigeraam kahe kiigega, väike laud ja kolm tooli… Talvel ma ostsin liumäe, pisikese, mille nüüd viisime õue. Ja tegelikult oli plaanis ka köök õue viia, aga laenasin seda hoopis sõbra lapsele mängimiseks. Siis Hedonil ka mingi hetk jälle mõnusam ja „oo, mis uus asi“ kui köök tagasi tuuakse.

See on eelmise aasta pilt. Ma teen uue pildi hoovist siis kui sama roheline on. Hetkel on nii rääbakas see hoov, sest kevad jäi õigel ajal tulemata :D

Guugeldades jõudsin sellisele lehele nagu õuemangud.ee, kust leiab igast põnevat kraami, millega õues mängida või siis miks mitte, vihmase ilmaga ka toas.

Kuna Hedon on hull vee järele, siis jäid mulle silma kaks toodet – suur pall, mis pritsib vett (link!) ja kaheksajalg, mis samuti vett pritsib igas sajas kaares (link!). Mõtlesin, et see pall on mingi hiiglaslik ja Meelis arvas ka, et kaheksajalg võtab vähem ruumi. Seda on imelihte kasutada – ühendad voolikuga ja olemas. Pritsib igast jalast vett välja.

Hedon teab täpselt, et voolikust tuleb vett ja sellega saab mängida, ta on meil nimelt aias suur kastmishoolik. Lihtsalt ta on ise üleni läbimärg sealjuures. Aga tellisime siis selle kaheksajala ja.. Lisaks tellisin veel tikumängu (link!), mis hetkel sooduses ka ja mis on meil selline inside joke juba suvest suveni, kui me ikka mingil õhtul end meie köögis laua taga avastame ja tikumängu mängime. Tervitan siinkohal naabripoissi!

Meelis ei hooma üldse biiti, naabripoisile teeb see megalt nalja ja ta alati otsib mingeid uusi trikke, mida Meelise peal proovida. Nüüd on meil suured pikad tikud, millega see kindlasti veel lustakam saab olema. Noh, vihmase ilmaga saab toas ka neid kasutada nagu ma ütlesin ja üleüldse, suuremat osa asju sealt poest saab toas kasutada, õues lihtsalt lõbusam.

A, seal olid täiega lahedad liivakastimänguasjad ka (link!), aga kuna meil liivakasti pole, siis ma ei hakanud neid tellima, sest… Ma pole kindel kui tihti me randa jõuame. Korra mõtlesime, et teeks liivakasti tädi juurde, aga noh, seni kuni seda pole, ma ei hakanud tellima. Aga muidu tundusid lahedad ja nö hoopis teistsugused kui ma harjunud olen.

No lisaks eelnevale on Hedonil veel muruniitja ja käru, millega ta üsna usinalt aias toimetab ja siis loomulikult pallid – milleta Hedon ilmselt oma elu ettegi ei kujutaks.

Mis asjad teil õues mängimiseks on? Mida võiks Hedonile veel varuda? :) 

PS! Me nüüd lülitame end nädalavahetuse lainele ja juba poolest päevast sõidame Pärnusse, Sandra tuleb kodu valvama ja kellel homme muud plaani pole, siis tulge Pärnusse, Cafe XSi (Munga 2), teeme seal suppi, ajame juttu ja oleme niisama mõnusad. Näeme, Pärnus!

8 thoughts on “Õuemänguasjad – mida ja kui palju peaks olema

 1. A miks liivakasti pole? Ei mahu? Minu arust ülioluline komponent, vähemasti oma lapsed mängivad väga-väga palju liivakastis.

  1. Liivakast ei mahu jah, eriti kuskile. Mõtlesime, et teeme selle tädi juurde! Peab vist plaani võtma ikkagi :)

 2. Meil on lapse täielikust õnnest puudu veel batuut. Nüüd mees tegi talle kiige. Selleta enam vist elu ei oleks. Liivakast meil on. Tahtsin tegelikult selle omale peenraks teha, aga ei lubatud :D Tegime selle liivast tühjaks, sest kassid otsustasid seda kempsuna kasutada. Hetkel pole sinna liiv veel jõudnud ja katte peaks ka valmis tegema. Eelmine aasta oli tal bassein ka. See aasta tuleb uus osta :)

  1. Bassein meil on ka jah, soojadeks suvepäevadeks :) Või noh, ta juba käis basseinis ka, tõime toast sooja vett :D

  2. Liivakasti katteks osta õigetes mõõtudes koormakate, kumm aukudest läbi ja ongi valmis!

 3. Miks väikest plastikust ja lihtsasti teisaldatavat liivakasti ei osta? Meil on just plaanis üks selline soetada. :)
  Lisaks veel väike liumägi ja kiik. Palle on ka ja rattaid erinevaid.

  1. Tule homme kohale :)
   Tom Kha
   Pelmeenisupp
   Seenepüreekas
   Hinna paneb kohvik, homme selgub :)

Comments are closed.