Pakettreisi broneerimise ABC

Tundub, et vaheajad hakkavad jälle tulema, ilm on nagu ta on, või siis on varajase tellija soodustused ahvatlevad, aga viimase nädalaga on mu postkasti potsatanud neli sarnase sisuga kirja: “meil esimene reis plaanis ja kuidas otsida ja millist lehte soovitad just pakettreiside jaoks..” Mõtlesin, et teen siis ühe juhendi. Endal ka hea hiljem küsijatele link saata lihtsalt :)

Esiteks, ava ükskõik milline reisifirma leht – olgu selleks GoTravel, Novatours või TezTours, KidyTours vms. Nende süsteem on üsna sarnane. Pealegi nagu ma kunagi olen kirjutanud… reise teevad Nova, Tez ja Kidy, teised müüvad edasi, ka GoTravel, kelle teenuseid ma viimaste reiside puhul olen kasutanud ja mul on tekkinud seal oma inimene, kelle poole pöördun kui miskit tahan. Aga kõigest järjekorras.

Esiteks saad sisestada sihtkoha, mis sind huvitab. Bulgaaria ja Türgi on vist sellised kohad, kus tänaseks on iga eestlane käinud. Eelmisel aastal vaatasime sõbrannaga ka näiteks Albaaniat ja Montenegrot, Kreeka erinevaid kohti on ka viimastel aastatel lisandunud. Paneme siis Kreeka otsingusse.

Saad lisada sinna näiteks oma puhkuse järgi vaadates päevad, millal võiks olla väljalend, siis näitab süsteem sulle ainult nendel kuupäevadel väljuvaid variante.

Paremal pool saad lisada veel nt eelarve, konkreetsemalt piirkonna, toitlustustaseme, tärnide arvu jne, mida vaid oluliseks pead.

Ma valisin siis Rhodose, neli tärni, kõik hinnas… Näitab, et seitse valikut on. Valid endale sobiva hotelli, noh, seitse pole ka nii palju, et neid kõiki läbi vaadata, et kus on milline basseiniala, toad, rand jne. Ma võtsin lahti ühe odavama ja ühe kallima.

Nii, siis paremal näed nüüd hindasid, mis on erinevateks väljumisteks. Saad panna ka soodsaima väljumise järgi otsingusse, aga me hakkasime otsima nö puhkuse järgi ehk et väljumine oleks 17-23 vahemikus (jaanideks minema; st alati nõks kallimat hinda).

Hind on inimese kohta, tavaliselt arvestatakse, et majutub kaks inimest ühes kaheses toas. Võid kokku arvutada, palju see maksab või saata päringu.

Mõtlesin, et huvitav, kas Nova lehel on lihtsam. No sessuhtes on, et seal saad lisada kohe lapsed, nende vanused jne ja ta arvutab sulle.

Aga tasub meeles pidada, et hinnad muutuvad iga minut, olenevalt nõudlusest, lennu täituvusest, erinevatest alanud kampaaniatest jne.

Mina eelistan tavaliselt kirjutada otse reisifirmasse, “tere, tahan siis ja siis minna, tehke pakkumine”. Nii võib juhtuda, et nad pakuvad sulle midagi, mis pole näiteks veel üleval. Äsja lisandunud hotell, mingi hea pakkumine, ala keegi just loobus, on saadaval viimased kohad vms. Tegelikult tasuks leida endale oma konsultant, kellega hakata suhtlema iga reisisoovi puhul. Ma olen üsna kindel, et mida rohkem sa läbi ühe agendi ostad, seda paremaid diile ta sulle pakub.

Mina näiteks alati suhtlen enda reisikonsultandiga, saadan infot, kuidas hotell minu meelest on, kas vastab sellele, mis ta arvas, et on jne. Kuidas teenindus, söök jne. Ma arvan, et see tagasiside on hea ka selleks, et näiteks kui mulle ei meeldinud, meenub talle mõni klient, kes on umbes nagu mina ja teab, et talle ta seda järgmiseks ei soovita.

Minu õnneks ma alati ka blogin, seega kui leiate mõne hotelli, võite kasutada meie blogi otsingut, ehk oleme seal olnud ja saate 101% ausat tagasisidet selle kohta.

Mis mulle kohe meenuvad, siis soovitan täiega Bulgaarias näiteks Slavey hotelli, samas usun Meelist ja Muz hotelli Türgis ei soovita. Meelis oli ikka kergelt öeldes šokeeritud :D Samas kui meie nautisime täiega Bulgaarias.

Tegelikult polegi midagi rasket. Mõelge välja eelarve, inimeste arv, aeg, mis tärne soovite, kas kõik hinnas teenust või hommiku- õhtusööke vms ja kirjutage otse ja uurige pakkumist.

Kuna hetkel on terve Facebooki feed täis neid varajase tellija soodustusi, siis kas teil on järgmine reis juba ostetud? Kuhu minek? Ma sain selle 400€ tagasi eelmise lennu hilinemise eest ja mõtlen, et.. sissemaksuks piisab ju, peaks midagi bronnima. Mida soovitate? Ainult mitte Bulgaariat ja Türgit, seal on piisavalt käidud nüüd :)

15 thoughts on “Pakettreisi broneerimise ABC

 1. Meie lähme Türkki järgmine suvi, saime väga hea hinnaga paketi Novatoursist. Tulebki esimene pakettreis (lähme lapsega) ja Türgis polegi käinud. Oma päi mehega olema kogu Euroopa läbi reisinud. Kreeka saartele pigem tagasi ei läheks. Tagasi läheksime Horvaatia, Hispaania.

 2. Aurinko jäi välja nimistust. Üks väga tore koht on Kreeka Kos saar. Sinna hakatakse ka nüüd otsereise tegema. Sealt saarelt kiviviske kaugusel on Türgi Bodrum. Türgi jäi küll välistatuks, aga käisin ise läbi Leedu kunagi Bodrumist ca 60 km kaugusel Yalikavakis ja ühendasin selle reisi Kreeka Kos saarega ja ausalt üks parimaid reise kus käinud. Kosi ja Bodrumi vahel sõidab katamaraan mingi tunnike või midagi sellist. Igaljuhul vastab tõele, et kes ainult Antalyas või Alanyas käinud, pole Türgit näinud :)

 3. Meil oli plaanis 2. jaanuariks reis vaadata kiirelt, Tenerifele. Seal ikka nii hea ja mõnus aga hinnaks saime 2 täiskasvanut +7 aastane,7päev, kõik hinnas, phm 2000 euri.
  Ja siis nägin Egiptuse Hurgada pakkumist, väljumine 2 nädala pärast, kõik hinnas, 2 täiskasvanut+ 7 aastane laps 700 euri.
  Korraks mõtlesin ja otsustatud, kuigi egiptus pole mingi elamus, meie jaoks mitte aga reaalselt lähengi vaid päikest otsima ja lihtsalt lebotama. Rase ka ja kus sa ikka enam väga müttad ja mõllad, tahaks sooja saada korraks. Aga muidu pole sellise hinnaga veel enne reisil käinud.

 4. Meie tulime just lastega reisilt Küproselt, nädala olime. Täitsa omal käel.. lennipiletid, korter, auto lennujaamast (enamus reisid nii). Jaanuari alguses kaheks nädalaks Kariibidele- Guadalupe saarele. Lend läbi Pariisi ja öö veedame ka seal. Tavaliselt ostame lennupiletid vähemalt pool aastat ette, edasi hakkame vaikselt majutusi vaatama.. korra aastas (jan-veb-märts) kahe nädalane kaugem reis kahekesi :)

 5. Aurinkoga on sellel suvel võimalus minna Makedooniasse. Kuna kõik teised suvised pakettreisid on mitmeid korda läbi käidud, siis sellel aastal ilmselt vaatan selle koha üle.

  1. Meie eelmine suvi käisime Makedoonias Aurinkoga! Väga tore oli. Valisime ka piirkonna väidetavalt parima hotelli Izgrev – hommikusöök ja õhtusöök hinnas. Toit oli ka väga hea. Hotellil oma mõnus rannake, eraldi veepargi osa jne. Lähim küla kohe hotelli kõrval, natukene suurem linn taksoga väga lähedal (jala ei soovita minna, teeääred ei ole jalakäiate jaoks mõeldud).
   Izgrevi hotell asub Ohridi järve põhilinnast Ohridist küll u 20km kaugusel, aga taksoga on sinna väga odav minna, bussiga veelgi odavam. Küll aga käivad bussid suvalistel aegadel – me mitu korda ootasime bussi ja siis mõni taksojuht peatus ja viis bussipileti rahaga ära.
   Ohridist soovitan võtta ka laevasõidu Saint Naumi – pilet inimesele 10 eurot, koha peal saab hea mitu tundi ringi uudistada ja rannas midagi head süüa (söök väljas meie jaoks väga taskukohase hinnaga) :)

  2. Kiidan ka sihtkohta. Meie olime Ohridis kohapeal. Ja St Naumis käisime ka. Samuti rentisime auto ja käisime pealinnas+ eksisime mägedes ära kuna gps andis juba esimestel km otsad. Söök ja transport suhteliselt osav aga nö riidepoode Ohridis peale nende väikeste putkade polnud, pealinnas aga küll

 6. Haha, wow, kas tõesti sellise asja jaoks on juhendit vaja! :D mul on sinust tõsiselt kahju, et sa selliseid meile saad oma lugejatelt..

  1. Noh, paljud ei ole reisinud varem, mis seal ikka :) Kui saan abiks olla.. olen hea meelega. Mõnikord aga mul pole aega pikalt kirjutada ja seletada, siis lihtsam link saata ;)

 7. Leidsin aastast 2015 teema, kus kirjutasid “top 10 reisipakkumised” reisikorraldajast. Kuna endal oleks soov just sealt reis osta, siis soovikski teada Sinu arvamust sellest firmast. Kas oled kasutanud nende teenuseid ja kui oled, siis kuidas rahule jäid?

 8. Meie peres on pikaajaline lennusihtkoht olnud Itaalia. Tundub selline teistsugune koht, pole nii populaarne ja kõigil läbikäidud, midagi uut ja huvitavat. Olen vaikselt hakanud uurima hotellide, lendude jms kohta aga kas ja kuna sinna jõuame… loodame, et peatselt. :)

Comments are closed.