Pandeemia ajal Egiptusesse

Mõni aeg tagasi kui tuli uudis, et saab Egiptusesse reisida, siis arvake, mida tegi Meelis? Otsis välja beetakaroteeni kapslid ja solaariumikaardi ja hakkas meie peret päikesereisiks ette valmistama.

Mina uurisin samal ajal Go Travelist, et kuhu praegu minna saaks, mis hotellid saadaval on ja kuidas olukord on.

Rixose pakkumine tundus kõige paremana. Esiteks oleme me seal enne olnud, teame mida oodata. Seal oli ikka megamõnus, palju erinevaid basseinialasid, restorane, rand kohe kiviviskekaugusel, mõnusad rannaalad, laste meelelahutus, head kokteilid, veinid, söögid..

Viietärnikas, ultra kõik hinnas maksis perele ca 2500€, mis tundus mulle igati mõistliku hinnana, ca 600€ nägu. Ma ei arvesta kunagi, et laps on nii palju soodsam või imik on tasuta vms – lähme me ju perena ja pole vahet, kes kui palju täpselt maksab, oluline on see keskmine hind per nägu minu jaoks ja Rixose eest 600 tundus enam kui hea diil.

Neilt linkidelt saab vaadata, mida selle 600€ eest sai eelmisel aastal:

Milline meie tuba oli? (link) | Milline oli õhtusöök? (link) | Ja kogu reisivlog (link)

Selle raha eest minu meelest luksust kamaluga. Igal sajal juhul bronnisin ma meile reisi ka selleks aastaks. Lootuses, et ilm on soojem, päike veel kõrvetavam, söögid veel paremad, mull veel külmem…

Mõttes pakkisin ma juba kohvrit, ostsin beebile “kergkäru” ja mõtlesin, kas tal oleks bikiine ka vaja või ujumismähet või ei lase teda vette sel korral. Lugesin ja uurisin, kus testi teha ja millised on mingid piirangud ja kui me jõudsime reaalse plaanini, et paneme siis paberile, kes millal tööle/koosolekule/lasteaeda mis ajani minna ei saa, teatas Meelis, et oot, karantiinis peab istuma ve? Hedon teatas, et tema ei ole nõus JÄLLE toas passima ja ega ta sellest testi tegemisest ka vaimustuses ei olnud. Seega, kuigi minul on kõige vähem kohustusi ja mingit probleemi ei valmistaks kodukontori jätkumine, siis pere seisukohalt oli targem reisibroneering tühistada.

Siin me nüüd oleme – kohvrid pakkimata, vaatame aga kuidas lennud järjest väljuvad, kadestame neid kes lähevad ja… oleme, et kurat, ikka võiks. Aga test ja karantiin samas ikka kaaluvad selle üle, et lükkame suvesse pigem..

See tähendab aga seda, et tuleb sünnipäeva pidada. Ma olen väga sünnipäevainimene, ma tahan sõbrad kokku kutsuda, head süüa, juua.. Aga.. siin on jälle häda – restoranides on lubatud kuus inimest lauas, kodus ma teha ei tahaks.. Mis teie teeks? Läheks reisile ja peaks seal oma perega sünnipäeva või kutsuks sõbrad koju või bronniks restoranis kaks kuuest lauda?

 

 

24 thoughts on “Pandeemia ajal Egiptusesse

 1. Meil sama lugu, läheks ka esimesel võimalusel Egiptusesse, aga no need testid ja karantiinid rikuvad kogu asja siiski ära :( panustame ka pigem kevade/suve poole.

 2. 2500 ei ole ju 600 euri nägu? :D 830 on mis on sitaks palju rohkem, kui 600 ja kõvasti üle makstud Egitpi eest..

 3. Tee talvine matk või safari koos õuepiknikuga. Ei pea ju toas või restoranis istuma. Kui on selline talv, siis soojad riided selga ja proovi mingit uut teistsugust elamust. Ja õues saab ka vahet hoida ning rohkemate sõpradega koos olla.

  1. Jaa, ōuepidu on nii hea mōte. Eriti praegu kui fantastiliselt ilus talv.

  2. Jaaa, see on megalahe idee, mõtlesin sellele korraks, aga.. no ma olen ikka rohkem litterkleidi ja šampanja eelistaja kuskil soojas toas. Telgiga metsa lõkke ümber tantsu vihtuma, see on väljakutsuv, aga not my cup of tea :D

  1. Saabudes väljastpoolt Euroopa Liitu, Euroopa majanduspiirkonda või Schengeni ala

   Üldiselt kehtib kõikidest kolmandatest riikidest saabudes 10-päevane eneseisolatsiooni kohustus, mida ei ole võimalik testimisega lühendada. Soovitatav on teha koroonaviiruse test Eestisse saabudes ning kordustest mitte varem kui 6. päeval pärast esimest testi.

 4. Me plaanime minna veebruari lõpus. Suht kõrini on ja olen nõus nii testima kui ka pärast kodus istuma :)

  1. Mulle tundub ka, et see kodus istumine ei ole ju nii hullu arvestades, mida selle eest saab (reisi). Samas pole siiamaani karantiinis olnud, äkki on ka.

 5. soovitame rixost samuti ja kui aus olla ,siis isegi 800 poleks selle hotelli kohta palju .Kogu hotell on piinlikult puhas ja läigib ,territoorium samuti suur suur ,et nö kilud pütis olekut kindlast pole
  kui vähegi võimalik ,siis minge rixos seagate ja te tulete tagasi sooviga varsti samasse hotelli naasta

 6. Kas sa kuskil mingit toredat maja koos cateringi ja koristusega ei saa uurida v?

 7. Meie läheme oma perega (2 koolilast) 18.veebruar Egiptusesse. Kuna sügisel jäi kaks reisi ära, olid kõik nõus isegi end testima ja no pärast kodus olla on väga mõnus. Teeme tünnisauna ja möllame lumes, kellelgi kiiret pole, hea hetk aja mahavõtmiseks.

  Mina küll läheks, juba see päike annab nii palju energiat, et edasi kevadesse liikuda. Oleme hakanud abikaasaga oma sünnipäevasid ka reisil olles tähistama.

 8. 625 eur/in kindlasti pole jah, sest imik peaks nii lennukis kui hotellis suht tasuta olema. Seega on in hind 2500 : 3

  1. No isegi kui see hind kolmeks jagada, pole mu jaoks kallis. Pealegi, minu jaoks reisib meie pere – seega on pere hind minu jaoks, mitte inimese hind. Ma panen alati ette pere-eelarve, mis võiks reis maksta ja pole sealjuures vahet, kes kui palju maksab.

 9. Ma läheks/tuleks Eesti, sest pole oma peret ja sõpru füüsiliselt üle poole aasta näinud, muidu ikkagi kellegagi kohtume 3-4 kuu tagant. Mul olid 18. veebruariks lennupiletid olemas, kuid need said tühistatud juba mitu kuud tagasi. Iseenesest võiks ju tulla, kuid need karantiininõuded … mul ei ole mõtet tulla talvel, et toas istuda ja kedagi mitte näha ning siis tagasi lennates samuti karantiinis olla. Suvel oleks veel mõtet, sest siis saaks pikemalt Eestis olla ja karantiini vanemate juures suures aias/metsas veeta.

 10. Just minu teema, lugesin oma vabu päevi ja nuputasin. Test on jube, olen korra teinud. Mul on 2 nädalat laevatööst vaba, et selle sisse mahtuda, peaksin Egiptuses kuni 72 tundi enne ärasōitu testi tegema ja siis uuesti Eestis 6 päeva peale seda. Nii jōuaksin ōigel ajal tööle. Seega 3 testi ōudus, neist 2 tasulised. Kas Egitus on seda väärt? Samas liigesed väga valutavad ja logisevad (olen 56).
  Seekord läheks Hurghadasse, olen Sharmis mitu korda käinud, Hurghadas pole. Rixos on minu jaoks liiga kallis, kuna läheksin üksi. See tähendab 100€ lisatasu. Mul oleks vōimalik
  minna 13. märtsil, enne seda pean teatud pōhjustel 3 nädalat järjest laeval tööl olema. Ja tōesti, ma ei pea seda 3 nädalat vastu, kui mul pole midagi toredat (reisi!!!) oodata.

 11. Kas ta pole mõelnud perega aastaks Aasiasse või Euroopas näiteks Tenerifele kolimise peale? Teil vist enamik sissetulekust tuleb nagunii interneti vahendusel.
  Ise mõtleme, et oleks tore sügisel minna kui laps 6-kuune.

  1. Oleme ikka mõelnud sellele. Ühtpidi saaks, teistpidi peaks Smartposti automaat lähedal olema, et me saaks teha blogi koostöid.. Kuigi jah, saaks ka ilma, aga mulle meeldib endale pilte teha ja asju katsetada ja proovida, mitte kiidulaulu suvalt postitada :)

Comments are closed.