Meelis kirjutab: dräg on lahe ja sina ei ole, next please!

Ma ise ka ausalt öeldes imestan, et minu pisikesest reedesest peost selline “draama” tekkis. Ehk siis väga hea on öelda, et ma ei käi just tihti väljas, aga kui käin, siis räägitakse sellest veel pikalt.

Ma tõesti ei viitsi hakata lahkama igat kommentaari ja küsimust, sest teada on tõsiasi, et üks loll jõuab rohkem küsida, kui kümme tarka vastata. Võttes arvesse fakti, et kommentaare oli üle kümne, siis tõesti ma ei viitsi siin jageleda. Katsu sa lollile selgeks teha, et ta ei ole mitte ainult loll, vaid väga loll. No ei ole pointi ju.

Aga Leenu arvas, et just Q&A ma tegema pean, seega teen selle veel eraldi, sest ma juba olin jõudnud selle postitusega kolmveerandi peale, kui Leenu ütles, et ära unusta siis küsimustele vastata. Võtan siis järgmisena ette.

Seega teie kitsa silmaringiga EKRE valijad, kes te väidate, et drääg on üks pederastia vorm või muul moel rõve sugukire rahuldamise viis, siis… mul on kahju nii teist kui teie lastest ja ka teie sõpradest ning nende lastest. Ja teie tulevastest lastest ja lastelastest, kellele te oma nõukogude aegset jura pähe taote.

Minu arust on veider, et inimesed lähevad nii närvi selle peale, kui mingi mees paneb kleidi selga. Aga kui naine paneb mehe riided selga, siis see on nagu okei. Kuidas see teismoodi siis on? Mõlemad sugupooled kannavad ju vastassoo riideid. Kuidas see ühel puhul on okei ja teisel puhul mitte? Mida küll soovolinik selle peale kostaks!

Kas teil on meeles, kes on Eesti seni kõige kuulsamad ja ühed esimesed drägid? Mina mäletan neid väga hästi, kuigi jah, täna nad seda enam ei tee. Aga omal ajal kui nad oli tipus, siis ajasid sellega ikka meeletu raha kokku. Ehk siis jutt käib Henrik Normanist ja Madis Millingust ning nende karakteritest Maiest ja Silvist. Meenub, eksole.

Aga mille poolest nemad erinesid nendest drägidest, kes reedesel peol laval esinesid? Ega väga eri erinenudki. Kõik olid mehed, kellel kleidi seljas ja mängisid naisi. Maie ja Silvi olid ju sensatsioon, midagi enneolematut, midagi uut. Nad tuuritasid suvistel kontsertitel, neil oli oma teleseriaal, neist vändati film, kõik armastasid neid. Seega nende puhul oli see okei, aga drägi puhul, kes kuskil klubis esineb, see ei ole okei. Kus on loogika?

Mis on hetkel Eesti suurim ja tuntuim dräg-show? Vihjeks olgu öeldid, et seda saadet juhib Märt Avandi ja see on eetris pühapäeva õhtuti. Saade “Su nägu kõlab tuttavalt” on vaieldamatult, Eesti Vabariigi suurim, dräg-show. Ja mis on reitingud? Laes! Ehk siis dräg on tegelikult ka meelelahutus. Te vaatate seda saadet, sest see pakub nalja ja meelelahutust. Ei ole kontorit, kus esmaspäeval ei oleks teemaks see, kes kui hästi või halvasti kedagi järgi tegi. Mitu hooaega tagasi tegi Mart Müürisepp järgi sellist lauljat nagu Nancy Sinatra.

Foto: TV3

Ja inimesed olid temast pöördes. “Kui ilus, kui andekas, milline etteaste,” kõlas enamike huulilt. Aga tegelikult millega tegemist oli? Väga hea dräg etteastega. Kusjuures Mart tegi seda rolli veel ka väljaspool saadet.

Järgmine sensatsioon oli Sepo Seemanni Elina Born näosaate finaalis.

Foto: Laura Oks

Ja jällegi oli rahvas tema etteastest lummatud. Kui vahe Mardi ja Sepoga on see, et ühe tehtud naine oli ilusam kui teise oma, siis see selleks. Tegemist oli järjekordse dräg-etteastega, kus kehastuti karakteriks ning kus pakuti meelelahutust.

Celine Dion – täielik geide ikoon ja paljude drägide lemmik. Ka teda on näosaates järgi tehtud. Ja teda imiteeris kõikide poolt armastatud Ott Lepland.

Foto: TV3

Ehe dräg etteaste, mis oleks sobinud mis tahes klubisse, kus iganes Euroopa linnas. Miks? Sest see oli meelelahutuslik ja naljakas. Täpselt see, mis dräg etteaste peakski olema.

Seega võib ilma vastuvaidlemata väita, et saade “Su nägu kõlab tuttavalt” on Eesti suurim ja tuntuim dräg-show. See troonib vaadatavuse tipus ja inimesed armastavad seda saadet. Aga kui nüüd tuleb kolm-neli inimest Rootsist ja Ameerikast siia reede õhtul esinema, siis minnakse jubedalt leili, et issand, selline haiguse levitamine meie pühas Balti Jaamas. Kuidas palun? Bitch make up your mind või nii.

Pole siis ime, et Eesti dräg-maastik on nii kehvas seisus. Keegi ei julgegi ju midagi teha, sest kohe saaks sõimu ja ilmselt ka tänaval peksa. Meil vist ongi siin Eestis kokku kaks dräg’i, kellest kumbki tegelikult “lavale” sobilik ei ole, sest nad on liiga  tagasihoidlikud. Ja ma ei pane seda neile ka pahaks, sest me elame Eestis. Inimesed valivad EKRE’t ja ongi väga kitsa silmaringiga. Aga selleks, et kuhugi jõuda, tuleb olla julge ja eristuda. Ei tasu tähelepanu pöörata neile, kes sinust halvasti räägivad.

Ja hetkel meenus veel kaks väga populaarset dräg naist, keda on kehastanud mehed.

Suzi Vesik ehk Tõnis Niinemets

Foto Tiit Mõtus

Reet Pull ehk Juss Haasma

Mõlemad tegelased on vägagi eestlaste poolt armastatud ja Reet ju isegi võitis terve saatesarja. Siinkohal siis rõhutaks, et tegemist on meestega, kes kannavad naiste riideid. Dräg noh. Meelelahutus. Loodan, et jõuab point kohale.

Aga et tuua vaheldust meestest, siis meenus mulle just Elisabet Reinsalu üks intervjuu, kus ta rääkis, et tema on mänginud meest. Nimelt lavastas Elmo Nüganen Linnateatris sellise etenduse nagu “Ronk.” Ja just seal kehastaski Reinsalu meest. Ja mitte keegi ei teinud sellest draamat. Seega milles probleem kallid inimesed. Miks minnakse närvi sellise tühise teema peale, kus keegi etendab kedagi, kes ta tavaelus ei ole. Müstika!

Kas te muideks teatsite, et maailma tuntuim ametlik dräg-show RuPaul’s Drag Race on pärjatud aastate jooksul kokku üheksal korral telemaailma Oscariga. 2018 aasta parima reality-show Emmy läks just sellele saatesarjale. Sellel on miljoneid fänne üle maailma ja miljoneid vaatamisi nii “ema” kanalil (VH1), kuid ka Netflixis, sest miks muidu nad uusi hooaegu sisse ostavad. Eks ikka põhjusega, et seda vaadatakse. Kehva reitingu puhul ei oleks ju mingil eraldi seisval tele-platvormil selle vastu suurt huvi. Dräg on teema, ma ütlen.

Saatejuht Ru Paul kodaniku nimega Andre Charles (ta on muideks 57aastane)

Võtsin mina huvipärast lahti ka Wikipedia, et mis seal drägi kohta kirjas on. Ei midagi uut minu jaoks, aga ilmselt mõne jaoks siiski on. Eriti nendele, kes arvavad, et drägid on mingid perverid või seksuaalsed kiskjad.

“Drag queen on üldjuhul meeskodanik, kes on end riietanud naiseks. Drag queen’ina ei esine alati transvestiit, vaid meessoost isik, kes etendab lihtsalt suurilma daami koos kõige sinna juurde kuuluvaga: võimas soeng, värvikas meik, suur ja uhke kleit, sädelevad või muud moodi hiilgavad kõrged platvormkingad või -saapad ja muud ülinaiselikud aksessuaarid ning käitumine. Drag queen’id on sageli ööklubide palgal, et teha seltskonda värvikamaks ning tõsta kaudselt külastatavust.” 

Jällegi tuleb tõdeda ja konstateerida fakti, et dräg on eraldi näitlemise vorm, mille peamiseks eesmärgiks on pakkuda meelelahutust. Sellel ei ole mitte midagi pistmist homoseksuaalsuse või jumal teab mis hullustega. Kindlasti mitte.

Kusjuures mulle meenub just, et ka mina olen drägi teinud. Ma olin siis äkki 18 või 19aastane ja tegemist oli ühe juubeliga, mis leidis aset Tartu vanalinnas. Mõtlesin, et teen juubilarile üllatuse ja tulen ka sünnipäevale. Loomulikult oli enne kõik õhtujuhiga kooskõlastatud. Täpselt ma ei mäleta, aga ma tean, et mul oli blond parukas ja vanainimeste riided seljas ja mängisin vist maalt pärit vanatüdrukut, kes oli elus ja meestes pettunud. Uskuge mind, kui ma ütlen, et ma nägin ikka väga halb välja kui sedasi tagantjärgi mõelda. Mul oli peas kõige odavam parukas ja kõige koledamad riided, mis kuskilt leida andis. Aga ma olin hea. Ma olin lausa nii hea, et inimesed ei tundnud mind ära ja kui ma taas iseendana tagasi läksin, siis ütlesid nii mõnedki, et ma jäin just väga lahedast etteastest ilma.

Siinkohal tuleb kindlasti mainida seda, et sünnipeval olid ikka vanad inimesed ja sellised noh, klassikalised pereinimesed. Mitte minusugused liberaalse vaatega noored nolgid. Aga mis oli selle etteaste eesmärk? Pakkuda meelelahutust ja inimesi lõbustada. See mul ka õnnestus.

Tegelikult ongi ju dräg karakter ehk mingi roll. Inimene kehastub kellekski, kes ta tavaelus ei ole. Täpelt nagu mina teen talvisel perioodil firmapidudel ja muudel koosviibimistel Jõuluvana.

Ega ma siis ei käi 24/7 ringi mõttega ja uskumusega, et ma olengi Jõuluvana. Ma olen sellel hetkel näitleja ja see on minu roll, mida ma pean etendama. Ja äärmiselt veenvalt kusjuures, sest publikuks on kõige karmimad kriitikud üldse – lapsed. Vastavalt sellele, kus ma Jõuluvana teen, või kellele pakke viin, siis ma muudan oma karakterit. Laste kuuldes ei räägi neid asju, mida ma ütlen siis kui suured inimesed firmapidu peavad. Dräg on roll ja inimene, kes seda teeb, on näitleja, täpselt nagu mina teen Jõuluvana. Lihtsalt minul ei ole kleiti seljas ja meiki näos. Aga kui ka oleks, siis uskuge mind – ma oleksin vapsee hot jõulumemm.

35 thoughts on “Meelis kirjutab: dräg on lahe ja sina ei ole, next please!

 1. Kuidas on saade Su nägu kõlab tuttavalt dräg saade? Ma saan aru, et drägi saate eesmärk on koondada sellised meesterahvaid aga saade Su nägu kõlab tuttavalt on loodud ikkagi millegi muu jaoks kui näidata üle võlli riietunud meesterahvaid.

  1. Noh, aga suures plaanis on naiseks kehastunud Sepo Seemann ka drag, sest kannab naiseriideid. Vaidled vastu? Mis ta siis on?

  2. Ei ma ei vaidle selles osas vastu, et seal meestele naisteriided selga pannakse. Mulle jäi mulje, et sa väidad, et terve see saade on üks suur dräägididele keskendunud saade.

  3. Mitte seda Meelis ei väida, vaid toob paralleele, et seal samamoodi tegemist karakteriga, nagu dragid on karakterid, ega nad 24/7 sellised pole.

  4. “Mis on hetkel Eesti suurim ja tuntuim dräg-show? Vihjeks olgu öeldid, et seda saadet juhib Märt Avandi ja see on eetris pühapäeva õhtuti. Saade “Su nägu kõlab tuttavalt” on vaieldamatult, Eesti Vabariigi suurim, dräg-show.”
   Siin ta ju just kirjutab seda mustvalgelt.

  5. Mees, kes teeb pulli on Sepo Seeman.
   Enamus drage on ju transad, pliis ära võrdle neid!

   Muide meelis, kas sa vannud lapse nimel, et oled 100% hetero? ja sind mehed ei eruta?

  6. Kui sa ise lugeda ei taipa, siis kopin sulle ise:

   Drag queen on üldjuhul meeskodanik, kes on end riietanud naiseks. Drag queen’ina ei esine alati transvestiit, vaid meessoost isik, kes etendab lihtsalt suurilma daami koos kõige sinna juurde kuuluvaga: võimas soeng, värvikas meik, suur ja uhke kleit, sädelevad või muud moodi hiilgavad kõrged platvormkingad või -saapad ja muud ülinaiselikud aksessuaarid ning käitumine. Drag queen’id on sageli ööklubide palgal, et teha seltskonda värvikamaks ning tõsta kaudselt külastatavust. Iseenese äraspidist positsioneerimist kasutavad üha sagedamini edukalt ka artistid (nt. Conchita Wurst kui habemega naine Eurovisionil 2014).

   Transseksuaal on inimene, kelle sooidentiteet on erinev tema bioloogilisest soost. Transseksuaal soovib jäädavalt muuta või ongi muutnud oma väliseid sootunnuseid ning tahab elada või elabki vastassoo rollis.

   Transvestiit on inimene, kes tahab aeg-ajalt riietuda vastassugupoolele tüüpilistesse riietesse ja võtta omaks mõningaid osi vastassugupoole soorollist. Transvestiit võib oma seksuaalsete eelistuste poolest olla nii homo-, bi- kui heteroseksuaalne.

  7. vasta siis viimasele küsimusele ka meelis.

   kui ei vasta, siis on vastus teada.

  8. Me oleme aastaid nendele küsimustele vastanud, ometi küsite te neid ikka veel, järelikult pole vahet, kas ja mida me vastame. Terve ilm teab ju paremini kui meie, milleks siis jälle vaevuda sulle midagi seletama? Neid kes arvavad “ma tean tegelikult küll kuidas asjad on” inimesi on liiga palju, et kõigile kogu aeg seletada ja midagi tõestada. Kui ma ütlen ei, siis sa ütled “ma teadsin seda”. Kui ma ütlen “ja”, siis sa ütled “valetad” – niiet pole ju vahet, mida ma vastan, sest sina oled endale mõtte pähe võtnud, et Meelisele meeldivad mehed, siis jumal, ela selle teadmisega kui kergem on :D

  9. Õnneks sa ei pea vanduma kellegi nimel,et sa täielik idioot oled, kõik saavad sellest ise ka aru!

  10. Miks ta lapse nimel midagi vanduma peaks?
   See pole ju üldse Sinu asi kas ta on hetero, homo või bi.
   Mis see sulle annaks kui ta homo oleks?
   See, et talle meeldib kanda värvilisi, sätendavaid riideid see ei tee temast veel homo.

 2. Vaata drãglovermeelis, mis eristab SNKT-d, Maiet ja Valdurit – nemad on normaalsed inimesed, see on nende töö. Pesevad näo puhtaks ja lähevad koju naise-lapse juurde. Sinu ülistatud dräge eristab aga see, et 98% neist on omasooiharad, transvestiidid või jumal teab mis muud elukad. See ei ole mehine ega lahe! Aga see on minu arvamus. Kas inimestel ei või olla oma arvamust? Teie puhul näib see olevat nii, et on teie arvamus ja vale arvamus. Ja kui miski ei sobi, siis Meelis läheb naiselikult närvi, viskab oma kujuteldavad kontsad nurka ja tuleb vihaselt arvuti taha klahve peksma. Get over! Elage ja kirjutage, aga leppige, et oma arvamustega olete te tihti vähemuses.

  1. Ja miks antud shows osalenud inimesed on midagi muud kui “see on nende töö”? Kust sina tead, kes neist on gei, kes neist on transvestiit või jumal teab mis elukas. Mul on päris hirmus elada, teades, milline elukas sina oled.

   Ma ei kuuluta üldse siin mingit oma tõde, saan väga hästi aru, et inimestel on erinevad arvamused, tõekspidamised, mõtted jne, aga sina vist ei saa aru, et võib ka teistmoodi mõelda ja tegutseda.

  2. Selle näo puhtaks pesemise koha pealt. Kunagi ammu õnnestus ühes ööklubis näha õhtukseks showks valmistuvat drägi, kes tegi proovi oma igapäevariietes – teksades, tennistes ja kapuutsiga hallis pusas. Nägi välja nagu keskmine eesti noormees tänaval :)

  3. Ma leian, et omasooiharad, transvestiidid on ka täiesti normaalseld.
   Ma ei saa aru kuidas Sa võid öelda kellegi kohta et ta pole normaalne?
   Kõigil on õigus olla õnnelik ja oma eluga rahul. Kui need inimesed on endaga rahul siis kes oleme meie, et neid halvustada.

   Huvitav kui sinu laps/lapsed ühel heal päeval ütlevad et ma armastan omasoolist kas sa hakkad teda vihkama ja viskad ta kodust välja?
   Kui nii siis arvan et sa ei tohiks kunagi lapsi saada.
   Meie seas on nii palju vihkamist ja õelust. Me oleme oma lastele eeskujuks, miks me kasvatame oma lapsi vihkama teistsuguseid inimesi?
   Kas me ei taha et meie lastest kasvaksid armastavad ja hoolivamad inimesed?
   Sellise vaenuga me kasvatame vaenulikust ja viha.

 3. See dräg teema pole küll otseselt mulle huvipakkuv ja vaatama väga ei kutsu, aga selles suhtes, et su postitus pani mind natukene teistmoodi mõtlema küll ja oli häid punkte välja toodud ( nagu Maie ja Silvi). :D Eks põhiline olekski olla rohkem tolerantne inimeste suhtes, kes julgevad eristuda ja ongi teistsugused, igale oma ju :)

 4. hmm..kui nüüd wikipedia teksti lugeda, siis ma ei saa aru mis moodi see on sama mis need tegelased seal baltijaamas? Või dräg on jõuluvana?
  kas need baltijaama transad on muidu täielikud heterod ja pereinimesed?
  ja arvad et hedon oleks uhke kui ta issi vabal ajal seelikut kannaks?

  1. Ma ei oska rääkida teiste eest nende orientatsioonidest või peredest. Usun, et paljud neist on suhtes ja õnnelikud, pole väga vahet vist kellega.

   Hedonist rääkides… Ta issi ei kanna vabal ajal seelikut, seega mis siin üldse arutada?

 5. Ma dragindusega kursis pole, aga SNKT sai küll just uue tähenduse mu jaoks :D väga kenasti paralleele tômmatud.

 6. A mul on küssa… kas oma lapsele olete juba tutvustanud, et sa võid vabalt kleite kanda, pole kellegi asi?

 7. Tulge juba mõlemad ükskord kapist välja ja rahu majas….kaua te teesklete ja lolli mängite… Üksi hetero mees ei näe selline väja nagu Meelis ega käitu, mõtle, tegutse nii…Vähe sai peksa ema käest.. hakkab koitma miks ema nii käitus, kes tahaks, et ta poeg pepuvennaks kasvab…

  1. Päriselt ütlesid just peksa saamise kohta nii? Ma tahaks su kommentaari kustutada, et Meelis seda ei näeks, aga ma tahan, et teised näeks, millised ajuinvaliidid meie blogisse kahjuks eksivad! Sa oled peast soe! Nagu for real! Tundub, et sinagi oled liiga vähe peksa saanud, et sellist paska suust välja ajad. Külmavärinad tulevad peale selle jutu peale.

   Ja mis puutub meie kapist välja tulekusse, siis ma olen sada korda öelnud ja võin veel sada öelda, kumbki meist ei ole omasooihar. Vastasel juhul, mu meelest on meil mõlemal piisavalt mune, et kapist väljas olla. Kui sinu meelest näevad heterod välja võidunud juustega väljaveninud teksapõlvedega või ümber Armani särgiga kutid, siis palun – sinu valik. Jah, ta pole kindlasti klassikaline eesti mees, aga ta ei ole ka midagi sellist, mis viitaks, et ta ilmtingimata gei on. Ta on suhteliselt tavaline, natuke rohkem kui keskmine mees, enda eest hoolitsev ja väljanägemisele rõhku panev.

 8. Mind hämmastas see fakt et “Celine Dion – täielik geide ikoon”. Ausalt tahaks teada, et MIKS?
  Teie seisukohti jagan, mina käisin näiteks sõbrannadega burleskitare vaatamas, sest lahe show ja julged naised- see ei tähenda ju et ise tahaksin oma tisse keerutada kuskil laval (kuigi miks ka mitte, eks ole :D ).

  1. Mis miks? Miks geidele meeldib Cher ja Madonna ja ABBA ja paljud teised? Lihtsalt nii on. Ma ei ole mingi geiekspert. Miks maainimestele meeldib Respekt ja linnainimestele Pärt? :D

 9. Oled definitsioonist vist veidi valesti aru saanud. Drag queen ei näitle, vaid see on üks tema identiteedi osa, mida ta spetsiaalsel laval esitleb. Mees, kes filmis või teatrietendusel naiseks riietub, on näitleja, kes etendab talle ette antud rolli. Drag võtab endale nime ja identideedi. Robin Williams ei olnud ühes oma tuntumas filmis “Mrs. Doubtfire” drag queen, ta oli Robin Williams, näitleja, kes võttis näitlejana vastu rolli, kus pidi näitlema naiskoduabilist. Hiljem võttis vastu meherolli ja mängis näiteks filmis “Jumanji”. Pärast võtteid oli roll tehtud ja võeti ette järgmine töö.
  Wiki: Some people do drag simply as a means of self-expression, but often drag queens (once they have completed a look) will go out to clubs and bars and perform a “drag show.” Many drag queens do dress up for money by doing different shows, but there are also drag queens that have full-time jobs but still enjoy dressing up in drag as a hobby.
  Dragidele on naiseks riietumine eelkõige eneseväljendus ja hobi. Sepo Seemani (ja teiste su näosaate näidete) hobi ei ole naiseks riietumine mingi kindla identiidiga, vaid see on ühekordne projekt.
  Isiklikult pole mul dragide vastu mitte midagi, selle vastu ka mitte, et sa sellistest üritustest osa tahad saada. Aga need näited ja võrdlused ei pea paika, kuigi inimlikult saan aru, et üritad neid asju sedasi näha.

 10. Väga head postitused mõlemad selle teema kohta. Ajakirjandus andis ka oma osa drag kultuuri tutvustamisele Eestis. Tore seega. Veidike üllatas kommentaaride vaenulikus. Mõtlesin, et Eesti ühiskond avatum, arenenum, laiema silmaringiga aga mis teha.

 11. Esimesed tuntud “drägid” on ikka Vaariku ja Kanguri poolt kehastatud vigased pruudid :)

 12. Aitäh Meelis selle postituse ees! Sul on täiesti õigus. Drag on nii mitmekülgne ja vinge meelelahutus. Dragshowdel näeb silmipimestavat moodi (kusjuures väga paljud queenid teevad oma kostüümid ise), kuuleb head lauluoskust, näeb ägedat tantsu, stand up komöödiat jne. Iga inimese maitsele on kuskil keegi andekas dragqueen. Ühte asja siiski parandaksin. Rupauli päris nimi ONGI Rupaul Andre Charles. Kui enamikel drägprimadonnadel on välja mõeldud artistinimed, siis tema on siiski enda nimega.

 13. Tere!

  Suur aitäh, et te selliseid postitusi kirjutate. Väga huvitavad võrdlused, loodetavasti mõni inimene muutus teie postitust lugedes natukenegi aksepteerivamaks, kuna on tõesti toodud näited Eesti armastatuimate näitlejate ja tegelaskujude kohta. Kuid kahjuks või õnneks tõestas ka teie postitus seda, kui jubedad ikka inimesed on (note to self: ära loe kommentaare, lootusega näha, et inimeste arvamused on muutunud).
  Lisaks jäi mind häirima lause “Sellel ei ole mitte midagi pistmist homoseksuaalsuse või jumal teab mis hullustega”, kuna antud sõnastus jätab mulje nagu homoseksuaalsus oleks hullus. Lisaks draq queene kaitstes tundubki, et panete puid alla nii homoseksuaalidele kui ka transsoolistele, kes samuti kaitset vajaks. Kuigi ma mõistan, et selle postituse eesmärk on näidata, et draq queenid on ägedad ja eesmärgiks polegi kõiki kaitsta. Siiralt loodan, et ka homoseksuaalsed ja transsoolised inimesed on ka teie jaoks okeid, lihtsalt mulle jäi vale mulje!
  Pikk jutt sai nüüd, ehk te ei pahanda, tahtsin nii väga oma poolehoidu antud teemal väljendada.

  1. Meie jaoks on kõik inimesed okeid, kui nad ei peksa, vägista, tapa! Inimene on inimene ja ma ei mõelnud midagi halba selle “jumal teab mis hullustega” :) me aktsepteerime kõiki inimesi eelkõige INIMESTENA :) mitte nende nahavärvi, usu, seksuaalsuse vms järgi!

 14. Minu mees hoolitseb ka enda eest rohkem kui keskmine mees aga ma pole kunagi arvanud, et ta gei on sellepärast

 15. Vau, lihtsalt vau. Ma ei teadnud, et meie ühiskond ikka veel selline on. Esiteks, kes ja kus on drag, mis vahet seal on? Elu aeg näen, et teatud rühma inimeste jaoks on olulisem, et inimesed ei oleks dragid, geid, aseksuaalid kui et nad poleks vägistajad, pedofiilid, niisama rusikakangelased või psühhopaadid. Kunagi ei näe ma selliseid vihakommentaare inimeste lugude all, kes reaalselt kellegi (sageli ka paljude) inimeste elu ära on rikkunud. Kuna ma üritan meedikasutust piirata, siis vahepeal lausa nagu unustasin ära ja selliseid halvustavaid märkusi kuulsin vaid ühe paduuskliku tuttava ja teise ossist tuttava (kelle seltskonda kahjuks ei ole
  aeg-ajalt võimalik vältida). Täis toksilisust ja pimedat viha.
  Aga samas…Freddie Mercury filmi kiidavad kõik?
  Oh ma ei tea, eestlased kas me juba areneda ei võiks. Ela ise ja lase teistel ka elada.
  Ma ei näe mingit põhjust seda Meelist solvata. Tunnen väga erinevaid mehi ja kohe kindlasti pole hetereod vaid ühtsete huvidega – mehed on inimesed nagu ka naised – erinevad. Ja isegi kui oleks miskit seal taustal, siis miks ei või olla ja mida see paha teeb? Tundub tõesti, et siinsed kommenteerijaid ei häiriks pedofiilid, perevägivallatsejad ja loomapiinajad pooltki nii palju kui kellegi seksuaalne orientatsioon, transvestiitlus või -seksuaalsus, millrga kahju ei tekitata. Häbi peaks olema!

Comments are closed.